Kompletní rozborka G22 (video)


Debata o pistolích GLOCK

Uživatelský avatar

Příspěvky: 126

Registrován: pát 12.8.2005, 14:57

Kompletní rozborka G22 (video)

Příspěvek od Paul222 » pát 04.5.2007, 6:14

Méně zkušeným by se mohlo hodit :wink:

http://www.youtube.com/watch?v=CN1QJDGinwE
Uživatelský avatar

Příspěvky: 757

Registrován: pon 01.1.2007, 10:31

Příspěvek od FRENKY » pát 04.5.2007, 7:49

Pěkné. Není nad názornou ukázku.
Jsem jednoznačně pro zavedení povinného psychologického vyšetření ... humanistů.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 480

Registrován: čtv 31.3.2005, 18:58

Bydliště: Ostrava

Příspěvek od markony » pát 04.5.2007, 8:15

Jedne připominka v 3.00 minute jak manik mlati do čepu součstka č 28 , jde vydělat krasně tlakem ruky a ne žadným kladivkem a bije ten čep na opačnou stranu , stači pohydovat zachytem zavěru, a čep jde krasně lehce a nemusi se ponem mlatit a vybiji se z leva do prava.
SPHINX 3000 SUHL 150 Anschutz 54 Ruger 161 Glock 26 K 100 X-CALIBUR

Příspěvky: 67

Registrován: sob 28.4.2007, 23:06

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od THE-SAD-MAN » ned 06.5.2007, 19:29

2 markony:jo jo

Příspěvky: 87

Registrován: pon 26.1.2009, 15:00

Bydliště: Týniště nad Orlicí

Příspěvek od ANDR11 » čtv 12.2.2009, 19:00

Zdravím všechny Gločkaře,hlavně těch pár co se bojí svého mazlíka komplet rozebrat.Toho svého mám tři dny,a tak zatím nemohu na střelnici čekám na vystavení průkazu zbraně.A tak mě napadlo,poněvadž ho mám z druhé ruky,že ho rozeberu.Nejdřív jsem si tady o tom něco málo přečet a narazil jsem na příručku NEOFICIÁLNÍ MANUÁL ZBROJÍŘE GLOCK.Se kterou to musí vzládnout snad každý.Sice to nebylo v rekordním čase,ale o to napoprvé určitě nejde.Člověk si říká, abych to vůbec dal dohromady.Hlavně nebrat nic násilím a trochu si stím pohrát.Jenom jednou jsem na to musel trochu víc zatlačit a to při vysunutí kolíku spouště.Tomu se fakt moc nechtělo,jinak je to príma relax :D .
Uživatelský avatar

Příspěvky: 73

Registrován: pát 31.10.2008, 7:33

Zbraň: pistole

Bydliště: Kroměřížsko

rozborka

Příspěvek od DickSz » čtv 12.2.2009, 20:06

Taky mám takovou zkušenost - žádná kladiva ani kladívka ani kladívečka. Včechno jde rukou. A mtrochu se musí vědět jak.
I děda mráz má svou berlu mrazilku.
CZ75

Příspěvky: 179

Registrován: ned 06.5.2007, 22:26

Příspěvek od Fobus » čtv 12.2.2009, 20:28

U úplně novýho nestřílenýho kvéru je to leckdy boj i s veškerým know-how, ale kladivem se leda zdeformuje záchyt závěru. Na oficiálním kurzu Glock zakazujou (resp. důrazně nedoporučujou) použití kladiva a vůbec úderů.

Jinak k tomu videu:

1. Mlátit do čepů neni nejvhodnější z výše popsaného důvodu.
2. Vytahovač je v závěru jištěn pojistkou zápalníku, takže správný postup jeho vyjmutí je zatlačení pojistky dovnitř. Vytahovač pak vypadne sám nebo je třeba mu malinko pomoct, pokud neni zbraň vyčištěná. Páčit ho ven přes pojistku neni nejlepší.
3. Chybí tam vyjmutí a opětovné nasazení pružiny pojistky zápalníku, což není nedůležité. Pružina v tý pojistce musí držet zacvaknutá, nesmí vypadávat.
4. Chybí vyjmutí pružiny zámku závěru. Ta se dá při neopatrném zacházení ohnout, zlomit.
5. Chybí vyjmutí vypouštěče zásobíku a pružiny vypouštěče zásobníku.
6. Chybí sborka. Právě při ní lze udělat několik závažných chyb. K nim patří např: chybné nasazení pružiny spouště (jen jeden ze 2 způsobů je správný, jinak se pružina vyvlíkne), chybná instalace zámku závěru (drážkou nahoru a dozadu, jinak závěr bude padat ze zbraně), chybné vložení sestavy přítlačné tyčky vytahovače (dá se tam dát opačně, je to vůbec nejčastější pozorovaná chyba), chybné vložení záchytu závěru, kdy se pružina záchytu ocitne nad čepem kulisy místo pod ním. Doporučený postup je napřed instalovat čep kulisy, pak záchyt závěru, pak čep spouště. Je-li instalován napřed záchyt, čep spouště a až následně čep kulisy, může dojít jednak k ohnutí pružiny záchytu závěru nebo jejímu vyklonění nad čep kulisy. Důsledek: záchyt bude tlačen na opačnou stranu a může dojít k zachytávání závěru v tzv. střelecké pohotovosti při každém výstřelu.

Čili...u rozborky není moc co zkazit, zato u sborky je potřeba pohlídat několik věcí a to video sborku úplně ignoruje. Amatérům nedoporučuju Glocka rozebírat bez poučení (netýká se polní rozborky), profesionálům se omlouvám za zdlouhavý blábol.

Příspěvky: 87

Registrován: pon 26.1.2009, 15:00

Bydliště: Týniště nad Orlicí

Příspěvek od ANDR11 » pát 13.2.2009, 10:56

Tak po tomhle určitě váhavci od kompletní rozborky upustí.Vše o čem si psal je samozřejmě pravda,ale zas tak bych je od toho neodrazoval.Stačí když si tady o tom něco přečtou a budou se držet předepsaných pokynů. Stáčí se pořádně dívat a mít trocha trpělivosti.Hlavně si otom něco přečíst a né to bezhlavě rozdělat :D .

Příspěvky: 120

Registrován: čtv 22.2.2007, 22:01

Zbraň: GLOCK

Bydliště: SR

Příspěvek od Blade » pát 13.2.2009, 16:43

Fobus: Ruku na srdce, vsak si ty uz aspon raz v zivote rozoberal glocka. :lol:
Nezabijaju zbrane, ale ludia.

Zpět na „Pistole GLOCK“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz