Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je úte 23.1.2018, 5:07

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ] 
 Koupě - nová zbraň - GLOCK vs CZ 
Autor Zpráva

Příspěvek Koupě - nová zbraň - GLOCK vs CZ
Nazdar,
jsem v oblasti zbraní laik. Uvažuji o koupi CZ75DC, ale kamarád mi doporučil Glocka. Potřeboval bych nějaké "normání" srovnání co je lepší. Osobně jsem z CZtky střílel, ale nemám zkušenosti s Glockem.
Můžete mi prosím poradit? Dík

EDIT BY MODERATOR: dávejte prosím pozor při výběru vhodné kategorie pro Váš dotaz. Děkujeme.

úte 27.6.2006, 14:42

Příspěvek 
Tak se někdy zkus zastavit na pátečním dýchánku na Avimu cca od 18 hod do boby než se to rozpustí.Je tam spousta kolegů co už gločky mají a pokud jsi držitelem příslušného Z.P tak asi nebude problémek se s někým domluvit a zkusit si vystřelit co vím já tak je tam G19,G17 určitě.Záleží vždy jen na domluvě s majitelem G.stengan

úte 27.6.2006, 14:56
Profil ICQ
VIP člen

Příspěvek 
Antonioseruty: obavam se, ze zadne normalni srovnani jednoduse neexistuje, proste chces porovnavat neporovnatelne.

PS. navic je trosicku iracionalni se zde ptat v cem by byla CZ lepsi - to je jako by ses na foru o Mercedesech ptal na porovnani s Oktavkou *40*.

Obrázek

úte 27.6.2006, 16:02
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky

Příspěvek 
no jo ale ta Octavia může být pro někoho lepší volba s ohledem na cenu
což zrovna při srovnání ceny CZ DC s běžným Géčkem nevynikne.

Antonioseruty
duralovou čízu jsem MĚL a už pár měsíců ji k mé spokojenosti nahradil Glock

úte 27.6.2006, 17:08
VIP člen

Příspěvek 
4mike: ja nemyslel vubec porovnani ceny Medvidka s Ochcavkou, ja to dal ciste jenom jako priklad iracionalniho dotazu. Je pochopitelne ze na webu o Medvedech tezko uspeje s dotazem na Ochcavku.

Obrázek

úte 27.6.2006, 17:35

Příspěvek 
Nechci radit, jelikož ještě předevčírem jsem byl v úplně stejné situaci jako Ty.Měl jsem obrovské zkušenosti s CZ 75DC a žádné s GLOCKEM.Po dlouhatánském přemýšlení jsem včera koupil G 19 (staršího ,ale nového :lol: ) a chybu jsem rozhodně neudělal.Dnes poprvé vystříleno s G19 100 ran na střelnici a ........... paráda.Nevolil bych jinak.

úte 27.6.2006, 17:36

Příspěvek 
Nechápu někeré reakce na toto téma otázka byla jednoduchá!!!!
S CZ zkušenosti má,ale než si něco pořídí tak dal na kamoše a chce si nejlépe vyzkoušet gloka,aby se sám rozhodnul pro jakou pistoli.Takže zbývá pouze dobrovolník který bude ochotnej zapůjčit glocka na porovnání a případně ukáže zborku a rozborku,proto ta pozvánka na páteční Avim.stengan :evil:

úte 27.6.2006, 18:09
Profil ICQ

Příspěvek 
Tenhle dotaz na tomto foru ? To jseš předem odsouzenej koupit Glocka. Pokud chceš méně zaujatý a více objektivní názor ptej se na nějakém foru, které není specializované. Nemám nic proti mlokům, sám ho mám taky, ale opravdu je to , jako by ses ptal v BMW jak jezdí Audi.

úte 27.6.2006, 18:12
Profil ICQ
VIP člen

Příspěvek 
netopyr: nepises nic noveho, to same jsem uz psal. Navic jsem si nevsiml, ze by mu tu nekdo fanaticky cpal GLOCKa. Naopak jsem zde zaznamenal nabidku, aby se zastavil osobne a udelal si vlastni nazor. *4*.

Obrázek

úte 27.6.2006, 18:13

Příspěvek 
Já zase nepsal, že mu někdo fanaticky cpe Glocka, ale už tvá ježatá reakce o něčem vypovídá :wink:

úte 27.6.2006, 18:17
Profil ICQ
VIP člen

Příspěvek 
netopyr píše:
To jseš předem odsouzenej koupit Glocka.

Aha a tohle je co?

Navic se obavam, ze kazdemu z nas je srdecne jedno, co si dotycny koupi - nejsou to nase penize. Pouze mu muzeme ukazat GLOCKy, nekteri z nas i CZ a muze si je primo sam porovnat a rozhodnout se.

Obrázek

úte 27.6.2006, 18:22

Příspěvek 
Třeba i Armscor 1911 :lol: :lol: :lol:

úte 27.6.2006, 19:14

Příspěvek 
S474N píše:
4mike: ja nemyslel vubec porovnani ceny Medvidka s Ochcavkou, ja to dal ciste jenom jako priklad iracionalniho dotazu. Je pochopitelne ze na webu o Medvedech tezko uspeje s dotazem na Ochcavku.

možná uspěje ale vzbudí asi schovívavý úsměv od těch co ji v mládí absolvovali

úte 27.6.2006, 19:45

Příspěvek 
S474N píše:
Navic se obavam, ze kazdemu z nas je srdecne jedno, co si dotycny koupi - nejsou to nase penize. Pouze mu muzeme ukazat GLOCKy, nekteri z nas i CZ a muze si je primo sam porovnat a rozhodnout se.

Tak jedno nejedno - tvarime se jako parta otevrenejch lidi ochotnych pomoct radou a zkusenosti... Zatim jsem tu bohuzel nejake srovnani nenasel...

Takze:
Vyhoda CZ - no, hleda se tezko... Je hezci (to je subjektivni), nekdo nesnese jinou nez kohoutovou zbran (to je subjektivni), nekomu vyhovuje sklon drzeni (opet subjektivni), nekdo nesnese plast (opet subjektivni)
Vyhoda Glocka - veeeelka pravdepodobnost, ze se bude jednat o spolehlivou zbran s vysokou zivostnosti a rozumnym chodem spouste (objektivni) a solidni presnosti, vse ostatni je opet subjektivni (stale stejny chod spouste, plast, ...)

Tedy: z objektivni stranky vede Glock. Ale subjektivni nahled je taky dulezitej, chce to vzit obe zbrane, zkusit mirenku i pudovou strelbu a zjistit si, z ceho to jde lip... Oboji by se presnosti i kopavosti dalo srovnat (mluvime-li o G19 a CZ75compact).

Ve ctrvtek jdu do Avimu potrenovat, muzu si vzit obe zbrane. V patek bude zavod, tak nevim, jak to bude s casem na ukazani zbrani :-(

úte 27.6.2006, 20:02

Příspěvek 
Řek bych, že výběr zbraně by si měl v první řadě podřídit tomu, co chceš střílet, nebo jestli si kupuješ zbraň na nošení případně občasné blbnutí na střelnici. Pokud to v tuhle chvíli ještě nevíš, kup si glocka, je lehký, praktický seženeš náhr. díly, servis funguje atd. Jestli střílení propadneš stejně u jedné zbraně nezůstaneš. :lol:

úte 27.6.2006, 20:20
Profil ICQ

Příspěvek Navod na G
Dik za nazory. :lol:
Nemate nekde ke stazeni manual na Gecko, kde je popsana konstukce atd.? V kazdym pripade s nakupem zatim nespecham a urcite si vyzkousim.

úte 27.6.2006, 21:00
VIP člen

Příspěvek 
Antonioseruty: veskere informace naleznes primo na webu, napriklad nakres zbrane mas tady:
:arrow: http://www.mujglock.com/nakreszbrane.php

Manual zbrojire je zde:
:arrow: http://www.mujglock.com/manualzbrojire.php

Obrázek

stř 28.6.2006, 7:22

Příspěvek 
já ti poradím kup si glocka glock je glock zbytek sou jen kratke palne zbrane :D

stř 28.6.2006, 18:38

Příspěvek Koupě-nová zbraň Glock vs CZ
Ptal jsi se na zkušenosti, tady jsou moje. CZ 75 jsem měl, Glock 19 mám. Z mého pohledu, mám malou ruku a krátké prsty, CZ pro mě byla příliš objemná a v DA režimu jsem špatně dosáhl na spoušť. Glock má sice rukojeť taky objemnou, ale na spoušť dosáhnu bez problémů. Glock je nepochybně lehčí a má obrovský komfort příslušenství. Opakuji již napsané, vyzkoušet.

čtv 29.6.2006, 6:34
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 19 ]