Kupni smlouva - vzor pro nakup zbrane


Vše o právu, zákonech, zbrojním průkazu a souvisejících věcech

Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Kupni smlouva - vzor pro nakup zbrane

Příspěvek od S474N » čtv 25.6.2009, 10:05

KUPNÍ SMLOUVA

I. Smluvní strany

Prodávající:
Jméno a příjmení: . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Datum a místo narození: . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Místo pobytu: . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Rodné číslo: . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Číslo a skupiny ZP: . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Číslo OP: . . . . . . . . . . . . . . . .
Platnost ZP do: . . . . . . . . . . . .

Kupující:
Jméno a příjmení: . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Datum a místo narození: . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Místo pobytu: . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Rodné číslo: . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Číslo a skupiny ZP: . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Číslo OP: . . . . . . . . . . . . . . . .
Platnost ZP do: . . . . . . . . . . . .

II. Předmět plnění
Předmětem plnění dle této smlouvy jsou následující položky:
. . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . .


III. Platební podmínky
1. Kupní cena předmětu plnění dle této smlouvy, na které se obě smluvní strany vzájemně dohodly a se kterou obě smluvní strany souhlasí, činí . . . . . . . Kč (slovy . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . Kč).
2. Dohodnutá kupní cena dle čl. III. odst. 1. této smlouvy byla zaplacena v hotovosti, a to při podpisu této smlouvy.

IV. Dodací podmínky
1. Dodávka předmětu plnění dle této smlouvy se uskutečnila osobně, fyzickým předáním, a to při podpisu této smlouvy.
2. Na základe čl. V. odst. 3. této smlouvy platí tato smlouva zároveň jako předávací protokol.

V. Všeobecná ujednání
1. Prodávající prodává předmět plnění dle této smlouvy za dohodnutou kupní cenu dle čl. III. odst. 1. této smlouvy kupujícímu, který jej za tuto cenu kupuje.
2. Prodávající podpisem této smlouvy místopřísežně prohlašuje, že v den uzavření této smlouvy, při jejím podpisu, přijal od kupujícího finanční částku v hotovosti, odpovídající dohodnuté kupní ceně předmětu plnění dle čl. III. odst. 1. této smlouvy.
3. Kupující podpisem této smlouvy místopřísežně prohlašuje, že v den uzavření této smlouvy, při jejím podpisu, osobně předmět plnění dle této smlouvy od prodávajícího fyzicky převzal, a že jej při tomto fyzickém převzetí od prodávajícího osobně důkladně prohlédl, byl dokonale obeznámen s jeho aktuálním technickým stavem a neshledal žádné závady ani jiné okolnosti, které by bránily uzavření této smlouvy.
4. Prodávající nenese žádnou odpovědnost za případné škody, způsobené nesprávným nebo nezákonným použitím předmětu plnění dle této smlouvy, vzniklé v době po jeho fyzickém předání kupujícímu. Kupující nenese žádnou odpovědnost za případné škody, způsobené nesprávným nebo nezákonným použitím předmětu plnění dle této smlouvy, vzniklé v době před jeho fyzickým převzetím od prodávajícího.
5. Tato smlouva může být změněna jen se souhlasem obou smluvních stran, a to písemnou formou.
6. Ostatní právní vztahy, touto smlouvou neupravené, se řídí zákonem č. 40/1964 Sb., Občanský zákoník, ve znění pozdějších předpisů.
7. Tato smlouva nabývá platnosti a účinnosti v den jejího podpisu oběma smluvními stranami.
8. Tato smlouva je vyhotovena ve dvou exemplářích. Jeden obdrží prodávající a jeden kupující.


V . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . dne . . . . . . . . . . v . . . . . . . . . . hodin




. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

prodávající kupující
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 1523

Registrován: stř 02.8.2006, 14:14

Zbraň: GLOCK

Re: Kupni smlouva - vzor pro nakup zbrane

Příspěvek od Mistral » čtv 25.6.2009, 10:13

Chybí ti bod III :)

Má smysl tam mít ČR, ČOP a ČZB? Nestatší jen zbroják a třeba rč?
Bod V4 mi příjde zbytečný, navíc jde jen o konstatování, ze kterého nevyplývají žádné povinnosti pro obě strany.
Mysli globálně, střílej lokálně. Nejsi kompetentní!
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Kupni smlouva - vzor pro nakup zbrane

Příspěvek od S474N » čtv 25.6.2009, 10:17

Mistral: bod III jsou platebni podminky, bylo tam 2x II, tak jsem to opravil.

Co se tyce toho zbytku, je to prevzato z mojizbrane kde to psal pry FOX. Dle meho je lepsi vice, nez mene.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1573

Registrován: stř 26.12.2007, 23:24

Zbraň: 2x HK USP 9x19, 2xM4

Bydliště: Plzen

Re: Kupni smlouva - vzor pro nakup zbrane

Příspěvek od admix » čtv 25.6.2009, 10:28

Tenhle konkretni zapis je ode mne, je to prevzate ze strelectvi, kde se k autorstvi prihlasil SW_FOX, tak doufam ze to bude OK :) Puvodne to vypadalo trochu jinak okolo predmetu prodeje, to jsem si upravil k obrazu svemu :D
Jinak nakupovat jedu az zejtra, takze jsem otevrenej pripominkam :twisted:
Mistral: vychazim z toho, ze rodne cislo je unikatni identifikator osoby a zaroven se zbrojakem je dobre overit i obcanku
"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
Obrázek
Dual HK USP 9x19mm + Colt M4A2 5.56x45mm + PAR15/Dlask A3 .223Rem/5.56x45mm NATO, EOTech 512.A65/1

Příspěvky: 1523

Registrován: stř 02.8.2006, 14:14

Zbraň: GLOCK

Re: Kupni smlouva - vzor pro nakup zbrane

Příspěvek od Mistral » čtv 25.6.2009, 10:47

Já zase vycházím z toho, že není třeba poskytovat úřadu (a veřejnosti vůbec) více údajů, než je nezbytně třeba.
Mysli globálně, střílej lokálně. Nejsi kompetentní!
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Kupni smlouva - vzor pro nakup zbrane

Příspěvek od S474N » čtv 25.6.2009, 10:48

Mistral: no vsak ti nikdo nerika, ze to tak musis pouzivat *4*.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1573

Registrován: stř 26.12.2007, 23:24

Zbraň: 2x HK USP 9x19, 2xM4

Bydliště: Plzen

Re: Kupni smlouva - vzor pro nakup zbrane

Příspěvek od admix » čtv 25.6.2009, 11:06

Ano, cislo obcanky a rodne cislo, to jsou typicke veci, ktere pred policejnim oddelenim zbrani utajis tim, ze je nenapises do smlouvy o prodeji zbrane :D :D
"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
Obrázek
Dual HK USP 9x19mm + Colt M4A2 5.56x45mm + PAR15/Dlask A3 .223Rem/5.56x45mm NATO, EOTech 512.A65/1

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Kupni smlouva - vzor pro nakup zbrane

Příspěvek od cmk » čtv 25.6.2009, 12:37

Ne pred policii, ale pred tim, komu zbran prodavas.

Jsou to asi 3 roky, co kamos neco objednal na e-shopu na splatky.
Vsechny potrebne udaje vyplnil (vc. r.c. a cisla op)
Pak si sel pro zbozi osobne, na krame rekl, ze je pan "Novak" rekneme.
Slecna za pultem "jo, mam to tu pro vas pripraveny, udaje tu vsechny mam, tak mi tohle podepiste"
Podepsal, zaplatil akontaci, dostal zbozi a sel.

Zadna kontrola, je-li to on.

Nejsem zastancem toho, ze nikdo nesmi znat moje udaje, ale po tehle zkusenosti si opravdu myslim, ze neni dobre jimi hyrit na vsechny strany.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1573

Registrován: stř 26.12.2007, 23:24

Zbraň: 2x HK USP 9x19, 2xM4

Bydliště: Plzen

Re: Kupni smlouva - vzor pro nakup zbrane

Příspěvek od admix » čtv 25.6.2009, 12:44

Nevim chlapi, ale dvoustranna smlouva o prodeji zbrane mi neprijde jako hyreni osobnimi udaji :)
Je teda pravda, ze nad cislem OP jsem se rozmejslel, ale vzhledem k tomu ze se hodi zkontrolovat i obcanku, tak proc to tam nenapsat
"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
Obrázek
Dual HK USP 9x19mm + Colt M4A2 5.56x45mm + PAR15/Dlask A3 .223Rem/5.56x45mm NATO, EOTech 512.A65/1
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Kupni smlouva - vzor pro nakup zbrane

Příspěvek od S474N » čtv 25.6.2009, 12:52

cmk: ano, vsak to dotycny musel podepsat. Z toho jasne vyplyva, ze bez podpisu jsou ty udaje stejne nanic.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 1523

Registrován: stř 02.8.2006, 14:14

Zbraň: GLOCK

Re: Kupni smlouva - vzor pro nakup zbrane

Příspěvek od Mistral » čtv 25.6.2009, 12:58

Ale, a kde má slečna u kasy vzor podpisu :)

A kruciální argumet. Já prostě nerad vypisuju všechny ty numera.
Mysli globálně, střílej lokálně. Nejsi kompetentní!

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Kupni smlouva - vzor pro nakup zbrane

Příspěvek od cmk » čtv 25.6.2009, 21:41

Cert - nerozumis mi.
Vem to tak, ze by ty svoje vlastni udaje nezadal ten muj kamos, ale ty jeho udaje by zadal nekdo uplne cizy (protoze je zna treba z kupni smlouvy).
Prisel by do obchodu. Kdyz by obcanku chteli, rekl by, ze ji zapomnel a uz by se neobjevil. Kdyz by ji nechteli, dostal by cokoli za 10% ceny a kamos by mel pruser.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1573

Registrován: stř 26.12.2007, 23:24

Zbraň: 2x HK USP 9x19, 2xM4

Bydliště: Plzen

Re: Kupni smlouva - vzor pro nakup zbrane

Příspěvek od admix » čtv 25.6.2009, 21:44

Kamos by pruser nemel, protoze jakmile se zjisti, ze neoverili obcanku, tak se jim to sesype jako domecek z karet. Mel by maximalne otravne odpoledne. Pruser by mel, kdyby si nekdo OP vyrobil.
Samozrejme si ty udaje muzete libovolne vyhodit, ja zatim obchodoval jen s lidma z jednoho z for, ktery povazuju za dostatecne duveryhodny :)
"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
Obrázek
Dual HK USP 9x19mm + Colt M4A2 5.56x45mm + PAR15/Dlask A3 .223Rem/5.56x45mm NATO, EOTech 512.A65/1

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Kupni smlouva - vzor pro nakup zbrane

Příspěvek od cmk » čtv 25.6.2009, 21:48

Hmmm, a ted se sud. Overili? Neoverili? dokazes prokazat, co je pravda? Kamerovej zaznam nebude (kdo by si jej sam na sebe bonznul). Podpis nebude sice souhlasit... Ale - jakej je problem naopak se podepsat jinak, nez se normalne podepisuju a pak tvrdit "ale ja tam nebyl" ???

Pravdepodobneji by to kamos nakonec vyhral, ale trvalo by to, sezralo by to spoustu prace, casu a penez. A proc? Protoze nekdo znal:
a) jmeno
b) rodny cislo
c) cislo OP
d) cislo druheho prukazu
e) adresu
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1573

Registrován: stř 26.12.2007, 23:24

Zbraň: 2x HK USP 9x19, 2xM4

Bydliště: Plzen

Re: Kupni smlouva - vzor pro nakup zbrane

Příspěvek od admix » čtv 25.6.2009, 21:57

Tak v principu mas asi pravdu, ale jsem jeste mladej a naivni, takze si dost dobre nedokazu predstavit, ze by zrovna ti dva lidi, se kteryma jsem obchodoval, meli zapotrebi zkouset nejakej podvod :lol:
Jinak staci samozrejme alibi, ktery mas po vetsinu casu, pokud se normalne pohybujes mezi lidma (prace, doma, s nekym na strelnici)
"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
Obrázek
Dual HK USP 9x19mm + Colt M4A2 5.56x45mm + PAR15/Dlask A3 .223Rem/5.56x45mm NATO, EOTech 512.A65/1

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Kupni smlouva - vzor pro nakup zbrane

Příspěvek od cmk » čtv 25.6.2009, 22:00

Smlouva se muze nekam zatoulat, kupujici/prodavajici ji muze vyhodit, nekdo ji najde, ...

Nicmene - nerikam byt paranodidni, jen rikam, ze jiste riziko, paklize zklame nasledne lidsky faktor, tu je. Je male, ale je. Sance, ze si nekdo sezene tyhle udaje, zkusi to a projde mu to je fakt mala, ale vzhledem k tomu, co jsem popisoval, tak realna.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Kupni smlouva - vzor pro nakup zbrane

Příspěvek od S474N » pát 26.6.2009, 8:07

cmk: proc bych se mel soudit, naopak oni musi prokazat, ze jim vznikl narok na plneni z me strany. BTW radeji se nedivej do obchodniho restriku, protoze vsichni tam maji RC verejne *40*.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 16

Registrován: stř 10.8.2011, 11:37

Zbraň: Walther PPK

Kupní smlouva na zbraň - nové přepracované vydání

Příspěvek od Bucci » stř 10.8.2011, 14:03

Nabízím Vám nové, kompletně přepracované vydání vzoru kupní smlouvy pro nákup a prodej zbraně kategorie B nebo C, uzavírané mezi fyzickými nebo právnickými osobami.

Na základě zkušeností i Vašich připomínek jsem svůj prastarý vzor kupní smlouvy (ještě ze serveru mojezbran.cz) upravil tak, aby:

- zcela vyhovoval současně platné zbrojné legislativě,
- byl v souladu se zákonem o ochraně osobních údajů (RČ a OP pryč),
- obsahoval veškeré potřebné právní formulace a náležitosti (doložení dosavadního vlastnictví ze strany prodávajícího, doložení oprávnění k nabytí do vlastnictví ze strany kupujícího, povinná formule o svobodné vůli atd.,
- neobsahoval nadbytečná konstatování, ale
- ještě dokonaleji kryl obě smluvní strany pro případ, že by se zbraní byl spáchán nějaký trestný čin (z tohoto důvodu byl do smlouvy přidán i čas předání a převzetí zbraně a přeformulována místopřísežná prohlášení smluvních stran),
- v neposlední řadě je smlouva naformátována tak, aby se dala vytisknout oboustraně na 1 list papíru formátu A4 a vyplnit ručně, např. z bazaru se zbraněmi (i když počítačové úpravě samozřejmě nic nebrání).

Nový vzor kupní smlouvy si můžete stáhnout zde (viz. příloha tohoto příspěvku).
Přílohy

[Přípona doc byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

[Přípona pdf byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

Legálně ozbrojený občan se podobá včele. Má sice žihadlo, ale může ho použít jen jednou.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 992

Registrován: pon 28.9.2009, 19:00

Zbraň: Glock

Bydliště: Morava-sever

Re: Kupni smlouva - vzor pro nakup zbrane

Příspěvek od panvrabec » stř 10.8.2011, 15:14

Číslo OP moc nevyplnuji a RČ nikdy. Vždy stačí datum narození, nebo RČ v podobě 770317/31xx tzn. bez posledního dvojčíslí.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Kupni smlouva - vzor pro nakup zbrane

Příspěvek od S474N » stř 10.8.2011, 15:21

Osobne jsem nedavno pouzival tento vzor:
:arrow: http://zbranekvalitne.cz/zbrojni-prukaz ... ni-smlouva
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Zpět na „Právní koutek“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz