Kurzy obranné a praktické střelby


Ostatní debaty mimo zaměření, vtipy, když se prostě chcete vykecat :-)

Účastnili jste se kurzu obranné nebo praktické střelby?

Ano, účastnil.
23
43%
Ne, neúčastnil, ale chystám se.
20
38%
Ne, neúčastnil, ani to nemám v plánu.
10
19%
 
Celkem hlasů: 53

RL

Příspěvky: 56

Registrován: čtv 20.7.2006, 15:17

Příspěvek od RL » pát 26.10.2007, 11:50

to starosta : co lzes ..ovlivnilo me to...od te doby mam spatne sny :lol: a po mailu mi vyhrozujes..nechtej abych ho tu zverejnil :roll:

Příspěvky: 326

Registrován: sob 26.5.2007, 22:28

Zbraň: mám

Bydliště: střelnice

Příspěvek od JK-stengan » pát 26.10.2007, 11:51

jasík Já na závodech či v soukromí nechodím v oblečení MG a tudíž ho asi nereprezentuju musíš na ty kdo ho nosí

P.S to fotopic jsi začal ty satanáši já jen reagoval na tvůj román
Naposledy upravil(a) JK-stengan dne pát 26.10.2007, 11:54, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Příspěvek od Starosta » pát 26.10.2007, 11:54

Jasik+Sten: Myslim, ze docela uspesne tohle vlakno duplikujete tady.
Muzete si precist svoje otazky a kupodivu i odpovedi "protistrany" a az se na sebe zase nastvete, dejte pokoj vsichni :roll: :twisted: :wink:

RL: To je ale sexualni motiv, s vztahem to nema nic spolecnyho! :lol:
Navic, do mailu jsem Ti jen napsal, ze Ti chci dat do drzky :twisted:
Naposledy upravil(a) Starosta dne pát 26.10.2007, 11:57, celkem upraveno 1 x.
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --

RL

Příspěvky: 56

Registrován: čtv 20.7.2006, 15:17

Příspěvek od RL » pát 26.10.2007, 11:56

starosta : ne tak verejne.... :oops:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Příspěvek od Starosta » pát 26.10.2007, 11:57

RL: A pak kdo je pisalek :oha: Pan se nam rozjel :D
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

MujGLOCK team

Příspěvky: 2411

Registrován: úte 29.3.2005, 15:34

Zbraň: G17, G43, CZ858

Bydliště: doma

Příspěvek od Jasik » pát 26.10.2007, 12:03

Bürgermeister: Hele, to je v pohodě, my se máme se Stenem svým způsobem rádi, viď Radime :wink:

Příspěvky: 326

Registrován: sob 26.5.2007, 22:28

Zbraň: mám

Bydliště: střelnice

Příspěvek od JK-stengan » pát 26.10.2007, 12:06

jÁsiku tak otom žádná každej říkáme své ale jínak jsme nežkodný teda jen proto že jÁ sik už je pán v letech a já mám zakázáno lést bez povolení památkářů na zříceniny :lol: :lol:
Uživatelský avatar

Administrátor

Příspěvky: 652

Registrován: úte 29.3.2005, 14:38

Příspěvek od MujGLOCK.com » pát 26.10.2007, 12:32

A teď se zase všichni vrátíme k původnímu tématu.
Uživatelský avatar

MujGLOCK team

Příspěvky: 2411

Registrován: úte 29.3.2005, 15:34

Zbraň: G17, G43, CZ858

Bydliště: doma

Příspěvek od Jasik » pát 26.10.2007, 12:56

Admin: OK.. K tématu.. Byl jem na kurzu Aegisu č.1 v okamžiku, kdy jsem svého GLOCKa vlastnil cca týden. No a jak je známý fakt, že každý střelec si minimálně jednou za život nějaký te "náhodný" výstřel dá, já to zvládnul hned na tom kurzu. A od té doby na mně Aleš s Martinem určitě nezapomněli ;-) Jinak po vzájemné dohodě udělám asi společně s čertíkem test kurzů Ŕadka Libovického (ale až na jaře), takže uvidíme.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 373

Registrován: pát 12.5.2006, 15:00

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Mladá Boleslav

Příspěvek od String1 » pát 26.10.2007, 15:00

RL píše:String: Jestli si dobre pamatuji tak jsi byl na KOS 1 a byl jsi tam jen 1 den a druhy den jsi neprisel a ani se neomluvil.

Ano moje kurzy jsou mozna narocnejsi na psychiku, ale od prveho zacatku je to ucelem. Na ulici se te nikdo nebude ptat jestli jsi v pohode a pripravenej resit pripadnou situaci:-D to muzes jit strilet mirenou strelbu na 25m kde pri tom muzes rozjimat...

Jestli se ti nelibi prirovnani MG= male genitalie (myslim, ze jsem to slysel na zavodech a pobavilo me to....jak to nekomu z mg rikali) tak je to jen tvuj problem a ja s tim nemam zadny problem. Tohle jsem ti rikal pri tom kdyz jsi mel strilet. Jestli te to vytocilo a nastvalo v tu chvili tak je jen dobre a byl to ucel, protoze to navodi stres a clovek pak nestrili tak v klidu jak by mel

Jestli jsi mel dalsi problem, ktery jsi nemohl unest a druhy den jsi kvuli tomu neprisel tak jsi to mel resit hned a se mnou a ne "plakat" ted na foru. Ale asi je to tvuj styl schovavat se za pc a resit situaci mesic po tom.

Radek Libovicky

P.S. Rad prijmam kritiku a kazdy prispevek co poslu dokazu podepsat svym jmenem, protoze se nemam za co stydet a schovavat se za nick
Ano, tak to je.

Nešlo o náročnost, má první věta byla, že si myslím, že po obsahové stránce byl kurz výborný, dokonce bych řekl na 101%, ale to jsem už psal.

Ne, nebylo to při střelbě.

A ano, nechtěl jsem se vrátit na vojnu, byl jsem tam rok a nebylo to zrovna fajn, tenkrát jsem s tím měl pár problémů, které jsem zrovna na 1 neustál, tak možná to byl ten důvud. Chtěl jsem se učit něco nového, což tam určitě bylo, ale nezvládám formu vojákovaní, tak to je, rok mi stačil.

Bojím s podepsat? Možná zbytečná narážka od někoho tvé inteligence, na netu se moc podpisema nehýří, proč taky, každý ma svůj nick a z několika lidma se znám, spolu jsme se viděli, co na tom je anonymní?
To je jedno, proste jsem zatracen pro svůj přístup k vojáčení a je to dané ...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 373

Registrován: pát 12.5.2006, 15:00

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Mladá Boleslav

Příspěvek od String1 » pát 26.10.2007, 15:02

daveG17 píše: Chápu Stringův dojem ohledně vojny a buzerace. Já na vojně nebyl, takže to ve mě nevyvolalo žádné zasuté nepříjemné vzpomínky. Navíc jsem něco podobného čekal. Tohle nebyla výchova, tohle měl být (a byl) výcvik.
Já byl a nebylo to pro mě moc dobré, nejsem zrovna super silný jedinec a evokovalo mi to moc nedobrých vzpomínek ... Už jsem se prostě nechtěl vracet znova.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 373

Registrován: pát 12.5.2006, 15:00

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Mladá Boleslav

Příspěvek od String1 » pát 26.10.2007, 15:04

karlik píše: String : jestli jsi chtel pochvalit jak jsi perfektni a dobrej a ze se nemusis nic ucit tak na takove kurzy opravdu nechod, protoze to je vsude stejne. Byl jsem na kurzu od amiku a tam je to jeste horsi.
Mas moc velke ego, ktere si zbytecne honis a zastinuje te...misto toho, aby jsi se ucil nove veci tak pomlouvas a jeste k tomu neobjektivne.
takovych lidi jako jsi ty znam spousty a jsou to jen machri, kteri nic neumi
Výborně, takže pan psycholog, který si přečte jednu reakci a hned vše zná, "máš jiný názor, tak jsi frajírek, který nic neumí ..." dobrý přístup, ale otázka je, jestli by se nedalo aplikovat v tomto případě heslo, podle sebe, soudím tebe ... přemýšlej nad tím ... Nic o mě nevíš a jsi hned hotov se svým soudem.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 373

Registrován: pát 12.5.2006, 15:00

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Mladá Boleslav

Příspěvek od String1 » pát 26.10.2007, 15:06

jbiker píše:Jen taková drobnost - na vojně jsem byl, takže na buzeraci a maskovaný hadry jsem dost alergickej. Suma sumárum: Předpokládám, že zkušený instruktor pozná, když někdo frajeří, nebo prostě jenom zazmatkuje. Takže pokud frajeří, tak ho při opakovaném prohřešku vykopnout z kurzu, pokud zazmatkuje, průměrně inteligentnímu člověku stačí napomenutí nebo vysvětlení (pokud tedy neprovede vysloveně nějakou zdraví ohrožující prasárnu - to zaslouží nakopat taky) . Já, bych tedy rozhodně žádné kliky "jako že za trest" nedělal !!!
Vím že píšeš jen svůj názor, ale děkuji za něj, alespoň někdo chápe, jak jsem to myslel. Fakt si nemyslím, že jsem frajer, co všechno zná a všude byl.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 522

Registrován: pát 28.7.2006, 17:50

Zbraň: CZ 85

Bydliště: Praha 10

Příspěvek od Vláďa » pát 26.10.2007, 15:41

String 1 : ona je buzerace, a ,,buzerace". Já byl na kurzu Aegisu, myslím, že se s náma kluci nemazali, nějaké fyzické tresty proběhly, k tomu neustálé popohánění a pokřikování, ale když jsme si první den sedli večer u ohně a pivka, bylo nám to náležitě vysvětleno. Je to forma zvyšování psychické odolnosti, instruktor si potřebuje ověřit, jak vyučuvané věci zvládáš i ve stresu atd. U nás to bylo ještě stupňovanější tím, že jsme se všichni znali, a hecovali se navzájem....Já si vojnou prošel, ne vše bylo úplně optimální, ale s tímhle bych to rozhodně nesrovnával. Možná to chtělo, místo odjezdu domů, si s instruktorem vše vyříkat, a vysvětlit...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 373

Registrován: pát 12.5.2006, 15:00

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Mladá Boleslav

Příspěvek od String1 » pát 26.10.2007, 15:55

Možná máš pravdu, já si tam ale připadal jak blb.
Musíš vše udělat podle instruktora, ok, střílí se, dostřílíš, jdeš zalepit, řekne zůstaň tam a postav se tam a tam, chvilku nic, následuje otázka, jestli jsem blbej, že se bude jako střílet.
Fajn, pak udělám něco jinak, něž je řečeno, zase jsem špatnej a jdu do kliku.
Oki, asi to má co dělat s fyzickým náporem na osobu, je to možná fakt, kterej jsem tak dobře neuvažoval, mě se to všechno prostě moc asociovalo s mou základní vojenskou službou a k tomu jsem se prostě vracet nechtěl, nevzpomínám rád ...
Je dost velký rozdíl, když jsi mezi lidma, co znáš, pak to má kapku jiný směr, znáš je, víš jak máš věci chápat, já tu ale neznal nikoho.
Jo, možná stačilo se o tom zmínit, já jsem ale byl zvyklej na vojně držet hubu a jakž takž se dostat do dalších dnů, tohle mi to prostě moc připomělo a tak jsem se asi reakce zdržel a prostě volil cestu nejmenšího odporu, nedostat se do takového prostředí znova.
No a když se tu teď mluví o těch kurzech, chtěl jsem prostě jen říct své pocity z toho kurzu, protože je možná někdo, kdo měl podobné problémy, mě třeba nenapadlo, že by se mi to mohlo vrátit, stalo se, tak třeba to někomu pomůže příště.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 522

Registrován: pát 28.7.2006, 17:50

Zbraň: CZ 85

Bydliště: Praha 10

Příspěvek od Vláďa » pát 26.10.2007, 16:05

String1 : to je přesně ono, líná huba.... Radka neznám, ale pokud je profík, určitě by ti objasnil, kam to všechno směřuje, a proč to dělá.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » pát 26.10.2007, 16:28

Ono obecne - na kurz k nekomu jdu proto, ze mu verim, ze me neco nauci, tak hold delam co se mi rekne a kdyz udelam neco blbe, prijmu hold trest, kdyz prichazi trest za neco, za co by prijit nemel, zeptam se - hned a jasne. Stale jsem si vedom toho, ze jsem tam proto, abych se neco naucil, platim za to a platim za to tomu clovekovi proto, ze mu verim... A jelikoz mu verim, delam co mi rekne, i kdyz se mi to nemusi libit. To bys videl ten poj*b od Alese Vondracka, kdyz jsme s jednim manikem sli o prestavce do boku k valu, oba vynadli v podstate totozne zbrane (Alfa Defender a ZPT-01 a zkoumali rozdily) - nic nebezpecneho, zbrane jsme kontrolovali spolecne 2 min pred tim, zkontrolovali jsme je po vyndani z pouzdra, mirili jsme bezpecnym smerem... Ale po*eb byl - na zacatku se reklo "zbrane budou v pouzdrech" tak tam mely bejt a mohl jsem mit 1000 argumentu, ze nic nebezpecnyho nedelam, jednou se nejaky pravidla reknou, tak je hold zkousnu a prepokldama, ze se mi to o to vic vyplati. Totez jako na LOSich zavodech plati zakaz manipulace se zbrani mimo BZ... A nikdo nelamenti a kazdy vi, ze za manipulaci momi BZ prijde rychlej nedobrovolnej odjezd.
A paklize je bezpecnostni riziko u kurzu spojeno s tim, ze se naschval zvysuje napeti - pak to hold je jeste prisnejsi.

No nic - pockam si tyden, az to uvidim na vlastni oci :-)

Stengane - nechal jsi air-softy u Radka nebo je mas u sebe? Nasel jsem jeste jeden :-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 37

Registrován: pon 28.5.2007, 16:59

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Příspěvek od Midar » pát 26.10.2007, 21:45

Myslim si ze skoro kazdy na Radkove kurzu ho aspon na chvili nenavidel a rikal si kam jsem to vlezl. Kdyz jsem dal do placu par stripku z kurzu pred znamymi kteri se zbranemi nemaji nic spolecneho, tak se me hodne divili ze jsem za to jeste platil, ale ja to od dalsiho dne po skonceni kurzu povazuju za jednu z nejlepsich investic v zivote. A vubec se mu nedivim ze musel byt nekdy tvrdy a nekompromisni, jakykoliv pruser by odnesl on a ac to nemuselo byt na prvni pohled zrejme, bylo to pro nase dobro.
Glock 26, Saiga M3
Uživatelský avatar

Příspěvky: 485

Registrován: ned 01.10.2006, 19:36

Bydliště: Sev. Morava

Příspěvek od daveG17 » pát 26.10.2007, 22:44

Přiznám, že mi taky na kurzu jednou tekly nervy, ale Radek za to nemoh :) Kdo tam byl (Midar si jistě vzpomene) - druhý den jsme ráno udělali při nástupu lajnu a bohužel jsme nebyli všichni na místě včas. Za trest celá lajna do kliku na klouby. Nicméně ten, který přijel poslední a kvůli kterému jsme všichni už byli v kliku, ještě půl minuty normálně stál a držkoval, že přece nemůže za to, že byla mlha. Vidím rudě ještě teď, když si na to vzpomenu. :evil:
STI Edge, Kimber Gold Match II, K100, Ruger LCP, Remington 870 Action Express, Vostok SM2 - pacifista od kosti!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 429

Registrován: úte 15.11.2005, 23:05

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od rostar » sob 27.10.2007, 0:21

Vláďa to trefil přesně. Výcvik je mimo jiné i test psychické odolnosti. Říkal jsem si to vždy když jsem ryl držkou v zemi a instruktor mně dával najevo, že jsem to poslední h...o na světě. Má to svůj význam a nesmí se to brát osobně. Pomůže to pak lépe zvládat emoce při reálném střetu. RL ani jeho spůsob neznám, ale myslím, že to vídí podobně.

String1: Nesmíš to brát osobně a zkus vnímat primárni význam toho drsného divadýlka instruktorů. Ono pořádný výcvik není pro slečinky. Věřím, že Ty slečinka nejsi. Tak nebrečím a makám. Co Tě nezabije to Tě posílí :wink: R
Si vis pacem, para bellum!

Zpět na „OFF TOPIC - BEZ ZAMĚŘENÍ“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz