Kurzy obranné a praktické střelby


Ostatní debaty mimo zaměření, vtipy, když se prostě chcete vykecat :-)

Účastnili jste se kurzu obranné nebo praktické střelby?

Ano, účastnil.
23
43%
Ne, neúčastnil, ale chystám se.
20
38%
Ne, neúčastnil, ani to nemám v plánu.
10
19%
 
Celkem hlasů: 53
Uživatelský avatar

Příspěvky: 358

Registrován: čtv 17.11.2005, 10:12

Bydliště: Kolín

Příspěvek od Dydla » sob 27.10.2007, 17:13

Když už to jsou dohady zcela zbytečné a nudné, co si tak alespoň dávat pozor na měkká a tvrdá i a y .... :D
Uživatelský avatar

Příspěvky: 332

Registrován: čtv 16.3.2006, 21:42

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od coffee » sob 27.10.2007, 22:28

Asi toho budu litovat, ale už jsem to nevydržel.
Porovnávat výcvik v práci s kurzem, který si zaplatím, je porovnávání jablek a hrušek. Jestliže jsem za něco placen, tak musím počítat, že v duchu odpovědnosti ne jen za mně, ale i za ostatní v krizové situaci, budu rýt hubou v zemi. Ale na kurzu střílení? :shock: Očekám, že se někdo bude snažit naučit mě střílet, třeba i za ztížených podmínek. Ale nejsem voják, policista ani "žoldák", takže s mírou. Jestliže někdo porušuje podmínky, bezpečnost, ... odchod s patřičným zdůvodněním.
Rovněž srovnávat zdrbání za porušení bezpečnosti není totéž, co tu popisuje string1. Na místě jsem nebyl, takže hodnotit nemůžu, ale kdyby jen polovina byla pravda, tak chci na místě vrátit peníze a "příznivých" referencích ani nemluvě. Na to, aby po mě někdo chtěl dělat kliky za to, že někdo přišel pozdě, mi připadá jako hojení pokleslého ega a zcela jistě by mě k tomu nikdo nedonutil. Jedinou výjimkou by bylo provádění těchto aktivit v rámci party kamarádů, známých, ... kdy v duchu hecování se to akceptovat. Ale ve skupině "cizích" osob mi také připadá jen jako buzerace a významně mě přesvědčuje, že přítomnost na podobných kurzech mi naprosto nechybí. na podobné srandičky už jsem trochu starý.

Příspěvky: 326

Registrován: sob 26.5.2007, 22:28

Zbraň: mám

Bydliště: střelnice

Příspěvek od JK-stengan » sob 27.10.2007, 22:48

a hlavně vycvičený jsi zapoměl dodat :lol:

sten.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 508

Registrován: stř 17.10.2007, 10:26

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Veselí nad Moravou/Praha

Příspěvek od snaper_mira » sob 27.10.2007, 22:49

Nevím, osobně se přikláním k názoru, že dělat kliky je správné :)
Ono to nikdy nikomu moc neuškodilo a myslím si, že si tak svou chybu mnohem líp zapamatuju a budu se o to víc snažit aby se daná chyba už nikdy neopakovala a já ty kliky nemusel dělat znovu :oops:

Na miste samem jsem nebyl, ale kdyby mi to udelal instruktor, tak k tomu asi mel duvod a nevadilo by mi to :idea: trocha pohybu mě ještě nezabila :lol:
Fortis cadere, cedere non potest
(statečný muž padne, ale neustoupí)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 352

Registrován: sob 11.3.2006, 16:57

Bydliště: Č.Budějovice

Příspěvek od Lala » ned 28.10.2007, 0:26

coffee: Také tak to vidím i já, a to mám myslím celkem slušný smysl pro humor :) snaper_mira je asi někdo z mladší školy :wink:

PS:Proti klikům rozhodně nic nemám, ba právě naopak, jednou za měsíc si také ve třech opakováních "zaklikuji" :oops:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 429

Registrován: úte 15.11.2005, 23:05

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od rostar » ned 28.10.2007, 1:28

coffee: Rozumím Ti. Máš pravdu, instruktoři by asi měli rozlišovat. Respektive, mělo by být asi víc typů výuky. Jsou lidé co se chtějí naučit bránit, ale nestojí o ten ,,vojenský dril". Takže vyžadují kultivovanější přístup a mělo by se jim ho dostat. Vzpoměl jsem si na některé mé klienty kteří projevili zájem učit se bránit. A vzhledem k jejich společenskému postavení si neumím představit, že by byli ochotni podstoupit nějaký drsnější přístup. Já mám na to samozřejmě jiný pohled. Podle Tvého rozdělení spadám do kategorie ,,žoldák". Takže klidně snesu když mně instruktor při výcviku ,,kope do prdele", protože to může někdy mně nebo parťákovi tu prdel zachránit. R
Si vis pacem, para bellum!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 352

Registrován: sob 11.3.2006, 16:57

Bydliště: Č.Budějovice

Příspěvek od Lala » ned 28.10.2007, 1:43

rostar¨: Jak z amerického filmu, a v hospodě si sedej zádama ke zdi s výhledem na dveře :lol:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 429

Registrován: úte 15.11.2005, 23:05

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od rostar » ned 28.10.2007, 2:02

Lala: No však já si tak sedám. Nejen v hospodě, vždy a všude. Kdybych Ti měl popisovat co všechno ještě dělám v rámci prevence a hlavně v rámci profesní deformace tak bys mně jistě považoval za paronoidního pacienta. Ale kdo je stejná krevní skupina, ví o čem mluvím. No a těm kteří vůbec nechápou o čem mluvím se určitě mnohem snadněji žije.... R

PS: To sedání si čelem ke vchodu má údajně původ už v pravěku, kdy lovci hlídali vchod do jeskyně a bránili ho proti loupeživým kmenům :wink:
Si vis pacem, para bellum!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 522

Registrován: pát 28.7.2006, 17:50

Zbraň: CZ 85

Bydliště: Praha 10

Příspěvek od Vláďa » ned 28.10.2007, 8:14

Lala : rostar je možná ,,pacoš" ( :lol: ) ale krytí si vlastních zad je naprosto běžná věc u lidí, kteří to se svým vlastním bezpečím myslí aspoň trochu vážně. Na tom nevidím nic podivného, a už vůbec nechápu srovnávání s US kinematografií... To jsme ale mimo mísu, takže dostaneme za uši od admina.
cofee : asi na to taky koukám jinak, ale ani mě tohle nevadilo....Možná jsem to i špatně napsal, samotná ,,výuka" střelby proběhla v klidu a pohodě, ten psychický nátlak (rozhodně ale nic, co by se nedalo vydržet ) přišel až později, tam už šlo spíš o to, naučit nás se bránit, a tedy i fungovat pod tlakem. A k tomu patřila i ta fyzická zátěž. Ty na to koukáš z pohledu sportovního střelce, já zas z pohledu člověka, pro kterýho je zbraň to samé, co pro někoho krumpáč, nebo propiska...(samozřejmně obrazně...)

Příspěvky: 658

Registrován: stř 30.11.2005, 20:19

Zbraň: GLOCK

Bydliště: UH

Příspěvek od GLOCK69 » ned 28.10.2007, 8:37

Nevím, co by jste potom říkali na kurzy, které pořádají u nás Izraelci. Bohužel jsem neabsolvoval, ale dle toho co jsem četl a slyšel od účastníků...
A myslím si, že pokuď se chci opravdu něco naučit v obranné střelbě, tak trocha drilu, fyz. námahy a stresu tam rozhodně patří.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » ned 28.10.2007, 10:15

Jak ja sem to pochopil tam neslo o fyzicky sedreni nekoho z kuze (jako ze tech kliku nebylo 100, ale par), behani s gumama neni maraton, ale "k boude a zpatky)... To mi neprijde jako problem...
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 326

Registrován: sob 26.5.2007, 22:28

Zbraň: mám

Bydliště: střelnice

Příspěvek od JK-stengan » ned 28.10.2007, 13:45

Jendo:

před zavěrečnou zkouškou jsme se domluvili na navodění fyzického a psychického stresu a všichni souhlasili

to jest

15 kliků , 20 žabáků , a kdo chtěl tak i drobné poštuchování na nabuzení pak jsi pod vedením instruktorů běžel s hadrem na hlavě a při sundání jsi byl na střelnici kde jsi řešil situaci

P.S běh cca 25m a pouze pokud ti to dovolil tvůj zdravotní stav a chtěl jsi to jínak jsi každý zátěž zvolil dle své fyzické kondice bud mín nebo víc.

nechápu kde se najednou vzala slova buzerace či šikana v tomto vláknu obecně vše člověk dělá dobrovolně.

sten..
Uživatelský avatar

Příspěvky: 332

Registrován: čtv 16.3.2006, 21:42

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od coffee » ned 28.10.2007, 17:53

All: Asi si rozumíme, jestliže to je v rámci předem dohodnutých pravidel, tak s tím nebude mít problém asi nikdo. Popisované tak nevypadalo.
Ano jsem "jen" sportovní střelec, ale jako každý kdo má zbraň, musím uvažovat, že se mohu dostat do situace, kdy ji budu muset použít. Proto jsem také částečně nespokojen s určitým pojetím Losu a některými návrhy situací. Každá situace by mě měla dostat do stresu, ale to je jiná kapitola a nechci se odchýlit od tématu.
Glock69: Nevím, zda výcvik pořádaný Izraelci je volně přístupný komukoliv, ale i tak myslím, že předem řeknou pravidla. Pak beru na vědomí do čeho jdu.
Díky za reakce, beru to jako uzavřenou věc.

RL

Příspěvky: 56

Registrován: čtv 20.7.2006, 15:17

Příspěvek od RL » ned 28.10.2007, 20:34

Asi bych to shrnul takto : Kurzy obranna strelby, ktere poradame my nejsou kurzy sportovni strelby a tudiz nemaji nic spolecneho s jakoukoliv sportovni strelbou. V propozicich na kurzy je presne dano co vycvik obsahuje a jeden z bodu je "Střelba ve stresu nebo zatížení organismu" (viz. http://obrannastrelba.cz/kurzy/kurz-obranne-strelby-I) a "Modelové situace řešené ve stresu a fyzické zátěži" (viz. http://obrannastrelba.cz/kurzy/kurz-obranne-strelby-II) . Pokud nekdo se chce naucit jen "v klidu strilet na terc/e" tak tento vycvik neni pro nej vhodny. Kurzy jsou nejen o strileni, ale o vyhodnocovani situace, taktice a reseni situace ve stresu, ktery v pripadne poticce bude 1000% krat vetsi nez na jakemkoliv kurzu.

Od prvni hodiny na kurzu je vse cilene (vyvedeni z miry,stres, fyzicka namaha (tak jak kdo muze)) a vse je nasledne objasneno proc tomu tak je (na konci).

Byl jsem na hodne vycvicich at streleckych, bojovych nebo sebeobrannych a vzdy jde o fyzickou namahu a stres, protoze v realu to tak bude. Na co je dobre mit super techniky (jakekoliv), ktere udelam v klidu a v pohode, kdyz utocnik se me nebude ptat jestli uz teda muze zautocit zda jsem se na to dostatecne pripravil?


P.S. Pripravujeme military seminar s poloautomatickou puskou, ktery bude nekdy v zime :-) a na jare bude Obranna brokovnice (zadne ipsc, holuby apod.), ale realne pouziti.

Radek L.

Příspěvky: 65

Registrován: pon 09.4.2007, 22:22

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od PETR 1 » ned 28.10.2007, 22:13

Na kurzu u R.L. jsem byl již několikrát je mi 45. a když porovnám fyzičku
s mladšími ročníky tak si myslím,že pár kliků a několik metrů běhu každému z nás jen prospěje :) i když se jedná o formu společného trestu.No kdy jste si naposledy trochu zacvičili? :o

Příspěvky: 326

Registrován: sob 26.5.2007, 22:28

Zbraň: mám

Bydliště: střelnice

Příspěvek od JK-stengan » pon 29.10.2007, 8:27

RL :

Až budou aktuální kurzy s puškou a brokárnou, tak mi dej vědet velice rád se zůčastním :wink:

sten..
Uživatelský avatar

Příspěvky: 611

Registrován: čtv 29.3.2007, 7:38

Bydliště: Středočeský kraj

Příspěvek od opice » pon 29.10.2007, 9:52

RL: Obranná brokovnice? :D
Zapiš si mně do seznamu hned po Stenovi :wink:
Jo a ne, že bych chtěla nějakej dvojí metr, to v žádnym případku,
ale co se týče těch kliků, mohla bych dělat "dámský" ? *2633*
Glock 19, browning, CZH 2003 Sport, ZKM 456, Arminius HW 38
NEJDŮLEŽITĚJŠÍ JE STÁT NA SPRÁVNÉ STRANĚ HLAVNĚ
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1163

Registrován: úte 20.12.2005, 22:29

Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od Lukáš Koukal » pon 29.10.2007, 13:05

Broky? No jistě že mě nikdo nemusí přemlouvat dvakrát :D

@opi: pro tebe kliky výhradně ve stojce :lol:
Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 611

Registrován: čtv 29.3.2007, 7:38

Bydliště: Středočeský kraj

Příspěvek od opice » pon 29.10.2007, 13:51

Lukáš K.: Vždyť tě nikdo nepřemlouvá ani jednou, chichi :lol:
A ty kliky ve stojce si nech na večer, jo? :wink: *1*
Glock 19, browning, CZH 2003 Sport, ZKM 456, Arminius HW 38
NEJDŮLEŽITĚJŠÍ JE STÁT NA SPRÁVNÉ STRANĚ HLAVNĚ
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Příspěvek od Starosta » úte 30.10.2007, 14:18

Midar píše:Myslim si ze skoro kazdy na Radkove kurzu ho aspon na chvili nenavidel a rikal si kam jsem to vlezl...
Mam pocit, ze se bavime uplne o nekom jinem :) Asi je pravda, ze pristup je zvlastni, mne sedl. Vzdy, kdyz jsem sel na klouby, vedel jsem proc, vedel jsem, jak to delat spravne a uvedomil jsem si, ze to tak nebylo. Vzdycky jsem sel dolu s usmevem, protoze mi to prislo vic jako divadlo, nez jako fyzicka namaha nebo ponizeni :roll: Atmosfera na vsech kurzech, na kterych jsem u RL byl, byla dobra az vytecna, pres neprizen pocasi, pres jakekoli jine komplikace :wink:

Chapu, ze nekomu ten pristup nesedne, citi se buzerovan, nebo zbytecne pod tlakem. Mne to prislo spis malo a i s mou chatrnou fyzickou se mi to zdalo spis usmevny. Samozrejme, byly chvile, kdy jsem nemohl popadnout dech, nebo jsem myslel, ze padnu drzkou do hliny - ale jen proto, ze jsem chtel. Stal jsem o to chvilkove vycerpani a stresik, kterej byl ve srovnani se skutecnosti opravdu k smichu.
Videl jsem tam nekolik chlapiku kolem 40let - nikdo nejevil znamky podrazdeni, ze je nekdo "buzeruje", nebo fyz. vycerpani, ci ponizeni z "fyzickych trestu".

Dobreho strelce z vas neudela to, ze si koupite tyhle (nebo jine) kurzy - stejne jako to neudelalo ze me. Je to jen navod jak trenovat - a vede k drsnemu zjisteni, jak jste na tom ve skutecnosti spatne (specialne kurz kratke vzdalenosti) s rychlosti a vubec moznosti nejakou SZ kdy bez pripravy pouzit. Proto si myslim, ze je to tak spravne. Jinak by to byla sportovni strelba.
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --

Zpět na „OFF TOPIC - BEZ ZAMĚŘENÍ“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz