Kurzy obranné a praktické střelby


Ostatní debaty mimo zaměření, vtipy, když se prostě chcete vykecat :-)

Účastnili jste se kurzu obranné nebo praktické střelby?

Ano, účastnil.
23
43%
Ne, neúčastnil, ale chystám se.
20
38%
Ne, neúčastnil, ani to nemám v plánu.
10
19%
 
Celkem hlasů: 53

Příspěvky: 1523

Registrován: stř 02.8.2006, 14:14

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od Mistral » úte 30.10.2007, 14:31

Imho fyzická a psychická zátěž do takového kurzu patří. Nebudu tu rozepisovat možné situace, ty si každý představí sám, kdy je potřeba zachovat chladnou hlavu a zbraň nepoužít, nebo použít tehdy, když to bude možné. Vzpomeňte si, jak jste se cítili, když na vás někdy někdo vyjel. V takovém případě musíte nejprve zvládnout stress, kterým vás obdaří sympatikus a parasympatikus (přirozená a bezprostřední útoková/úleková/útěková reakce) a pak teprve jednáte (reflexivní útoková reakce je sice fajn pro řekněme červené barety, v běžné praxi imho musíte zvažovat, zda již nastal čas pro NO se zbraní, nebo ne). Zvládnout efektivní střelbu právě pod stresem by mělo být cílem kurzu.
Abych tak žekl, někdy je třeba v klidu počkat, až se vám někdo vys*re na hlavu a jednat až v okamžiku, kdy má ruce zaměstnaný zapínáním kalhot. :D Kdo byl na vojně, ví o co jde. :o)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 37

Registrován: pon 28.5.2007, 16:59

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Příspěvek od Midar » úte 30.10.2007, 21:45

Starosta: Neeeee, bavime se o tom stejnem cloveku :lol: Ale na kazdeho to pusobi jinak - tobe se to libilo a ihned si plne pristoupil na hru, me to napriklad chvili trvalo, nez jsem pochopil proc to vsechno je tak jak to je a urcite se najde par lidi kterym styl kurzu nesedl vubec. Sto ruznych lidi, sto chuti.
Glock 26, Saiga M3
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » stř 31.10.2007, 6:32

Midar: napada me tedy, proc ucastnici kurzu nejsou o tomto predem (at uz na kurzu nebo pri prihlaseni) informovani, aby plne vedeli do ceho jdou a nezjistili to, az v pri klikovani.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 373

Registrován: pát 12.5.2006, 15:00

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Mladá Boleslav

Příspěvek od String1 » stř 31.10.2007, 8:30

:oha:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 611

Registrován: čtv 29.3.2007, 7:38

Bydliště: Středočeský kraj

Příspěvek od opice » stř 31.10.2007, 8:39

Co máte pořád s těma klikama?
Opí se teď přihlásila na 3.11. 2007 Boj se zbraní na velmi krátkou vzdálenost
a strašně se těšim, co se tam naučim.
Když nepřijdu pozdě, žádný kliky dělat nebudu a když něco podělám
nebo neuposlechnu "rozkaz", chichi, tak si myslim,
že mi trocha toho pohybu vůbec nezaškodí *92* *40*
Glock 19, browning, CZH 2003 Sport, ZKM 456, Arminius HW 38
NEJDŮLEŽITĚJŠÍ JE STÁT NA SPRÁVNÉ STRANĚ HLAVNĚ
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Příspěvek od Starosta » stř 31.10.2007, 8:45

Satan: Informovani o cem? Ze kdyz budou kecat a rusit, nebo kdyz udelaj pres opakovany vyklad a opakovane trenovani toho sameho nejakou botu, ktera dost mozna ohrozila bezpecnost ostatnich??
Jo, to myslim, ze jsou slovne varovani predem.
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

Příspěvky: 358

Registrován: čtv 17.11.2005, 10:12

Bydliště: Kolín

Příspěvek od Dydla » stř 31.10.2007, 10:51

Jsem dost starý na to,abych se nenechal kýmkoliv buzerovat , ale souhlasím se Satanem - obecně, když budu na začátku kursu seznámen s tím,že za prohřešky se "platí ",měl bych to respektovat .Ale protože tyto věci beru jako sport a zábavu, mě osobně by to nevadilo ani bez upozornění předem. D.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » stř 31.10.2007, 10:54

Starosta: osobne mi neprijde 2x fer klikovat kvuli idiotovi, kterej prijde pozde. Za to by sam spis zaslouzil nakopat do kouli *49*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 282

Registrován: pát 05.5.2006, 0:14

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od riskman » stř 31.10.2007, 19:55

Tak pár kliků a žabáků snad nikomu neuškodí...koneckonců děláš to i pro sebe a myslí-li to někdo se sebeobranou vážně tak pár kliků nebo těch žabáků by neměl být problém. Pak taky nebude čas na polemiky, ale na jednání...

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » stř 31.10.2007, 19:58

Kdyz jsou v LOSu tajny stage, k cemu by bylo dobry, kdyby se strelcum reklo, co v nich presne je?

Kdyz si pozvu cloveka na pohovor na nejakyho fleka a budu chtit zjistit co v nem je, k cemu mi bude, ze se predem pripravi jen na ty otazky ktery dostane?

Proc tedy strelcum prozrazovat, v cem tkvi pointa "stresu" na kurzu? Staci rict, ze se proste stres bude navozovat.
A Radek ma asi radost, ze se o tom takhle debatuje :-) Nicmene - z vlastni zkusenosti vim, ze tech forem vytvareni stresu je mnohem vic a doufam, ze se urcite nejaky dalsi dozvim :-)

Ja se spis obavam jiny veci - jestli me nekdo donuti delat zabaky, tak mi pak zaridi operaci kolen a vyleci krece ve svalech :-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 611

Registrován: čtv 29.3.2007, 7:38

Bydliště: Středočeský kraj

Příspěvek od opice » sob 03.11.2007, 17:40

Právě jsem se vrátila z kurzu RL boj na velmi krátkou vzdálenost
a musim sem hned napsat poznatky.
Bylo to výborný, fakt skvělej den, sice jsem se toho ze začátku možná ne bála, ale měla trochu divnej pocit, že nevim, do čeho jdu a jaký to tam bude, tady po těch řečičkách s šikanou, buzerací a pod.
Ten, kdo to sem napsal, ať se podívá do slovníku, co to slovo znamená,
protože o nějaký šikaně, buzeraci, ba i nějakýho většího rejpání,
vůbec NEMŮŽE být řeč!
A jestli myslíte to, jak občas Radek toho kterého člověka vyhecuje, znervózní, dostane do nějakýho stavu "nepohody", tak ví přesně, proč to tak dělá a má to opravdu svuj důvod.
Já jsem tam dneska zažila dokonalej den, spoustu srandy, pěkně jsem se vyřádila - zúčastnění vědí, chichi :lol:
Moc ráda bych sem napsala pro ty, kdo třeba váhají se na ten či onen kurs Radka přihlásit, ať z toho vůbec nemaj "blbej" pocit a jdou do toho.
Určitě se tam z vás za ten den nestane někdo, kdo bude zvládat všechny praktiky sebeobrany a bude se umět ubránit jakékoliv nastalé situaci,
ale naučíte se tam spoustu ZAJÍMAVEJCH věcí a DOBREJCH rad, který když pak budete pravidelně trénovat a opakovat, opakovat, opakovat, vám nedejbože - nebo možná bohudík, můžou jednou zachránit život.
Já osobně teď budu "vymetat" všechny Radkovy kurzy a jakmile se bude opakovat speciálně tenhle, tak nebudu váhat ani vteřinu a přihlásim se na něj znovu!
RL, Jirmax: kluci, díky moc za dokonalej den, dobrý rady, výklad byl fakt srozumitelnej, názorně ukázanej, bylo to logický, jasný, pochopitelný.
Ještě moc moc děkuju Radkovi za půjčení svého "mazlika", pěkně jsem si zařádila a vystřílela do CMK pěknejch pár desítek kuliček, chichi, ale on mi to pak oplatil a taky jich do mně pár našil :lol:
Ještě teď mě bolej záda a zadeček *40*
Glock 19, browning, CZH 2003 Sport, ZKM 456, Arminius HW 38
NEJDŮLEŽITĚJŠÍ JE STÁT NA SPRÁVNÉ STRANĚ HLAVNĚ

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » sob 03.11.2007, 20:17

V podstate neni co dodat..

Kurz fajn, pristup fajn...

Konecne uz muzu i srovnavat Aegis a Radka - pruser je, ze k tomu neni co napsat... Vsichni to umej, vsichni to umej podat, ty veci jsou v 95% stejny a v tech 5% taky nic zasadniho neni. Nekde se dba vic na to, jinde na to (vzdy ale na bezpecnost), ale co z toho je lepsi, to se rict neda... Oboji za to stoji...

PS: 26ky kulicky z neceho, co je umi smazit s dodstatecnou energii - to je parada :-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 332

Registrován: čtv 16.3.2006, 21:42

Zbraň: GLOCK

Stres na kurzu

Příspěvek od coffee » ned 04.11.2007, 0:12

cmk a opi: Jestli Vás dostane do stresu jen přítomnost instruktora nebo jeho slovní projev, tak to je s Vámi dost špatný. Na střelnici jde o h... Co mě dostane do stresu vím naprosto přesně, ale kurz to není. Když bych připodobnil, tak je to jako když byla polemika o závodech LOS a realitě. Srovnávat tajnou situaci na závodech a kurz je naprosto mimo. Ale připadá mi, že nemá cenu vysvětlovat. Mohu porovnávat jiné kurzy a praktické uplatnění znalostí postupů pro krizové situace trochu z jiné oblasti nebo hlediska a tohle příprava na ně není.
A dost.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » ned 04.11.2007, 23:23

Cofee - kdyz ja nevim, jak vic pripravit cloveka na to, co se muze na ulici stat, nez ze si ho postavis proti sobe a vystartujes na nej, chytnes ho pod krkem a zacnes na nej rvat "ty hajzle jeden nejakej", pritom ho bodas nozem (resp. polystyrenovou nahradou) a pak mu zpomalene ukazes, k cemu vsemu doslo mezi tim, co ty ses zabyval jen jednou rukou... atd... (jen jeden z mnoooha pripadu)...

O tom, co koho vyvede z rovnovahy, o tom lze vest velke debaty... Nekoho to, ze proti nemu nastoupi nekdo s vetsi razi, nekoho to, ze dostane na hlavu satek, ... atd... Ono neslo jen o to, ze do me treba strkal a rejpal... Ale "startovni povel" byl vzdy "TED" nebo "JEDNA"... A na me treba po chvili strkani do zad a rejpani zarval "JEDEEM" - to vis, ze jsem par kroku udelal, nez jsem si to uvedomil...

Ano, vezmu-li to "ad absurdum", tak skutecne nejlepsi nacvik na realitu je jen realita (jit treba vecer do Karlina a zarvat tam par rasistickejch sloganu), a ano - za 1denni kurz se toho clovek opravdu moc nenauci - ale dozvi se aspon zaklady "jak na to" a vi, co ma trenovat, ziska tuseni o tom, co a jak se muze stat, ze zbran rozhodne neni vsemocna, ze... ze... ze...
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1163

Registrován: úte 20.12.2005, 22:29

Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od Lukáš Koukal » pon 05.11.2007, 0:02

@Coffee: Pak je také otázka, co vhodnou (a především mně jako průměrnému civilovi dostupnou) přípravou na realitu je. Myslím, že nikomu nebyly znalosti a zkušenosti dány "shůry" a učit se tedy musíme všichni. A každé "něco" je pak lepší než nic, nebo snad ne?
Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 611

Registrován: čtv 29.3.2007, 7:38

Bydliště: Středočeský kraj

Příspěvek od opice » pon 05.11.2007, 9:41

coffee: můžeš mi napsat, kdy jsem řekla, že mě instruktor na střelnici
dostal do stresu? O tom nebyla vůbec řeč, naopak já jsem si tam užila spoustu srandy, brala jsem to Radkovo rejpání jako prdel, když mě mlátil do zad, než řekl povely "jedna" nebo "teď", tak jsem z toho ve stresu rozhodně nebyla, naopak jsem mu řekla, že masáž zad už jsem měla ve čtvrtek a že mi to stačilo *1*
Nejednou jsem skončila na zemi(jelikož jsem byla ve dvojici s CMK, chichi)
a taky mi to vůbec nevadilo.
Akorát jednou jsem nedala na radu, kterou mi dal Lukáš Koukal, abych se neptala na otázky: Co když a co kdyby a co když já teď udělám to...., to jsem udělala Radkovi jednou a skončila jsem na zemi s rukama a nohama na zádech, ryla držkou v zemi...ale pak jsem vstala, oklepala se, dostala z toho záchvat smíchu a šlo se dál :wink:
Rozhodně se už ale nikdy nebudu ptát: Co když a co kdyby... *40*
Do stresu mě tam opravdu nikdo nedostával, přála bych ti vidět to video co natáčel Radek, jak tam po mě střílí CMK těma kuličkama. To nemá teda se stresem pranic společnýho, naopak by ses z toho ještě zbláznil smíchy
Glock 19, browning, CZH 2003 Sport, ZKM 456, Arminius HW 38
NEJDŮLEŽITĚJŠÍ JE STÁT NA SPRÁVNÉ STRANĚ HLAVNĚ

Příspěvky: 1523

Registrován: stř 02.8.2006, 14:14

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od Mistral » pon 05.11.2007, 10:00

Mhm, to zní zajímavě. To byl boj s pistolí na velmi krátkou, či co? Kolik si za to účtoval?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 611

Registrován: čtv 29.3.2007, 7:38

Bydliště: Středočeský kraj

Příspěvek od opice » pon 05.11.2007, 10:10

Mistral: jj, boj se zbraní na velmi krátkou vzdálenost, 1000kč :wink:
Glock 19, browning, CZH 2003 Sport, ZKM 456, Arminius HW 38
NEJDŮLEŽITĚJŠÍ JE STÁT NA SPRÁVNÉ STRANĚ HLAVNĚ

Příspěvky: 1523

Registrován: stř 02.8.2006, 14:14

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od Mistral » pon 05.11.2007, 11:10

Potřeboval bych něco jako rychlokurz boje nožem :D

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » pon 05.11.2007, 11:58

Nepocitej s tim, ze se na tom kurzu "naucis bojovat".
Kurz te trochu pripravi na to, ze se muze stat ledasco, uvdis par technik a pak bude na tobe, jak dlouho a pravidelne to budes pilovat.
Za 1 den se z Tebe profi-obrance nestane... Ale uvidis dost zakladu toho, co trenovat.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Zpět na „OFF TOPIC - BEZ ZAMĚŘENÍ“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz