LASER


Debaty o různém příslušenství k pistolím GLOCK

Příspěvky: 13

Registrován: pon 05.1.2015, 17:52

Zbraň: něco mám

Bydliště: Lovosice

Zajímavé

Příspěvek od KrdlaCZ » ned 11.1.2015, 12:27

Uživatelský avatar

Příspěvky: 477

Registrován: úte 18.8.2009, 10:55

Zbraň: ANO

Bydliště: près Austerlitz

Re: Zajímavé

Příspěvek od havran » ned 11.1.2015, 13:02

Je toho plna eBay a jiný obchody, u nas nepouzitelny..

Příspěvky: 13

Registrován: pon 05.1.2015, 17:52

Zbraň: něco mám

Bydliště: Lovosice

Re: Zajímavé

Příspěvek od KrdlaCZ » ned 11.1.2015, 13:09

havran:
...jo jo,to je pravda,ale líbí se mi jak je to udělané :thumbsup:
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: LASER

Příspěvek od S474N » ned 11.1.2015, 13:54

KrdlaCZ: vsiml jsem si, ze ve svych poslednich prispevcich "objevujes Ameriku", konkretne toto video jsem uz v tomto tematu daval v roce 2012. Co bys rekl tomu, vic cist nebo pouzivat funkci Hledat?

BTW doporucim take premyslet u zadavani nadpisu, nazvat jakekoliv tema nadpisem "Zajimave" je opravdu zajimave... *71* *24*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 13

Registrován: pon 05.1.2015, 17:52

Zbraň: něco mám

Bydliště: Lovosice

Re: LASER

Příspěvek od KrdlaCZ » ned 11.1.2015, 14:45

S474N: Zdravím pane,ameriku neobjevuji,protože amerika je pro mě v poslední době mocnost na posledním místě.
V poslední době mám méně a méně času,protože se živím rukama.V tuto dobu čerpám dovolenou a tak lítám po netu a koukám co je kde zajímavého,chci se prostě podívat tak nějak na vše co za celý rok nestihnu prohlédnout.A moc mě mrzí,že jsem nenašel tento příspěvek,který jste sem vložil vy před tak dávnou dobou,jsem to ,ale hňup :wacko:
Tímto se vám z celého srdce omlouvám a týden budu klečet na hrachu *4403*
Uživatelský avatar

Příspěvky: 524

Registrován: ned 05.6.2005, 13:51

Re: LASER

Příspěvek od Glockmaniak » ned 11.1.2015, 15:53

Zakon jasne rika, ze je laser zakazany doplnek, takze bychom to meli dodrzovat a byt vdecni za to, jaky mame proti nekterym ostatnim evropskym statum benevolentni zakon o zbranich. Myslim, ze mireni pres klasicka miridla pro potreby bezneho obcana zcela dostacuje, protoze v pripade obrany pujde stejne o pudovku na kratkou vzdalenost. Jinak co se tyce klasickeho laseru, tak je na nic. Opodstatneni montaze na zbran ma pouze IR laser, pokud tedy s tim normalnim nemate v planu tocit beckovy akcni film.
Meč a kříž tělo jedno jest.
Moje zbraně: GLOCK 17 3.gen. osazený TLR-1 HL, CZ 75, SA vz.58

Příspěvky: 258

Registrován: čtv 25.12.2014, 17:27

Zbraň: Glock 17 gen 4.

Re: LASER

Příspěvek od franta599 » ned 11.1.2015, 16:56

Měl bych dotaz když mám svitinu ktera ma zabudovany laserovy zameřovač ktery nebudu použivat je to lelegální ?? mel bych to jen kuli svitilně laser bych nepouštel v obchodech se normálne prodavají pouze s poznámkou že se laser nesmi použivat čimž ale chapu jakože s nim svitit

Příspěvky: 584

Registrován: úte 13.5.2008, 16:44

Re: LASER

Příspěvek od Steiner » ned 11.1.2015, 17:01

Glockmaniak píše:Myslim, ze mireni pres klasicka miridla pro potreby bezneho obcana zcela dostacuje, protoze v pripade obrany pujde stejne o pudovku na kratkou vzdalenost.
Tak s tímhle rozhodně nesouhlasím. Při použití klasických mířidel musíš dostat zbraň přesně do polohy přímky oko-hledí-muška-cíl, kdežto při použití taktickýho laseru můžeš střílet se zbraní z mnoha jiných pozic a při letmé střelbě se můžeš orientovat podle světelnýho bodu, nehledě na to že při špatných světelných podmínkách na ty mířidla neuvidíš. Je vidět žes to neměl nikdy v ruce a píšeš o věcech, kterým nerozumíš. Co se týká legislativy, tak vůbec není od věci se snažit o její změnu - koneckonců slováci to v roce 2010 dokázali.

Příspěvky: 584

Registrován: úte 13.5.2008, 16:44

Re: LASER

Příspěvek od Steiner » ned 11.1.2015, 17:14

franta599: myslíš třeba tuhle? (viz. na konci stránky v sekci Doplňky zbraní)

http://www.cuzzs.cz/cs/rejstrik-rozhodn ... egorizace/

Příspěvky: 229

Registrován: ned 28.12.2014, 8:49

Re: LASER

Příspěvek od Hatikva » ned 11.1.2015, 17:22

Slováci nemají laser mezi zakázanými doplňky, když jsem nakupoval v jednom slovenském gunshopu, měli jich tam jako máku. Divil jsem se tomu, neměl jsem potuchy, že tam mohou.
Popravdě řečeno, nevím, proč je laser či optika u nás běžně nedostupná. Nezvyšuje ranivý účinek, tak nevím...
Naposledy upravil(a) Hatikva dne ned 11.1.2015, 17:24, celkem upraveno 1 x.

Příspěvky: 258

Registrován: čtv 25.12.2014, 17:27

Zbraň: Glock 17 gen 4.

Re: LASER

Příspěvek od franta599 » ned 11.1.2015, 17:23

no pisou že to je "A" ale da se to koupit v každym bazaru takže nasažovat ne e :(

Hatikva: asi proto aby jsi nekomu nemohl poškodit zrak :lol: :lol: :lol: taky nechapu takovy nesmysl ale co už ČR no ...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 524

Registrován: ned 05.6.2005, 13:51

Re: LASER

Příspěvek od Glockmaniak » ned 11.1.2015, 20:01

Steiner: Se zbraní osazenou laserem jsem střílel. S primárkou i záložkou. Píšu tady ale o běžném použití na ulici civilní osobou při nutné obraně, nikoli o vojenském nebo policejním použití. Při obraně na ulici jsem psal, že půjde převážně o pudovou střelbu. Ta většinou probíhá v této situaci na krátkou vzdálenost, takže budeš rád, když se ti podaří tasit, zapíchnout a vystřelit. Na nějaký srovnávání hledí a mušky zapomeň. Na to nebude vůbec čas. Budeš rád, když to stihneš vytáhnout a vystřelit, to mi věř. Každá věc navíc na zbrani (laser, světlo) se má tendenci posrat právě v ten nejnevhodnější okamžik. Je to Murphyho zákon. Tudíž proto jsem zastáncem toho nejjednoduššího řešení.
PS: Nepiš tady co jsem kdy měl a neměl v ruce a nebo zda dané problematice rozumím či ne. Neznáš mne a nejsi absolutně kompetentní k podobným výrokům. Rozdílný názor tě neopravňuje z někoho dělat tupce.
Meč a kříž tělo jedno jest.
Moje zbraně: GLOCK 17 3.gen. osazený TLR-1 HL, CZ 75, SA vz.58

Příspěvky: 584

Registrován: úte 13.5.2008, 16:44

Re: LASER

Příspěvek od Steiner » ned 11.1.2015, 22:03

Glockmaniak píše:Steiner: Se zbraní osazenou laserem jsem střílel. S primárkou i záložkou.
V tom případě naprosto nechápu, jak můžeš napsat že laser je na nic a že klasický mířidla zcela dostačujou.

V použití taktickýho laseru pro civilní použití není žádný rozdíl oproti policejnímu nebo vojenskýmu. Všechny mají jediný účel - zamířit zraň na cíl bez použití mířidel. Pokud se teda nebavíme o speciálních laserech pro značkování a navádění.

Pro to, aby bylo zákonem něco zakázaný nebo regulovaný musí být závažný důvod. "Má to být zakázaný, protože si myslím, že to má být zakázaný" rozhodně takovým důvodem není.

Aby nedošlo k nepochopení - nenavádím k porušování platnýho zákona - jen tvrdím, že je potřeba ho změnit.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 136

Registrován: pát 19.9.2014, 16:00

Re: LASER

Příspěvek od Žížal » ned 11.1.2015, 22:36

Laser je dobrá věc, na dýze a na návádění letadel,když jsi návodčí , ale pokud ho rozsvítíš v šeru nebo za tmy tak každý vidí kde jsi a hned tě našije. V sebeobraně na pár metru je na nic. Takže za mně, nebrat. :mrgreen:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: LASER

Příspěvek od pitt » ned 11.1.2015, 23:15

V sebeobrane na par metru o tobe utocnik stejne vi :-D
Podle me jen kram navic. V situaci kdy se budu muset branit,tak nebudu mit z 99% cas ho zapnout.

Příspěvky: 630

Registrován: úte 15.11.2011, 12:54

Bydliště: Praha

Re: LASER

Příspěvek od E-Ryc » pon 12.1.2015, 9:15

Spis me prekvapuje, ze jsem jeste nevidel zadny samodomo bastl s 10W ledkou a trochou optiky. Na noseni samozrejme naprd, ale na hrani by to vyhovet mohlo...

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: LASER

Příspěvek od cmk » pon 12.1.2015, 9:33

Steiner píše:
Glockmaniak píše:Myslim, ze mireni pres klasicka miridla pro potreby bezneho obcana zcela dostacuje, protoze v pripade obrany pujde stejne o pudovku na kratkou vzdalenost.
Tak s tímhle rozhodně nesouhlasím. Při použití klasických mířidel musíš dostat zbraň přesně do polohy přímky oko-hledí-muška-cíl, kdežto při použití taktickýho laseru můžeš střílet se zbraní z mnoha jiných pozic a při letmé střelbě se můžeš orientovat podle světelnýho bodu, nehledě na to že při špatných světelných podmínkách na ty mířidla neuvidíš. Je vidět žes to neměl nikdy v ruce a píšeš o věcech, kterým nerozumíš. Co se týká legislativy, tak vůbec není od věci se snažit o její změnu - koneckonců slováci to v roce 2010 dokázali.
Takhle - ja si neumim moc predstavit, jak v nejaky poloze budu mirit na drbana nekde od pasu nebo za zadama a hledat na nem tecku, abych vedel, ze jsem namiril dobre...
Obecne si myslim, ze prakticka stranka laseru je hoooodne precenovana.
Ano, je to dobry, kdyz drban vidi, ze na nej mirim (coz nevidi vzdy, protoze kdo se kouka sam na sebe?), tak jako psychologicky ucinek...
Ale obecne bych tu logiku stavel jinak...
To prece neni o tom to protlacit proto, ze to nutne potrebujeme.
To je prece o tom, ze neexistuje zadny logicky duvod, proc to nemit i kdyby to melo byt jen pro zabavu.
Snad nezijeme ve state a v dobe, kdy lidi smi mit jen to, co potrebuji. A to co nepotrebuji, je zakazane. Ta logika by mela byt opacna - "Pokud chci ze strany statu cokoli zakazat ci omezit, musim pro to mit jasny padny duvod".
Takze cim vic praktickych duvodu se vymysli, proc je to potreba, tim vetsi protiargumenty budou mit odpurci :-(
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Re: LASER

Příspěvek od HV » pon 12.1.2015, 10:11

Drban to uvidí pokud někoho požádáš aby po trase laseru stříkal nějaký spray :)
Souhlasím s cmk. Není žádný rozumný důvod proč lasery omezovat. Alespoň já na žádný nemohu přijít. Stejně tak je to s tlumiči. Tak proč je to zakázané? Dovedu si představit, že laser by mohl využívat např. někdo s nějakou specifickou vadou zraku.
...zbraně, mám zbraně
Uživatelský avatar

Příspěvky: 71

Registrován: úte 26.10.2010, 20:50

Bydliště: podhůří Šumavy

Re: LASER

Příspěvek od Harmitsch » pon 12.1.2015, 12:06

neříkej HV, žes to neslyšel: zakázané je to, protože nějaký úředník viděl seriál Profesionálové, kde bad boys s naprostou jistotou zasahovali hodně vzdálené cíle pomocí laseru. Nevím, jestli je to jen Urban legend, ale klidně bych tomu věřil. :lol:
Nejdřív přicházejí úsměvy, potom lži. Poslední je střelba.
Roland Deschain z Gileadu

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Re: LASER

Příspěvek od HV » pon 12.1.2015, 12:55

Ale jo, tento důvod mi připadá nejpravděpodobnější. V tom případě by to ale měl někdo veřejně přiznat :mrgreen:
...zbraně, mám zbraně

Zpět na „Příslušenství“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz