Laser


Ostatní debaty mimo zaměření, vtipy, když se prostě chcete vykecat :-)

Chcete laser na svoji zbran ?

Ano
34
56%
Ne
11
18%
Je to zbytečnost
15
25%
Je dobře že je to zakázané
1
2%
 
Celkem hlasů: 61
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Příspěvek od Starosta » pát 21.4.2006, 12:28

Pominu-li pouziti pro vojensky ucely (kdy to ma tu nevyhodu, ze to muze pomoct odhalit pozici strelce), sportovni strelbu apod...

pak pro obrannou strelbu to muze usnadnit zamireni, mit pozitivni psychologickej efekt (odstraseni cile i moji vetsi jistotu dobreho zacileni), mit moznost mirit presne od pasu apod.

Na druhou stranu muze dojit k poskozeni zraku (pri beznem pouziti i normalni manipulaci), nevedomemu rozhozeni nastaveni nebo vypadku funkcnosti - a naslednemu spolehani na "neomylnou tecku", ktera tam neni, nebo neni skoro videt, nebo se odrazi pres sklenenou prekazku, nebo proste sviti uplne jinam, nez miri hlaven (asi nejhorsi varianta).

Proste je to podle me jaxi hracka navic a pro me nepotrebna, ac uznavam, ze to v mnoha pripadech muze ulehcit mireni, nijak neprahnu po tom, ho mit - a tedy se zabyvat otazkou, zda je to legalni, prip. proc ne.
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --

Příspěvky: 302

Registrován: ned 19.3.2006, 11:12

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od Willy » pát 21.4.2006, 12:36

Laser je strašně náchylnej na jakoukoliv manipulaci. Stačí mu poměrně málo a svítí úplně jinam než míří zbraň a to je největší nevýhoda. Znal jsem jednoho člověka s vyjímkou, který s tím chodil na střelnici. Vždycky to znamenalo nejméně 30 min nastřelování a laborování než to vymakal.

Příspěvky: 41

Registrován: ned 19.2.2006, 19:53

Příspěvek od jendach » pát 21.4.2006, 14:11

zdravím
včera jsem někde četl (myslím, že ve střeleckém magazínu) o tom, že možná dojde ke změnách v zákoně. kromě různých oprav by se mělo změniť i zařazení laserů, noktovizorů a dokonce možná i tlumičů z A do B.
nechme se překvapit jak to dopadne.
třeba ten tlumič bych bral. mohl bych střílet doma na zahradě a nes... při tom sousedy :D
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » pát 21.4.2006, 14:42

jendach: cetl si to sice spravne, nicmene ti uslo datum, ktere bylo 1.dubna *4*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 101

Registrován: pon 20.3.2006, 15:23

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Příspěvek od martin » pát 21.4.2006, 15:09

http://www.lasermax-inc.com/products/lms-1141p.php

Až to jednou povolí tak si koupím tenhle se kouknite ničemu to nezavazí no krása no ,až na tu cenu :(
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 1444

Registrován: pon 30.1.2006, 18:18

Zbraň: GLOCK

Bydliště: MATRIX, jako všichni

Příspěvek od Smith » pát 21.4.2006, 19:03

Nejlepší by bylo zářič trochu vytunit a glocky k tomu nosit jenom jako lefetu: místo zásobníku narvat akumulátory a pracovat jenom s paprskem :twisted:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 480

Registrován: čtv 31.3.2005, 18:58

Bydliště: Ostrava

Příspěvek od markony » pát 21.4.2006, 20:04

Příspěvky: 101

Registrován: pon 20.3.2006, 15:23

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Příspěvek od martin » sob 22.4.2006, 10:18

mám to doma jelikoz mam AS glocka 23 s blowback a kovovim zaverem snazil jsem se byt nejvic realny a ten laser je fakticky SHIT

je na kazdym jestly si ho koupi ale ja to vidim ze sem zbytecne vyhodil penize+postovny a balny.

Kdyz laser tak ten na kterej sem dal odkaz zabudovanej ve zbrani
Uživatelský avatar

Příspěvky: 276

Registrován: pát 17.2.2006, 7:10

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha/Kladno

Příspěvek od M a r c e l » sob 22.4.2006, 16:08

S474N píše:Lala: jsou laserove zamerovace, konkretne na GLOCK, ktere se davaji misto tycky s pruzinou pod hlaven. Kdo se v tom nevyzna, vubec nepozna, ze je tam laser. V soucasne dobe je to jeden z mala, co je nejblize osy hlavne.

:arrow: LaserMax

osobne jsem hlasoval proti, nejak mi ta vec proste nesedi, taky s tim na mne mirili naky 10lety kluci a reknu vam, bylo mi kua blbe, nez jsem zjistil odkud to jde, mit to nekdo namontovany na bouchacce, tak ho skrtnu
ale je to libustka, tahle verze v tycce pruziny, to zase jo B-)))


asi se ted projevim jako uplnej trouba, nikdy me lasery nezajimaly, takze nevim jak funguji, ale zajimalo by me jak bysteto chteli pri obranne strelbe pouzivat, to se musi nejak manualne zapnout, nebo se mylim, nebo je to snad potreba nejak napojit na spoust? To by ale zase nefungovalo pri mireni s ukazovackem mimo spouste ...

proste mi unika, jak to pouzivat pri sebeobrane, kdy je potreba rychle tasit a jednat a ne se zdrzovat nejakym zapinanim laseru ... u spec. jednotek je to jine, ty se pri zacatku akce proste maji cas pripravit, zapnout si to a jednat ...
M a r c e l

nejdůležitější je stát na správné straně hlavně B-)))
Uživatelský avatar

Příspěvky: 43

Registrován: stř 01.3.2006, 10:01

Zbraň: GLOCK

Bydliště: ČR, východní čechy, i Praha

Příspěvek od panacea » sob 22.4.2006, 16:40

...ve službě používáme Streamlight M6 - laser a světlo na taktické liště pod závěrem, pominuli cenu, která je skoro stejná jako samotná zbraň G17, je to docela super mašinka, režimy se volí buď na držení a puštění anebo na furt a to : laser, světlo, laser + světlo, a off. Ale aby si někdo nemyslel, že to je na střílení na střelnici apod.!!! To světlo má omezenou životnost stejně jako laser, takže občas vyzkoušet, popř. nastřelit, ale ne na každejch střelbách.
K tritiovejm miřidlům je to docela dobrý, v noci a šeru je to super, ale jen na blízko a v místnostech. V terénu tu tečku nikdo na stromech, materiálu nenajde...
a je to cool :-D
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 1444

Registrován: pon 30.1.2006, 18:18

Zbraň: GLOCK

Bydliště: MATRIX, jako všichni

Příspěvek od Smith » sob 22.4.2006, 19:00

Hmmmm, potvrzuješ mi to, co jsem si myslel. Může to být dobrá pomůcka, ale do specifických podmínek. Navíc jsem někde četl, že je někdy problém při použití více zbraní s laserem rozeznat, čí je která tečka. :wink:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 352

Registrován: sob 11.3.2006, 16:57

Bydliště: Č.Budějovice

Příspěvek od Lala » sob 22.4.2006, 22:45

M a r c e l : Co ja znam a videl jsem, tak se to zapina stiskem dlane. Uchopis pistoli do dlane, kde je nalepeny, nebo jinak prichyceny kontakt kterym se to rozsviti, neco takovehleho :
http://airsoft.cz/shop/index.php?cPath=51_54
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1122

Registrován: čtv 29.9.2005, 21:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Wien8, Praha8 ______________________ »» zbranekvalitne.cz ««

Příspěvek od MarK » sob 22.4.2006, 22:50

ten ve vedeni vratny pruziny se zapina bocnim tlakem na rozbornou packu nebo jak se tomu rika
Ale na noseni by byl asi lepsi ten spinac na rukojeti
Uživatelský avatar

Příspěvky: 276

Registrován: pát 17.2.2006, 7:10

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha/Kladno

Příspěvek od M a r c e l » ned 23.4.2006, 7:32

ok, diky za info...

stejne si myslim, ze je to na noseni k nicemu, pri pudove strelbe tasis, zapichnes a strilis, tady bys mel jeste ukon kontroly kde je tecka a jestli je vubec zapnuta - takze zbytecna casova ztrata...
M a r c e l

nejdůležitější je stát na správné straně hlavně B-)))
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1122

Registrován: čtv 29.9.2005, 21:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Wien8, Praha8 ______________________ »» zbranekvalitne.cz ««

Příspěvek od MarK » ned 23.4.2006, 8:19

Uz jsme tu ale probirali, ze taseni nemusi vzdy znamenat i nasledny vystrel.
Mne se prave paradoxne zda, ze by ta cervena tecka mohla misto k zamireni slouzit hlavne k psychologickemu efektu..
Uživatelský avatar

Příspěvky: 276

Registrován: pát 17.2.2006, 7:10

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha/Kladno

Příspěvek od M a r c e l » ned 23.4.2006, 8:28

jo to jo, ale jen v urcitych situacich, s tim ja se 100% ztotoznuji, uz jsem to i na vlastni kuzi zazil, pistole venku a zadna strelba a jsem zivej a zdravej ...

ja teda nevim, kdyz na mne nekdo bude mirit, tak se nebudu prohlizet, jestli po mne nekde neleze naka cervena tecka, podle me je to sice libustka, ale na prd ... to ze si te cervene tecky vsimnes (ve filmu si ji vsimne) jak po tobe leze, je v okamziku kdy te nekdo namiri ze skryte pozice a pak, aby to bylo efektni necha reziser toho namireneho aby si te tecky vsiml, a bud je mu to neco platne nebo ne, ale realita by byla nekde jinde:

1. pri pudove sebeobrane by si te tecky nikdo ani nevsiml a cumel by ti na kver, nebo na tebe, nebo na ruce, pokud by to byla ta tebou zminovana situace, kdy by to slo vyresit "hrozbou" zbrani, ne strelbou, v opacnem pripade je to uplne jedno, pac by si te tecky stejne nevsiml ...

2. pri vyhledavani terce ze skryte pozice okamzite jakmile ho teckou namiris, tak resis situaci, aby nevyuzil toho ze vi, ze je namirena nestihl nejak reagovat ...
M a r c e l

nejdůležitější je stát na správné straně hlavně B-)))
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1122

Registrován: čtv 29.9.2005, 21:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Wien8, Praha8 ______________________ »» zbranekvalitne.cz ««

Příspěvek od MarK » ned 23.4.2006, 14:57

Hm, ja na to mam tedy jinej nazor... Taky jsem myslim nekde cetl, ze jsou zaznamenany situace, kdy se "suspect" vzdal az kdyz po nem zacaly behat tecky a uvedomil si to riziko (urcite odvetite, ze riziko je stejny kdyz kouka do hlavne, ale asi to psychicky pusobi fakt jinak).
Vsehovsudy v laseru pro bezneho uzivatele vidim spis psychickou zbran. Mozna by taky mohl pomoci v tech znamych situacich, kdy utocnik prestal ohrozovat, ale nehodla uposlechnout vyzvu, aby zustal na miste. Ale to jsme porad v rovine "kdyby"...
Kazdopadne si nemyslim, ze by musel byt zakazany.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 276

Registrován: pát 17.2.2006, 7:10

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha/Kladno

Příspěvek od M a r c e l » ned 23.4.2006, 16:43

to ja si taky nemyslim ze by mel byt zakazany, jen bych si to na bouchacku pro obranne ucely nedal...
M a r c e l

nejdůležitější je stát na správné straně hlavně B-)))
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1190

Registrován: pát 05.8.2005, 15:16

Bydliště: Slovensko

Příspěvek od cybernetic » ned 23.4.2006, 17:01

tak skúste kombináciu:
večer vytasím zbraň a namiesto baterky v ruke bude laserové ukázovátko a hotovo :D
Glock 17 3rd., sa.24, sa.58V,sa.58P, sa.61
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 166

Registrován: sob 23.7.2005, 0:23

Příspěvek od Jo.hny » pon 24.4.2006, 2:33

da ljsem ano,ale na pistoli bych raději viděl svítilnu.. spíš by mne zajímalo použití na dálku, máte někdo reálné poznatky s využitím na "dálku", používá se to vůbec? Jestli si pamatuji dobře tak se to používá jako vsuvka do hlavně a následně k seřízení optiky, což je myslím dobrá pomůcka. Ale jinak dle mne jde o cool imagovku a psychologickou věc, pokud pomiu použití na blízko - viz. použití v práci :)

co s poškozením oka, jsou nějaké doložené úrazy?

Zpět na „OFF TOPIC - BEZ ZAMĚŘENÍ“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz