LekarnickaProDospele.cz - Trest smrti a další zajímavosti...


Ostatní debaty mimo zaměření, vtipy, když se prostě chcete vykecat :-)

Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: LekarnickaProDospele.cz - Trest smrti - my rozhodujeme

Příspěvek od S474N » čtv 09.4.2015, 9:58

HonzaSafarik: cestou bojovnika? Nahore Jasik psal (respektive ty jemu), ze nemas zatim zadny kurz. Tedy jinou cestu si urcite zvolil a porad mas pocit, ze dobrou? Spousta lidi odsud ma za sebou zakladni kurzy, nekteri i rozsirene, ale urcite nikdo by z nich si takhle "sebejiste" nedovolil vystupovat.

PS: cele to na me pusobi, jak kdyz prijde na dilnu novacek a zacne vsem rikat, ze i na sloupove vrtacce se da frezovat. Ano da, ale....
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 373

Registrován: sob 27.6.2009, 15:27

Zbraň: Glock 17

Bydliště: Kvérov

Re: LekarnickaProDospele.cz - Trest smrti - my rozhodujeme

Příspěvek od Slim » čtv 09.4.2015, 10:57

Souhlas s Čertem. Myšlenka je to imho v pořádku, podnikatelský záměr proč ne. Asi by to měl dělat někdo kdo tomu opravdu rozumí a klidně i v kombinaci s pořádáním kurzů první pomoci resp. jak tu lékárničku správně použít. Čím víc lidí bude umět zachraňovat životy (resp. budou ochotni se to učit a budou k tomu mít vybavení), tím líp. A nevadí mi, že si na tom někdo postaví byznys.

Jak jsem psal výš, nelíbí se mí způsob propagace ani prezentace názorů a evidentně to zatím není doladěné, plus celkově to zaměření jen na majitele zbraní mi k tomu nesedí. Takže pro mě zatím nic zajímavého. Ale úplně bych pana Šafaříka neodsuzoval, třeba se to časem nějak vykrystalizuje a bude to použitelné.
Nemo contra deum nisi deus ipse
Uživatelský avatar

Příspěvky: 41

Registrován: stř 08.4.2015, 23:18

Zbraň: G19

Bydliště: Ostrava

Re: LekarnickaProDospele.cz - Trest smrti - my rozhodujeme

Příspěvek od HonzaSafarik » čtv 09.4.2015, 11:12

S474N
- Takhle vystupuju protože mi ty informace které předávám potvrdili lidi, kteří v tom mají několik škol. Proto nemám problém si s jejich předáním nebýt jistý.

- Takže se tě ptám, co do toho zdravotního tématu, jsou nepravdivé?
Pokud ano, můžeme se o tom bavit. Pokud ne, pak předávám veřejnosti pravdivou informaci a dělám to zadarmo. Tak zavři zobák a jdi z cesty, protože zdržuješ. Nebo mi v tom pomož.

Slim:
- Určitě to není doladěné. Ale pokud si někdo myslí že to umí líp, měli jste to udělat.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: LekarnickaProDospele.cz - Trest smrti - my rozhodujeme

Příspěvek od pitt » čtv 09.4.2015, 12:30

Pane Safariku,nemám nic proti vám,nebo proti vašemu byznysu. Mám ovšem výhrady k vaši prezentaci "naši střelecké rodiny". Jednak se za člena žádné střelecké rodiny nepovažuji,ale hlavně me vadí to ze majitele střelných zbrani stavíte do pozice soudce a kata zároveň. S tím mám problém největší. Prosím vás....dělejte svůj byznys méně populisticky. Sám jste přiznal ze jej děláte jinak ale nedělejte ho tak jak jste se sám označil. Opravdu jen idiot si nakoupí zboží za x tisíc a pak se ho rádoby morálními argumenty snaží prodat bez jakékoli kvalifikaci. Vy osobně umíte použit dekompresni jehlu?
Uživatelský avatar

MujGLOCK team

Příspěvky: 2411

Registrován: úte 29.3.2005, 15:34

Zbraň: G17, G43, CZ858

Bydliště: doma

Re: LekarnickaProDospele.cz - Trest smrti - my rozhodujeme

Příspěvek od Jasik » čtv 09.4.2015, 13:00

HonzaSafarik píše:S474N
...
Tak zavři zobák a jdi z cesty, protože zdržuješ. Nebo mi v tom pomož.
...
Pane Šafaříku, to jsou dost silná slova na to, že jste tu na fóru registrovaný sotva pár hodin.

Osobně se přiznám, že jsem všechna Vaše videa neviděl, asi to budu muset napravit.
Já jen byl na TECC Advanced kurzu pořádaném ve spolupráci s CACM a tak třeba ta jehla na "punkci hrudníku", s tou je opravdu potřeba umět zacházet a vědět kam přesně píchnout (pokud to máte přesně popsáno ve videu, OK, v tom případě se omlouvám)...
Jinak z medicínského hlediska, pro běžné lidi je možná daleko větší šance na to, že budou potřebovat někomu zprůchodnit horní cesty dýchací (dušení, alergická reakce), takže Vám tam chybí skalpel č.10 či 11 a nějaké další pomůcky na provedení crycothyroidotomie.. Ale zase, je potřeba vědět kam řezat a jak dále postupovat, je tam více kroků, které musí být učiněny.. A nedá se to nakoukat jen z videa na youtube.

Atd..Atd.. Přesné informace může podat vždy jen ten, který danou činnost prakticky provádí, má s ní praktické zkušenosti a to nejen v klidu v laboratoři nebo v posluchárně, ale v "taktickém" prostředí ulice. Jinak to jsou již pouze informace přenesené, upravené dle vlastního chápání a pro lepší vlastní výklad.
A každým takovým přenosem něco vypadne, něco naopak může nesprávně přibýt..
Uživatelský avatar

Příspěvky: 41

Registrován: stř 08.4.2015, 23:18

Zbraň: G19

Bydliště: Ostrava

Re: LekarnickaProDospele.cz - Trest smrti - my rozhodujeme

Příspěvek od HonzaSafarik » čtv 09.4.2015, 13:10

Pitt:
Ohledně dekompresní jehly je všude spousta dohadů, jestli ano, jestli ne, kdy, jak, kam, čím, jaká je vlastně tl. hrudní stěny v jakém místě atp.. Do téhle debaty zabřednout nechci. Protože hned po tom se můžeme začít bavit o kalibrech.

Jestli to opravdu umím zjistím pokud té situaci budu čelit.
Já ji mám vedle sebe otevřenou a můžu si jí alespoň ošahat. Co Vy?
V tuhle chvíli je to pro mě tak jak jsem popsal ve videu:
https://www.youtube.com/watch?v=NkizdxF9NmA

Do mezery mezi druhým a třetím žebrem, z horní strany třetího.
I kdybych neuměl poznat pneumothorax, ta samotná jehla je tak malá že zapíchnutí do zdravé plíce neublíží. Ale tady se právě dostáváme k tomu do čeho jsem nechtěl zabřednout. Protože i ti s roky vzdělání se dohadují jak to vlastně dělat.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 41

Registrován: stř 08.4.2015, 23:18

Zbraň: G19

Bydliště: Ostrava

Re: LekarnickaProDospele.cz - Trest smrti - my rozhodujeme

Příspěvek od HonzaSafarik » čtv 09.4.2015, 13:16

Jasik:
Nemůže v tom balíčku být všechno a nemůžeme podchytit všechno.
Skutečně je to pravděpodobnější příčina, například co do alergií.
Zrovna o tomto jsem se bavil s doktorem, který cituji:
"Tohle je daleko náročnější zákrok. Musíš říznout do kůže, najednou je tam krev, nic nevidíš, ta trachea se pohybuje na strany. Tohle už opravdu pro netrénované není."

A proto v tom balíčku žádný skalpel není.
Uživatelský avatar

MujGLOCK team

Příspěvky: 2411

Registrován: úte 29.3.2005, 15:34

Zbraň: G17, G43, CZ858

Bydliště: doma

Re: LekarnickaProDospele.cz - Trest smrti - my rozhodujeme

Příspěvek od Jasik » čtv 09.4.2015, 13:19

...
Do mezery mezi druhým a třetím žebrem, z horní strany třetího.
I kdybych neuměl poznat pneumothorax, ta samotná jehla je tak malá že zapíchnutí do zdravé plíce neublíží.
...
OK, to je jedna z možností, ale je i druhá..
A myslím si, že sdělit A a nesdělit B není dobré. Co když Vás někdo vezme vážně a provede zákrok dle doporučení na videu a něco se "podělá"??
Zkoušel jste ten vpich alespoň na figuríně?
Víte, jak nejlépe vyhledat místo pro vpich?
A do čeho jste nechtěl zabřednout? Že o tom víte jen z doslechu a youtube? A že vlastně je X různých možností, ale VY zrovna tu Vaši potřebujete prodat jako nejvhodnější?

Bohužel pro Vás,i v tomto "oboru podnikání" je tu již řada segmentů, které se prodají daleko líp než Vy a které, na rozdíl od Vás, čerpají z praxe, z opravdových zkušeností a pokud se něco u nich mění, pak to zase pochází z praktického využití - pracovat s materiálem ve stresu, ve stísněných podmínkách atd..

EDIT: Po absolvování TECC Basic kurzu (jestli na něj půjdete) uvidíte jaké budete mít nové informace a třeba se pak budeme moci bavit již konkrétněji.
Naposledy upravil(a) Jasik dne čtv 09.4.2015, 14:31, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: LekarnickaProDospele.cz - Trest smrti - my rozhodujeme

Příspěvek od pitt » čtv 09.4.2015, 13:28

HonzaSafarik píše:Pitt:
Ohledně dekompresní jehly je všude spousta dohadů, jestli ano, jestli ne, kdy, jak, kam, čím, jaká je vlastně tl. hrudní stěny v jakém místě atp.. Do téhle debaty zabřednout nechci. Protože hned po tom se můžeme začít bavit o kalibrech.

Jestli to opravdu umím zjistím pokud té situaci budu čelit.
Já ji mám vedle sebe otevřenou a můžu si jí alespoň ošahat. Co Vy?
V tuhle chvíli je to pro mě tak jak jsem popsal ve videu:
https://www.youtube.com/watch?v=NkizdxF9NmA

Do mezery mezi druhým a třetím žebrem, z horní strany třetího.
I kdybych neuměl poznat pneumothorax, ta samotná jehla je tak malá že zapíchnutí do zdravé plíce neublíží. Ale tady se právě dostáváme k tomu do čeho jsem nechtěl zabřednout. Protože i ti s roky vzdělání se dohadují jak to vlastně dělat.
Existuje spousta dohadů jestli ano/ne, kde a jak?.....a přesto ji doporučujete? Takže ji použit neumíte a jeste pochybuje te o tom ze správně rozpoznate pneumothorax. A přesto ji doporučujete a nabizite.... Jen me utvrzuje te v tom ze je to pro vás byznys a jeste k tomu ten byznys ani neumíte dělat. To ze sám nevíte co dělat s vecma z balíčku dělat,by už bylO jen opakování řečeného. Osobně bych viděl jako nejvhodnější zrušeni zdejší registrace a vypipnuti "mujglock" z vašeho videa. Evidentně jste do teto "střelecké rodiny" nezapadl.
E: a pokud sám nemáte nabízeny produkt otestovany a doporučujete ho jen na základě názoru jiných, tak mi to přijde jako debata s panicem o tom jaká kurva ke na sukani lepší
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1266

Registrován: sob 19.6.2010, 22:39

Zbraň: Weaponized sarcasm

Re: LekarnickaProDospele.cz - Trest smrti - my rozhodujeme

Příspěvek od jry2000 » čtv 09.4.2015, 13:54

Kaviarovy tousty, to je vul.

Dalsi z "vizionaru", co vsude byl, vsechno umi, od vseho ma klice ... a jeste k tomu rezervni.
Navic je nad nami tak vysoko, ze nam muze prikazovat co mame a nemame delat.

Podle mne titul "Aspirant na exota" by mu slusel.
Lajte mi lhu-li
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: LekarnickaProDospele.cz - Trest smrti - my rozhodujeme

Příspěvek od S474N » čtv 09.4.2015, 14:04

HonzaSafarik: tak pokud te potencionalni zakaznik "zdrzuje", tak sis asi vybral spatny obor podnikani. V tom pripade uz vubec nechapu, proc to delas - penize to nejsou, zakaznici te vlastne otravuji.

Mimochodem, jak zminil Pitt, rikas, ze ani odbornici nejsou zajedno s dekompresni jehlou. Tys ji tam bez jakychkoliv svych praktickych zkusenosti dal. Bojim se jednoho, ze si takhle "vychovas" ty, co uvidi spadnout nekoho z kola a rovnou mu aktivne budou probodavat hrudnik.

Problem je v tom, ze se nebavime o vymene praskle pneumatiky, ktera je u vetsiny aut stejna, ale o lidskem tele, kde muze byt X pricin a Y dusledku. Osobne si dovolim mensi primer - nosit s sebou tu dekompresni jehlu je dle meho nazoru asi tak praticke, jako vozit v aute dieselagregat s kompresorem a k tomu pneumaticky utahovak, protoze kdyz pichnes kolo, tak se ti to muze hodit...
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 8

Registrován: pát 04.12.2009, 23:51

Zbraň: CZ75,Walther PPK

Re: LekarnickaProDospele.cz - Trest smrti - my rozhodujeme

Příspěvek od fandajedoma » čtv 09.4.2015, 15:24

jry2000 píše:Kaviarovy tousty, to je vul.

Dalsi z "vizionaru", co vsude byl, vsechno umi, od vseho ma klice ... a jeste k tomu rezervni.
Navic je nad nami tak vysoko, ze nam muze prikazovat co mame a nemame delat.

Podle mne titul "Aspirant na exota" by mu slusel.
Vidim to stejne Obrázek
CZ 75
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1842

Registrován: čtv 13.3.2014, 13:38

Bydliště: Plzensko

Re: LekarnickaProDospele.cz - Trest smrti - my rozhodujeme

Příspěvek od Int1m1thy » čtv 09.4.2015, 15:55

tady je video na tu dekompresni jehlu...

https://www.youtube.com/watch?v=tqllpaYqROw

podelat se tam toho tolik neda ;) ... ta jehla zadnej vetsi problem na miste neudela abych mu kdyztak nak vic ublizil kdyby to nahodou nebyl pneumotorax... a ma se to pouzivat kdyz vykazuje znamky a vypada to na pneumotorax...
G17gen4
Uživatelský avatar

MujGLOCK team

Příspěvky: 2411

Registrován: úte 29.3.2005, 15:34

Zbraň: G17, G43, CZ858

Bydliště: doma

Re: LekarnickaProDospele.cz - Trest smrti - my rozhodujeme

Příspěvek od Jasik » čtv 09.4.2015, 16:38

Myslím, že upnutí se jen k jedné části "lékárničky" (jehla na torakocentézu) není od nás seriózní a objektivní, je potřeba řešit nabídku pana Šafaříka jako celek a brát jeho názory jako celek, nevykusovat jen to, co se nám hodí a nehodí.
Hledá si své odběratele a tady mohl najít spoustu tipů jak svůj marketing upravit nebo zlepšit. Zatím trvá na tom, že jeho informace od doktora(-ů) jsou dostačující.
Já tvrdím, že možná ano, ale on je interpretuje dle toho, aby to bylo vhodné pro jeho byznys.

Osobně si myslím, že pokud do sebe bude pán investovat a projde pár kurzy, kde si věci osahá prakticky nejen na sobě, ale až mu třeba ten turniket skutečně někdo utáhne do zastavení toku krve, pochopí i to, co se mu tu někteří snažili sdělit...
Naposledy upravil(a) Jasik dne čtv 09.4.2015, 21:00, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar

MujGLOCK team

Příspěvky: 2411

Registrován: úte 29.3.2005, 15:34

Zbraň: G17, G43, CZ858

Bydliště: doma

Re: LekarnickaProDospele.cz - Trest smrti - my rozhodujeme

Příspěvek od Jasik » čtv 09.4.2015, 20:59

Tak sem si pustil to druhý video "Trest smrti 2" a je mi smutno.. Pomohli jsme panu Šafaříkovi k pár návštěvám na webu a jako mohli jsme mít slevu na lékárničku 10% a takhle jí mají jen PČR a LEX.. :mad:
To ste jako postrali s tou kritikou, to jako každopádně. To není žádný debil a i kdyby, tak traumabalíček za to nemůže..
Tak, ještě, že má ten miniAFAK od Aegisu aspoň, když ho tak chválí a pár dalších věcí od rescue atd.. :thumbsup:
Naposledy upravil(a) Jasik dne pát 10.4.2015, 8:31, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 544

Registrován: stř 14.5.2014, 17:13

Bydliště: Praha

Re: LekarnickaProDospele.cz - Trest smrti - my rozhodujeme

Příspěvek od Rough boy » pát 10.4.2015, 0:18

Jasik píše:Nevím jestli tento příspěvek neměl spíše směrovat do videí, do kurzů nebo rovnou do exotů...A teď na vás kolegové střelci, čtenáři fóra, aktivní i spící přispěvovatelé:
:?: Jak na Vás působí první video a to, že jsme možná soudci i kati zároveň?
:?: Jak na Vás působí profil člověka, který chce prodávat něco a vydělávat na něčem o čem neví skoro nic (i když vlastně takových případů je ve společnosti daleko víc 8-) )?
1) první video na mě působí dojmem, že si autor spletl fórum. Pokud nabyl dojmu, že se nalézá na fóru nelegálních držitelů zbraní, budiž mu odpuštěno a vysvětluje se tím mnoho. Já jsem nabyl zbraň k ochraně života, zdraví, majetku...pokud budu chtít vykonávat řemeslo kata, nebudu si kvůli tomu dělat zbroják. A že součástí zkoušek na ZP je zdravotní minimum asi pánovi také uteklo.
2) profil tohoto člověka na mne působí dosti legračně. Připomnělo mi to mojí pětiletou dceru při hře "na paní doktorku". :D
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1251

Registrován: pát 07.9.2007, 13:47

Bydliště: LKPR

Re: LekarnickaProDospele.cz - Trest smrti - my rozhodujeme

Příspěvek od Biggles » pát 10.4.2015, 11:36

No za mne (a nehodlám se schovávat za dav žádný rodiny a jiný kecy), můžeš jít z cesty se zavřeným zobákem leda ty Šafaříku, namistrovanejch nul naseru kýbl...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 136

Registrován: pát 19.9.2014, 16:00

Re: LekarnickaProDospele.cz - Trest smrti - my rozhodujeme

Příspěvek od Žížal » pát 10.4.2015, 14:01

Safarik je další z řady přemotivovaných zobáků . Smazat prosím . *64*

Příspěvky: 258

Registrován: čtv 25.12.2014, 17:27

Zbraň: Glock 17 gen 4.

Re: LekarnickaProDospele.cz - Trest smrti - my rozhodujeme

Příspěvek od franta599 » pát 10.4.2015, 17:09

Nelibi se mi prezentace majiutelu zbrani a zbrojnich prukazu jako nejakych soudcu kteri se mužou rozhodovat koho zastreli a koho ne .... díky takovym názorum pak lidi mektaj hlouposti o zprisneni získáni ZP nebo uplneho zákazu protože prece nikdo nemuže rozdavat trest smrti ....
:x

Příspěvky: 1596

Registrován: stř 21.3.2012, 9:17

Zbraň: 3 kusy

Bydliště: Praha

Re: LekarnickaProDospele.cz - Trest smrti - my rozhodujeme

Příspěvek od Carloss » pát 10.4.2015, 18:02

Co myslíte, mohlo by mít smysl podat na něj tr. ozn.? Například pro šíření poplašné zprávy, případně pomluvu, nebo něco takového?
ČZ 85, ČZ 50, Walther PPK, NP22, Auto-Ordnance 1911A1 WWII, SIG P239, BARK9

Zpět na „OFF TOPIC - BEZ ZAMĚŘENÍ“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz