LekarnickaProDospele.cz - Trest smrti a další zajímavosti...


Ostatní debaty mimo zaměření, vtipy, když se prostě chcete vykecat :-)

Příspěvky: 219

Registrován: pát 25.7.2014, 15:51

Re: LekarnickaProDospele.cz - Trest smrti a další zajímavost

Příspěvek od SOCP » pon 24.4.2017, 9:39

To zase pan Safarik nepochopil je to uplne o necem jinem. Pevna spoust u sebeobrane strelby je lepsi z duvodu snizene motoriky kdyz ma clovek nakoupeno nebo je jinak zraneny, pripadne hodne unaveny po zatezi. A potom je kontraproduktivni mit mekkou spoust. Citlivost prstu se meni a u mekke se muze stat ze to hrube zhorsi presnost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 751

Registrován: stř 14.9.2011, 18:56

Bydliště: Praha

Re: LekarnickaProDospele.cz - Trest smrti a další zajímavost

Příspěvek od maja » pon 24.4.2017, 10:07

SOCP: To vím, ale zajímá mě jeho názor :)

Na své G17 mám už několik let spoušť lehčí o půl kila oproti továrním 2,5kg. Není to tak velký rozdíl, ale subjektivně mi to je příjemnější. Proto mě zajímá, proč by zrovna tohle mělo být špatně, když například P229 má v SA režimu také 2kg na spoušti.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: LekarnickaProDospele.cz - Trest smrti a další zajímavost

Příspěvek od pitt » pon 24.4.2017, 10:30

Me osobne to prijde jen jako pravidlo "pro odliseni se". Ono je ve finale jedno jestli mas na spousti 1 kilo, nebo 3. Pac kdyz si sutnes nechtene, tak je to bud prst na spousti, nebo spatny vybaveni a je jedno kolik ma spoust "odpor"

Maja:mas smulu, nesmis na kurz:-)

Příspěvky: 219

Registrován: pát 25.7.2014, 15:51

Re: LekarnickaProDospele.cz - Trest smrti a další zajímavost

Příspěvek od SOCP » pon 24.4.2017, 10:44

Pokud mas ruce od krve, otekle klouby a nemuzes s nima poradne hybat tak urcite nechces odpor 1kg, presnost bude v hajzlu.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: LekarnickaProDospele.cz - Trest smrti a další zajímavost

Příspěvek od pitt » pon 24.4.2017, 10:47

To me je jasny, vono staci si trochu zaklikovat aby to litalo do prdele, nicmene si myslim ze tady je to mysleny spis z duvodu bezpecnosti.

E: Jj, z duvodu bezpecnosti - viz video nahrane vcera.
Navic jsem psal o nechtenym vystrelu, ne o presnosti.

Příspěvky: 219

Registrován: pát 25.7.2014, 15:51

Re: LekarnickaProDospele.cz - Trest smrti a další zajímavost

Příspěvek od SOCP » pon 24.4.2017, 11:09

Dalsi nesmysl je s revolverem. Je to naprosto idealni vec k noseni. Dlouhy chod spouste takze bezpecnost i pri pohotovosti.Spolehlivost. A hlavne realna pouzitelnost. Kdy se v dnesnim svete budeme muset branit strelbou na 15-20m??? Vetsina z nas zbran pouzije hlavne pri napadeni treba nozem, tyci nebo vetsi skupinou utocniku. Ostatni pripady nebudou pravne unosne. Hlavne nam necha soud sezrat kazdou ranu navic.. A co se tyce ostre u gauneru...U nas mame skoro nulovou zlocinost s ostrou zbrani..predstava ze se v realu dostanu do prestrelky na 15-20m je nesmyslna. Mozna tak zlodej v dome? Se zbrani??? Tam bych teoreticky videl moznost pouziti i vice ranneho zasobniku ale i tak je to pritazene za vlasy. Vetsina gauneru pouziva noze, sroubovaky, tyce...a na to revolver staci ( musi stacit at si to clovek uhaji u soudu. ) A reci typu radsi pujdu sedet nez bla bla...ok nekdo to tak ma, ja ne...jakmile clovek ochutna co to je kdyz resi s kriminalkou sebeobranu a pak i u soudu...radsi velke jizvy nez tohle znova.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1842

Registrován: čtv 13.3.2014, 13:38

Bydliště: Plzensko

Re: LekarnickaProDospele.cz - Trest smrti a další zajímavost

Příspěvek od Int1m1thy » pon 24.4.2017, 13:59

SOCP: sry ale meles zase sracky, s lehkou spousti nema co delat presnost, to je minoritni problem, nejvetsi problem je ze se stoupajicim adrenalinem prichazis o citlivost takze vystrelis driv nez chces, nebo ani nevis ze si to zmacknul...

revolver neni spolehlivejsi, to je mytus. Pokud u revolveru prijdes o ,,synchronizaci'' nevystreli... na noseni idealni rozhodne neni protoze je tlustej.

Jestli to tak mas ty tak o tom nepresvedcuj ostatni.
G17gen4

Příspěvky: 219

Registrován: pát 25.7.2014, 15:51

Re: LekarnickaProDospele.cz - Trest smrti a další zajímavost

Příspěvek od SOCP » pon 24.4.2017, 14:04

:thumbsup: :mrgreen: prosim rekni mi jeste co bych nemel delat a ja hned prestanu..:D tvuj nazor je pro me strasne dulezity...
Naposledy upravil(a) SOCP dne pon 24.4.2017, 14:16, celkem upraveno 2 x.

Příspěvky: 168

Registrován: čtv 16.1.2014, 14:12

Bydliště: Chodsko

Re: LekarnickaProDospele.cz - Trest smrti a další zajímavost

Příspěvek od Tomak » pon 24.4.2017, 14:06

Po shlédnutí videa, co sem dal Pitt stranu z5, jsem si opravil názor. Šafařík je blázen.
Zbraň v továrním nastavení, revolver vůbec ne a další perly typu "za patnáct minut se naučíte střílet a zbytek budeme bojovat" ...tak to se prostě nedá. Kdo tohle může vypustit do světa nemůže bejt normální.
Ještě tak zbraň v továrním nastavení, sice vůbec netušim proč, ale budiž...ale to by na kurzech asi moc lidí neměl.
Zbytek jsou bláboly nehorázný :roll: :roll: :roll:
Můj první kurz byl dvoudenní. Ani po jeho absolvování bych si nedovolil říct, že umím střílet. Spíš jsem byl seznámen se základy střelby a celkem jsem je zvládal.
Uměl jsem zamířit a trefit, co jsem trefit měl. Zvládl jsem přebít a nedávat pořád ten prst na spoušť. Aspoň většinou. Zvládal jsem tasit, vybít zbraň, uložit do pouzdra atd.Dnes mám za sebou kurzů o dost víc, o dost víc věcí jsem se naučil.
Můžu říct, že dnes už asi umím střílet. To podle mě znamená, že se na různých závodech neumisťuju úplně blbě, svou zbraní nikoho neohrožuju, střílím líp a rychleji a bezpečnost mám stopro zažitou.
Ale naučit se střílet během čtvrt hodiny ?? Asi jsem dělal do teď něco blbě :lol: :lol:
G17gen4, G19gen4, G43, SW MP9, Mossberg M590, SKS, CZ 858

Příspěvky: 264

Registrován: stř 06.11.2013, 21:07

Zbraň: G17 gen 4, g43

Bydliště: UH

Re: LekarnickaProDospele.cz - Trest smrti a další zajímavost

Příspěvek od Jurda » pon 24.4.2017, 14:09

Zbytečná debata, držme panu Šafaříkovi palce, ať ho to drží aspoň o půl roku dýl než lékárnička. Pak si třeba koupí motorku a absolvuje kurzy u Rossiho a otevře si v čr motoškolu. :D
Uživatelský avatar

Příspěvky: 751

Registrován: stř 14.9.2011, 18:56

Bydliště: Praha

Re: LekarnickaProDospele.cz - Trest smrti a další zajímavost

Příspěvek od maja » pon 24.4.2017, 15:01

Pitt: Jsem smutný, že nemůžu na kurz :D
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1842

Registrován: čtv 13.3.2014, 13:38

Bydliště: Plzensko

Re: LekarnickaProDospele.cz - Trest smrti a další zajímavost

Příspěvek od Int1m1thy » pon 24.4.2017, 17:44

SOCP: co treba dejchat? :lol:
G17gen4

Příspěvky: 219

Registrován: pát 25.7.2014, 15:51

Re: LekarnickaProDospele.cz - Trest smrti a další zajímavost

Příspěvek od SOCP » pon 24.4.2017, 17:49

ten byl vytecny, mas jeste nejaky skvely vtip nebo pribeh?

Příspěvky: 219

Registrován: pát 25.7.2014, 15:51

Re: LekarnickaProDospele.cz - Trest smrti a další zajímavost

Příspěvek od SOCP » pon 24.4.2017, 19:01

https://www.thetruthaboutguns.com/2017/ ... ix-rounds/

Quote of the Day: Armed Citizens Don’t Need to Carry More Than Five or Six Rounds

moc se mi libi vyraz "Walter Mitty-esque fantasy warriors"....:D

Příspěvky: 154

Registrován: stř 13.1.2016, 0:24

Zbraň: 26

Re: LekarnickaProDospele.cz - Trest smrti a další zajímavost

Příspěvek od ggrand » pon 24.4.2017, 19:59

Tadyk zase někdo nepochopil o co jde a potřebuje kopnout, páč je hloupý a nestačí mu naznačení nebo jak se to v tom pořekadle říká.
Otázka o sušení je naprosto mimo, protože když už jdu na takovýto kurz, nejde mi o sušení, ale o střílení.
Kdyby to někomu ještě nedošlo, tak jde o papouškování pana Jégra(viz skeptičnost k 1911), který si dělá velkou legraci z toho magického ukaž prázdnou a dej ránu jistoty po každém vytažení zbraně z pouzdra. To samé platí o tunění. Tak nějak se ukázalo, že tunění se nemívá tak rádo se špínou jako tovarní sestavení a pak nastávají zbytečně zádrhely a potencionálně nebezpečné situace. Takže tento požadavek taky chápu.
Jestli je někdo skálopevně přesvědčen, že je revolver spolehlivější než pistole, měl by se zamyslet nad tím, jak vůbec funguje, kolik je v něm pohyblivých částí, co všechno se po sobě šoupe a pak se zamyslet znovu. Pokud stále nic, tak se na to podívat z jiné strany a to, proč nikdo nedělá testy jako s pistolema, kdy se strčí krám do bláta, písku, vody a testu je se, co to vydrží. Proč to nikdo nedělá s revolverem...
Je zajímavé, že ve světě internetu, zpráv z celého světa je pro někoho problém si vzpomenout na zprávy, jak hošan v Německu pochodoval po nákupáku a pálil kolem sebe nebo po ulicích jiní hoši ve Francii kosili všecko živé. Tam je třeba i těch 20m málo. A to je myslím mnohem víc pravděpodobnější než trénovat obranu pistolí na kontaktní vzdálenost. Jasně je to cizina, tady se to nemůže stát... :mrgreen:

Příspěvky: 219

Registrován: pát 25.7.2014, 15:51

Re: LekarnickaProDospele.cz - Trest smrti a další zajímavost

Příspěvek od SOCP » pon 24.4.2017, 20:15

nikdo nerikal ze revolver je spolehlivejsi nez pistole. pouze byla reakce na totalni NE revolverum z videa. dosazujete si neco co nikdo nenapsal.

pravdepodobnost ze nekdo z nas bude resit teroristu strilejiciho mezi lidma je skoro nulova, to ze na vas nekdo vytahne sroubovak - kudlu rozhodne vetsi a to jak na ulici tak v baraku...

porad to nemeni nic na tom ze vystupovani pana Safarika je legracni, jeho reci o stresu a bojovani...ale to uz tu bylo napsano.

a krasne to je uvedeno v clanku co jsem postoval, clovek/civilista pouziva zbran jako exit strategy, jako moznost odpoutani se od problemu. neni to policista ktery ten problem musi doresit a zatknout.

Příspěvky: 154

Registrován: stř 13.1.2016, 0:24

Zbraň: 26

Re: LekarnickaProDospele.cz - Trest smrti a další zajímavost

Příspěvek od ggrand » pon 24.4.2017, 20:18

S tou legrací se shodnem.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 41

Registrován: stř 08.4.2015, 23:18

Zbraň: G19

Bydliště: Ostrava

Re: LekarnickaProDospele.cz - Trest smrti a další zajímavost

Příspěvek od HonzaSafarik » pon 24.4.2017, 20:48

SOCP:
Diky rozsahle historii, modernimu uchovavani dat a predavani informaci napriklad vime
ze kdyz ti prostrelim obe femoralni tepny, tak zhruba za 70sec usnes a za dalsich 20 se ti zastavi srdce.
Je uplne jedno kdo mi tu informaci povi, protoze je pravdiva. Idealne diky ni zacnu nosit skrtidlo.

Porval. A od Krav Maga jsem presel k Panantukan u ktereho zatim zustavam.


Tomak:
Zaostri na predni miridla a pomalu mackej spoust primo smerem dozadu.
Hotovo. Prave jsi se naucil strilet.


Jurda:
Lekarnicky funguji a jsou porad moje.


Hawk:
37 lidi.


ggrand:
Nejde o papouskovani Yeagera, ale o zkusenost z kuzru s Larry Vickers a Ken Hackathorn.

Příspěvky: 219

Registrován: pát 25.7.2014, 15:51

Re: LekarnickaProDospele.cz - Trest smrti a další zajímavost

Příspěvek od SOCP » pon 24.4.2017, 21:02

ano to jsem presne tusil...ze budes u francizy jako je Krav Maga. Taky davaji instruktorske certifikaty po pul roce a zaplaceni poplatku.

To urcite staci na to aby jsi mohl ucit jak nalozit s bojovym stresem...well done.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: LekarnickaProDospele.cz - Trest smrti a další zajímavost

Příspěvek od pitt » pon 24.4.2017, 21:25

Jan Safarik - jak dlouho a kde jste Krav Magu delal? Nebo spis u koho? Par lidi lidi co to delaji znam...

E: proc jste toho nechal?
Naposledy upravil(a) pitt dne pon 24.4.2017, 21:31, celkem upraveno 1 x.

Zpět na „OFF TOPIC - BEZ ZAMĚŘENÍ“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz