LekarnickaProDospele.cz - Trest smrti a další zajímavosti...


Ostatní debaty mimo zaměření, vtipy, když se prostě chcete vykecat :-)

Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: LekarnickaProDospele.cz - Trest smrti a další zajímavost

Příspěvek od pitt » úte 25.4.2017, 16:16

SOCP píše:Nevim kdyz se od nekoho chci ucit jak se branit at uz zbrani nebo rukama chci aby to byl proste clovek na kterem muzu stipat drevo a u ktereho vim ze ma neco zasebou. Velke hovado jinak receno.
Nejvic se mi osvedcili lidi co maji backround v nejakem klasickem sportu, box, kickbox atd na vrcholove urovni a zaroven delali treba 10let na vratech. To same se strelbou, nekdo kdo zbran nosil roky a pouzival ji. To vse v kombinaci s inteligenci. Je to velmi tezke ale jsou takovi.

Kombinace vseho, sportovni sparingy, BJJ, MMA a na to navazana sebeobrana:
http://rbsd.cz/
http://fightclub.cz/instruktori/
http://urbancombatives.com/

Co se tyce strileni je toho tady opravdu hodne a kvalitniho, Hard Task, Aegis, vyzkouset co nejvic a vybrat si co potrebuju.
hele ono je to dvousečný - ti lidi můžou být naprosto skvělí bojovníci, ale nemusí umět předat informace - on to tu kdysi i popisoval Julek.
Takovej Macháček z Hanumanu má údajně za sebou jen dva zápasy - a kolik ´vychoval úžasných bojovníků.
To že je někdo skvělý hokejista neznamená že to bude skvělej trenér.
a co já mám zkušenost, tak sporty jsou k sebeobraně skvělý, ale dost často se děje že instruktor/trenér začne do sebeobrany tahat sport se kterým začínal a většinou je to špatně...
To stejný je se zbraněma - to že někdo prošel nějakou válkou, nebo byl 20 let policajt neznamená že je dobrý instruktor.
1.kterej policajt v Čr může říct že má svoje zkušenosti z "přestřelky" 2.osobně jsem zažil kurzy u Thor Tactical vedený "hochy" kteří prošli Urnou, Sogem, byli v přestřelkách, zatýkali ty největší zločince a můžu ti říct že nic horšího jsem fakt nezažil.

E: instruktor by měl být hlavně učitel - měl by umět vysvětlit jak, co a proč funguje, nebo nefunguje. Měl by mít zmáklou metodiku jak studenty/žáka přivést jednoduchou cestou k výsledku, a měl by se umět vžít do pozice začátečníka - empatie, trpělivost, atd.
a co si budem povídat - na vratech moc pedagogů nepracuje

Příspěvky: 219

Registrován: pát 25.7.2014, 15:51

Re: LekarnickaProDospele.cz - Trest smrti a další zajímavost

Příspěvek od SOCP » úte 25.4.2017, 16:26

RBSD, urbancombatives, fight klub Brno..pestrost zamereni, extremni zkusenost vsech treneru jak ve sportu tak v tupe sebeobrane ( dlouhodoba cinnost na vratech atd..) a zaroven velmi inteligentni lide kteri umi naucit. V nekterych sportech spicka v CR. Napojeni na lidi jako Rodney King, Lee Morrison....

Hard Task...policejni zkusenost, zkusenost z venku, dobre podane, pestre moznosti kurzu...

Aegis...naprosto dokonala metodika uceni, velmi dobri strelci.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: LekarnickaProDospele.cz - Trest smrti a další zajímavost

Příspěvek od pitt » úte 25.4.2017, 16:31

Ano s tim souhlasim - jen jsem reagoval na kategoricke odmitani instruktoru "bez zkusenosti"

On totiz doktor na onkologii taky nemusi mit nutne rakovinu aby ji umel lecit
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 563

Registrován: sob 07.10.2006, 9:35

Re: LekarnickaProDospele.cz - Trest smrti a další zajímavost

Příspěvek od U.I. » stř 26.4.2017, 9:02

Pekne prirovnani k doktorum a souhlasim :)

Příspěvky: 219

Registrován: pát 25.7.2014, 15:51

Re: LekarnickaProDospele.cz - Trest smrti a další zajímavost

Příspěvek od SOCP » stř 26.4.2017, 9:26

rakovinu muze lecit clovek po 6 letech skoly a nekolika letech praxe....jo od podobneho ekvivalentu strelce se klidne necham ucit..
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

Re: LekarnickaProDospele.cz - Trest smrti a další zajímavost

Příspěvek od john.hawk » stř 26.4.2017, 10:07

jde především o to info.. hlavně pokročilejm střelcům to může něco dát.. protože v určitém levelu člověk shání nějakou vychytávku nebo zkratku..nebo něco podobného..

Příspěvky: 219

Registrován: pát 25.7.2014, 15:51

Re: LekarnickaProDospele.cz - Trest smrti a další zajímavost

Příspěvek od SOCP » stř 26.4.2017, 10:09

nekdo kdo nevidel reset ani z rychliku proste nemuze poradne naucit strilet. viz videa
Uživatelský avatar

Příspěvky: 41

Registrován: stř 08.4.2015, 23:18

Zbraň: G19

Bydliště: Ostrava

Re: LekarnickaProDospele.cz - Trest smrti a další zajímavost

Příspěvek od HonzaSafarik » stř 26.4.2017, 10:50

SOCP
Kde, v jakem videu?

Tak si vem ten svuj revolver a bez k byvalym SOGum. Vzdyt to je uplne jednoduche.

Příspěvky: 219

Registrován: pát 25.7.2014, 15:51

Re: LekarnickaProDospele.cz - Trest smrti a další zajímavost

Příspěvek od SOCP » stř 26.4.2017, 11:43

Revolver tu byl zmineny okrajove jako reakce ze to neni zas tak strasne jak jsi ty zminoval ve videu. Ma to sve opodstatneni a pokud clovek nosi malej je to fajn na civil.

O SOGu jsem tu nenapsal ani slovo.

https://www.youtube.com/watch?v=7DiOjYBSKIU

tahas za to jak za paku u tanku. ale mozna ze to je starsi video a dneska uz reset resis. Taky jsem na kouzlo resetu prisel dost pozdeji.

treba by jsi mohl tu Bites koncipovat jako ukazkovou :) a vzhledem k tomu ze denni pronajem tam je velmi levny...by jsme se prijeli podivat :)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 41

Registrován: stř 08.4.2015, 23:18

Zbraň: G19

Bydliště: Ostrava

Re: LekarnickaProDospele.cz - Trest smrti a další zajímavost

Příspěvek od HonzaSafarik » stř 26.4.2017, 12:24

SOCP
Muzes prijet na kterykoli z vypsanych kurzu. Nejblizsi volny termin je Ostrava, 27.5.
Cena je pro vsechny stejna.

Na konci kurzu se ptam jestli byl nekdo nespokojen. Pokud ano, zeptam se proc a obratem vracim penize.

Pokud by jsi na kurz prijel se zamerem masirovat vlastni ego a ne se s otevrenou hlavou neco naucit a objektivne to hodnotit. Pak verim ze bychom to zjistili rychle a rozloucime se obratem. V tom pripade zase vracim penize.

EDIT: 1:34 Je pekne slyset klikani resetu.
Ale pokud hledas nejake strelecke rady zadarmo, tady je jedna:
Nejde o reset. Pokud dokazes davat efektivni zasahy skakajici na jedne noze, bez konstantniho kontaktu se spousti, klidne v tom pokracuj.
Naposledy upravil(a) HonzaSafarik dne stř 26.4.2017, 12:33, celkem upraveno 1 x.

Příspěvky: 219

Registrován: pát 25.7.2014, 15:51

Re: LekarnickaProDospele.cz - Trest smrti a další zajímavost

Příspěvek od SOCP » stř 26.4.2017, 12:26

urcite bych prijel s otevrenou hlavou. nemam problem menit nazor uznat chybu nebo naopak slusne debatovat. ale ok chapu byl to jenom navrh. profit je to hlavni ze :)

klikani resetu? to myslis vazne??? reset cvakne pokazde ale tvuj prst ho nevyuziva ale skace ze spouste po kazdem vystrelu misto aby zustal na ni a vyuzil prave ten reset...

E: "nejde o reset" instruktor pan Safarik...tohle si dej na tricko
Naposledy upravil(a) MujGLOCK.com dne čtv 27.4.2017, 10:33, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Sloučeny dva po sobě jdoucí příspěvky! Porušení bodu 6 pravidel!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 41

Registrován: stř 08.4.2015, 23:18

Zbraň: G19

Bydliště: Ostrava

Re: LekarnickaProDospele.cz - Trest smrti a další zajímavost

Příspěvek od HonzaSafarik » stř 26.4.2017, 12:41

Hlavni je spokojenost lidi. Proto je tam zaruka vraceni penez.
Coz uz jsem to rekl. Proto mam o tvoji otevrene hlave a kritickem mysleni velkou pochybnost.

Příspěvky: 219

Registrován: pát 25.7.2014, 15:51

Re: LekarnickaProDospele.cz - Trest smrti a další zajímavost

Příspěvek od SOCP » stř 26.4.2017, 12:42

jak rikam, udelej bites ukazkovou a muzeme se oba dva presvedcit o opaku. jsem slusny clovek, jak muzes videt z debaty, nenadavam, snazim se argumentovat a na nadavani nereaguju :)

Příspěvky: 156

Registrován: pon 04.4.2016, 8:51

Zbraň: Glock 19 Gen4

Re: LekarnickaProDospele.cz - Trest smrti a další zajímavost

Příspěvek od Stewie » stř 26.4.2017, 13:02

Možná to Honza jenom celé trochu blbě podal a začal. Měl to zkusit stylem: "Kluci divajte, byl jsem teď rok v USA a tam mě učili zajímavé věci. Zašel bych na pivo a tam se o tom s váma pobavil a dáme dokopy to, co je blbost a proč a co je super nápad". Myslím, že by spousta lidí zašlo - i já bych se stavil, protože by mě to zajímalo.
Pojat to ale stylem: "Kluci divajte, byl jsem teď rok v USA, tam jsem udělal hromadu kurzů, ze kterých mám nášivky, střílím už druhým rokem, před tím jsem byl airsofťák a naučím vás všechny, jak to máte správně dělat, protože já to už umím. Ale hlavně bez leštění a výměny stojen! A ty revolvery! Chlapi, zapomeňte na revolvery!" je prostě špatně.
Takové závěry ohledně vhodnosti a nevhodnosti zbraní můžeš na plnou hubu pouštět do světa, až s tím budeš mít sám zkušenosti a tisíce vystřílených nábojů (ne 300 továrních abys zjistil, že je ta zbraň spolehlivá a tudíž může na kurz) z těch konkrétních zbraní.
Myslím si, že už jen z principu k tobě spousta zkušených lidí (kteří by pro tebe měli taky další přínos) nepřijde...

Příspěvky: 219

Registrován: pát 25.7.2014, 15:51

Re: LekarnickaProDospele.cz - Trest smrti a další zajímavost

Příspěvek od SOCP » stř 26.4.2017, 13:03

that man is preaching..

Me prijde ze pan Safarik to od zacatku zamyslel jako firmu na profit. Odjedu do USA investuju do dobre vypadajicich kurzu vsichni si sednou na zadek a ja budu brat 1800 na osobu za den..normalni podnikatelsky zamer zadne jsem zapaleny do strileni.
To same jak pristupoval k lekarnickam...nevidim jinak duvod proc by nemohl ( po tom co se tady resi a jak se prezentuje ) udelat jeden kurz jako ukazkovy at se lidi presvedci a nemusi mu solit 1800...
Naposledy upravil(a) MujGLOCK.com dne čtv 27.4.2017, 10:34, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Sloučeny dva po sobě jdoucí příspěvky! Porušení bodu 6 pravidel!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 41

Registrován: stř 08.4.2015, 23:18

Zbraň: G19

Bydliště: Ostrava

Re: LekarnickaProDospele.cz - Trest smrti a další zajímavost

Příspěvek od HonzaSafarik » stř 26.4.2017, 14:16

Ale Bites neni muj prvni kurz.

Tomas Klvana:
U Jan Šafařík v Paladin Academy jsem nedávno absolvoval pilotní kurz Pistole 1. Musím říct, že ačkoliv jsem na začátku nevěděl, co čekat, na konci jsem odcházel velmi spokojený a hlavně poučený.
Honza vás nebude učit, jak správně stát, zapichovat a spouštět… on vás bude učit, jak zvládnout např. situaci, kdy jdete s rodinou po obchoďáku a nějaký magor tam vás nebo vaše okolí začne ohrožovat. Naučí vás, jak takovou situaci přežít. To znamená, jak se v prvé řadě boji, pokud možno, vyhnout. Ale pokud to už jinak nejde, jak situaci zvládnout s vaší zbraní v ruce. A to je hooodně odlišné od pohodového víkendového odpoledne na vaší oblíbené střelnici. Ale ruku na srdce, co zužitkujete více? Však přežití není povinné.
Kurz vyzkoušejte a sami uvidíte. Na spoustu věcí získáte jiný pohled a je na vás, zda jej nakonec přijmete za svůj nebo ne. Honza kurz vede trochu jinak než většina ostatních. Dostane vás pod tlak a zažijete stres, ale přitom se vám dostane individuální péče, citlivě upozorní na vaše chyby a poradí. To vše bez pocitu, že byste dělali něco nebezpečně, ačkoliv zřejmě trochu jinak, než jste byli dosud zvyklí. Kurz všem dporučuji.

Jaromir Sladek:
Jakožto čerstvý držitel ZP se zhruba tisícovkou výstřelů jsem měl od tohoto kurzu obrovské očekávání - která se mi v každém případě naplnila. Kurz byl složen velmi zajímavě a poutavě, bez hluchých míst, kdy bych měl pocit, že se nudím, či že se nic neučím. Honza, jakožto instruktor, měl výborný přístup, skvěle s námi spolupracoval a i když nám něco vytýkal, a že toho v mém případě bylo požehnaně, zachoval si profesionální i lidský nadhled a slušně vysvětlil (někdy i mnohokrát to samé do okola) co zlepšit a na čem zapracovat.
Moto kurzu bylo, že se naučíme během prvních patnácti minut střílet a pak budeme bojovat. Patnáct minut to ani nebylo a už se bojovalo - a tímto se dostávám k mému hlavnímu bodu - kurz, dle mého, není primárně cílen na čerstvé zelenáče jako já. Na rozdíl od ostatních "soukurzovníků", jsem střílel značně nepřesně, což mě dost znervózňovalo a ovlivnilo to mé soustředění na ostatní důležitější činnosti. Musím ale podotknout, že Honza mi to ani jednou nedal sežrat a naopak se snažil poradit, jak jen mohl.
Součástí byla i velmi záživná přednáška, která každému v nejednom ohledu otevřela oči a dala spoustu témat na zamyšlení.
Tento kurz rozhodně není na naučení přesné střelby, ale vše co jsem tam do sebe nasál, stálo za to a budu to aplikovat při zlepšování střelby a hlavně v osobním životě.
Honzo, díky moc.

Jakub Maciolek:
Ahoj,
měl jsem možnost se zúčastnit tvého kurzu, který mě zaujal hned od první chvíle, kdy jsi mi o něm řekl. Díky tvým zahraničním zkušenostem jsem tušil, že kurz bude velmi inspirativní a pokusíš se předat tvé získané zkušenosti dál.
Byl jsem plný očekávání co nového se naučím. Zejména mne zajímalo, co bude jinak oproti civilnímu prostředí a tomu služebnímu. V hodně věcech se našly rozdílnosti, což se samozřejmě dalo čekat a právě proto jsem tam byl!
Ukázalo se to hned první den, kdy si nám vysvětloval přebíjení a skenování. Ano, měl jsem ty blbé otazky začínající: “ale my…,ale já to dělal, viděl jinak.” Ve chvíli, kdy ses rozmluvil, tak mi vše dávalo smysl a bylo zřetelné, že seš člověk na správném místě. Jednoduše víš, o čem mluvíš a jde vidět, že ty zkušenosti máš a je dobře, že je předáváš takhle dál. Můj pohled, jako člověka od sboru byl nad mé očekávání, spostu věci jsem si převzal do mé služby a to vše po pár hodinách! Na bodové škále 1 až 10 hodnotím jednoznačné první den plným počtem a bez jakýchkoliv výtek.�Druhý den můžu posoudit bohužel jenom z půlky. Teoretická přednáška mě utvrdila v tom, co si učil prakticky první den. Naučil si nás a udělal nám jakousi osvětu v tom, co se odehrává v lidském těle při vysokém stresu a jak se zachovat v krizové situaci. �Shrnul bych to tak, že jsem strašně rád za tuto příležitost. Zvolená lokalita byla pomyslná trefa do černého, jelikož kurzy podobného charakteru se na Ostravsku hledají velmi těžko, nabídka je slabá a přitom zájem u lidí velký. �Máš mou plnou podporu v tom, co děláš. Dělej to dál BO to děláš dobře!!!

Příspěvky: 219

Registrován: pát 25.7.2014, 15:51

Re: LekarnickaProDospele.cz - Trest smrti a další zajímavost

Příspěvek od SOCP » stř 26.4.2017, 14:48

Tisice dekovnych dopisu..no tak jo to je jasny dukaz ze jsi profesionalni instruktor..
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: LekarnickaProDospele.cz - Trest smrti a další zajímavost

Příspěvek od S474N » stř 26.4.2017, 17:22

Stewie: a vis jak to pusobi na me?

2015/2016 - vubec tomu nerozumim, ale nabizim reseni na diry, ktere vy zli strelci delate.

2016/2017 - byl jsem na par kurzech a nabizim reseni, jak ty diry nejprve udelat.

...uprimne? Docela se tesim, co nas ceka 2017/2018 *88* *40* *49*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 563

Registrován: sob 07.10.2006, 9:35

Re: LekarnickaProDospele.cz - Trest smrti a další zajímavost

Příspěvek od U.I. » stř 26.4.2017, 19:15

Asi tak, jak muze nekdo z pozice amatera- ucastnika hodnotit instruktora (v tomto pripade tedy taky amatera, ale jinak vetsinou profesionala) to me hlava nebere
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

Re: LekarnickaProDospele.cz - Trest smrti a další zajímavost

Příspěvek od john.hawk » stř 26.4.2017, 22:01

každopádně cítím posun..:)

Zpět na „OFF TOPIC - BEZ ZAMĚŘENÍ“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz