LekarnickaProDospele.cz - Trest smrti a další zajímavosti...


Ostatní debaty mimo zaměření, vtipy, když se prostě chcete vykecat :-)

Uživatelský avatar

MujGLOCK team

Příspěvky: 2411

Registrován: úte 29.3.2005, 15:34

Zbraň: G17, G43, CZ858

Bydliště: doma

LekarnickaProDospele.cz - Trest smrti a další zajímavosti...

Příspěvek od Jasik » úte 31.3.2015, 19:30

Nevím jestli tento příspěvek neměl spíše směrovat do videí, do kurzů nebo rovnou do exotů, ale zatím ho dám sem k veřejné diskuzi.
Při hledání nějakých věcí na doplnění medic výbavy jsem narazil na web http://www.lekarnickaprodospele.cz/.
A samozřejmě mě zaujal počet videí, která tam autor má.
Otevřel jsem si jako první to s názvem "Trest smrti" a zarazil jsem se:
:arrow: https://www.youtube.com/watch?v=d9EGxbsQNyA

A abych získal více informací o autorovi stránek, zajímal jsem se i o to, kde trénuje a tak jsem si pustil video "Kde trénovat?" :arrow: http://youtu.be/9BBYTeS3K5w
Jelikož mi to trochu nepasovalo, napsal jsem k tomu videu i komentář (mám je zálohované) a získal pár informací o autorových zkušenostech. Nebo spíše nezkušenostech....

A teď na vás kolegové střelci, čtenáři fóra, aktivní i spící přispěvovatelé:
:?: Jak na Vás působí první video a to, že jsme možná soudci i kati zároveň?
:?: Jak na Vás působí profil člověka, který chce prodávat něco a vydělávat na něčem o čem neví skoro nic (i když vlastně takových případů je ve společnosti daleko víc 8-) )?
Naposledy upravil(a) Jasik dne úte 14.7.2015, 19:19, celkem upraveno 1 x.

Exot fóra
Exot fóra

Příspěvky: 978

Registrován: pon 10.4.2006, 21:56

Re: LekarnickaProDospele.cz - Trest smrti - my rozhodujeme

Příspěvek od Stepan » úte 31.3.2015, 20:00

Co to ten blbec motá dohromady? Trestá se POTOM, co se něco stane! Nutná obrana a krajní je nouze je možnost odvrátit situaci PŘEDTÍM, než se stane, a to s jediným úmyslem zabránit tomu, aby se stala! Trestání a povolené použití zbraně u nás nemají naprosto jic společného, je tam naprosto jasná časová hranice, která tyhle dvě věci odděluje, a to je okamžik, kdy se ta událost stala! Nemluvě o tom, že občané žádné "právo trestat" nemají.

Tohle je z mnoha důvodů závadné video a autor by ho měl smazat.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Re: LekarnickaProDospele.cz - Trest smrti - my rozhodujeme

Příspěvek od Nikdo » úte 31.3.2015, 20:55

To víš Ty, vím to já, a ví to každej, kdo pochopil obsah toho jednoho paragrafu o NO.

Běžní ovčani, kavárenští a hospodští filosofové to vidí přesně jako ten ovčan v tom videu. Že si my střelci chceme osobovat nějaké právo soudit a vykonávat rozsudky smrti. Ačkoliv je historicky jasně dokázáno, že nejefektivněji odsuzuje k smrti a usmrcuje odbojné ovce stát.

Příspěvky: 264

Registrován: stř 06.11.2013, 21:07

Zbraň: G17 gen 4, g43

Bydliště: UH

Re: LekarnickaProDospele.cz - Trest smrti - my rozhodujeme

Příspěvek od Jurda » úte 31.3.2015, 21:01

Konečně to taky někoho napadlo. Pokud si beru zbraň sebou, tak logicky k ní taky defibrilátor, auto lékárničku, a dva litry krve s kapačkou včetně držáku...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1842

Registrován: čtv 13.3.2014, 13:38

Bydliště: Plzensko

Re: LekarnickaProDospele.cz - Trest smrti - my rozhodujeme

Příspěvek od Int1m1thy » úte 31.3.2015, 23:30

1. kdyz to do nekoho V NO nasypu tak ho opravdu nebudu zachranovat ani ktomu nemam povinost... ( neco jinyho jsou lide mi blizci, pripadnej nekdo jinej )
2. jeste si porad myslite ze hodit nekoho ze skaly jako ve starym Recku byl spatnej napad ? :D

uz od pohledu je to kreten, po vyjadreni jeste vetsi ;) neni to bracha crywolfa ? :D

a jelikoz se chystam si udelat nakej IFAK tak aspon vim kde nekupovat :D dik

a jedno porekadlo ;)

god will judge our enemies we'll arrange the meeting
G17gen4

Příspěvky: 52

Registrován: čtv 24.10.2013, 8:37

Bydliště: Chrudim

Re: LekarnickaProDospele.cz - Trest smrti - my rozhodujeme

Příspěvek od LadaN » stř 01.4.2015, 8:36

Poskytnutí první pomoci zraněnému útočníkovi JE povinností obránce. Ovšem pouze do té míry pokud tím obránce neohrozí sám sebe.
člen LEX o.s. - sdružení na ochranu práv majitelů zbraní
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: LekarnickaProDospele.cz - Trest smrti - my rozhodujeme

Příspěvek od S474N » stř 01.4.2015, 8:59

Tak nejak nevim, co k tomu vubec napsat. Netusim, jestli je to pouze nejaky socialni experiment nebo trollovani ozbrojene verejnosti ci pouze nejaky byznys plan. Nejspise se klonim k posledni verzi, tedy marketingu. Jen si tedy nejsem jist, zdali je zrovna vhodne si nastvat ty, pro ktere je dana vec urcena.

V kazdem pripade by mne zajimalo, co zejmena na obsah te lekarnicky rikaji kolegove, kteri si jiz prosli nekolika medic kurzy, pripadne jsou postizeni vzdelanim v oboru. Ja byl pouze na jednom kurzu (navic tak nejak spis do poctu *40* ) a nedovolim si to tedy nejak hodnotit - snad jen to, ze se mi moc nepozdava to skrtidlo (strasne uzke pro nejake efektivni a hlavne "dlouhodobe" zaskrceni). Taky jsem nejak nepobral tu dekompresni jehlu, ktera nam byla zminovana, ze se o ni uci az na "advanced".

LadaN: pokud uz budu strilet, tedy situace tomu bude odpovidat (strileni), tak nejvyssi forma luxusu je vytoceni 112 (cimz se zaroven splni zakonna povinnost). A to jeste i tak budu zvazovat prilozeni pout.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1842

Registrován: čtv 13.3.2014, 13:38

Bydliště: Plzensko

Re: LekarnickaProDospele.cz - Trest smrti - my rozhodujeme

Příspěvek od Int1m1thy » stř 01.4.2015, 10:32

LadaN: ano zavolat maximalne zachranku.. a stejne ji budu volat nejdriv sobe a blizkejm... mozna potom jemu... sahat na nej nemusim ;) jelikoz krev je nejinfekcnejsi vec ;) a je to i takticka vec... pokud on bude lezet v bezvedomi prostrilenej tak mi neco rika ze se budou nejdriv starat o nej a ne o me ;) protoze ten kdo krici pomoc nepotrebuje ze....

Satane: ten RATS je nova zalezitost a je to skrtidlo do kapsy kdy nemas misto na normalni proste uplne posledni mozna zachrana... nejlepsi je podle me skrtidlo CAT 2. generace (s tim cervenym koncem) a ta jehla nevim nezda se mi, lepsi je ARS jehla...

maji ji treba tady

http://www.s-gear.cz/www-s-gear-cz/esho ... 14G-x-3-25
G17gen4
Uživatelský avatar

Příspěvky: 804

Registrován: pon 20.3.2006, 13:09

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: LekarnickaProDospele.cz - Trest smrti - my rozhodujeme

Příspěvek od 4mike » stř 01.4.2015, 11:03

s tímhle by šlo taky škrtit :D
no tedy zaškrtit
Obrázek
Hi, my name is Mike. I'm a Saigaholic
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: LekarnickaProDospele.cz - Trest smrti - my rozhodujeme

Příspěvek od pitt » stř 01.4.2015, 12:53

podle mě ví kulový jak o zbraních, tak o první pomoci.
A ještě smutnější je že o tom poučuje ostatní a "vnucuje" jim svůj "správný" pohled.
Polehčující okolností mu budiž, že to dělá jen pro prachy
Uživatelský avatar

Příspěvky: 306

Registrován: čtv 26.10.2006, 23:34

Zbraň: GLOCK

Bydliště: SVK

Re: LekarnickaProDospele.cz - Trest smrti - my rozhodujeme

Příspěvek od polucias » čtv 02.4.2015, 8:28

dobřes to tam poslal pitte,

súhlas, :!:
Izraeli Combat Shooting + Glock 17+ Taurus Pt 1911 + http://www.RBSD.cz + http://www.combatsim.eu
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 1444

Registrován: pon 30.1.2006, 18:18

Zbraň: GLOCK

Bydliště: MATRIX, jako všichni

Re: LekarnickaProDospele.cz - Trest smrti - my rozhodujeme

Příspěvek od Smith » pát 03.4.2015, 21:00

Podle mě je to hra na emoce - ale funguje jen do chvíle, kdy se člověk alespoň minimálně zamyslí nad tím, co slyšel.
Spousta toho už byl jinými slova napsána, ale přesto:
Celé to vychází z představy, že už jen držení zbraně dává člověku nějakou moc. To je stejné, jako se domnívat, že můžete být lékařem jenom proto, že máte doma bílý plášť. Snaží se potom vytvořit představu, že ozbrojený obránce je absolutním pánem nad životem a smrtí útočníka - jenže i "selský rozum" snadno pobere, že je tomu spíše naopak a většinu podmínek mu nadiktuje útočník, který si sám vybere místo, čas i prostředky k útoku. To, že lékárničku prezentuje v podstatě jako nástroj pro záchranu útočníka už jen dokresluje jeho pomýlenost. Evidentně nerozumí, že takové vybavení je určené především k tomu, aby si zraněný člověk mohl pomoci sám, případně měl k dipozici věci, s nimiž mu mohou pomoci jiní. Teprve potom lze uvažovat o tom, že by byl schopen pomoci ostatním - třeba i i útočníkovi, pokud by to mohl bez nebezpečí udělat.
Je to jednoduše oblbující blábol. Jeho autor ale autoritativně prezentuje zavádějící pohled na držení zbraně jako nástroje moci nad jinými a protože zároveň naznačuje, že je jedním z držitelů zbraně, jde o navíc o blábol škodlivý.
"No jo, dvě dávky..." Vražkov, 6.9.2008, stage 5

Příspěvky: 258

Registrován: čtv 25.12.2014, 17:27

Zbraň: Glock 17 gen 4.

Re: LekarnickaProDospele.cz - Trest smrti - my rozhodujeme

Příspěvek od franta599 » sob 04.4.2015, 9:48

zkopiruju to z youtube at to mnepisu dvakrat :
Tim že mam zbran nevydavam trest smrti ale chránim svuj život před vydáním sveho života jeho trestu smrti "!! tohle je docela překrucování samozrejme když mam kvér hodí se mit neco abych toho dotyčneho mohl zachránit aby mi připadne mohl u soudu zničit :roll:
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

Re: LekarnickaProDospele.cz - Trest smrti - my rozhodujeme

Příspěvek od john.hawk » sob 04.4.2015, 12:26

podle mně po postřelení útočníka musí něco proběhnout.. kdo byl na bojových simulacích ví vic.. je to dobré pro důkazy i pro soud..
Uživatelský avatar

Příspěvky: 41

Registrován: stř 08.4.2015, 23:18

Zbraň: G19

Bydliště: Ostrava

Re: LekarnickaProDospele.cz - Trest smrti - my rozhodujeme

Příspěvek od HonzaSafarik » stř 08.4.2015, 23:41

Všechny na fóru zdravím.
Dal jsem dohromady video kde jsem zadresovat i tenhle topic, takže tady to je.
Kdo by to semnou chtěl probrat osobně, jsem v Ostravě.

Honza

:arrow: https://youtu.be/GeBslsMQugs
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1842

Registrován: čtv 13.3.2014, 13:38

Bydliště: Plzensko

Re: LekarnickaProDospele.cz - Trest smrti - my rozhodujeme

Příspěvek od Int1m1thy » čtv 09.4.2015, 4:53

safarik: ono by stacilo kdyby si u videi svych produktu prestal kecat svoje moudra a zameril se na to hlavni a skoro v kazdym videu nemluvil o zbrani (asi myslis palnou zbran) protoze zbran neni jenom palna ze ? ;) trpis nakou paranojou ze se bude porad strilet? nebylo by od veci spis mluvit o normalnim zivote a pouzity tve lekarnicky v beznim zivote nez vsude kricet zbran sem zbran tam ?... protoze je asi tak 1000x vetsi sance ze budes nebo nekdo bude zranen spis bodnosecnou zbrani nebo tupim predmetem... a to nemluvim o nehodach... ze by to byla pouze PR akce kvuli povedomy lidi diky Brodu ?

co treba misto mouder aspon nakej blbej navod... pripadne uplne vypustit zbrane a resit pouze zraneni ?
G17gen4
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1251

Registrován: pát 07.9.2007, 13:47

Bydliště: LKPR

Re: LekarnickaProDospele.cz - Trest smrti - my rozhodujeme

Příspěvek od Biggles » čtv 09.4.2015, 5:03

Už nějakej čas přistupuju automaticky ke každýmu jako k blbci a má tak dvacet vteřin, aby mne přesvědčil o opaku. Tomuhle se to nepovedlo. A ne, doopravdy nepojedu do Ostravy, zase bych čekal na prázdným peróně :lol: :D
Uživatelský avatar

Příspěvky: 373

Registrován: sob 27.6.2009, 15:27

Zbraň: Glock 17

Bydliště: Kvérov

Re: LekarnickaProDospele.cz - Trest smrti - my rozhodujeme

Příspěvek od Slim » čtv 09.4.2015, 7:56

Podle mě to až tak hloupá myšlenka není, i když ruku v ruce s tím jde opravdu důkladný trénink. Mít u sebe dekompresní jehlu je super, ale když nebudu vědět co s ní, je to dost k ničemu. Stát se může kdykoli cokoli a pokud by to nebylo vztaženo jen ke zbraním, proč ne.

Nicméně pro mě tohle přemýšlení skončilo hned u prvního videa, kde mi pan Šafařík sdělil, abych si vytáhl hlavu z prdele. Tenhle způsob marketingu nehodlám podporovat :lol:
Nemo contra deum nisi deus ipse
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: LekarnickaProDospele.cz - Trest smrti - my rozhodujeme

Příspěvek od S474N » čtv 09.4.2015, 9:23

Tak jsem si pustil i to druhe video a mam nekolik nejasnosti:

- co je to ta nutna sebeobrana? Vim, ze se to objevuje casto i v mediich, ale doted nevim, co to znamena. To jako, ze se musim nekde nutne branit? A tedy nemohu branit ani nikoho dalsiho, kdyz je to SEBE?

- nejak jsem nepochopil to, ze to nedela pro penize, ale vzapeti mluvil o podnikani. Podnikani je podle mne "soustavna cinnost k zajisteni ci udrzeni zisku". Mimochodem, 20% je velmi slusne, v IT to treba u HW vychazi na 3-5%. Nicmene, proc to tedy dela? Nejak mi naopak nedava smysl investovat 90 litru do neceho jen tak...

Ano, dotycny ten marketing dela opravdu jinak, jen ale zjevne nedomyslel to, jaky to bude mit dopad.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 41

Registrován: stř 08.4.2015, 23:18

Zbraň: G19

Bydliště: Ostrava

Re: LekarnickaProDospele.cz - Trest smrti - my rozhodujeme

Příspěvek od HonzaSafarik » čtv 09.4.2015, 9:54

Int1m1thy:
- Vždyť tam je hned několik videí na téma co se jak použiva a co jak vypada.
Obvazy, dekompresni jehly, škrtidlo.. Brzy tam bude rozbalená autolékárnička, atd..

- Určitě máš pravdu s tím že je 1000x větší pravděpodobnost použítí jinde.
To už by mělo každému dojít. A občas se o tom zmíním. Např. FB status stránky už z 27.2.15

- Paranoia že se bude pořad střílet. Bavíme se v kruhu střelců a ten produkt je pro ozbrojené. Nebudu se bavit o nechodách v kuchyni.


Slim:
- To mě mrzí, ale ať už se vydám jakoukoli cestou, zůstanou lidi které s ní neoslovím.
Pro tebe je tu třeba ten AEGIS.


S474N:
- Ano přeřekl jsem se, tady to je na mě.
- To co popisuješ je Cesta obchodníka. Já vnímám podnikání jako nástroj k tomu, abych se mohl snažit jít Cestou bojovníka. Ať už to zní sebevíc klišoidne. The Book of five rings, pak ti to snad bude dávat větší smysl.
- Např. HW je ale produkt pro 50x větší cílovou skupinu.

Zpět na „OFF TOPIC - BEZ ZAMĚŘENÍ“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz