Lhostejnost lidí.


Ostatní debaty mimo zaměření, vtipy, když se prostě chcete vykecat :-)

Uživatelský avatar

Příspěvky: 513

Registrován: sob 29.12.2007, 12:32

Zbraň: GLOCK

Lhostejnost lidí.

Příspěvek od VEIKO » ned 30.12.2007, 11:10

Stalo se mi teda tohle: Jel jsem v tramvaji, kde jsem stál a všechny sedačky byli obsazeny a pár lidí stálo. Byla to ta bezbariérová. Kecám tak se svými dvěmi kamarádkami, když mě jeden z utočniku chytne za rameno a vlepí takovou facku v tom ke mě přistoupil druhý a chtěl si taky bouchnout, začež toho jsem okamžitě sekl přes tlamu pěstí a postavil se tak aby ho druhý utočník měl v cestě a překáželi si. Toho sem sejmul loktem. Druhý si ho obešel a chtěl mě chytit. Vzal jsem ho do klinče a snažil se ho stáhnout na koleno. JENŽE tramvajka zabrzdila hodila mě i s utočníkem na zed a ten se mi zakousl do tváře. Povolil až když sem mu palec narval do oka. Otevřeli se dveře a oba páni se odporoučeli pryč. Lidé seděli a kroutili hlavami. Tot vše co byli schopni udělat. Toto se opravdu stalo, je mi 25 let a pracuji u městské policie. Je mě zajímá co byste dělali vy nebo nějaká podobná zkušenost. Měl jsem teleskop ale v tramvaji...o použitelnosti střelné zbraně nemluvě. Zdravím a glocka v duši
Šest ran do klobouku, sedmá do hlavy. (Smrt rozdává karty)

Heckler & Koch USP Compact

Příspěvky: 469

Registrován: pát 01.12.2006, 20:02

Příspěvek od Andy4 » ned 30.12.2007, 12:01

mam podobnou zkusenost, lidi s tim fakt nechteji nic mit..podle toho co pises si to celkem zvladnul
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » ned 30.12.2007, 12:11

VEIKO: neni to o tom, ze ti chtel nekdo "podekovat" z byvalych klientu?
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 135

Registrován: sob 28.1.2006, 8:19

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Košice, Slovensko

Re: Lhostejnost lidí.

Příspěvek od pbezo » ned 30.12.2007, 12:18

Pracuješ, síce u mestskej ale polície. Mal by si vedieť ako (možno Ty nie, ale Tvoji kolegovia určite) komunikujú so svedkami. Nečuduj sa potom, že nikto nemá záujem zapliesť sa do nejakej bitky a potom ešte vyfasovať od zásahovky na mieste a potom od vyšetrovateľa na služebně.
Sami Ste si na vine, že občiania nie sú ochotní spolupracovať.
a aby som len netáral ...

http://spravy.pravda.sk/policajti-vypoc ... ronika_p23
Uživatelský avatar

Příspěvky: 350

Registrován: pon 27.11.2006, 14:22

Zbraň: Glock 19, CZ 858 tac

Bydliště: Praha a okolí

Příspěvek od Stampee » ned 30.12.2007, 12:25

Lidi s tim opravdu nechtej nic mit,.........me kdysi napad v 5 rano v holesovicich ve vagonu metra nejaky fetak pac jsem mu odmit dat drobny, byl sjetej a zacal na me rvat nadavky a strkal do me, Kdyz me chtel prastit tak jsem ho poslal dobre mirenou do bricha k zemi,........nikdo ani nic nerek,
Jindy jsem zazil jak otec s dvema detmi v tramvaji ukladal jedno dite na sedacku a druhymu rozeppinal bundu,........5 vterin po vyjeti ze zastavky u nej byli 3 revizori a za chvili ho rezali pac se nechtel nechat buzerovat a platit pokutu (pry cerny pasazer) - evidentne se ale jen chteli poprat,........nikdo nehnul ani brvou,..........
vlastne ani ja nic neudelal,......... jak vystoupili tak jsem zavolal PCR pac vim ze sedej hned za rohem. myslim ze to bylo i v nejakym "serioznim" platku.

Na druhou stranu, znamymu ukradli na autu kola, sousedka to videla z okna, po prijezdu PCR sla svedcit a byla kvuli tomu na sluzebne od 8 vecer do 2 do rana,......... pote rekla ze kdyby vedle ni strileli tak ji to za to nestoji,.......

!!nechci vyvolavat Flame o schopnosti ci neschopnosti policie-jen uvadim zkusenosti!!

Příspěvky: 469

Registrován: pát 01.12.2006, 20:02

Příspěvek od Andy4 » ned 30.12.2007, 12:28

pbezo: vsak tam byl snad v civilu.. myslis, ze kdyby nebyl u strazniku nic by se mu nestalo? :roll: zazil jsem neco podobneho a lidi jsou podelani, aby taky nahodou neco neschytali..

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » ned 30.12.2007, 12:58

Ber to tak, ze jak to popisujes to trvalo par sekund... I kdyby nahodou nekdo pomoct chtel, nez si uvedomi, co se deje, je po vsem...

Ale jinak obecne pravda - lidi jsou netecny pac by se mohlo neco stat i jim...
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 513

Registrován: sob 29.12.2007, 12:32

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od VEIKO » ned 30.12.2007, 13:01

Samozdřejmě to bylo v civilu. Jinak by sme tam byli dva a udělaly by sme ho na utok na veřejného činitele, výtržnost...nebyl to nikdo kdo by si mě pamatoval z práce protože na šmejdy mám pamět. Bylo to v jiném městě.
Šest ran do klobouku, sedmá do hlavy. (Smrt rozdává karty)

Heckler & Koch USP Compact
Uživatelský avatar

Příspěvky: 358

Registrován: čtv 17.11.2005, 10:12

Bydliště: Kolín

Příspěvek od Dydla » ned 30.12.2007, 13:21

To Veiko : jak to popisuješ,tak to bylo od tebe opravdu dost dobrý, bohužel se člověk může spoléhat jen sám na sebe. D.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 1444

Registrován: pon 30.1.2006, 18:18

Zbraň: GLOCK

Bydliště: MATRIX, jako všichni

Příspěvek od Smith » ned 30.12.2007, 15:56

Ono to celé je už celkem dávno známo a odborně popsáno. Tuším, že se tomu říká "bystander effect" nebo tak nějak. Je třeba počítat s tím, že právě takovéhle chování je (statisticky) úplně normální a také z určitého úhlu logické - každý se snaží zajistit především své bezpečí, takže se nebude hrnout do bitky na pomoc zcela neznámému člověku.
Když vznikne problém, je na něj nakonec člověk vždycky sám. :roll:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 524

Registrován: ned 05.6.2005, 13:51

Příspěvek od Glockmaniak » ned 30.12.2007, 17:54

Každopádně gratulace za to, že si reagoval, tak jsi si reagoval. Chladnokrevně si se snažil ubránit a nevytáhl si Glocka, aby si neohrozil ostatní lidi. Fakt gratulace. Spousta lidí by v tvé situaci ztvrdla a nechala by se zfackovat a okrást. Někteří by zas v panice vytáhli bouchačku a začali šermovat kolem sebe. Lidem se nediv, že se do toho nepletou. Co kdyby ti pomohli a poškodili tím lidská práva některého z útočníků. U soudu se stává velice rychle ze svědka obžalovaný a z oběti útočník. Lidé to ví a tak raději koukají jinam. Je to hlavně vinou špatné legislativy. Jen víc takových strážníků jako si ty. Přeju hodně štěstí do služby a málo průserů.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 513

Registrován: sob 29.12.2007, 12:32

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od VEIKO » ned 30.12.2007, 19:51

Situace, že by se v tramvaji střílelo by byla pro soudce jasná já bych to měl spočítané. Bud včelka vyletí oknem a tam... a nebo se odrazí od podlahy a zase to od..re někdo nevinný. Po bitvě je každý generál ale myslím že to bylo zkratkovité jednání kdy sem to chtěl ustát ručně. Nejsem nějaký rambo 187cm/75kg. Díky za každy příspěvek - jen mě zajímaly názory
Šest ran do klobouku, sedmá do hlavy. (Smrt rozdává karty)

Heckler & Koch USP Compact
Uživatelský avatar

Příspěvky: 190

Registrován: ned 20.5.2007, 19:53

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od Ondísek » ned 30.12.2007, 20:28

No, tak to já mám asi jenom 182cm a taky kolem 75 kilo... :D
Už jsem to tu někde psal. Šel jsem jednou od metra za bejvalkou, tou dobou ještě velkou láskou :D , a viděl jsem třicetiletého chlápka jak sebral jednomu klukovi telefon a začal zdrhat. Dost mě zarazilo, že tam stálo dost chlapů a nikdo nic neudělal. Bylo mi toho přihřátýho blbečka líto, tak jsem se rozeběhl. Tou dobou jsem ještě hodně dělal dva sporty na soutěžní úrovni a je třeba říct, že jsem běhal hodně slušně.. :D Dnes je to trošičku horší. No, nicméně na třicátníka běžel docela rychle a to mě naštvalo. Toho zmetka jsem nakonec doběhl a po menší roztržce jsem zachránil telefon. Ale s odstupem času už ani nevím jestli bych to udělal znovu. Mám ještě pár negativních zkušeností...
No prostě.........nehas co tě nepálí...neříkám že vždy. Někdy je užitečné zvednot ten svůj líný zadek a někomu pomoct, ale pozor aby jste se nezapletli do nějaké hádky apod...to by jste taky mohli šlápnou do pěkný srač....
:D
Asi záleží vždy na konkrétní situaci... 8-)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 237

Registrován: pon 17.12.2007, 20:39

Zbraň: GLOCK

Bydliště: PEKLO

Příspěvek od Edelweiss » ned 30.12.2007, 21:28

Jednou jsem se vracel z Brna,v autobusu za mnou seděli 4 maníci tak 40 a víc 2kluci 17-19 a holka pod 15.Taková partička z jedné prdele,ke mně si přisedla kamoška seděli jsme napravo u zadních dveří ona u okna já do uličky..Ta partička byla hlučná,agresivní a sprostá ovšem nejsprostější byla ta 15ka.Když začali vrkat do řidiče tak jsem po nich vyjel ať se zklidní.Po krátké hádce bylo podezřelé ticho,na jejich zastávce vystoupily ti 4 staří pak holka,zůstali před dveřmi a čuměli dovnitř,hned jsem zjistil proč,ten předposlední cucák když šel kolem mě mi jednu zezadu natáhl,taková ta nepovedená dlaňovka na temeno.Ovšem moji reakci nečekal nikdo,chyt sem se zábradlí dodal si švih a kopl ho do kulí ale tlakem,což zapříčinilo jeho ,,výstřel´´ z autobusu rovnou na ty svoje parťáky.Takové kuželky po česku.Otočil jsem se že sundám toho posledního,ale ten držel ruce nahoře a prý že on nic.Vystoupil,parta se sesbírala a začal útok na autobus,řvali pojď ven dostaneš do držky,jedem blokoval autobusu cestu,byl na točně protože tam i zpět vedla jen jedna cesta.Že už nebylo jiné řešení tak jak jsem tam stál tak jim říkám že teda jdu,vytáhnul sem krochnu tak aby ji všichni viděli (aby potom netvrdily že výstraha hrozbou užití zbraně jim unikla) Na efekt sem natáhl až to mlasklo namířil na ně a vykročil.Nevím jak se to stalo,než sem slezl ta dva schodky,bylo tam prázdno a pusto.Ten večer měli veliké štěstí,tak nějak se to ve mně zlomilo a jak sem šel ven byl sem rozhodnutý že než skončit na ipce,raději si pár let odsedím ale je vyřeším.No když jsme odjížděli tak všichni mlčeli a dělali že se nic nestalo.Jsem rád že mi všichni chtěli pomoci,ovšem naštěstí s nikým nikdy nepočítám,tak je to jedno.
A to vše jen proto že jsem se zastal řidiče před lynčováním a hájil autobus před zdemolováním.

Příspěvky: 476

Registrován: stř 03.1.2007, 8:47

Zbraň: G19

Bydliště: Slovensko

Příspěvek od JAKLA » ned 30.12.2007, 23:53

Ako sa hovorí: Žiaden dobrý skutok neostane nepotrestaný :? . Keď sa dvaja cudzí tlčú tak ozaj nie je vhodné zasahovať, špeciálne ak sú to trvale opálený - veľmi ľahko sa môže stať že sa spoja proti vám.

Příspěvky: 135

Registrován: sob 28.1.2006, 8:19

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Košice, Slovensko

Příspěvek od pbezo » pon 31.12.2007, 9:13

to:"JAKLA"
a eśte sa k nim pridá príbuzenstvo, zopár organizácii na ochranu opálených a zaklincuje to televízia reportážou o napadnutí róma bielym rasistom
Uživatelský avatar

Příspěvky: 524

Registrován: ned 05.6.2005, 13:51

Příspěvek od Glockmaniak » pon 31.12.2007, 9:40

Tak tak. Rázem je tam stara mama, stary otec, bratři, sestry, a hned je tam těch opálenejch 30 z každé rodiny. Glocka můžeš rovnou zahodit. To už je pak na prd i mašinkvér :D

Příspěvky: 1523

Registrován: stř 02.8.2006, 14:14

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od Mistral » pon 31.12.2007, 9:55

Veiko:
Problem je především v tom, že většina lidí v tram moc nekouká po okolí, nänejvejš po tom nejbližším, aby mu někdo něco nevytáh zo kapsy. Pak ale nezachytí začátek sporu a neví, kdo je útočník a kdo obránce - a než se zorientuje, tak většinou vše skončí. A navic - téměř nikdo, kdo je v průseru, nevolá o pomoc - o to menší důvod se do něčeho motat.

Příspěvky: 48

Registrován: úte 20.6.2006, 20:47

Zbraň: GLOCK

Bydliště: jižní Morava

Příspěvek od Brigadier » pon 31.12.2007, 10:02

Co se týče volání o pomoc při nějakém napadení nebo krádeži, lidi jsou taky slepí. Snad volat HOŘÍ!

Příspěvky: 1523

Registrován: stř 02.8.2006, 14:14

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od Mistral » pon 31.12.2007, 11:02

Když uvidim dvy chlapy, jak se honěj po ulici, tak se na ně vyprdnu. Ale když ten druhej zařve: Chyťte ho, je to zloděj, tak se o něco pokusim. Pro zadosti o pomoc je vetsi pravdepodobnost, ze nekdo pomuze, soudim.

Zpět na „OFF TOPIC - BEZ ZAMĚŘENÍ“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz