Liberec - Prezentace ČZUB - dojmy z akce


Ostatní debaty mimo zaměření, vtipy, když se prostě chcete vykecat :-)

Uživatelský avatar

Příspěvky: 218

Registrován: stř 05.6.2013, 22:31

Zbraň: Glock 23

Bydliště: Blatná.Jihočeský kraj

Re: Liberec - Prezentace ČZUB - dojmy z akce

Příspěvek od michalkolen » pát 24.10.2014, 19:27

Phil:Jsem rád,že se někdo věnuje tématu.Jestli chcete řešit bezpečnost na střelnici,založte si vlastní téma. :x
Phil:Platí se za osobu na střelnici 80kč/hodinu.Náboje se dají střílet,jakékoli z jejich nabídky,když si řekneš.Ceny za náboje jsou super.Sám uvidíš na ceníku na jejich stránkách.Třeba do mé G23 mi prodali SB za 8kč.Na to se tady u nás nedostanou ani omylem :lol:
Celou dobu nám tam asistoval klučina úplně v pohodě,který vše ochotně ukázal a vysvětlil.
Ostatně,ono to nic složitého není :)
Mimo to i sborku rozborku Desert eagla :D docela masakrální složitost :-)
Terče jsme si brali ze stolu,jak jsme potřebovali,záslepky taktéž,zřejmě bez poplatku,pač nám nikdo nic nepočítal ani neměřil.Zapomněl jsem doma sluchátka,ty tam byli taktéž k dispozici zdarma.Ani nemělo cenu to nějak řešit v té sumě co jsem tam nechal za náoje :D
100ks 223/100ks 9mm/50ks 40SW,SB/50ks 40SW,black mamba/2ks 0.50AE
Glock 23...cz 858...cz 527 Varmint Laminated

Příspěvky: 80

Registrován: stř 24.7.2013, 0:48

Re: Liberec - Prezentace ČZUB - dojmy z akce

Příspěvek od Phil » pát 24.10.2014, 22:16

To je slušná útrata :D


// tak jsem se tam také zastavil a super. Jak střelnice samotná tak personál, široká paleta zbraní a ceny střeliva lidové :)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 804

Registrován: pon 20.3.2006, 13:09

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Liberec - Prezentace ČZUB - dojmy z akce

Příspěvek od 4mike » pon 27.10.2014, 12:50

Areyou
miř si kam libo, já nebudu kdejakýmu trollovi donekonečna opakovat, že za dodržování provozního řádu střelnice zodpovídá správce a že pokud kohokoliv bez brejlí nevyvede, je jeho potenciální problém. Nemusí jít jen o odražený střepiny, hilzna ze samonabíjecí pušky má taky slušnou energii.
nebudu, nejsem CMK, nemám jeho trpělivost :lol:
Hi, my name is Mike. I'm a Saigaholic
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

Re: Liberec - Prezentace ČZUB - dojmy z akce

Příspěvek od john.hawk » pon 27.10.2014, 15:23

co to znamená že je to ,,jeho potenciální problém ?? " to mu jako seberou občanku nebo mu seberou to zprávcovství nebo jak jako ? jen mně jako trolla zajímají ty důsledky plynoucí..

Příspěvky: 380

Registrován: pon 05.11.2012, 17:30

Zbraň: vícero

Re: Liberec - Prezentace ČZUB - dojmy z akce

Příspěvek od Piggy » úte 28.10.2014, 8:40

§ 76b
(3) Správce střelnice se dopustí přestupku tím, že poruší některou z povinností podle § 55 odst. 2.
(7) Za přestupek lze uložit pokutu do
a) 50000 Kč, jde-li o přestupek podle odstavců 1 až 3,

§ 55 Správce střelnice
(2) Správce střelnice je povinen
c) zajistit dodržování provozního řádu a ostrahu střelnice,
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

Re: Liberec - Prezentace ČZUB - dojmy z akce

Příspěvek od john.hawk » čtv 30.10.2014, 12:02

O tom jestli to bude přestupek nebo nebude přestupek bude rozhodovat správní orgán I stupně a v odvolačce správní orgán druhého stupně a pak soud..
Ke lhůtě k projednání přestupku a pravomocného rozhodnutí nesmí uběhnout lhůta delší než 12 měsíců od doby spáchání skutku.
Nikdo sem ještě nedal judikaturu která taxativně jasně a úplně stanovuje jakým způsobem by měl správce střelnice konat tak, aby zajistil dodržení provozního řádu a ostrahu střelnice..
Uvedu malý příklad : sebevražda na střelnici i s správcem střelnice kdy se mu kluk pod dohledem picne do hlavy..zajisté papírově správce odpovídá, ale technicky vzato co měl udělat víc ???
Nestrašme přestupky, neboť k pravomocnému ROZHODNUTÍ O PŘESTUPKU je ještě dlouhá cesta.. přestupek je přestupkem až když nabyde rozhodnutí právní moci.. do té doby....to není přestupek..ale jednání mající znaky.. :wink:
tolik trollink ke správnímu řízení, který je jistě zajímavý proces.. zejména u přestupků v dopravě a k správnímu deliktu, kdy vlastník také musí zajistit aby vozidlo bylo provozováno v souladu s předpisy :)

Příspěvky: 380

Registrován: pon 05.11.2012, 17:30

Zbraň: vícero

Re: Liberec - Prezentace ČZUB - dojmy z akce

Příspěvek od Piggy » čtv 30.10.2014, 13:34

Takžes podrobně vysvětlil, že to skutečně potenciální problém je. :wink:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 783

Registrován: stř 17.2.2010, 22:28

Zbraň: glock 17

Re: Liberec - Prezentace ČZUB - dojmy z akce

Příspěvek od kuba » čtv 30.10.2014, 19:15

johnhawk se snazi uz nejakou dobu vysvetlit ze provozni rad strelnice je jenom na utirani si zadku a nema uz vubec nic spolecneho s provozovanim strelnice.

prosim bez rici ze tohle neni problem na avim ;)
My only worry about death is that my girl will sell my gear for what I SAID I paid for it...
http://www.facebook.com/severoceskygteam
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

Re: Liberec - Prezentace ČZUB - dojmy z akce

Příspěvek od john.hawk » čtv 30.10.2014, 20:47

Ne takhle to není je to o tom že potřebuju trénovat věci které se do provozního řádu prostě nevejdou. A dále si dovoluji Kubu upozornit na stanovisko ministerstva vnitra porušení provozního řádu střelnice. Tam je to dobře napsané
Uživatelský avatar

Příspěvky: 783

Registrován: stř 17.2.2010, 22:28

Zbraň: glock 17

Re: Liberec - Prezentace ČZUB - dojmy z akce

Příspěvek od kuba » čtv 30.10.2014, 21:41

no na ten dotaz co jste tam dali mozna jo :) polozit jinak dotaz a nemit urednika kterej si to chce jenom odbejt treba by to vypadalo jinak :)

jinak ne, presne takhle to vypada, je to strelnice, muzu si tam delat co chci a s provoznim radem si muzem vytirat prdel nema zadnou vahu..
My only worry about death is that my girl will sell my gear for what I SAID I paid for it...
http://www.facebook.com/severoceskygteam
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

Re: Liberec - Prezentace ČZUB - dojmy z akce

Příspěvek od john.hawk » pát 31.10.2014, 8:21

aha, takže jsem jako zmanipuloval uředníka, pořádně ho znechutil, že tu odpověd vlastně odbyl a ta jeho odpověd vlastně tedy jako není ani závazná ?? Určitě to myslel jinak a jinak napsal, že jo ? :lol:
Vypadat to může, ale já otevřeně píšu, je tady předpis pro mně nebo já pro předpis ?
Co je důležitější osobní střelecký rozvoj, tréning standartních i nestandartních situací nebo jen provozní řád, který tě ,,ze zákona" nenachá růst ? Vše co na střelnici činím, činím s rozmyslem aby to mělo nějaký pozitivní efekt úměrnému riziku a to že se ti to nezdá jako bezpečné nebo nezodpovědné bohužel nezměním tím že to zde napíšu. Musel bys přijet a zastřílet a pak bychom to na střelnici mohli prodiskutovat..ale ty nepřijedeš, tady mi nahrkáš do tlamy co jsem nikdy neřekl a nyní si přešaltroval na další level že to stačí v podstatě jen tisíckrát zopakovat aby to byla pravda.. :evil:
Nedělám si na střelnici co chci, ale co potřebuji.. v tom je rozdíl..který kdo nestřílel nikdy Drilly nepochopí.. :huh:

Příspěvky: 601

Registrován: sob 02.6.2012, 19:13

Bydliště: blízko Brna

Re: Liberec - Prezentace ČZUB - dojmy z akce

Příspěvek od cipis » pát 31.10.2014, 9:58

K tomu, abys na střelnici dělal, co potřebuješ, si asi budeš muset udělat vlastní střelnici.

Ten dotaz, cos tam poslal, byl ušitý na míru přesně na odpověď, kterou jsi chtěl dostat.
Tedy že pokud se nic nestane, tak se střelci, co porušil, nic nestane. Ovšem ta odpověď už nezahrnovala, co se stane správci/majiteli střelnice a už vůbec ne to, když se něco stane ...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 783

Registrován: stř 17.2.2010, 22:28

Zbraň: glock 17

Re: Liberec - Prezentace ČZUB - dojmy z akce

Příspěvek od kuba » pát 31.10.2014, 19:47

aha takže účel světí prostředky?

pravidla a řády jsou tu vlastně k ničemu protože já to potřebuju. hele půjdu vybrat nějakej krám a dám to dětem co to potřebujou. taky je to správně? asi ne že jo.

ja si potřebuju nutně něco vyzkoušet a to že je to proti nějakejm řádům je jedno protože já si myslím že to potřebuju. to je mi výborný.

ano ten váš dotaz byl položenej opravdu skvěle, když se někde stane že se jednou poruší řád a nikomu se nic nestane je to problem pro toho kdo to udělal? co na to asi tak můžeš odpovědět? že ti kvuli tomu seberou zp? asi ne, že ano.

napsat ale: soustavě porušujeme provozní řád, zatím se nikomu nic nestalo, pokud to bude PCR řešit, jakej bude postih pro nás či pro správce střelnice, který nedělá nic proti tomu že se mu soustavně porušuje provozní řád střelnice?

na to už by byla jiná odpověď že ano.
My only worry about death is that my girl will sell my gear for what I SAID I paid for it...
http://www.facebook.com/severoceskygteam
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

Re: Liberec - Prezentace ČZUB - dojmy z akce

Příspěvek od john.hawk » sob 01.11.2014, 14:25

ano presne takto..a.zbrojak si vzit nenecham. muj zajem neposkozuje nikoho tak v cem mate potiz ?

spravce ma stejne moznosti.celit.dusledkum tak aby to pro.neho dopadlo.dobre.
Naposledy upravil(a) MujGLOCK.com dne sob 01.11.2014, 15:42, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Sloučeny dva po sobě jdoucí příspěvky! Porušení bodu 6 pravidel!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1251

Registrován: pát 07.9.2007, 13:47

Bydliště: LKPR

Re: Liberec - Prezentace ČZUB - dojmy z akce

Příspěvek od Biggles » sob 01.11.2014, 17:33

Pokud pojedu třista z místa na prázdné dálnici, poškozuju tím něčí zájem? A přesto bude placatá čepice první a jediná, která bude prudit, dělat zátarasy a de facto ohrožovat okolí...a přesto nebo právě proto budu za viníka já. Dost dobře nejde obhajovat či dokonce vynucovat právo a předpisy a zároveň si selektivně vybírat které...i když vlastně jde...tenhle bolševickej pohled na věc je skrz celou společnost, policajty nevyjímaje, spíš naopak...pocit boha s plackou je bohužel běžný a ostatně v příčinné souvislosti s jejich kreditem ve společnosti...
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

Re: Liberec - Prezentace ČZUB - dojmy z akce

Příspěvek od john.hawk » stř 05.11.2014, 9:02

to už je na mně moc filosofie.
moje víra je v to, že můžou nastat mimořádné a nestandartní situace, které budou vyžadovat mimořádné schopnosti a dovednosti a moje zkušenosti..
K tomu abych byl schopen ubránit sebe, svoje blízké potřebuji trénovat tak, abych získal a pak procvičil právě potřebné know-how zvyšující moje šance efektivně zasáhnout a případný konflikt ukončit..
Vždyť samotná střelecká situace v reálném životě je zcela mimo předpisy a nařízení ohledně úhlů, zón, nebo místa střelby..to že budu střílet na ulici plné lidí je prostě mimo zákon.. vyjma případů nutné obrany..a moje konání právě směřuje k zefektivnění mých schopností pro konání Nutné Obrany !!!
tedy je rozdíl mezi tím, že střílím na střelnici do rýn, do vybavení střelnice, do míst kde je uskladněný materiál a rozdíl mezi tím, když střílím do bočního valu nebo si nechám někoho chodit před palebnou čárou nebo v prostoru palby :wink: :lol:

Příspěvky: 584

Registrován: úte 13.5.2008, 16:44

Re: Liberec - Prezentace ČZUB - dojmy z akce

Příspěvek od Steiner » stř 05.11.2014, 9:44

JH: jen poznámka k poslednímu řádku: rozdíl je v tom, že správce střelnice je povinen zajistit dodržování provozního řádu a pokud se někdo nachazí v prostoru před palebnou čárou nebo se střílí někam kam se střílet nemá, tak je povinen zastavit střelbu §55 c) a e) jinak se dopuští přestupku a pokud opakovaně tak může přijít o zbroják a dosprávcoval ... a pokud není přítomen na střelnici když je tam prováděna střelba tak je to přestupek provozovatele §54 2) a) a tam pokud má těch problémů víc tak mu hrozí odebrání licence a zavření střelnice. Takže to že se chcete "zdokonalovat" bez ohledu na předpisy neznamená že ste tvrdí chlapi s koulema - znamená to jenom to, že ste nezodpovědní kokoti, co serou správcům střelnice na záda... a ještě se s tím chlubí na internetu...

Nejlepší bude, když provozovatele střelnice požadaš, aby tě nechal zapsat jako správce střelnice a pak si tam můžeš tyhle věci dělat na tvoji vlastní zodpovědnost a nikdo tě tady za to nebude peskovat. Jenže na to Ty už odvahu nemáš...

PS: sorry za OT že zaplevelujeme vlákno o prezentaci CZUB, když tak prosím admina o přesunutí příspěvků nebo ať mi dá na nějaký čas BAN na vychladnutí ;-)
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

Re: Liberec - Prezentace ČZUB - dojmy z akce

Příspěvek od john.hawk » stř 05.11.2014, 14:38

Ale, ale, Jiří, ty pochybuješ o mojí odvaze :)
nikomu na záda neseru, odpovědnosti jsem se nikdy nebál, stejně tak jako správního řízení..nutné obrany, obhajoby u soudu a dalších věcí..
Myslím si že se mýlíš a myslím si že si tohle od tebe nezasloužím, protože mně znáš osobně..

zajistit dodržování provozního řádu..zákon blíže nestanovuje, zajištění může být i prokazatelné seznámení s provozním řádem, je to dostatečný způsob zajištění ??
Ikdyž zastaví střelbu, co se stane když už střelba v podstatě započala a po pokynu k zastavení bylo tím směrem vypálena jedna rána ?? Jaký to má vliv ? jedna rána nebo dvacet pět ran ? Jednak dopouští se přestupku, to je jako chodí po vodě : přestupkem je to v případě pravomocného rozhodnutí o vině nebo ne ?? nejsme v právním státě s opravnými prostředky ??
Odebrání licence zavření střelnice - to už tady proběhlo, četl jsi stanovisko MV paní Bačkovské ?? možná nejsi aktuálně informován..anebo si to vlivem stáří nepamatuješ..:)
už zase se pokoušíš strašit něčím, o čem asi zřejmě dle tvého příspěvku vůbec nic nevíš..a to mi k tobě, jako že tě znám osobně jako velmi orientovaného v právu NO, moc nesedí..
zavření střelnice, to je pojem jak noha.. jako zablokování auta nebo mobilu.. zablokování odblokování, zavření střelnice otevření střelnice.. :lol: :lol: :lol:
Naposledy upravil(a) MujGLOCK.com dne stř 05.11.2014, 15:16, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Sloučeny dva po sobě jdoucí příspěvky! Porušení bodu 6 pravidel!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1251

Registrován: pát 07.9.2007, 13:47

Bydliště: LKPR

Re: Liberec - Prezentace ČZUB - dojmy z akce

Příspěvek od Biggles » stř 05.11.2014, 18:26

Není nic snazšího, než si pořídit vlastní střelnici. Ostatně při oháněním se tréninkem na reálné situace, by bylo nejspíš nejlepší si skočit zastřílet třeba do přízemí Máje...
Osobně jsem přesvědčenej, že policajt s podobným přístupem k předpisům nemá v uniformě co dělat...a bez výsluhy.
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

Re: Liberec - Prezentace ČZUB - dojmy z akce

Příspěvek od john.hawk » úte 11.11.2014, 10:50

nastesti je jich v cr spousta a odvadeji perfektni praci..nebat se a nekrast..:)

Zpět na „OFF TOPIC - BEZ ZAMĚŘENÍ“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz