Liberec - Prezentace ČZUB - dojmy z akce


Ostatní debaty mimo zaměření, vtipy, když se prostě chcete vykecat :-)

Uživatelský avatar

Příspěvky: 218

Registrován: stř 05.6.2013, 22:31

Zbraň: Glock 23

Bydliště: Blatná.Jihočeský kraj

Liberec - Prezentace ČZUB - dojmy z akce

Příspěvek od michalkolen » úte 21.10.2014, 20:00

Dnes jsem se zúčastnil této akce a pro obyčejného člověka jako jsem já,skvělý zážitek.Určitě doporučuji :-D
http://www.armyarms.cz/52-prezentacni-a ... -brod.html
Navíc super střelnice.Neříkám,že nejmodernější,ale mé nadšení si získala vstřícným přístupem personálu,ochotou a cenami.
Zkušenosti instruktora jsou k nezaplacení :D konečně mě někdo naučil pořádně střílet s mou G23. :D
Se střelnicí tady u nás,to nemá vůbec nic společného!!!Takže mě ani nemrzelo jet autem 200km tam a 200 zpět :D
Mimo zbraní v akci jsme si mohli vystřelit i z Deserta v 50tce :D Taky super zážitek.
Tady je odkaz na videjko: :lol:
https://www.youtube.com/watch?v=ZLfUwARD_jA
Glock 23...cz 858...cz 527 Varmint Laminated
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

Re: Liberec - Prezentace ČZUB - dojmy z akce

Příspěvek od john.hawk » stř 22.10.2014, 10:14

Jo u Richarda v Liberci nebo v Jablonném je to vždycky pecka !!!!!!!
Doporučuji..
Uživatelský avatar

Příspěvky: 804

Registrován: pon 20.3.2006, 13:09

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Liberec - Prezentace ČZUB - dojmy z akce

Příspěvek od 4mike » stř 22.10.2014, 14:44

ten instruktor k nezaplacení má něco proti ochranným brýlím ?
Hi, my name is Mike. I'm a Saigaholic
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1842

Registrován: čtv 13.3.2014, 13:38

Bydliště: Plzensko

Re: Liberec - Prezentace ČZUB - dojmy z akce

Příspěvek od Int1m1thy » stř 22.10.2014, 15:40

docela rychle se nekdo ozval na brejle.... :roll:
G17gen4

Příspěvky: 601

Registrován: sob 02.6.2012, 19:13

Bydliště: blízko Brna

Re: Liberec - Prezentace ČZUB - dojmy z akce

Příspěvek od cipis » stř 22.10.2014, 17:21

No já se chtěl ozvat i na sprostá slova :D
Uživatelský avatar

Příspěvky: 218

Registrován: stř 05.6.2013, 22:31

Zbraň: Glock 23

Bydliště: Blatná.Jihočeský kraj

Re: Liberec - Prezentace ČZUB - dojmy z akce

Příspěvek od michalkolen » stř 22.10.2014, 20:05

4mike:No jo aby se tady nějaký rýpal neobjevil :D Při střelbě z pistole ty brýle nenosím nikdy,prostě se mi to nepasuje.Byl jsem celkem na pěti různých střelnicích a ani jednou se nikdo nezmínil,nebo snad byl proti. Zbroják mám,při stupu podepsanou bezpečnost práce,takže pokud by náhodou došlo k újmě,tak je střelnice z obliga.
Zaplať pán bůh,že se se šťourali nesetkávám.
Mimochodem při střelbě z pušky je mám vždy,to už bych si nelajzl.
cipis: :lol: to jo,to beru...Prostě jsem se cítil jak malé dítě v den vánoc :lol:
Ještě pár fotek:
http://michalko.rajce.idnes.cz/strelnice
Glock 23...cz 858...cz 527 Varmint Laminated

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Liberec - Prezentace ČZUB - dojmy z akce

Příspěvek od cmk » čtv 23.10.2014, 11:33

MichalKolen - no, jak to rict... Za posledních 10 let jsem na strelnici stravil docela dost casu.
A uznavam - jezste niky mi bryle nezachranily oko - proste nikdy jsem nedostal primy zasah odrazene strely primo do bryli...

Ale uz jsem to chytil do cela, do krku, do ruky, do nohy...
A nic z toho bych fakt do oka chytit nechtel...
(mimochodem - jeden mistni člen zazil odrazenou strelu do hudniku a byl z toho zastrel - strela zustala v tele - nebyla to jen odřenina nebo modrina - tak si predstav, jak by to dopadlo v pripade oka).

Jen pocitej s tim, ze ac na strelnici cosi podepisuješ, tak když ji pak koupis do oka a prijede pro tebe rychla, bude z toho mit strelnice opletačky. Nerikam, ze dostane pokutu, nebo ze ji nakonec zavrou, ale pribehne tam někdo a v ramci tohohle zacne prudit s kdecim. Když to bude blbec, pribehne tam s tou virtualni holi na psa, kterou si vždy někdo nejakou najde, když ho chce bit.

Natvrdim, ze mam ze 100% na strelnici vždy bryle, ale pakliže je nemam, snazim se nekoukat tam, kde bych ji mohl koupit a zdrzuji se tam co nejmene. A rozhodne se k tomu moc nehlasim nepropaguju a netvrdim, jak je to "f pohode". Není. Je to o pruser.

Na nasich závodech by te mel kdokoliv (nejen rozhodci) vykazat ze strelnice.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Exot fóra
Exot fóra

Příspěvky: 978

Registrován: pon 10.4.2006, 21:56

Re: Liberec - Prezentace ČZUB - dojmy z akce

Příspěvek od Stepan » čtv 23.10.2014, 14:58

cmk píše:... Ale uz jsem to chytil do cela, do krku, do ruky, do nohy...
... jeden mistni člen zazil odrazenou strelu do hudniku a byl z toho zastrel - strela zustala v tele ...
Na jakých střelnicích a za jakých okolností (typ terče, vzdálenost atd) se tyhle věci staly?

Příspěvky: 143

Registrován: úte 29.10.2013, 12:59

Re: Liberec - Prezentace ČZUB - dojmy z akce

Příspěvek od kregan » čtv 23.10.2014, 16:12

S těma brejlema koukáte i do optiky? Mě se s brejlema kouká do puškohledu fakt blbě.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1251

Registrován: pát 07.9.2007, 13:47

Bydliště: LKPR

Re: Liberec - Prezentace ČZUB - dojmy z akce

Příspěvek od Biggles » čtv 23.10.2014, 18:54

Stepane, odražené střely se na vnitřních střelnicích prostě vyskytují, že to nevíš jen potvrzuje tvůj nedostatek reálných zkušeností.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 218

Registrován: stř 05.6.2013, 22:31

Zbraň: Glock 23

Bydliště: Blatná.Jihočeský kraj

Re: Liberec - Prezentace ČZUB - dojmy z akce

Příspěvek od michalkolen » čtv 23.10.2014, 19:08

cmk:Veškeré tvé připomínky beru a uznávám...Je to jen o tom,co jsme schopni riskovat.Posoudit riziko,možné následky a s tím spojená opatření kdy a jak se chránit.Každý zodpovídá za své zdraví :) Teď nemyslím jen zbraně,ale všeobecně.Auta a pásy,někdo se poutá hned jak nastoupí,někdo jakmile vyjede z města a jiný zase vůbec :? ...práce ve výškách a jištění atd...Samozřejmě,že jsou brýle a brýle...když se koukám na střelce co mají brýle za 150kč tak o nějaké odražené střele nemůže být řeč :lol: jen je to papírově správně...Jsi první co my řekl,že se setkal s odraženou střelou...Brýle jsem dosud nosil jen ze strachu z vyhozené nábojnice,která by horká mohla cinknout do oka,(tento případ znám osobně,na oko je už slepý)nebo z destrukce zbraně pokud jsem na ní nalepený (na pušce) ale pistoli mám daleko od obličeje a tyto obavy pro mne nejsou v tu chvíli aktuální.Když jsem měl G23 ve 4.generaci tak jsem s ní střílel jen v brýlích,pač mi házela docela často nábojnice na hlavu.Od té doby co mám 3.generaci je to v pohodě a střílím bez brýlí.Nejsem žádný profík,ani sportovec...pak bych k tomu asi přistupoval jinak...Ale třeba díky zkušenostem zkušenějších,svůj přístup přehodnotím,když jsem za ty brejle dal takový ranec :D a prostě je z těch očí nesundám :)
kregan:To mě taky.Ale představa,že se mi puška bouchne 20.cm od obličeje mi příjemná není.
Jinak,rád se nechám poučit. :D Nepřijdu moc do styku se zkušenými střelci.Místní střelnice je jen prostor,kde se dá legálně střílet,prostě louka s vantem na konci :(
Na zmiňované akci,jsem byl překvapen velice mile.Pár sad výstřelů po pěti střelách za asistence instruktora z mého géčka a zlepšení bylo obrovské. :D
Stačilo si nechat poradit,proto se dalším radám nebráním. :D
Biggles:Na kryté střelnici jsem byl poprvé,a to mě v tu chvíli ani nenapadlo,asi z té euforie z tolika hraček.Omlouvám se,ale tam ty brýle opravdu měli být.Sypu si popel na hlavu. :oops:
Předchozí můj text už mazat nebudu a nechám ho tu pro ostatní neznalé jako odstrašující případ neznalosti.Samozřejmě,že vše zmíněné je myšleno na venkovní střelnici a vůbec mi nedošlo,že je střelnice a střelnice.
Děkuji za poučení
Glock 23...cz 858...cz 527 Varmint Laminated

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Liberec - Prezentace ČZUB - dojmy z akce

Příspěvek od cmk » čtv 23.10.2014, 20:11

Opakuji - pokud ji chytis na strelnici do oka, ty v lepsim pripade prijdes o oko a strelnice budes mit zbytecny oplejtacky. Dostane se z nich, ustoji to, ale bude mit zbytecny problem.
Na tvoje oko sere pes. Ale kazdej zbytecnej problem jakykoli strelnice mi ukradeny neni.

Stepan - v podstate napric vsemi strelnicemi a vsemi aktivitami... Dostal jsem odrazenou jak na vnitrni, tak na nekolika venkovnich. Jak na zavodech (IPSC, LOS, popper-duel, mirenka), tak pri trenovani... Je to uplne jedno. Vzdy u toho byl bud popper nebo se to odrazilo od dopadovy plochy.
Proc se ptas?
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Liberec - Prezentace ČZUB - dojmy z akce

Příspěvek od reddog » čtv 23.10.2014, 20:15

tak já se přidám k řediteli. Proč se ptáš, Štěpáne

Exot fóra
Exot fóra

Příspěvky: 978

Registrován: pon 10.4.2006, 21:56

Re: Liberec - Prezentace ČZUB - dojmy z akce

Příspěvek od Stepan » čtv 23.10.2014, 20:24

Vy jste legrační! :D Pročpak bych se neměl ptát???
Ptám se, protože mě zajímalo, jestli v tom velkou roli hrály ocelové terče, nebo ne. Tak by mě zajímalo, kde a za jakých okolností se stala ta nehoda se střelou v hrudníku. Mimochodem, v Avimu jsem nikdy nebyl a nevím, jak to tam vypadá/vypadalo, ale nějak si nedovedu představit, jak by se třeba od zkosené ocelové dopadové plochy mohla někomu odrazit střela do břicha a mít ještě takovou energii, že způsobila těžké zranění. Jakou dopadovou plochu tam mají/měli?

Poznámka trochu mimo téma: Je velice zajímavé, jak se všichni zajímají, kdy se ta střelnice znova otevře, ale nikoho moc nezajímá, jak dopadla ta zraněná... :roll:
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Liberec - Prezentace ČZUB - dojmy z akce

Příspěvek od reddog » čtv 23.10.2014, 20:39

Štěpáne,
Tak legrační jsi pro některé ty, to jen tak na okraj. A mimo téma, jak víš, že VŠECHNY nezajímá osud poraněných střílejících ze střelnic?


Ono zástřel je svinstvo, už jsem taky zažil, kolegovi jsem vytahoval svlečený část pláště. Naštěstí jen z lýtka. Nepochopitelný úhel, divná vzdálenost, relativně super popry.

Mmch, blahé paměti si teď nevybavím, ale neprobírali jsme zranění na střelnicích už někde jinde ??
Uživatelský avatar

Příspěvky: 218

Registrován: stř 05.6.2013, 22:31

Zbraň: Glock 23

Bydliště: Blatná.Jihočeský kraj

Re: Liberec - Prezentace ČZUB - dojmy z akce

Příspěvek od michalkolen » čtv 23.10.2014, 22:17

Tak to tedy uzavřem.Vlastní bezpečnost na střelnici,každého věc.Tolerance obsluhy střelnice,je taktéž věcí pouze té střelnice.Vědí co si mohou dovolit a co ne,a přípustnou mez rizika si volí samy...Nás ostatní to nemusí trápit.
Zpět k prezentaci ČZUB:
Nejvíc jsem se těšil na EVO a na Shadow...
Evo mě hodně zklamalo nějak jsme si nesedli :D to bych si nekoupil i kdyby to stálo polovic :)
Za to Shadow mě mile překvapil,příjemně se mi držel a ta spoušť :P krásný
A okrajově jsem si chtěl osahat Bren a nakonec jsem z měj vysypal nejvíc ze všech a nechtěl jsem se ho vzdát :D 100.ran jako nic,krásná hračka...Mam jen 58,takže v této kategorii jsem víc nezkusil,ale myslím si,že za ty prachy by mohli být jiné a možná i lepší hračky,co???nebo ne???
Ostatní pistole,neurazili ani nenadchly .P-09 se mi držela příjemně,mám velké ruce.Ale stejně tak se mi drží dobře G17 :D
Glock 23...cz 858...cz 527 Varmint Laminated

Příspěvky: 80

Registrován: stř 24.7.2013, 0:48

Re: Liberec - Prezentace ČZUB - dojmy z akce

Příspěvek od Phil » pát 24.10.2014, 0:11

@michalkolen
A co stojí náboje? Střílí se těmi co určí oni nebo ty které si vybereš co mají v nabídce? (třeba limity? :D )
A co vše se platí - post je jasný ale je třeba i instruktor na EVO & Bren?
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

Re: Liberec - Prezentace ČZUB - dojmy z akce

Příspěvek od john.hawk » pát 24.10.2014, 10:14

za sebe můžu říci toliko : odražené jsou na denním pořádku, zejména tehdy když jsou železa nebo popry tak že nepadají a v podstatě jsou na stojáka na pevno..to se pak odráží a létá to nestkutečně všelijak ( přes řady lidí někam dozadu )
to se dá eliminovat tím, že nemám železa na pevno, ale padají nebo se kývou..a taky je mám vyosené ( nejsou kolmo ke střelici ale v úhlu)
Občas to na střelnici někdo koupí ( jednou to bylo do oka protože byla zima a ten dotyčný šutal do zmrlých gum né do želez a nebylo to na mé akci ( pro rejpaly ) tak do dostal přes brýle..zranění středního rozsahu..
Jinak jsem při střelbě na železa nezažil žádnou vážnou ůjmu, střílí se na vzdálenosti 7 až 25 až 50 m. Taky jsem šutl popra z pistole na 2,5 metrů a nic z toho..
Tedy mám vypozorovováno že : 1) železa nesmí být na pevno
2) musí být vyoseny
Pak je všechno napiánko..

Příspěvky: 584

Registrován: úte 13.5.2008, 16:44

Re: Liberec - Prezentace ČZUB - dojmy z akce

Příspěvek od Steiner » pát 24.10.2014, 12:54

john.hawk píše:Tedy mám vypozorovováno že : 1) železa nesmí být na pevno
2) musí být vyoseny
Pak je všechno napiánko..
Honzo sorry, ale nemáš pravdu.

1. Protože je popper o několik řádů těžší než střela, tak než se železo pohne, tak už jsou dávno fragmenty střely na cestě kolem, mrkni na youtube hledej "slow motion bullet impact" takže je úplně jedno, jestli je popper napevno nebo navolno.

2. Při zásahu popperu se střela rozkládá a nejnebezpečnější jsou fragmenty pláště které se odrážejí pod tupým úhlem do stran a nemusíš být ing. doc. phd. csc. abys dovodil, že když je popper (s rovným neposkozeným povrchem) mírně vyosený, tak se nebezpečí odrazu fragmentu pláště směrem ke střelci dokonce zvyšuje.

Co se týká popperů tak nejhorší je když střílíš na popper z ne moc odolnýho materiálu kterej nějakej ichtyl pokropil kosou nebo něcím výkonnějším a nadělal v ně důlky, to se pak ty fragmenty neodráží do stran, ale stočí se v tom důlku směrem ke střelci. Nebo když trefíš popper moc nízko těsně nad konstrukcí stojanu - při nárazu jdou fragmenty nejdřív do stran (nejen doleva a doprava, ale taky nahoru a dolů ;-) prostě v kruhu kolmo na osu dopadu), ale pak hitnou tu konstrukci (klasika třeba gongy se spodní kolmou stavěcí destičkou) o kterou pak můžou chytit buzar směrem ke střelci. Rozestav si v půlkruhu před popper svislý papírový kartony a vystřílej do popperu krabičku nábojů - budeš se divit co všechno v těch kartonech pak najdeš. Nejvíc toho bude po stranách, směrem ke střelci toho bude nejmíň, ale to neznamená že je to safe a pijánko...

Netýká se to jen popperů. Např. na krytých střelnicích jsou dopadový plochy a stěny z různých materiálů, betonový podlahy, kovový pojezdy nebo kovový držáky a závěsy terčů - těch příležitostí jak dostat střepinku je tam opravdu hodně.

Co se týká pneumatik, tak např. přebíjenky .45ACP v "dívčí laboraci" se u nepoškozených pneumatik při zásahu běhounu spolehlivě odrážejí a dělají v tom lepším případě boule a modřiny... empiricky ověřeno...

Ten případ se zraněním co zmiňoval cmk byl hit popperu na 9,5m nábojem z pistole 9 Luger FMJ, podle kamerového záznamu zásah poperu pravděpodobně těsně u stavěcí zarážky, kdy se při rozkladu střely velký fragment pláště o tu zarážku sruloval a pak trefil chlapa stojícího za střelcem tím ostrým koncem do hrudníku 10cm nalevo nahoru od pravé prsní bradavky, prošel oděvem a prsním svalem, trefil žebro a stočil se bokem a zůstal mezi žebrana těsně u hrudní stěny, naštěstí neprošel durch do plic. Muselo se dělat CT a pak na sál, extrakce a vyčištění při celkové anestezii, pokud vím tak mu tam zůstala jizva na 8 stehů. Při zásahu oka by ovšem tohle už žádný stehy nespravily...

Ještě pořád je tu někdo, kdo bude obhajovat nepoužívání brýlí ? :roll:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 993

Registrován: ned 27.2.2011, 17:54

Bydliště: Brno

Re: Liberec - Prezentace ČZUB - dojmy z akce

Příspěvek od AREYOU » pát 24.10.2014, 17:24

Steinar
Pokud by se ten velký fragment pláště zavrtal střelci do krku poblíž tepny napáchal by tam asi kurva hodně velké problémy...možná i smrt....nevšimnul jsem si, že by střelci nosili ochranu krku...nebo nosí ten zasažený člověk nějakou ochranu krku na střelnici?
Měla střelnice po této nehodě nějaké potíže, problémy nebo něco jak se snaží strašit CMK co vím já tak nikoliv a to o tom docela vím dost, možná bych řekl více než moc.
Ano, nosit brejle okay, ale neznamená to, že pokud máte sluchadla a brejle, že se vám nemůže nic stát!

PS já osobně brejle nesnáší a dost často je nenosím..serou mě, pokud dostanu do oka a o oko nedejodin příjdu bude to moje záležitost a moje zranění....potažmo moje blbost a kurva můj boj a jsem si toho plně vědom, ale nepotřebuji nikoho, aby mi říkal co mám dělat a moralizoval (mířeno na 4mike )!!!

Zpět na „OFF TOPIC - BEZ ZAMĚŘENÍ“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz