LOS 2013 - pravidla


Termíny akcí k LOS - Lidové obranné střelbě

Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Re: LOS 2013 - pravidla

Příspěvek od Nikdo » pát 12.10.2012, 12:50

G26 se právě dobře skrývá díky krátké rukojeti (ve stavu bez botky). Jiné zbraně bodují placatějším tvarem, např. jednořadé kompakty 1911.

P11 už je o pořádný kus větší macek než G26...

Řekni rovnou, že G26 v MPi nechceš, a nastav definici divize tak, aby tam nevešel. Ale povolit ji s tím, že bude závodník startovat s poloviční kapacitou (jak kdo nosí?), to mi přijde ještě blbější než nutit šestiraňáky přebíjet po pátém výstřelu :roll:

Příspěvky: 584

Registrován: úte 13.5.2008, 16:44

Re: LOS 2013 - pravidla

Příspěvek od Steiner » pát 12.10.2012, 12:56

Jde přece o stejný princip jako u MRe - aby se to nedalo odstřílet bez přebití. Dokud se budou stavět LOSí stage na 6 terčů, tak zbraně jako je K100 P11 s 12+1 v MPi bude mít obrovskou konkurenční výhodu v kapacitě oproti jiným malým pistolím, přestože je rozměrově větší a širší než tvůj G26. Mně spíš zarazilo že se pro MRe rozhodlo o omezení 5 nábojů ve válci a u MPi se o tom vůbec neuvažuje.

BTW: už vidím jak na LOSu polovina střelců MRe místo prvního výstřelu uslyší jen cvak ...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Re: LOS 2013 - pravidla

Příspěvek od Nikdo » pát 12.10.2012, 13:04

Hm, a jak často se v obranné situaci přebíjí? Kolik lidí nosí náhradní zásobník?
Pokud je potřeba donutit k přebíjení, dá se udělat stage s taktickým přebitím, jedna na závod je imho tak akorát...

tom

Uživatelský avatar

Příspěvky: 843

Registrován: čtv 26.1.2006, 21:46

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10

Re: LOS 2013 - pravidla

Příspěvek od tom » pát 12.10.2012, 18:01

Vo čem se to tu handrkujeme? Já jsem jen poukazoval na logiku když se to omezí v jedné divizi, tak by se to logicky mělo omezit i ve druhé kde také proti sobě nastupují jednořadé a dvouřadé šuplata s různou kapacitou. Argumentace jak kdo nosí, nebo kdo nosí druhej zásobník je o ničem. LOS je jen sport který by nás měl naučit myslet, dobře manipulovat a střílet s tím co nosím, a né aby nás nutil mít jednu zbraň na nošení, a druhou na LOS abychom byli konkurenceschopnější.
Nikdy není tak blbě, aby nemohlo bejt hůř.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 783

Registrován: stř 17.2.2010, 22:28

Zbraň: glock 17

Re: LOS 2013 - pravidla

Příspěvek od kuba » pát 12.10.2012, 18:15

osobne nekoho omezovat ze ma nejaky lepsi vybaveni mi prijde naprosto nevhodny u cehokoliv..

asi jako: mas lepsi miridla? tak ti dame 2s navrh? to uz rovnou muzeme dat, vsechno se bude strilet glockem pac je nejlepsi..

mas nejaky vybaveni tak se s tim poper.
My only worry about death is that my girl will sell my gear for what I SAID I paid for it...
http://www.facebook.com/severoceskygteam

tom

Uživatelský avatar

Příspěvky: 843

Registrován: čtv 26.1.2006, 21:46

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10

Re: LOS 2013 - pravidla

Příspěvek od tom » pát 12.10.2012, 18:39

Na jednu stranu máš pravdu, diskriminovat někoho kdo si v souladu s pravidly koupil pořádnou zbraň je blbý, ale na druhou stranu pokud by to přitahlo na závod o nějakého střelce navíc tak to smysl má.
Nikdy není tak blbě, aby nemohlo bejt hůř.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: LOS 2013 - pravidla

Příspěvek od cmk » pát 12.10.2012, 19:50

Vychazis nikoliv z faktu, ale z nazoru, ze to pritahne vic lidi.
Ja ten nazor nesdilim. Mam to podlozene jen na polovic - "uspechem" KZ v Cekanicich. Kevinari proste zavodit s Kevinem nechodej (Kevinar je myslen majitel Kevina, LCP, PPS, ...).
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

tom

Uživatelský avatar

Příspěvky: 843

Registrován: čtv 26.1.2006, 21:46

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10

Re: LOS 2013 - pravidla

Příspěvek od tom » pát 12.10.2012, 19:54

Dobrá už mlčím.
Nikdy není tak blbě, aby nemohlo bejt hůř.

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Re: LOS 2013 - pravidla

Příspěvek od HV » pát 12.10.2012, 20:53

Je to fakt. To, že by pro někoho mohla být zajímavá manipulace při přebíjení (rozuměj obtížnější řešení) neznamená, že to bude atraktivní pro všechny. Tak jak to je to láká čím dál víc střelců a to je fajn. Vždyť na MČr startovalo v MPi snad 20 lidí a to je, pokud se nemýlím, historický rekord. Nechme to být a pokračujme ;)
...zbraně, mám zbraně

PaF

Příspěvky: 272

Registrován: pát 18.4.2008, 21:39

Zbraň: GLOCK

Bydliště: BRNO

Re: LOS 2013 - pravidla

Příspěvek od PaF » pát 12.10.2012, 21:26

Jasne, boj o malou pistoli je uz prohrany. A boj o MRe se timhle opatrenim moc neposune k lepsimu.

Co je MALE, musi byt definovano rozmery. Proto by krabice pro MPi a MRe vyresila vse... Jestli se odhodlame k tomu, aby rozhodujicim rozmerem byla tloustka, coz zajisti typicky 5 ranny valec (ramJ) a jednorady zasobnik, je otazka..., ale nic jineho v zasade nepomuze.

4 Nikdo
PaF si nechal vyvinout Alfu Parabuldog proto, aby byl konkurenceschopny v divizi Re, kdyz se nesejde MRe. Celou dobu ale tvrdim, ze MRe ma byt vel. J. Ta moje Alfa je ve skutecnosti nositelny VELKY revolver (treba na rozdil od SW 625, at uz si Ludmila mysli cokoliv :D ). Tak s nim taky vetsinou strilim a v pohode jsem se s nim kvalifikoval i na M CR v Re. Ja ted ani MRe v mem pojeti memam :D . Do lesa mam SW J ram v 357. Mag., ale tripalec. A rezat ho nebudu :D .

4cmk
Jsem presvedceny, ze v Cekanicich se Kapesni zbran zabila tim, ze tam Pepik chtel za kazdou cenu PPK. Kdyz Kevinari zjistili, ze proti pistoli s plnym uchopem to nepujde, prestali to resit. Chyba byla, ze ani tady jsme se neodhodlali ke krabici :( . Navic kdyz to Pepik v Cekanicich nechal stavet opakovane na 20m a 6 tercu (co to ma spolecnyho s obrankou?), ani to s KZ jinak dopadnout nemohlo.
PaF

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: LOS 2013 - pravidla

Příspěvek od cmk » pát 12.10.2012, 23:51

Jenze ono se to zkouselo i v Otrokovicich, jestli si pamatuju... Taky bez uspechu.

Ja si proste myslim, ze tema prckama extra-vhodnejma na utajeny noseni se opakovane zavody nechce strilet v podstate nikomu.

Mimochodem - i ted nikdo nikomu nebrani si vzit na vetsinu zavodu druhou zbran a strelit si zavod 2 zbranema. A jako druhou pouzit prave Kevina, LCP ci Kelteca.

Ohledne "neposunuti" MRe - mam PaFe najit tech X prispevku, kde tvrdis, ze by MRe mel byt 5rany a ze na to lidi nejezdi proto, ze se boji, ze budou strilet proti vice-kapacitnim revolverum?
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

PaF

Příspěvky: 272

Registrován: pát 18.4.2008, 21:39

Zbraň: GLOCK

Bydliště: BRNO

Re: LOS 2013 - pravidla

Příspěvek od PaF » sob 13.10.2012, 9:51

Neni treba. Ja jen tvrdim, ze MRe ma byt petiranny. Nikdy jsem netvrdil (aspon doufam :D ), ze se ma prebijet po 5. rane. Taky jsem netvrdil, ze se toho boji, ale ze je to nebavi. Petiranaku je mezi lidmi vic nez sestiranaku s kratkou hlavni (ted mluvim proti sobe). A nosi-li nekdo MRe, vsadim se, ze v 90% nosi petiranak. Kdyz nekomu nevadi velikost a vaha sestiranaku, muze uz totiz mit klidne G19 s plnym supletem.

Mne totiz tak nejak fakt vadi, ze sestiranak na stejnem ramu jako SW 625 je MALY REVOLVER.

Mne by dokonce nevadilo ani hodnoceni bez rozdilu zbrani. Zejmena, pokud by se to spojilo s tim, ze situace, ve ktere zustane nevyreseny terc, bude za 0. Spolu s platnou penalizaci 10 sec. za babu by to byl posun k opravdove obranne strelbe.
PaF

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: LOS 2013 - pravidla

Příspěvek od cmk » ned 14.10.2012, 0:18

PaFe - osobne v Otrokovicich i pisemne na foru byl Tvuj hlavni argument: "lidi s tim nejezdi, protoze nechtej strilet proti 6 a viceranakum".

Ze Smith 325 (zkracena odlehcena verze 625) neni zrovna zalozka je fakt.
Taky je fakt, ze tenhle revolver pouzival 1 clovek, ktery uz na zavode 2 roky nebyl a nevidim v tom zadnou sportovni vyhodu oproti cemukoli malemu, co je na 6 ran...

Zmer mi, prosim, vnejsi prumer valce v nejsirsim miste na Alfa Para-Bulldogu.
Uvidime, jaky je rozdil oproti 9mm Taurusu.

Aby to nakonec nebyla stejna diskuze jako Kahr vs. G26, kdy Kahriste tvrdi "Ale ja mam o 7mm uzsi zbran, to bych toho Kahra musel o 30% sirsiho, aby byl stejne tlustej jako Glock" - coz je sice pravda... faktem ale je, ze ten Kahr (ci Glock) se pridelaj z venku na 40cm siroky telo, takze jestli to ma 42.3 nebo 43 cm na sirku,je to nakonec rozdil asi tak 1.6procenta...
U Pary vs. Tauruse 905 tipuju rozdil jeste vyrazne nizsi a mnohem vetsi vyznam bude mit typ pouziteho pouzdra.

Z tohoto duvodu byl omezen pocet vystrelenych ran, nikoliv kapacita valce.
Vim o jednom cloveku na 100% a o jednom na 50%, co si koupili 6rany zalozni revolver, ze s nim tu divizi zkusej... Davno pred hlasovanim o pravidlech.
To by kluci asi meli radost, ze by museli do velky.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

PaF

Příspěvky: 272

Registrován: pát 18.4.2008, 21:39

Zbraň: GLOCK

Bydliště: BRNO

Re: LOS 2013 - pravidla

Příspěvek od PaF » ned 14.10.2012, 12:13

No oni budou mit radost i ted. On to bude pekny opruz, pocitat do 5, kdyz se maly revolver sejde a do 6, kdyz se nesejde a budou strilet ve velkem :D .
Vyzkousel jsem si to, kdyz jsem vzal do velkeho 8 ranny a maly strilel 6 rannym. Nestacil jsem se divit :oops: .

btw, jaka bude penalizace za 6. ranu z MRe? K tomu totiz urcite bude dochazet.

Mozna na konci sezony zazijes satisfakci. Petiranaky nezacnou jezdit a my s sestiranaky Te budem premlouvat, at nemusime pocitat v kazde divizi jinak :D . Pokud k tomu dojde, mas u mne flasku... :D


A k tem rozmerum. Neni to prece jediny aspekt. Zejmena mezi Kahr PM9 a G26 nejde jen o tu tloustku. Jde i o ostatni rozmery a hlavne vahu plne zbrane. Ta je G26 dramaticky vetsi... A celoocelovy Alfa Parabuldog bude vazit o polovinu vic nez SW J ve slitine.
PaF

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: LOS 2013 - pravidla

Příspěvek od cmk » ned 14.10.2012, 12:59

Piju Jagermaistera :-)

"penalizace" za 6. ranu je prerazeni do divize Re.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

PaF

Příspěvky: 272

Registrován: pát 18.4.2008, 21:39

Zbraň: GLOCK

Bydliště: BRNO

Re: LOS 2013 - pravidla

Příspěvek od PaF » ned 14.10.2012, 15:45

O.K., beru oboji... Ta penalizace je O.K. Stejne jsem skoro cely pohar strilel MRe ve velkem :D
PaF
Uživatelský avatar

Příspěvky: 804

Registrován: pon 20.3.2006, 13:09

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: LOS 2013 - pravidla

Příspěvek od 4mike » úte 16.10.2012, 11:56

cmk píše:........Myslim, ze PRD IPSC budiz dobrym prikladem. Omezili pocet naboju v zasobniku na 15 a z nejvetsi divize se stal usmudlanek s 1/2 az 2/3 ucasti oproti divizi STD (na normalnich zavodech na urovni LOSu - tedy L1).
dovolím si oponovat
L1
chc 2010 - 25 x prd
chc 2012 - 34
L2
MP 2010 - 34 x prd
MP 2012 - 43
L3
CNC 2010 - 68 x prd
CNC 2012 - 50
EEO 2010 - 166 x prd
EEO 2012 - 197

čili omezení na 15 možná některý nečleny APS střílející klubovky s kapacitně bezkonkurenčními čízami odradilo ale možná konkurenceschopnost i jiných kvéru jiné přitáhla
v celkových číslech ta divize omezením kapacity k šípku taky nekráčí

intreference dějů nemusí být v přímé souvislostí či důsledkem,
stejně tedy nemůžu tvrdit, že omezení zásobníků brokových openů vedlo ke zvýšení zájmu o divizi
k tomu vedlo pravděpodobně mnohem víc nadcházející MS, a to omezením kapacity navzdory

P.S.
penalizací za 6. ránu by měla být "procka" a nikoliv přesun do fullsize
jinak by se mohlo stát že po 3. stage zbude v MRe 1 závodník, nebo taky žádný :lol:
Hi, my name is Mike. I'm a Saigaholic

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Re: LOS 2013 - pravidla

Příspěvek od HV » úte 16.10.2012, 12:42

...procka za šestou ránu může být občas neskutečná výhoda!
- 2 procedury za možnost odstřílet situaci s jedním přebitím
- 1 procedura za možnost odstřílet s jedním válcem stage na 6 ran
Netuším za jak dlouho přebije revolver průměrný LOSař, ale zřejmě to nebude tak rychle jako u Zdeňka Němečka :mrgreen:
Přeřazení do Re se mi zdá velice rozumné. Nikdo nic neřeší, nikdo se nehádá. Oproti proměnnému postihu procedurama (v závislosti na typu stage) je to čisté a objektivní.
...zbraně, mám zbraně
Uživatelský avatar

Příspěvky: 804

Registrován: pon 20.3.2006, 13:09

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: LOS 2013 - pravidla

Příspěvek od 4mike » úte 16.10.2012, 13:08

v okamžiku, kdy na startu nesmí nabít víc než 5 už to taková výhoda být nemusí
Hi, my name is Mike. I'm a Saigaholic

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Re: LOS 2013 - pravidla

Příspěvek od HV » úte 16.10.2012, 13:13

Kdyby nesměl nabít víc jak 5 tak se nemusíme bavit o penalizaci za šestou ránu. Tady se bavíme o tom, že se to neuhlídá a dojde k tomu. Střelec je zvyklý nabíjet 6 a rozhodčí to opomene zkontrolovat - musí to vůbec kontrolovat??? Pokud nesmí a učiní tak ...nesportovní chování = DQ
...zbraně, mám zbraně

Zpět na „LOS - Lidová obranná střelba“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz