Lukas Necesany - utok v kadernictvi


Velmi zajímavé případy, které nesmí skončit v propadlišti dějin.

Příspěvky: 54

Registrován: úte 21.8.2012, 11:17

Zbraň: alfa defender

Re: Lukas Necesany - utok v kadernictvi

Příspěvek od mobil-man » stř 20.5.2015, 17:40

V poslední době jeden z dalších chvalihodných výkonů NS. Ono i tam velmi záleží, na jaký senát narazíte, v tomto případě měl štěstí možná i proto, že šlo o sledovaný případ.
Pouze se tím však potvrdilo, že zjištění skutkového stavu, o nemž nejsou důvodné pochybnosti, si OČTŘ vykládají různě a jakoby po rozsudku soudu prvního stupně ty další nectily presumpci neviny a slepě věřily dokazování provedenému před KS. Neříkám, že je to pravidlem, spíše půjde o excesy, ale takováto laxnost může nejednomu zničit život.
Jsem zvědavý na následné řízení, neboť se dá očekávat, že nové důkazy nebudou a s ohledem na názor NS i případné zproštění. Pak ovšem nastává další nesnadný boj se státem o náhradu škody. :crazy:

Příspěvky: 313

Registrován: ned 06.4.2014, 20:58

Re: Lukas Necesany - utok v kadernictvi

Příspěvek od Pupak » stř 20.5.2015, 17:41

„Soudy si zcela účelně vybraly ze spisu to, co se jim hodilo a bylo v neprospěch obžalovaného, a naopak přehlédly to, co bylo v jeho prospěch,“ uvedl předseda senátu NS Jan Bláha.
Za tohle by zúčastnění zástupci "spravedlnosti" měli nejen vyletět a zaplatit z vlastní kapsy tomu klukovi vysoké odškodné, ale nejspíš ještě sami skončit v kriminále.

Příspěvky: 54

Registrován: úte 21.8.2012, 11:17

Zbraň: alfa defender

Re: Lukas Necesany - utok v kadernictvi

Příspěvek od mobil-man » stř 20.5.2015, 17:55

Ještě nemá úplně vyhráno, viz případ Gary (nekdejsi-clen-policejni-zasahove-jednot ... 3-560.html).
Když budu pesimista, může se stát, že KS ho na základě totožně zjištěného skutkového stavu opět odsoudí, Lněnička to u Vrchního soudu potvrdí (resp. sníží trest, aby se neřeklo).
"Ať se obžalovaný nezlobí, ale jeho tvář je tomuto popisu velice podobná," podotkl podle ČTK předseda odvolacího senátu Jiří Lněnička.
U Nejvyššího soudu si někdo usnadní práci a pak může spoléhat jen na ÚS, přičemž bude mít polovinu trestu odsezenou.

Příspěvky: 222

Registrován: úte 03.1.2012, 15:53

Zbraň: Arminius HW38

Re: Lukas Necesany - utok v kadernictvi

Příspěvek od střelec z Havířova » stř 20.5.2015, 20:25

Jaká je adekvátní náhrada za 2,5 roku ve věznici a prožitý stres? Je sedmimístné číslo dostačující? Nebude-li zavedená trestní a majetková zodpovědnost soudců a SZ, pak je to stále o ničem. Jako daňový poplatník zásadně nesouhlasím, aby případné odškodné bylo hrazeno ze státních peněz. Myslím si, že i obyčejná náhrada škody byť jen ve výši 4,5 násobku mzdy, by leckterému soudci zlepšila razantně logické myšlení.

Co je možno udělat, když SZ poruší nebo ignoruje vědomě zákon, vy si podáte stížnost a dozorující SZ podpoří kolegu z práce? Nejvyšší SZ prohlásil, že se ho to netýká, ministr spravedlnosti a ministři vnitra taktéž.

Příspěvky: 658

Registrován: stř 30.11.2005, 20:19

Zbraň: GLOCK

Bydliště: UH

Re: Lukas Necesany - utok v kadernictvi

Příspěvek od GLOCK69 » stř 20.5.2015, 20:38

A proto soudci a státní zástupci potřebují stále vyšší platy, protože musi být nezávislí.... Dokud nebudou zodpovědní (a to hmotně i trestně) za svoji práci a své rozhodnutí, tak je to jen soudní ma..e.

Příspěvky: 54

Registrován: úte 21.8.2012, 11:17

Zbraň: alfa defender

Re: Lukas Necesany - utok v kadernictvi

Příspěvek od mobil-man » stř 20.5.2015, 22:22

střelec z Havířova píše:Jaká je adekvátní náhrada za 2,5 roku ve věznici a prožitý stres? Je sedmimístné číslo dostačující?...
Obávám se, že bude rád za částku 7 míst dosahující (není totiž Fuksa/Šnajdr/Tluchoř, kteří dostali přes 0,5 mil. Kč za měsíc vazby).
Za vazbu to bývá 500 Kč až 1500 Kč/denně, ušlý zisk (který u něho bude minimální) a případné náklady právních služeb (spíše v řádu statisíce).
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Lukas Necesany - utok v kadernictvi

Příspěvek od S474N » stř 20.5.2015, 22:36

Jenze ta nahrada bude z kapes danovych poplatniku, nikoliv z kapes tech smejdu. Co je bude nutit priste pracovat "obezretne"?
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 313

Registrován: ned 06.4.2014, 20:58

Re: Lukas Necesany - utok v kadernictvi

Příspěvek od Pupak » stř 20.5.2015, 23:11

Nic, naopak budou mít větší motivaci někoho uvařit bez důkazů, když gang pojede na procenta ze zkonfiskovanýho majetku...a nebojím se, že z toho něco nekápne i jeho členům.

...ale my jsme všichni blbí laici, on nám to nejmenovanej profík správně politicky vysvětlí.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Lukas Necesany - utok v kadernictvi

Příspěvek od reddog » čtv 21.5.2015, 6:17

Ty emoce v sale po oprostujicim vyhlaseni musely byt opravdu srdecne a obrovske. Mam dobry pocit, ze i uprimne a zaslouzene. Je-li nevinen (ja citim ze ano), pak mu drzim palec, aby u osvobozujiciho rozsudku i zustalo. Stejne tak si preji, aby policiste zjistili, co se tam tehdy opravdu stalo a predali spravedlnosti skutecneho vinika. At uz to byl kdokoli!
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Lukas Necesany - utok v kadernictvi

Příspěvek od S474N » ned 24.5.2015, 13:37

Policisté mě bili, pak smlouvali o trestu, vzpomíná Nečesaný

Lukáš Nečesaný, kterého ve středu propustil z vězení Nejvyšší soud, popisuje v druhé části rozhovoru pro Aktuálně.cz momenty ze zatýkání. Podle policie se měl pokusit zabít kadeřnici.

Liberec - Zásahová jednotka zadržela Lukáše Nečesaného při cestě do školy. Během zákroku schytal řadu ran, policisté na něj dokonce použili paralyzér.

"Aniž bych kladl odpor, dostal jsem dvakrát za sebou paralyzérem. Dali mi na hlavu masku a lyžařské brýle, přes které nebylo vidět, a pouta," vzpomíná Nečesaný za přítomnosti otce v rozhovoru pro Aktuálně.cz na dva a půl roku starou událost.

V mladíkově kauze však přišel obrat: ve středu ho poslal Nejvyšší soud na svobodu. Nečesaného přitom původně soudy uvěznily na třináct let za pokus o vraždu kadeřnice. Podle nejvyšších soudců to byla chyba, poti mladíkovi scházely zásadní důkazy.

Přesto ho policie začátkem roku 2013 zatkla s tím, že přímé důkazy má. A na policejní služebně se k němu vyšetřovatelé údajně opět hrubě chovali. "Neustále mi říkali, ať se už konečně přiznám, že mají důkazy a že už mi nikdo nepomůže," popisuje počátek výslechu i následný obrat v taktice. "Pak už změnili chování. My jsme tvoji kamarádi, tak už se konečně přiznej, bude to na deset let," říkali mu.

Aktuálně.cz: Jak probíhalo zatčení?

Lukáš Nečesaný: Od domu mé babičky mě ráno sledovala modrá neoznačená dodávka, která zastavila za mnou zhruba tři sta metrů od školy. Vyskočil jeden z policistů. Já jsem hlavně od počátku netušil, že je to někdo od policie, protože nebyli označení. Pak se hájili, že měly na rukách nějaké pásky s označením policie, ale já si ničeho nevšiml. A ten první policista na mě začal křičet: "Ty z***e, stůj."

Co jste udělal?

Lukáš: Napadlo mě, že to jsou nějací vymahači nebo že mě chce někdo unést. Jeden se za mnou rozeběhl, asi po padesáti metrech mě doběhl, srazil mě obuškem na zem a dal mi pokyn, ať ležím na zemi. To jsem udělal. Pak doběhlo dalších pět, ti do mě začali kopat, začali mě mlátit. Aniž bych kladl odpor, dostal jsem dvakrát paralyzérem za sebou. Dali mi na hlavu masku a lyžařské brýle, přes které nebylo vidět, a dali mi pouta. Ještě mě zkopali, dotáhli mě k autu, kde mě navlékli do nějakého pytle nebo fólie. Jeden z těch zasahujících policistů mě chytil koleny za hlavu, jak jsem byl v podřepu a druhý mi držel přívod vzduchu s tím, že mě přidušovali. A současně mi ten druhý dával rány do zad a do hlavy a tlačil mě na něco, z čehož jsem měl skoro díru v hlavě.

Říkali vám během toho něco?

Lukáš: Probíhalo to tak, že na mě křičeli, že mají přímé důkazy, že mi nikdo nepomůže, že tatínek mi nepomůže, že už jsem tam a tam a takhle to probíhalo, než jsme dojeli na kriminálku. Já se stále hájil tím, že je to nesmysl, že jsem nic neudělal, ať mě okamžitě pustí. A oni stále opakovali, že mají důkazy.

Co se dělo na policejní služebně?

Lukáš: Vytáhli mě z auta a dotáhli do nějaké místnosti. Přesně v tom stavu, jak mě zadrželi. S pouty, maskou a brýlemi. A takto jsem ležel obličejem k zemi. Neustále mi říkali, ať se už konečně přiznám, že mají důkazy a že už mi nikdo nepomůže.

U soudu jste řekl, že vás takhle vyslýchali dvě hodiny...

Lukáš: Byla to hodina a půl až dvě. Neměl jsem hodinky, ale tu dobu zhruba odhaduji.

Stěžovali jste si na postup policie?

Lukáš: Stěžovali, ale ve spise je napsáno, že jsem kladl odpor a bránil se zatýkání.

Otec: Za to mezidobí od přepadení a tohoto zatčení byli za Lukášem policisté několikrát. Brali si trička, batohy…vše, co potřebovali. Dokonce říkali, že má na posteli u babičky krevní skvrnu, takže sebrali všechno. Komunikovali s ním pravidelně.

Kde jste byl v tu dobu vy?

Otec: My jsme den před zatčením odletěli do Mexika na dovolenou s mladším synem. A v tu dobu ho před školou před spolužáky takhle brutálně zatkli, dali mu právníka ex offo, hned šel do vazby. Ani mu nedovolili zatelefonovat rodině. Večer poté, co ho zmasakrovali, přišli domů na domovní prohlídku, to jsme se poprvé dozvěděli, že je Lukáš ve vazbě.

Lukáš: Asi v šest večer mi řekli, že se teda pokusí někomu zavolat. Nikomu ale nevolali.

Otec: My jsme na zatčení podali stížnost, ale bylo nám sděleno, že zásahovka byla objednána, protože se jedná o zvlášť závažný zločin a co kdyby to udělal znovu? Ve vazební věznici v Hradci Králové jsou zaznamenány všechny ty stopy po zatčení, od paralyzéru, od všeho. A oni říkají, že je to pacifikace.

Jak dlouho probíhal výslech?

Lukáš: Asi do šesti do večera, skoro celý den. Pak už změnili chování. My jsme tvoji kamarádi, tak už se konečně přiznej, bude to na deset let, říkali.

Při výslechu přišla od policie taková nabídka?

Lukáš: Nejdřív nabídli dvanáct, pak deset, pak osm let. Zkoušeli to.

Puvodni odkaz:
:arrow: http://zpravy.aktualne.cz/domaci/polici ... 5900fea04/
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 222

Registrován: úte 03.1.2012, 15:53

Zbraň: Arminius HW38

Re: Lukas Necesany - utok v kadernictvi

Příspěvek od střelec z Havířova » ned 24.5.2015, 17:33

Justice a policie nás děsí. Viz případ Lukáše Nečesaného

21. 5. 12:40

Komentář Martina Fendrycha: Zcela bez důkazů byl mladík odsouzen na 13 let za pokus o vraždu. Teď to prasklo. Co bude dál? Bude někdo potrestán, nebo se jako obvykle nestane vůbec nic?

Lukáš Nečesaný si užil. Zavřeli ho nejspíš neprávem za pokus o vraždu. | Foto: ČTK
Teprve stížnost pro porušení zákona, kterou podala bývalá ministryně spravedlnosti Helena Válková, dostala Lukáše Nečesaného z vězení. Byl odsouzen za pokus o vraždu kadeřnice v Hořicích v Podkrkonoší na 13 let. Chyběly důkazy. Nejvyšší soud (NS) rozsudek zrušil.

Je to další otřesný případ, který vážně zpochybňuje českou policii a justici. Předseda senátu NS Jan Bláha zdrcujícím způsobem zhodnotil práci kriminálky, žaloby a soudců: „Skutková zjištění obou soudů jsou v extrémním rozporu s důkazy. A vylučují obviněného jako možného pachatele.“ Případ se vrátí ke Krajskému soudu v Hradci Králové.

Co mluvilo ve prospěch Nečesaného, to policajti, státní zástupkyně a soudci nebrali. Zcela bez ohledu na právní zásadu „in dubio pro reo“, tedy při pochybnostech se má soud přiklonit na stranu obviněného. Neodpovídal popis pachatele, oběť Nečesaného nepoznala. Stopy skutečného útočníka neodpovídaly stopám odsouzeného atd. Tehdy devatenáctiletý muž zřejmě „spáchal“ jen to, že se chtěl nechat v kadeřnictví ostříhat.

I další fakta děsí. Mladík, který si z trestu odseděl už dva a půl roku, u Nejvyššího soudu popsal, že ho policisté zbili a nutili k přiznání. Po zatčení mu nasadili pouta, masku, brýle a nohy mu nacpali do pytle. Strávil tak dvě hodiny. Metody mafie. Jediné, co proti mladíkovi svědčilo, byla pachová stopa. I tento důkaz byl zpochybněn. A Nečesaný se nikdy nepřiznal.

Soudy selhaly, pominuly důkazy. Muž byl ve vězení neprávem

Nejvyšší soud zrušil trest pro Lukáše Nečesaného za pokus o vraždu. Dal za pravdu stížnosti bývalé ministryně Heleny Válkové, podle níž chyběly pro odsouzení mladíka důkazy.

ČÍST DÁLE

Případ řešil královéhradecký krajský soud a odvolací Vrchní soud v Praze. Tam by měli sedět špičkoví soudci, nebo ne? Zarážející je, že až „espézetka“, stížnost pro porušení zákona, Nečesanému pomohla. Přitom je to institut, o kterém se často soudí, že by měl být zrušen; proč by se měl politik (ministr spravedlnosti) míchat do justice, že. Zde bohužel musíme říci: Ještě že se Válková míchala!

Selhala kontrola policie. Jak je možné, že nadřízení kriminalistům dovolili případ pustit dál? Nebo je už nekontrolují? Je to moc práce? - Uvědomme si, prudce se snížila možnost, že Nečesaný chtěl zabíjet. Asi ji ještě nemůžeme zcela vyloučit, ale je malá. Skutečný pachatel zřejmě běhá po svobodě. Jak je možné, že se doznání na policii vynucuje mlácením a týráním?

Skutečný pachatel běhá venku
Na celé čáře selhala žaloba, státní zástupkyně Lenka Faltusová. Ta měla přece řídit vyšetřování, kontrolovat důkazy, upozornit policii, že nemá nic v ruce. Nedělala to, přestože podle Nejvyššího soudu zjištěné důkazy „vylučují obviněného jako možného pachatele“. Skandální.

Nejtrestuhodnější však je, že se případem dvakrát zabýval soud a „nedůkazy“ mu vůbec nevadily. Ano, Vrchní soud v Praze Nečesanému snížil trest z 16 na 13 let. Kvůli jeho mládí. Ale nedostatek důkazů pominul! – Co tam sedí za soudce? Co to je za lhostejné, na osud druhých nehledící lidi?

Podobných případů je víc. Díky pachové stopě byl před lety „usvědčen“ Ukrajinec Petro Terpay. Vyfasoval sedm let za údajnou ozbrojenou loupež na poště ve Smečně. Přitom deset dělníků (!) dosvědčilo, že Terpay v době loupeže pracoval o více než sto kilometrů jinde, v pískovně v Lísce nad Labem, a oni ho tam viděli. Na jejich svědectví soudci ve své bohorovnosti kašlali. Měli Ukrajince, ideálního pachatele.

Brutalita policie stále roste. Bití chodců, vynucená doznání

Komentář Martina Fendrycha: Policie se mění, jako by se chtěla urvat ze řetězu. Přestává pracovat pro nás.

ČÍST DÁLE

Za Terpaye usilovně bojoval vězeňský kaplan Pavel Kočnar; marně. Televize Nova natočila reportáž, v níž jeden dělník z pískovny popisoval, jak ležel s Terpayem pod bagrem právě v době, když měl Ukrajinec loupit. Za nevinně odsouzeného se bral Helsinský výbor a další spolky, odvolací soudy se jen smály. Měly pachovou stopu, nazdar. Jako u Nečesaného.

Zdaleka to není jen případ Ukrajince Terpaye. V poslední době prudce narůstá policejní brutalita, psal jsem o fackami a psychoterorem vynucených doznáních, o tom, jak policajti donutili podezřelého vyskočit z okna ze čtvrtého patra, o mlácení těžce zraněného motorkáře.

Dlouhodobě sleduji případ Ladislava Poláka, kterého banka okradla o 4,5 milionu korun. Prodala mu rizikové cenné papíry, které v době obchodu ani neexistovaly, podstrčila mu jiné, než sliboval osobní bankéř, který to na policii přiznal, ale soudy na takový detail kašlou. Občan proti bance, kterou drží i Česká národní banka, nemá u našich soudů šanci.

Případ Lukáše Nečesaného, s vysokou pravděpodobností nevinně odsouzeného, je ještě horší. Nebezpečný pachatel zůstal skryt. Jak policie nakládá s brutálními policisty? Kryje je. Mají u sboru zůstat lidé, kteří bitím vynucují doznání? Má pokračovat královéhradecká žalobkyně, která nepotřebuje důkazy k podání žaloby? A co oni nespravedliví soudci krajského a vrchního soudu? Zůstanou? Budou dál soudit? Nedej bůh jim padnout do rukou.

Důvěra v justici, která u nás po léta není vysoká, jde ještě víc do háje. Člověk se nemůže divit, že David Rath používá obstrukce a že si nemálo lidí myslí: Třeba nic neprovedl. Nepřekvapuje pak, že soudkyně Helena Králová chtěla nechat prakticky bez trestu vyklouznout Janu Nečasovou a ředitele vojenské tajné služby, kteří nechali zjevně nezákonně sledovat Radku Nečasovou.

Spravedlnost u nás? Hrůza. Klidně vám bez důkazů přišijou pokus o vraždu a nechají vás hnít v kriminále. Co se stane? Bude někdo potrestán, nebo se zase, jako obvykle, nestane vůbec nic? Mašinérie pojede dál? Nejspíš.


http://nazory.aktualne.cz/komentare/jus ... 590604f2e/

Platy soudců obecných soudů (okresní, krajský a vrchní) s náhradou se pohybují podle zařazení a délky praxe od 70 900 do 143 600 korun.

Letošní průměrný hrubý měsíční plat soudce byl k 1. dubnu 114 847 korun a státního zástupce 101 151 korun. Tyto částky uvedlo ministerstvo spravedlnosti Roberta Pelikána (za ANO) ve své středeční žádosti vládě, aby navýšila prostředky na doplatky pracovníkům justice v tomto roce. V Česku působí zhruba 3000 soudců a téměř 1200 žalobců.

http://www.novinky.cz/domaci/369466-sou ... platy.html

Není to tak dávno, co nás tady všechny přesvědčoval Hatikva jak tomu všemu nerozumíme a jak je vše čisté a správné. Výše uvedený příklad ukazuje dostatečně jaká je realita.

Příspěvky: 80

Registrován: stř 24.7.2013, 0:48

Re: Lukas Necesany - utok v kadernictvi

Příspěvek od Phil » ned 24.5.2015, 17:38

Z toho je člověku vážně na blití..
Uživatelský avatar

Příspěvky: 163

Registrován: stř 12.11.2014, 17:16

Zbraň: G19 gen.4

Bydliště: Praha

Re: Lukas Necesany - utok v kadernictvi

Příspěvek od formic » pon 25.5.2015, 10:13

http://zpravy.idnes.cz/pribeh-nevinneho ... domaci_kha

jen mi nějak uniká smysl tohoto "sdělení"
In Glock We Trust

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Lukas Necesany - utok v kadernictvi

Příspěvek od cmk » pon 25.5.2015, 12:32

Tak co... Policie rekla, ze to byl on, tak to byl on... Hotovo. Policii je třeba za kazdou cenu poslouchat :-)

Jako obvykle. Vetsina policajtu proste dela slusne svoji praci.
Ze zbytku pulka ji dela vyjimecne srdnate a dobře a pulka jsou zm*di, hajzlove, podvodnici, zlodeji, neschopny, vsehoschopny, ... (místo carek muze byt NEBO i A).
A tahle poslední skupina to zase kazi vsem tem ostatním.
To je ve finále relativne "normalni". Tak to funguje v kazde profesi.

Co ale není normalni, ze z tech systémových pojistek proti te poslední skupine zabrala az téměř ta poslední ! Kvuli te poslední skupine by uz Policie nemela mit zadne další pravomoce.
Naopak by se mela zavest "objektivni personalni a financni odpovědnost OCTR".
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 4

Registrován: čtv 14.5.2015, 11:36

Zbraň: 1911

Re: Lukas Necesany - utok v kadernictvi

Příspěvek od itchy355 » úte 26.5.2015, 7:50

Jistě, nějaká část hajzlů je všude. Až na to, že u represivních složek ten poměr bude vždycky horší, protože hajzl spíš půjde dělat policajta se státem pověřenou mocí terorizovat lidi, než zdravotní sestru co musí lidem měnit plínky.

A ty systémový pojistky jsou ten samej případ..akorát tam budou ti chytřejší a prominentnější hajzlíci.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 367

Registrován: úte 03.1.2012, 21:19

Bydliště: Na stromě

Re: Lukas Necesany - utok v kadernictvi

Příspěvek od cover72 » pon 01.6.2015, 12:42

Jou, slavná pachová zkouška, stěžejní to důkaz proti Lukášovi...

A absolutně nefunkční kravina od soudruhůn z NDR:
http://echo24.cz/a/wenUg/pachova-zkousk ... v0nTbqt75q

Příspěvky: 65

Registrován: pát 04.5.2012, 10:26

Zbraň: makarov

Re: Lukas Necesany - utok v kadernictvi

Příspěvek od traktorista » úte 02.6.2015, 9:38

http://hradec.idnes.cz/necesanemu-na-sv ... -zpravy_zt

Přemýšlím, jestli bych měl 3 mega na boj se systémem, kdyby se to stalo mě nebo někomu blízkému.
(Tím neříkám že je L. vinen či nevinen, ani mu nezávidím prachy a kontakty jeho otce, jen že na utkání s takovými mlýny je opravdu třeba být finančně hodně dobře zabezpečen a mít kontakty, jinak je to asi dost marnej boj...).
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Lukas Necesany - utok v kadernictvi

Příspěvek od S474N » čtv 18.6.2015, 22:53

Proč soud osvobodil Nečesaného? Zdůvodnění zmiňuje chyby v dokazování

MF DNES jako první získala od královéhradeckého krajského soudu plný text zdůvodnění osvobozujícího rozsudku brněnského Nejvyššího soudu v případu Lukáše Nečesaného. Soud jeho osvobozením upozornil na chyby svých předchůdců, kteří špatně pracovali s důkazy. Mladík byl přitom na jejich základě odsouzen za pokus o vraždu ke třinácti letům vězení.

Z textu zdůvodnění vyplývá, že otec obviněného, současný ředitel liberecké nemocnice Luděk Nečesaný, který se před dvěma lety pustil do boje za prokázání synovy neviny, neutratil několik milionů korun za své advokáty zbytečně.

Tříčlenný senát Nejvyššího soudu totiž uznal snad všechny výhrady, které k vyšetřování a posuzování kauzy advokáti Nečesaného měli. Jejich výtky přitom tvořily i obsah stížnosti pro porušení zákona, kterou kvůli případu podala tehdejší ministryně spravedlnosti Helena Válková.

V případu, na který ministryni upozornila spřátelená poslankyně Luďka Nečesaného Jana Pastuchová, Nejvyšší soud vyčetl předchozím soudům zejména vynechání ústavně znaleckého posudku ohledně možné ztráty paměti oběti, využití nekvalifikované znalkyně i nedostatek důkazů.

Soud využil nejasné posudky

Na první místo dlouhého seznamu zařadil nedostatečně zodpovězenou otázku, zda napadená kadeřnice utrpěla ztrátu paměti. Soudy, které předtím rozhodly o Nečesaného vině, měly k dispozici posudky tří expertů, z nichž pouze posudek předložený obhajobou tvrdí, že žena ztrátu paměti utrpěla s pravděpodobností téměř sto procent. Zbylí dva lékaři se shodli, že amnézii nelze vyloučit ani potvrdit.

Senát vytkl vrchnímu soudu, že nezadal další posudek ze znaleckého ústavu. Pokud by se prokázalo, že kadeřnice skutečně zapomněla, co jejímu napadení předcházelo, padl by klíčový bod žaloby.

Kadeřnice totiž tvrdí, že si děj předcházející napadení pamatuje. V 16.45 prý ostříhala posledního zákazníka, desetiletého chlapce, se kterým byla jeho matka, a pak už se v jejím podniku objevil jen násilník. Zdůvodnění poukazuje i na fakt, že se tyto zákazníky nikdy nepodařilo dohledat.

Puvodni odkaz:
:arrow: http://zpravy.idnes.cz/zduvodneni-osvob ... domaci_jkk
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Lukas Necesany - utok v kadernictvi

Příspěvek od pitt » stř 24.6.2015, 19:34

Pomsta, nebo povedená rodinka?

nechám na adminovi, jestli to bude na tomto vlákně, nebo se založí nové a toto bude sloužit jen pro dokumentaci případu syna


http://www.novinky.cz/krimi/373274-poli ... aneho.html



Policie obvinila z korupce šéfa liberecké nemocnice Nečesaného

Detektivové protikorupční policie ve středu v souvislosti se zásahem v liberecké krajské nemocnici obvinili podle zjištění Práva z korupce jejího šéfa a předsedu představenstva Luďka Nečesaného. Společně s ním je stíhána ještě jedna žena, a to za praní špinavých peněz. Tuto informaci redakci potvrdil šéf ústeckých krajských žalobců Jan Jakovec, jehož podřízení případ dozorují.






Ředitel liberecké krajské nemocnice Luděk Nečesaný









Ředitel liberecké krajské nemocnice Luděk Nečesaný

FOTO: Radek Petrášek, ČTK

Liberecký kraj
Další článek z regionu
Liberecký kraj:

Jablonec nad Nisou ovládli mladí cyklisté


Dnes 15:29
(Aktualizováno: 17:28 )


„Podle mých informací z průběhu dnešního dne je tam vedeno trestní stíhání dvou osob, u jedné pro trestný čin přijetí úplatku a u druhé pro legalizaci výnosů z trestné činnosti. Nikdo nebyl zadržen a nebudeme pro nikoho navrhovat vazbu,“ řekl Právu ve středu odpoledne Jakovec.

KOMENTÁŘ DNE:
Nelhat si do kapsy o Islámském státu a migrantech - terorismem a vlnou uprchlictví se zabývá Alex Švamberk. Čtěte zde >>

Podle zjištění Práva šlo o víc úplatků v řádech miliónů korun. Korupce se týká zakázek na dodávky blíže neupřesněného zboží pro nemocnici.

Nečesanému nyní hrozí za přijetí úplatku pět až dvanáct let vězení, protože byl obviněn v nejpřísnějším odstavci tohoto trestného činu, dotyčné ženě hrozí za praní špinavých peněz tři roky až osm let.

Čeho se stíhání přesně týká, to zatím odmítl Jakovec sdělit, podle informací Práva ale věc nijak nesouvisí s kauzou syna Nečesaného Lukáše (23), kterého v květnu Nejvyšší soud pustil z vězení poté, co zrušil původní třináctiletý trest za pokus o vraždu kadeřnice v Hořicích. Luděk Nečesaný se přitom podle médií o propuštění syna výrazně zasadil.

Do liberecké nemocnice si ve středu dopoledne přišli pro několik dokumentů detektivové protikorupční policie. Podle informací Novinek se týkaly obchodních smluv.

Zásah potvrdila mluvčí nemocnice Barbora Silná i mluvčí ÚOKFK Jaroslav Ibehej. [celá zpráva]

Příspěvky: 264

Registrován: stř 06.11.2013, 21:07

Zbraň: G17 gen 4, g43

Bydliště: UH

Re: Lukas Necesany - utok v kadernictvi

Příspěvek od Jurda » stř 24.6.2015, 19:40

Aspoň ho mladý zasvětí jak to v base chodí... :D

Zpět na „Sledované případy“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz