Lukas Necesany - utok v kadernictvi


Velmi zajímavé případy, které nesmí skončit v propadlišti dějin.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Lukas Necesany - utok v kadernictvi

Příspěvek od cmk » sob 02.4.2016, 20:58

To sice jo, ale nad tim policajtem je:
- jeho nadrizeny
- odbor vnitrni kontroly
- GIBS

To je o nadrizenyho, odbor a gibs vic, nez nad soudcem :-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Lukas Necesany - utok v kadernictvi

Příspěvek od S474N » ned 03.4.2016, 12:04

Po FB se zacina sirit tohle:
Tak drazí spoluobčané, chtěli jste znát pravdu, tak tady jí máte. Zde je naskenovaný celý rozsudek soudce se všemi originálními nejdůležitějšími svědeckými výpoveďmi, jak z přípravného řízení, tak i z hlavního líčení u soudu. Dále i odůvodnění soudce, proč tak rozhodl a na základě čeho. Je tam jasně vše vidět, kdo celou dobu lže. Kdo si to přečte od první do poslední strany, tak pochopí, kde je pravda. Zajímavostí je, že výpovědi, které jsou originální ze spisu i od soudu, které jsou v tomto rozsudku, tak jsou jiné než ty, které zveřejnila rodina Nečesaných na svých webových stránkách - přepsané a poupravené tak, jak se jim to jen hodilo. Ostatně, udělejte si každej názor na to sám!
STAHUJTE, ČTĚTE, SDÍLEJTE!
Odkaz na rozsudek ke stažení ZDE -> http://uloz.to/xCtPxdPh/rozsudek-pdf
Puvodni odkaz:
:arrow: https://www.facebook.com/radek.brant/me ... 909&type=3

Zatim jsem jeste necetl (venku sviti slunicko a jdu radeji ven), ale rozhodne si to prectu.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 264

Registrován: stř 06.11.2013, 21:07

Zbraň: G17 gen 4, g43

Bydliště: UH

Re: Lukas Necesany - utok v kadernictvi

Příspěvek od Jurda » ned 03.4.2016, 20:01

Právě jsem dočetl a potvrdilo se mi to, co jsem si o tom celou dobu myslel. Prostě senzace v podobě nevinného odsouzeného se nekoná.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 440

Registrován: pát 04.3.2011, 21:13

Bydliště: Opava

Re: Lukas Necesany - utok v kadernictvi

Příspěvek od Fox4077 » ned 03.4.2016, 21:25

Kluci, tak na to číhněte a dejte vědět.

Já na to nemám čas, chuť a asi ani žaludek. Dík.
Byť se mi dostane jíti roklí šeré smrti, nebudu se báti ničeho zlého. Neboť já budu ten nejhorší bastard, který v tom zatraceným údolí bude.
Jsem zlej, hnusnej a unavenej. Žeru ostnatej drát, chčiju napalm a trefím dávkou bleší řiť na 200 metrů.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 165

Registrován: stř 01.10.2014, 18:14

Re: Lukas Necesany - utok v kadernictvi

Příspěvek od smajlik » pon 04.4.2016, 7:14

Jurda: Viděl bych to stejně.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Lukas Necesany - utok v kadernictvi

Příspěvek od S474N » pon 04.4.2016, 11:33

Tak jsem tomu ted venoval cele dopoledne (realne od 8mi do ted), abych si to cele pozorne precetl.

Z rozsudku je patrno, ze:

- rozsudek je z 9.1.2014, takze HODNE stary

- zcela jiste je to peknej spratek - viz. prvotni vypovedi obou rodicu i prarodicu, ktere nasledne zacali menit ci "zjemnovat" (veci co ukradl a prodal vlastne neukradl, protoze byli jeho nebo mel tech 500 EUR dostat k svatku, tak to stejne byli jeho penize, apod.). Zejmena usmevne je to v kontrastu toho, ze mu ani vlastni rodice (a potazmo ani prarodice, u kterych bydlel) nedali vlastni klice od domu, protoze je pry "ztracel". Jen, jestli se nahodou neztracelo neco jineho *40* *3*

- zajimave vysledky rozboru vlasu a moci - nejenom marjanka, ale i metamfetamin. On tvrdil, ze rok abstinuje, vysledky znalce rikaji, ze cca mesic.

- pachove stopy po mistnosti - doposud Lukas verohodne nevysvetlil.

- co me prekvapilo, ze uz v tomto rozsudku nebylo k rekognici prihlizeno - timhle zejmena ovsem Lukas Necesany a jeho rodina argumentuje, ze probehlo "divne". Jenze soud k tomuto neprihlizel, tak proc to tak urputne resi?

- a co me prekvapilo jeste vic, bylo to poleno - o tom jsem vubec nevedel a ze si ho jeste vzal i predem, to je teda narez.

Na druhou stranu, nechapu, jaktoze pri dnesnich metodach nebyly zajisteny jednoznacne DNA stopy.

EDIT: kdyz jsem si ted jeste srovnal to datum rozsudku s datem,kdy jsem tohle tema tady zakladal, tak se musim ptat PROC tohle rodina neuverejnila na svych strankach?
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 144

Registrován: čtv 06.2.2014, 14:22

Zbraň: CZ83

Re: Lukas Necesany - utok v kadernictvi

Příspěvek od pelanj » pon 04.4.2016, 14:05

Odborníci snad omluví moji neznalost - jak je možné sejmout pachovou stopu z kliky a vypínače, na který sahaly desítky lidí ten den, záchranáři, atd. I jenom nevlastní syn na tu kliku sáhnul po pachateli. Kdyby tam byly stopy DNA, to je jiná.

Zajímalo by mě to z technického hlediska. L.N. asi bude vykuk, ale jeho vinu nebo nevinu nedokážu posoudit.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Lukas Necesany - utok v kadernictvi

Příspěvek od cmk » pon 04.4.2016, 14:21

My tu nikdy nemuzeme rict "je vinen/nevinen", my se jen muzeme dohadovat "pripustil, nebo nepripustil soud vsechny relevantni dukazy?" a "jsou vsechny dukazy, ktere soud pripustil, relevantni?".
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 222

Registrován: úte 03.1.2012, 15:53

Zbraň: Arminius HW38

Re: Lukas Necesany - utok v kadernictvi

Příspěvek od střelec z Havířova » úte 05.4.2016, 19:07

to pelanj: ...ak je možné sejmout pachovou stopu z kliky a vypínače, na který sahaly desítky lidí ten den, záchranáři, atd...

Teď nevím kde, ale narazil jsem na netu, možná, že to bylo i na tomto fóru, na pojednání jistých advokátů ve věci pachových stop. Jen si dovolím to shrnout: když se před psa a psovoda postavili snad 4 vzorky a ani pes ani psovod nevěděli, je-li některý ze vzorků onen hledaný, pak to pes nenašel. Věděl-li psovod, že tam ten vzorek je a dokonce věděl i který, pak pes bezpečně identifikoval vzorek. Závěr onoho rozboru zmiňovaných advokátů byl ten, že tento důkaz nemá žádnou vypovídající hodnotu, kromě toho, že pes je schopen rozeznat i tajná přání svého pána, jen aby si vysloužil pochvalu. Ale s objektivním určením důkazu to nemá nic společného. A pokud se nepletu, tak to není nic nového, údajně se tím již v minulosti zabývali i soudruzi v NDR (a to nemyslím ironicky, ale skutečně východoněmecká policie) a závěry vyzněly, jak jsem to uvedl.

Příspěvky: 144

Registrován: čtv 06.2.2014, 14:22

Zbraň: CZ83

Re: Lukas Necesany - utok v kadernictvi

Příspěvek od pelanj » úte 05.4.2016, 19:56

To jsem četl taky a narážel jsem na to. Pachová stopa je dle mě nepřípustný důkaz. Kdyby to byl spektrální analyzer a ne pes a určili shodu v 99 % případů, byla by to jiná.

Příspěvky: 658

Registrován: stř 30.11.2005, 20:19

Zbraň: GLOCK

Bydliště: UH

Re: Lukas Necesany - utok v kadernictvi

Příspěvek od GLOCK69 » úte 05.4.2016, 20:50

Nevím nakolik se metodika a výcvik psů zlepšil, ale před lety byly pachové stopy problém a nebyly brány jako plně průkazné...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 63

Registrován: ned 31.1.2016, 13:56

Zbraň: Glock 17

Re: Lukas Necesany - utok v kadernictvi

Příspěvek od beton » úte 05.4.2016, 22:40

střelec z Havířova píše:to pelanj: ...ak je možné sejmout pachovou stopu z kliky a vypínače, na který sahaly desítky lidí ten den, záchranáři, atd...

...
Odebereš pachovku a pes pak určuje zda se schoduje s dalším dodaným vzorkem. Odebíráni pachovky na místě činu a pro srovnání vždy prování někdo jiný. Pachová stopa se dá najít po delší dobu než vydží třeba daktilky.
Trochu zjednodušený popis odebírání pachovek:
Otisky pachové stopy se snímají z míst předpokládaného
dlouhodobého kontaktu pachatele s předmětem nebo
místem, z oděvních svršků nebo osobních předmětů,
které na místě činu pachatel zanechal.
1.Pachový snímač se pinzetou vyjme z obalu, přiloží se na pachovou
stopu a obal se ihned uzavře. Pachový snímač se překryje větším
alobalem a zatíží. Po uplynutí doby potřebné ke snímání se alobal
sejme a pachový snímač se pinzetou vloží zpět do obalu, který se
ihned uzavře.
Minimální doba potřebná pro sejmutí otisku pachové stopy je 30
minut, pokud otisk pachové stopy je snímán krátce po spáchání tr.
činu z předmětů s nimiž měl pachatel dlouhodobý kontakt.
2.Podezřelé osobě se odebírají pachy na dva pachové snímače. Každý se uloží
do samostatného obalu.
Odebírání srov. pach. konzerv provádějí pouze proškolení policisté, a jsou téhož
pohlaví jako podezřelá osoba.
Proškolený policista vyjme pinzetou pachový snímač z obalu a tímto nástrojem
jej přiloží podezřelé osobě na holé tělo z boku v oblasti pasu, kde se nechá
působit po dobu nejméně 20 minut. Podezřelá osoba se pachového snímače
nesmí dotýkat ani umytýma rukama. Po uplynutí této doby se stejným nástrojem
pachový snímač sejme a uloží do obalu, který je opatřen řádně vyplněným
štítkem červené barvy a obal se ihned uzavře.

Psovod neví, čí vzorek tam je, takže nemůže psa nevádět kde najít.

Příspěvky: 144

Registrován: čtv 06.2.2014, 14:22

Zbraň: CZ83

Re: Lukas Necesany - utok v kadernictvi

Příspěvek od pelanj » úte 05.4.2016, 23:29

Postup hezký, ale mě se to prostě nezdá z technologického hlediska. Je tam tolik proměnných a nejisté vyhodnocení, že bych to bral maximálně jako orientační stopu - a to s velkou rezervou. Nejde mi konkrétně o tenhle případ, ale obecně.

Jak vypadá ten pachový snímač? Představil bych si ho jako nějakou sterilní vatu nebo tkaninu, která sama o sobě nemá žádný zapach. Nebo něco jako houba?

Z kolika vzorků ten pes vybírá? Kde se vezmou ty ostatní vzorky? Dokáže psovod poznat. který je ten správný? Pachovou stopu nechá pachatel rukama a referenční vzorek se sbírá z těla? U kuřáků bych tipl, že hlavní vedoucí složka bude z tabáku...atd.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 563

Registrován: sob 07.10.2006, 9:35

Re: Lukas Necesany - utok v kadernictvi

Příspěvek od U.I. » stř 06.4.2016, 1:27

vůbec se nechci vyjadřovat k tématu, trochu offtopic - ale výše diskutující vznesli dotaz na to jak vypadá pachová stopa.. sám sem si říkal, jak to asi bude, použil jsem strejdu googla a vypadlo na mě toto

http://www.ahaonline.cz/clanek/trapasy/ ... stoli.html - na zdroj se nedívejte :) ale fotky jsou tam dobré

např http://img.ahaonline.cz/static/old_aha/ ... nzervy.jpg

nebo pak http://www.bezpecnykraj.cz/Files/FckGal ... _stopy.jpg

takže asi tak :)) zavařovačka na okurky a kus sterilního obvazu či co to je :))
Uživatelský avatar

Příspěvky: 225

Registrován: ned 17.1.2010, 4:39

Zbraň: Glock34,Norinco1911

Re: Lukas Necesany - utok v kadernictvi

Příspěvek od MRBLUE » stř 06.4.2016, 11:29

Pachove stopy su problem z niekolkych dovodov.
1. Su prenesitelne, napr. veziete sa v taxiku a po vas si tam sadne pachatel a ten nasledne na mieste cinu sedi v kresle. Zanecha tam svoju, ale aj vasu pachovku, prenesenu na svojom odeve. Pokial by pes mal k dispozicii vasu pachovu konzervu, oznaci zhodu aj ked ste na mieste neboli...
2. Su nedefinovatelne, pachova stopa sa sklada z tisicov znakov a pes oznacuje len ciastocnu zhodu, kedze sa stopa odobrata aj porovnavana meni. Oxidaciou, cinnostou bakterii, chemickymi procesmi v nosici... Tiez porovnavana osoba meni svoj pach podla teploty okolia, stravy, podla kozmetickych pripravkov... A kedze pes nevie hovorit, nikto nevie co vlastne oznacil a na kolko percent je zhoda. Staci aby pachatel rovnako ako vy pouzival Pitralon a vy ste zrovna na nestastie v blizkosti miesta cinu a podobate sa popisu pachatela...
3. Su falsovatelne, bol nejeden pripad kedy mali policajti podozrenie na konkretnu osobu a potrebovali sa nejako odrazit, tak si konzervy upravili tak aby bola zhoda aka im vyhovovala. Ked sa ukazalo ze clovek preukazatelne nemohol skutok urobit, zvalili to na psa.

Podobna situacia je aj s DNA stopami, ktore su sice jasne rozpoznatelne, ale su velmi lahko prenesitelne. Staci ze napriklad v tomto konkretnom pripade ste boli jeden kdat v kadernictve a uz tam vase DNA stopy mozu byt. Vlasy, lupienky koze...

Zatial najspolahlivejsia je daktilka, kde sa odtlacok v podstate neda preniest a ani upravovat. Musi mat stanoveny pocet markantov aby bol pouzitelny.

A to ze na klucke bola pachova stopa je absurdita. Za tak kratku dobu sa neprenesie.

Tieto informacie mam od cloveka, ktory je kapacita v odbore odorologia. Ten aj tvrdi ze je smutne ze sa k pachovkam vyjadruju kinologovia (odbornici na psov) a nie odorologovia (odbornici na pachy).

Příspěvky: 658

Registrován: stř 30.11.2005, 20:19

Zbraň: GLOCK

Bydliště: UH

Re: Lukas Necesany - utok v kadernictvi

Příspěvek od GLOCK69 » stř 06.4.2016, 18:32

Nevím jestli otisk nejde přenést, kdysi nám jeden starý pardál na školení předváděl, že to za určitých okolností jde...

Příspěvky: 1

Registrován: pon 04.4.2016, 3:34

Zbraň: zadna

Re: Lukas Necesany - utok v kadernictvi

Příspěvek od Julian » čtv 07.4.2016, 4:59

Mě by hrozně zajímalo jak to bylo doopravdy, bohužel jak to bylo ví asi jen L.N.

Není mi jasné několik věcí:
1/ Když tu kadeřnici našel její syn tak je ve výpovědi jasně napsáno že si odemkl klíčem a že bylo zamčeno minimálně na jeden západ
...jak ji mohl někdo zamknout ? ta ženská v bezvědomí se zamkla sama nebo pachatel za sebou zamknul ?

2/ L.N. se šel nechat ostříhat. Jedna verze je že ho nevzala a on se naštval, "chytil nerva" a bacil ji polenem, ale on to přece dopředu nemohl vědět že ho odmítne, tak proč by si sebou bral poleno?

3/ Pokud by loupežné přepadení cíleně dopředu plánoval tak je divný proč by chodil zrovna do kadeřnictví a navíc v centru města kde ho lidé znají a ještě to řikal i tomu pánovi na doučování - "je 16.45, běžim do kadeřnictví".

4/ poleno - v kadeřnictví se vražedný nástroj nenašel, jako by se do země propadlo, takže pachatel si ho odnesl. Ale na ulici si nikdo nevšiml kolemjdoucího s 30-40cm dlouhým polenem od krve. Žádní svědci.

Příspěvky: 19

Registrován: pát 16.3.2007, 10:51

Zbraň: GLOCK

Bydliště: České Švýcarsko

Re: Lukas Necesany - utok v kadernictvi

Příspěvek od Japhy » čtv 07.4.2016, 7:27

1. Kadeřnici s penězi měly zmizet i klíče.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 63

Registrován: ned 31.1.2016, 13:56

Zbraň: Glock 17

Re: Lukas Necesany - utok v kadernictvi

Příspěvek od beton » pát 08.4.2016, 18:48

MRBLUE: Daktilka nevydrží zdaleka tak dlouho jako pachovka. Vyzkoušej si jak se potíš, když jsi nervózní. A když jdeš někoho přepadnout, tak nervózní určitě budeš.
Stasi v DDR měla s pachovkama velice bohaté zkušenosti. A od té doby se značně pokročilo.
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

Re: Lukas Necesany - utok v kadernictvi

Příspěvek od john.hawk » čtv 05.5.2016, 11:34

všechno se dá zmanipulovat.. pachovka, otisk, přenos DNA..z kontrolního vzorku do zajištěného vzorku..
otázou je máme mechanismus na to aby se to nestávalo ?
nevím jak na OKTE, ale asi by se to dalo odhalit tím, že by ty důkazy přezkoumávalo více lidí..

Zpět na „Sledované případy“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz