Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je sob 20.4.2019, 3:42Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 241 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Další
 Lukas Necesany - utok v kadernictvi 
Autor Zpráva

Registrován: 11/2006
Příspěvky: 716
Bydliště: Teplicko - Osek
Příspěvek Re: Lukas Necesany - utok v kadernictvi
john.hawk: Subjektivně máš pravdu. Ale objektivně budeš mít problém, to dokázat. :mrgreen: Zdravím.

_________________
V nouzi poznáš -Jericho FB!


ned 08.5.2016, 18:25
Profil
VIP člen
Uživatelský avatar

Registrován: 03/2005
Příspěvky: 13198
Bydliště: mám
Příspěvek Re: Lukas Necesany - utok v kadernictvi
Nečesaný přišel k soudu v horečkách. "Je zbytečné situaci hrotit," reagoval soudce a jednání odročil

Středeční odvolací jednání s Lukášem Nečesaným bylo odročeno. Nečesaný přinesl lékařskou zprávu, podle které má akutní bronchitidu. Zprávu mu vystavila nemocnice, kde je ředitelem jeho otec. Odvolací řízení vrchní soud přeložil na 31. srpna. Nečesaný čelí obžalobě z pokusu o vraždu kadeřnice v Hořicích na Jičínsku, královéhradecký soud ho nepravomocně potrestal 13 lety vězení.

Praha - Pražský vrchní soud ve středu odročil naplánované odvolací jednání s Lukášem Nečesaným, který senátu řekl, že je nemocný. Lékařskou zprávu mu vystavila liberecká krajská nemocnice, v níž je ředitelem mladíkův otec. Soudce uvedl, že "je zbytečné situaci hrotit". Nečesaný čelí obžalobě z pokusu o vraždu kadeřnice v Hořicích na Jičínsku, královéhradecký soud ho nepravomocně potrestal 13 lety vězení.

"Včera (v úterý) odpoledne nám přišla žádost obhájce o odročení s tím, že obžalovaný je nemocen a trvá na osobní účasti," konstatoval před zaplněnou jednací síní předseda odvolacího senátu Jiří Lněnička. Doplnil, že k žádosti byla přiložena lékařská zpráva Krajské nemocnice Liberec, podle níž Nečesaný trpí akutní bronchitidou, tedy zánětem průdušek.
Čtyřiadvacetiletý Nečesaný k soudu dorazil s krkem ovázaným šátkem. "Jsem tři dny v horečkách. (...) Asi nebudu schopen reagovat úplně kompetentně," sdělil senátu. Podotkl, že nejde o žádné obstrukce a že je to za 3,5 roku trestního řízení poprvé, kdy mu nemoc brání účastnit se jednání.

Že by šlo o obstrukce, odmítl i Nečesaného advokát Oldřich Chudoba. Uvedl, že zprávu vystavila liberecká nemocnice z toho důvodu, že v době onemocnění pobýval Nečesaný u rodičů, a nemocnice tedy byla nejbližším zdravotnickým zařízením.

"Je zbytečné situaci hrotit a držet tu obžalovaného násilím," konstatoval po krátké poradě senátu Lněnička a odročil zasedání na 31. srpna.

Právníci Nečesaného před pár dny navíc předložili nové důkazy, které chtějí, aby u Vrchního soudu V Praze zazněly. Mimo jiné sehnali výpovědi dvou vězňů, kteří v tuto chvíli sedí ve vězení na Pankráci a kteří mají zpochybnit věrohodnost výpovědi jednoho ze spoluvězňů Nečesaného Jiřího Fundy. Ten v dubnu před soudem v kukle uvedl, že se mu Nečesaný s napadením ženy svěřil.

"Jeden z těch vězňů našeho právníka navíc kontaktoval sám. A v protokolu uvádí, že svědek Funda si celé Lukášovo přiznání vymyslel a sám se s tím pochlubil. Tyhle svědky, kteří to dosvědčují, chceme pozvat, aby před soudem promluvili," řekl po soudu Aktuálně.cz otec Nečesaného Luděk Nečesaný, který je sám policií vyšetřován kvůli korupci v Liberecké krajské nemocnici.

"Druhá věc je, že jsme se prostřednictví babičky pana Fundy, dostali k psychologickému posudku na pana Fundu, který byl vyhotoven v jeho trestní věci," dodal k Nečesaný. Posudkem chtějí dokázat, že Funda není věrohodný svědek a vyvrátit tak jeho výpověď.
Justice Nečesaného poslala do vězení už dříve, do kauzy se ale vložil Nejvyšší soud, který původní odsuzující rozsudek zrušil.

Útok v hořickém kadeřnictví se odehrál v únoru 2013 těsně před koncem pracovní doby. Pachatel kadeřnici nejméně šestkrát udeřil do hlavy polenem a z peněženky jí ukradl 10 tisíc korun. Vážně poraněnou ženu našel později její syn, život jí zachránili lékaři.
Nečesaný, který v době útoku studoval poslední ročník střední školy, přiznává, že v kadeřnictví byl. Prý se chtěl nechat ostříhat před schůzkou s přítelkyní, kadeřnice ale už zavírala, a proto odešel. Tvrdí, že ženu musel někdo napadnout až po jeho odchodu.
Mladíkovi přitížila výpověď spoluvězně Jiřího Fundy, jemuž se údajně přiznal. Obhajoba předložila odvolacímu soudu znalecký posudek na Fundu, kterým chce jeho tvrzení znevěrohodnit.

Puvodni odkaz:
:arrow: http://zpravy.aktualne.cz/domaci/odvola ... position-6

_________________
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek


stř 27.7.2016, 10:34
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky

Registrován: 01/2012
Příspěvky: 217
Příspěvek Re: Lukas Necesany - utok v kadernictvi
Spolek podává v případu Nečesaného trestní oznámení na státní zástupkyni

Spolek Šalamoun podal trestní oznámení na státní zástupkyni Lenku Faltusovou, která dohlíží na případ Lukáše Nečesaného. Ten byl nepravomocně odsouzen ke 13 letům vězení za pokus o vraždu kadeřnice v Hořicích, k níž došlo v roce 2013. Faltusová Právu řekla, že se k trestnímu oznámení nebude vyjadřovat, neboť o něm nemá žádné informace.

Podle spolku se státní zástupkyně dopustila zneužití pravomoci úřední osoby tím, že loni v létě zadala policistům za úkol vytěžit Nečesaného spoluvězně, přičemž jeden z nich policistům řekl, že se mu Nečesaný k útoku na kadeřnici přiznal.

Spolek má za to, že v dané fázi trestního řízení mohl takový příkaz policii uložit pouze soudce.

„Tyto důkazy jsou dle našeho názoru z důvodu nezákonného způsobu jejich opatření v kauze pana Nečesaného nepoužitelné z důvodu jejich nezákonného základu,” tvrdí spolek.

„Vzhledem k adresnosti zadání státní zástupkyně je zřejmé, že úmyslem jejího činu nebylo objektivní prošetření skutku, ale vyhledání usvědčujících důkazů proti konkrétní osobě,” stojí v oznámení, které spolek adresoval vrchní státní zástupkyni Lence Bradáčové.

„Věříme, že Vrchní státní zastupitelství v Praze tyto skutečnosti prošetří a v případě potvrzení dojde k trestu pro danou státní zástupkyni,” dodal k podání trestního oznámení otec Lukáše Nečesaného Luděk.

Faltusová o podání žaloby zatím neví. „O podané žalobě nemám žádné informace, zatím mne nikdo neinformoval. Nemohu se proto k ničemu vyjádřit,“ uvedla na žádost Práva o reakci na podanou žalobu Lenka Faltusová.

https://www.novinky.cz/krimi/410758-spo ... pkyni.html


pon 01.8.2016, 19:05
Profil
VIP člen
Uživatelský avatar

Registrován: 03/2005
Příspěvky: 13198
Bydliště: mám
Příspěvek Re: Lukas Necesany - utok v kadernictvi
Soud potvrdil Nečesanému za pokus o vraždu kadeřnice 13 let vězení

Lukáš Nečesaný půjde za pokus o vraždu kadeřnice do vězení. Vrchní soud v Praze ve středu zamítl jeho odvolání a potvrdil tím třináctiletý trest, který mu letos vyměřil hradecký soud. Ještě před začátkem jednání požádal jeden z dvojice advokátů Nečesaného o odročení jednání. Hlavní vyšetřovatel totiž údajně přiznal své milence, že Nečesaný je nevinný a kauza je politicky vykonstruovaná.

Mladá žena tvrdí, že byla milenkou kriminalisty v době, kdy ten v jiném případu stíhal jejího manžela. Žena prý uvedla, že jí vyšetřovatel sdělil, že „Nečesaný to neudělal, že je to jiná hra a že v tom je politika, protože jde o jeho otce”. „Je to důležité pro objektivitu celého vyšetřování,“ myslí si advokát Nečesaného Oldřich Chudoba.

Soudce Lněnička však jeho návrh na odročení zamítl a později zamítl i obhajobou navrhovaný výslech této milenky, protože by byl podle něj zbytečný. „Svědectví, které se dozvěděla v posteli, nemůže přinést zásadní změny v důkazní situaci,“ dodal Lněnička.

Je prý dost důkazů
Obhájci Nečesaného ve svých závěrečných řečech především vytýkali nedostatky Krajského soudu v Hradci Králové, který již dvakrát Nečesaného uznal vinným z pokusu o vraždu. Důkazy podle Chudoby hodnotil selektivně v Nečesaného neprospěch a naopak důkazy svědčící ve prospěch obžalovaného prý bagatelizoval a účelově měnil obsah některých důkazů.

Podle státní zástupkyně je na místě odmítnout veškerou argumentaci obžalovaného a jeho obhájců, protože hradecký soud shromáždil dostatečné množství důkazů, které do sebe zapadají, a logicky je zhodnotil.

„Celá záležitost mě velmi trápí, zasahuje mi do života už přes tři roky,“ uvedl ve své závěrečné řeči Nečesaný. „Poškozenou jsem nenapadl, neměl jsem k tomu důvod ani bych to neudělal. Nevím, kdo za tím stojí, kdo koho zná,“ dodal s tím, že věří, že bude dodržen zákon a bude rozhodnuto spravedlivě.

Nečesaný podle obžaloby napadl kadeřnici v únoru 2013 v podvečer v Hořicích na Jičínsku. Do kadeřnictví přišel krátce před zavírací dobou. V kadeřnictví měl přineseným polenem zaútočit šesti ranami na ženu, která zrovna zavírala, vzít jí z kabelky deset tisíc korun a odejít. Vážně zraněnou ženu našel její syn, život jí zachránili lékaři.

Nečesaný už dříve přiznal, že v inkriminovanou dobu v kadeřnictví byl, zbytek je ale prý výmysl. Kadeřnice ho prý už nechtěla ostříhat, proto se otočil a odešel.
V případu se velmi angažuje otec Nečesaného Luděk Nečesaný, podle něhož jdou náklady na synovu obhajobu do miliónů.

Válková intervenovala
Krajský soud v Hradci Králové v lednu 2014 poslal Nečesaného za pokus o vraždu na šestnáct let do vězení. Vrchní soud v Praze ale tento rozsudek posléze v neveřejném zasedání zrušil a vrátil zpět k novému projednání. Hradecký soud ale mladíkovi uložil opět šestnáctiletý trest. V červenci téhož roku odvolací soud snížil Nečesanému trest na 13 let.

V roce 2015 ale na základě intervence tehdejší ministryně spravedlnosti Heleny Válkové (ANO) Nejvyšší soud odsuzující rozsudek pro nedostatek důkazů zrušil. Případ tak opět putoval do Hradce Králové, kde napadená kadeřnice prohlásila, že Nečesaného poznala. Při původním hlavním líčení si nebyla jistá. Soud svůj odsuzující verdikt odůvodnil také pachovými a trasologickými stopami.

Trestní oznámení na detektivy
Nečesaného spoluvězeň z vazby Jiří Funda navíc vypověděl, že se jim údajně mladík na cele svěřil, že kadeřnici napadl, ale že má otec dobré právníky, kteří ho „z toho vysekají“. Obhajoba se snažila Fundovu věrohodnost napadnout, soud ale její námitku neuznal a Nečesanému opět vyměřil třináctileté vězení.

Luděk Nečesaný kvůli Fundově výpovědi podal na vyšetřovatele případu trestní oznámení. Tvrdí, že policisté získali Fundovu výpověď výměnou za protislužbu, což má dokazovat svědectví dalšího vězně Juraje Horvátha. Tomu se zase měl údajně Funda svěřit, že si vše vymyslel.

„Pan Funda je pro mě odporný lhář. Považuji ho za odporný polétající hmyz,“ prohlásil ve středu Nečesaný.

Puvodni odkaz:
:arrow: https://www.novinky.cz/krimi/413383-sou ... ezeni.html

_________________
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek


stř 31.8.2016, 15:45
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: 03/2014
Příspěvky: 1842
Bydliště: Plzensko
Příspěvek Re: Lukas Necesany - utok v kadernictvi
Lněnička :lol: :lol: :lol:

_________________
G17gen4


čtv 01.9.2016, 3:02
Profil
Aspirant na exota
Aspirant na exota
Uživatelský avatar

Registrován: 01/2014
Příspěvky: 318
Příspěvek Re: Lukas Necesany - utok v kadernictvi
Julian píše:
Mě by hrozně zajímalo jak to bylo doopravdy, bohužel jak to bylo ví asi jen L.N.

Není mi jasné několik věcí:
1/ Když tu kadeřnici našel její syn tak je ve výpovědi jasně napsáno že si odemkl klíčem a že bylo zamčeno minimálně na jeden západ
...jak ji mohl někdo zamknout ? ta ženská v bezvědomí se zamkla sama nebo pachatel za sebou zamknul ?

2/ L.N. se šel nechat ostříhat. Jedna verze je že ho nevzala a on se naštval, "chytil nerva" a bacil ji polenem, ale on to přece dopředu nemohl vědět že ho odmítne, tak proč by si sebou bral poleno?

3/ Pokud by loupežné přepadení cíleně dopředu plánoval tak je divný proč by chodil zrovna do kadeřnictví a navíc v centru města kde ho lidé znají a ještě to řikal i tomu pánovi na doučování - "je 16.45, běžim do kadeřnictví".

4/ poleno - v kadeřnictví se vražedný nástroj nenašel, jako by se do země propadlo, takže pachatel si ho odnesl. Ale na ulici si nikdo nevšiml kolemjdoucího s 30-40cm dlouhým polenem od krve. Žádní svědci.


A pokud je pravda, ze tedy sel od ucitele ke kadernici a pak na rande a pak ho kamarad vezl domu, tak to musel mit asi nervy z oceli ... pokud ani "kamaradka na rande" - ktera to byla? Soucasna manzelka? Ani jeho vrstevnici a ani babicka nic nepoznaly?

A co svedci? Nikdo nikoho nevidel? Zbran se take nenasla a pani kadernice k pameti neprisla?

Pachovky se daji zfalsovat jako nic a policiste jsou v tom experti. Ze LN je pekny spratek, o tom zadna...


sob 03.9.2016, 15:02
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 10/2014
Příspěvky: 165
Příspěvek Re: Lukas Necesany - utok v kadernictvi
Mě celkem dorazila bývalá přítelkyně kriminalisty a celkové úvahy o konspiraci a snahu o likvidaci celé rodiny z "vyšších zájmů". Čtená závěrečná řeč mě taky dorazila. Nevím jestli správný, ale svůj názor mám a jen jsem si ho utvrdil :-). Panu Nečesanému nevěřím vůbec nic. Ani nos mezi očima :D .


ned 04.9.2016, 9:45
Profil
VIP člen
Uživatelský avatar

Registrován: 03/2005
Příspěvky: 13198
Bydliště: mám
Příspěvek Re: Lukas Necesany - utok v kadernictvi
V případu Nečesaný je rozhodnuto, Nejvyšší soud zatím verdikt nezveřejní

Nejvyšší soud rozhodl o dovolání Lukáše Nečesaného, který byl pravomocně odsouzen k 13 letům vězení za pokus o vraždu kadeřnice v Hořicích na Jičínsku. Soud však zatím verdikt nezveřejní, nejprve chce vypracovat odůvodnění. Už dříve však mladíka propustil na svobodu.

Mluvčí Nejvyššího soudu (NS) Petr Tomíček očekává, že instituce rozhodnutí vypracuje rychle, nevyužije tedy měsíční lhůtu, kterou jí dává zákon. V řádu dní NS dokončí odůvodnění, potom rozhodnutí se spisem postoupí zpět krajskému soudu v Hradci Králové, který ho doručí účastníkům řízení.

Lukáš Nečesaný našel u NS zastání už v květnu 2015. Tehdy byl téměř rok ve vězení, ale soud vyslyšel stížnost tehdejší ministryně spravedlnosti Heleny Válkové a nařídil nový proces. Nečesaného tehdy okamžitě propustil z vězení.

„Soudy si zcela účelně vybraly ze spisu to, co se jim hodilo a bylo v neprospěch obžalovaného, a naopak přehlédly to, co bylo v jeho prospěch,“ uvedl tehdy předseda senátu NS Jan Bláha.

V novém procesu však Nečesaný znovu dostal 13 let a Vrchní soud v Praze rozsudek potvrdil. Přesto Lukáš Nečesaný, který si najal špičkové právníky, šel loni před Vánoci opět domů. NS tehdy rozhodl, že na výsledek dovolání počká na svobodě (psali jsme zde).

„Přerušení výkonu trestu je jednou z možností, které umožňuje zákon. Není však možné předjímat, jak soud ve věci rozhodne,“ zdůraznil v prosinci Tomíček.

Nečesaný po již druhém propuštění z vězení znovu zopakoval, že je nevinný a prohlásil, že si stále drží naději na spravedlnost.

„Je to názor Nejvyššího soudu, který já respektuji a měly by ho respektovat i ty soudy pod ním. Já mohu být jen vděčný, že jsou takoví lidé jako pan Bláha,“ řekl Nečesaný s odkazem na předchozí verdikt NS, který jeho trest zrušil.

Útok v hořickém kadeřnictví se stal v únoru 2013. Pachatel kadeřnici nejméně šestkrát udeřil do hlavy polenem a z peněženky jí ukradl 10.000 korun. Vážně poraněnou ženu našel později její syn. Život jí zachránili lékaři, po útoku trpěla výpadkem paměti.

Přiznává, že v kadeřnictví byl, před útokem ale odešel

Nečesaný přiznává, že v kadeřnictví byl - prý se chtěl nechat ostříhat, kadeřnice ale už zavírala, a proto odešel. Tvrdí, že ženu musel napadnout někdo jiný až po jeho odchodu. Podle verdiktu mladíka usvědčují například pachové stopy, které se našly na kabelce napadené ženy nebo na vypínači. Motiv činu byl podle rozsudku majetkový, Nečesaný měl dluhy.

Podle Nečesaného policisté „udělali z dvacetiletého kluka na zakázku vraha“. Poté, co jej NS při svém prvním rozhodování propustil z výkonu trestu na svobodu, oženil se a stal se otcem.

Pražský vrchní soud se kauzou zabýval třikrát. Napoprvé ji vrátil královéhradeckému soudu k novému projednání, napodruhé Nečesanému o tři roky snížil původní šestnáctiletý trest s odůvodněním, že pachatel je mladý a že je možné, že se z potrestání poučí. Napotřetí znovu uložil 13 let (více zde).

Puvodni odkaz:
:arrow: http://hradec.idnes.cz/rozhodnuti-nejvy ... zpravy_the

_________________
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek


stř 29.3.2017, 16:12
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky

Registrován: 05/2012
Příspěvky: 62
Příspěvek Re: Lukas Necesany - utok v kadernictvi
Nejvyšší soud zrušil rozsudek nad Nečesaným

Nejvyšší soud (NS) opět zrušil rozsudek nad Lukášem Nečesaným, kterého obžaloba už čtyři roky viní z pokusu o vraždu kadeřnice v Hořicích. Informovala o tom v úterý Česká televize. Spis má nyní na stole krajský soud.

Nejvyšší soud navíc rozhodl, aby krajský soud změnil senát, který o případu bude znovu rozhodovat, a to s ohledem na pochybení soudu.

https://www.novinky.cz/krimi/435307-nej ... sanym.html


úte 18.4.2017, 9:44
Profil

Registrován: 05/2012
Příspěvky: 62
Příspěvek Re: Lukas Necesany - utok v kadernictvi
https://www.novinky.cz/krimi/455360-on- ... aloby.html

Soud zprostil Lukáše Nečesaného obžaloby


no...a je to


pon 20.11.2017, 10:17
Profil

Registrován: 01/2012
Příspěvky: 217
Příspěvek Re: Lukas Necesany - utok v kadernictvi
Jedná vlaštovka jaro nedělá...

Zatím vyhrál bitvu. Otázkou bude, jak dopadne válka. A pokud se mu podaří vyhrát i válku, to teprve bude něco. A pak to jako daňoví poplatníci všichni kolektivně zaplatíme, neboť bych logicky očekával, že to, čím prošel, si nechá hodně pěkně zaplatit. A paradoxní na tom všem je, že ti největší zločinci (zkorumpování soudci a vyšetřovatelé) z toho vyjdou vysmátí a čistí jako lilie.

Fakt si někdy říkám, jestli by takový Viktor čistič nebyl to pravé ořechové...


pon 20.11.2017, 16:55
Profil
VIP člen
Uživatelský avatar

Registrován: 11/2014
Příspěvky: 130
Bydliště: Brno
Příspěvek Re: Lukas Necesany - utok v kadernictvi
Jestli ona by taky nepomohla třeba částečná odpovědnost zúčastněných za chybný rozsudek... třeba by těch vyžírků u soudu potom bylo i míň :) Protože v poslední době by to nebyl první a zdaleka ani poslední případ odsouzeného neprávem.


pon 20.11.2017, 23:46
Profil

Registrován: 12/2005
Příspěvky: 330
Příspěvek Re: Lukas Necesany - utok v kadernictvi
Viktora Čističe bych nevolal. Od něj je jen krůček k Eskadrám smrti. (Já vím, v Plzni už patrně operují... :mrgreen: ) No a pak tu máme fašismus/komunismus v té nejryzejší podobě.

Lepší by bylo, kdyby soudci a státní zástupci byli slušní lidé (což snad ve většině případů jsou). Ale jak toho dosáhnout netuším.

_________________
Korty

"... jen z mých mrtvých rukou!"


úte 21.11.2017, 7:43
Profil
Partner MujGLOCK
Uživatelský avatar

Registrován: 11/2006
Příspěvky: 2103
Příspěvek Re: Lukas Necesany - utok v kadernictvi
no, i slušný člověk musí bejt statečnej a říci na rovinu na tuhle hru nemám karty ( státní zástupce) prostě to tak holt je. a pokud se v celém řetězci objeví nějako sporný článek - chyba PO tak se zpochybňuje celý řetezec důkazů i úkonů. Jediná obrana proti tomu je dělat věci správně a zákonně. I kdyby ji LN tím polenem rozbil hlavu, musí na to bejt jednoznačné důkazy..a ty zde prostě chybí..holt smůla..
Otázkou zůstává zda si naše Justice nezaslouží reformu..myslím si že ano.. :crazy:

_________________
www.combatsim.eu


stř 22.11.2017, 8:23
Profil

Registrován: 01/2012
Příspěvky: 217
Příspěvek Re: Lukas Necesany - utok v kadernictvi
Pokud nebude soudce/státní zástupce právně a finančně zodpovědný za svou činnost, pak je to vše o ničem. Zrovna minulý týden jsem opět prohrál soud (na cca 55000 Kč) proto, že soudkyně (údajně nepodjatá a nestranná) zdůvodnila rozsudek odvoláváním se na dřívější rozsudek v mé předchozí věci. Potud ano. Problém spočívá v tom, že jsem soud informoval o podané žalobě na obnovu řízení v předchozí kauze a to z důvodu toho, že mezitím NS zrušil a zcela rozcupoval rozsudek, ze kterého vycházela moje předchozí prohra a navíc označil postup odvolacího soudu jako nepřípustný projev svévole a porušení zákona. Téměř úsměvné je, ale samozřejmě jak pro koho, že tento zpackaný rozsudek ústavní soud i přes to, že tam došlo ke zjevnému porušení zákona dle stanoviska NS (které má logiku), označil za zcela správný. Zrovna jsem před snad dvěma dny na Seznamu sledoval rozhovor s JUDr. Rycheckým, předsedou ÚS, a on tam vysvětloval, že ÚS je jakousi pojistkou a jistotou dodržování zákona. Mně schvalování porušení zákona ze strany ÚS nějak nepřesvědčuje o dodržování zákona. A není odvolání.
A státní zástupci - také samostatná kapitola. Stačí jedna ukázka-citát: "Rozsudek nikdy nenabyl právní moci i přes to, že je to na něm písemně vyznačeno".

A tak mi to připadá, že pokud soudní mašinérie nedostane pořádně po hubě, tak se nic nezmění. Proto ten Viktor....


stř 22.11.2017, 16:18
Profil

Registrován: 12/2005
Příspěvky: 330
Příspěvek Re: Lukas Necesany - utok v kadernictvi
Rychetský.
To je zlo! Ten bolšán by se k jakémukoli soudu neměl přibližovat na méně jak 500m.

Nu, ryba hnije od hlavy, říkávávalo se...

_________________
Korty

"... jen z mých mrtvých rukou!"


čtv 23.11.2017, 9:14
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 04/2016
Příspěvky: 255
Bydliště: Kunnersdorf
Příspěvek Re: Lukas Necesany - utok v kadernictvi
Jarda K. Myslíš od hlavy jako "hlavy státu" ? V tom případě souhlasím.


čtv 23.11.2017, 12:02
Profil

Registrován: 12/2005
Příspěvky: 330
Příspěvek Re: Lukas Necesany - utok v kadernictvi
Nu, v tomto případě bylo psáno o soudní moci, kde s. Rychetský sedí na vrcholu potravního řetězce. Bohužel. :mad:

Jakou "hlavu státu" máte na mysli? Pomněte, že Hlava státu se nevolí.
Nevím jaké máte informace o jediném možném a právoplatném obyvateli pražského Hradu. Mě Karel H-L jako hniloba nepřijde!
8-)

_________________
Korty

"... jen z mých mrtvých rukou!"


pát 24.11.2017, 8:10
Profil
VIP člen
Uživatelský avatar

Registrován: 03/2005
Příspěvky: 13198
Bydliště: mám
Příspěvek Re: Lukas Necesany - utok v kadernictvi
Soudy pomíjely a bagatelizovaly důkazy v případu Lukáše Nečesaného, píše nový senát ve zprošťujícím rozsudku

Nepoužitelná rekognice, nevěrohodná výpověď napadené kadeřnice, špatná policejní práce.

Takové závěry stojí v rozsudku Krajského soudu v Hradci Králové, který zprostil obžaloby Lukáše Nečesaného.

Pro tvrzení státní zástupkyně, že tehdy jedenadvacetiletý muž napadl kadeřnici v Hořicích na Jičínsku, není podle nového senátu jediný důkaz.

Kauzou Nečesaného se Krajský soud v Hradci Králové zabýval celkem čtyřikrát. Třikrát ho uznal vinným, napočtvrté ho nový senát obžaloby zprostil.

„Osoba Lukáše Nečesaného obecně nesplňuje typologii osobnosti pachatele činu popsaného ve znělce obžaloby,“ stojí v bodě číslo 283 rozsudku ve věci Lukáše Nečesaného. Ten se celkem čtyřikrát zpovídal u soudu z údajného pokusu o vraždu kadeřnice v Hořicích na Jičínsku.

Soudy ho za útok, ke kterému došlo v roce 2013, třikrát uznaly vinným. Až naposledy loni v listopadu – po výměně senátu – ho Krajský soud v Hradci Králové obžaloby zprostil.

„Výpovědi poškozené nebyly konzistentní ani neměnné, v podstatných okolnostech se rozcházela, chybí jí 100 % paměťová stopa na dobu těsně před událostí a po události, a nelze tak u ní vyloučit amnézii, respektive ve světle uplatněné obhajoby ji soud musí připustit, a proto nelze učinit závěr, že její výpověď je hodnověrná,“ argumentuje předseda senátu Miroslav Mjartan.

V celkem 95 stránkovém rozsudku, který server iROZHLAS.cz získal podle zákona o svobodném přístupu k informacím a zveřejňuje ho celý níže, kritizuje práci policie a hodnotí i předchozí rozhodování trestních senátů. Ty podle jeho mínění „nehodnotily obsah jednotlivých důkazů v souladu s trestním řádem a pomíjely, případně bagatelizovaly ty důkazy, které obžalovaného ze spáchaného činu vyviňovaly“.

Státní zástupkyně ihned po vyhlášení zprošťujícího rozsudku avizovala, že se odvolá. Na dotazy serveru iROZHLAS.cz k písemnému vyhotovení rozsudku nereagovala. Naopak podle rodiny Nečesaných bylo konečně dosaženo spravedlnosti.

„Naše obhajoba je od začátku stále stejná. Předchozí rozhodnutí senátu v Hradci Králové neměla se spravedlností nic společného, včetně jeho až zjevného krytí špatné práce příslušníků policie, na kterou nyní senát v Hradci králové poukazuje,“ myslí si Nečesaného otec Luděk.

Proto je podle jeho slov podané odvolání státní zástupkyně „nehorázností“. „I když na to má samozřejmě právo, ale místo nějaké dodatečné argumentace nebo nových důkazů pro možnost jiného rozsudku velmi napadá hradecký senát a napadá také senát Nejvyššího soudu, což je nehorázné,“ doplňuje Luděk Nečesaný.

Problém s důkazy
Nový senát jako usvědčující důkaz proti Nečesanému odmítl použít rekognici podle fotografií, tedy rozpoznání totožnosti určité osoby výběrem z několika variant. Podle záznamu kadeřnice Nečesaného měla poznat a označit ho za pachatele, což měla stvrdit svým podpisem.

„Závěr uvedený v protokole o této rekognici dle fotografií (...) neodpovídá obrazovému a zvukovému záznamu z tohoto úkonu, kdy poškozená ukázala na fotografii, na níž nebyl obžalovaný Nečesaný, ale jiná osoba,“ konstatuje soud na straně 76 rozsudku. „Ve druhém kole poškozená, jak je patrné z videozáznamu, obžalovaného jako pachatele vyloučila,“ upozorňuje předseda senátu.

Při rekognici in natura pak poškozená kadeřnice „dvakrát označila jako pachatele útoku osobu zcela jinou“, píše soud s tím, že ani její následná pochybnost Nečesaného neusvědčuje.

Možná amnézie
Mimo jiné i proto musel soud vzít v potaz to, že poškozená kadeřnice mohla utrpět amnézii. A to přesto, že předchozí zjištění soudů, které Nečesaného usvědčily, stálo na jediném přímém důkazu - výpovědi poškozené. Právě tu ale nový senát hradeckého soudu zpochybnil.

„Svědecké výpovědi poškozené nebyly konzistentní ani neměnné a i v podstatných okolnostech se rozcházely. Ve výpovědích poškozené lze shledat i další rozpory, které nelze bagatelizovat ani přehlížet,“ stojí dále v rozsudku, čímž ale soud, jak stojí dále, nechce zpochybňovat její obecnou věrohodnost.

Podle soudu je totiž potřeba mít na paměti, že kadeřnice při útoku utrpěla závažné zranění hlavy. „Poškozená tak může mít upřímnou snahu popsat rozhodné skutečnosti co nejpřesněji, ovšem následky utrpěného poranění hlavy jí v tom mohou bránit,“ píše předseda senátu.

„Celá řada pochybností a nejasností“ pak podle soudu provází i vyhodnocení pachových stop. Nejenže je policie podle soudu neprovedla neodkladně, ale zároveň je i opakovala, což nelze.

Navíc soud připomíná, že při prvotním ohledání místa činu nedošlo ke ztotožnění pachových stop s Lukášem Nečesaným, teprve až při druhém ohledání došlo u čtyř stop k identifikaci Nečesaného jako pachatele. Podle soudu ale až poté, co se policii ozval a odevzdal jim ošacení a svršky.

„Jakkoliv možnost provedení takového procesního úkonu není v obecné rovině důvodu možné zpochybňovat, tak na druhé straně to nesvědčí o zcela standardním a důsledném postupu policejních orgánů při původním ohledání místa činu nebo naopak při tomto druhém doohledání místa činu,“ konstatuje hradecký senát. V jednom případě pak dokonce uvádí, že k přenosu pachové stopy došlo od policisty.

„Dále jako důležitou okolnost při hodnocení provedených důkazů musel nalézací soud vnímat ten závěr Nejvyššího soudu, že při vyhodnocování dokazování, které vedlo k vyhlášeným odsuzujícím rozsudkům, existoval extrémní nesoulad mezi provedenými důkazy a učiněnými skutkovými zjištěními, případně právními závěry soudu, že jde o případy důkazů získaných a tudíž posléze i použitých v rozporu s procesními předpisy a o případy svévolného hodnocení důkazů provedeného bez akceptovatelného racionálního logického základu,“ stojí v rozsudku.

Hradecký soud se proto nakonec usnesl, že nebylo vyvráceno, že na kadeřnici mohla zaútočit úplně jiná osoba.

„Na místě činu se v kritické době mohl pohybovat i další mladý muž, násilného jednání vůči poškozené se mohla dopustit i jiná osoba, rozdílná od obžalovaného, a tudíž tu skutečně existuje reálná možnost, že se činu mohl dopustit někdo jiný než obžalovaný Lukáš Nečesaný,“ stojí dále v rozsudku.

K tomu také soud připomněl, že podle několika svědeckých výpovědí se Lukáš Nečesaný krátce po činu ani v dalších dnech nechoval nestandardně ani podezřele.

Puvodni odkaz:
:arrow: https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/lu ... 3180600_hm

Upozorneni - ve clanku dole je i rozsudek!!

_________________
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek


ned 18.3.2018, 11:55
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky

Registrován: 01/2012
Příspěvky: 217
Příspěvek Re: Lukas Necesany - utok v kadernictvi
Případ Lukáše Nečesaného, kterého obžaloba viní z pokusu o vraždu kadeřnice v Hořicích, se vrátí ke Krajskému soudu v Hradci Králové. Pražský vrchní soud zrušil rozhodnutí krajského soudu z loňského listopadu, který Nečesaného pro nedostatek důkazů zprostil obžaloby. Hradecký soud by měl případ znovu projednat. Vyplývá to z informací na webu justiční databáze Infosoud. Na rozhodnutí upozornila Česká televize.

„Rozhodnutí soudu I. stupně zrušeno a věc vrácena soudu I. stupně k novému projednání,” je uvedeno k rozhodnutí vrchního soudu z 23. března v databázi Infosoud.

Podle verdiktu krajského soudu z loňského 20. listopadu se nepodařilo prokázat, že to byl Nečesaný, kdo v únoru 2013 kadeřnici napadl. S tím nesouhlasila státní zástupkyně, která se proti osvobozujícímu rozsudku na místě odvolala.

Soud se tehdy zabýval kauzou už počtvrté, třikrát Nečesaného uznal vinným. Teď se tedy bude krajský soud kauzou zabývat popáté.

Mluvčí krajského soudu Jan Kulhánek zatím informaci o rozhodnutí vrchního soudu nekomentoval. „Zatím jsme spis neobdrželi," řekl.

Nečesaný rozhodnutí nemá
Otec obžalovaného Luděk Nečesaný řekl, že o rozhodnutí vrchního soudu oficiálně nic neví. "Takovou informaci jsme dosud neobdrželi. V datové schránce k tomu nemám já, syn ani jeden z právníků vůbec nic," řekl Nečesaný. Podivil se nad rychlostí, s jakou odvolací soud rozhodl.

"Musím říci, že nad takovým případem, který 14. března doputuje na vrchní soud a 23. března je už rozhodnuto, je potřeba se zamyslet. Případ se táhne čtyři roky a rozsudek hradeckého krajského byl vyhotoven velmi precizně, má 90 stran," řekl Nečesaný. "Odvolání státní zástupkyně bylo tak hloupé, že si nedovedu představit, že by mu mohl někdo vyhovět. Ale počkáme si na písemné vyhotovení," řekl Nečesaný.

Předseda senátu Miroslav Mjartan loni 20. listopadu při vynášení rozsudku řekl, že se nepodařilo přesvědčivě dokázat, že to byl obžalovaný, kdo útočil. "Vina obžalovanému musí být prokázána bez jakékoli pochybnosti a to se nestalo… Nebylo prokázáno, že to byl Lukáš Nečesaný, kdo se útoku dopustil. Nebyl proveden důkaz, který by obžalovaného jasně usvědčoval," uvedl Mjartan.

Několik let jednání
Státní zástupkyně pro Nečesaného navrhovala trest 13 let vězení. Podle spisu mladík ženu napadl 21. února 2013 před koncem pracovní doby, opakovaně ji udeřil do hlavy a ukradl jí doklady a přes 10 000 Kč. Vážně zraněnou ženu našel její syn, život jí zachránili lékaři hradecké nemocnice.

Původní senát krajského soudu s předsedou Jiřím Vackem poslal Nečesaného v lednu 2014 na 16 let do vězení, Vrchní soud v Praze rozhodnutí zrušil. Vacek podruhé uložil šestnáctiletý trest, vrchní soud verdikt o tři roky zmírnil. Nejvyšší soud rozsudky zrušil a propustil Nečesaného z vězení.

Krajský soud Nečesanému ale v dubnu 2016 dal opět 13 let vězení, odvolací vrchní soud rozsudek potvrdil. Po dovolání v prosinci 2016 Nejvyšší soud trest Nečesanému přerušil a oznámil, že předchozí rozsudek zrušil. Počtvrté, již pod novým senátem, hradecký soud kauzu projednal mezi loňským 6. zářím a 20. listopadem.

https://www.novinky.cz/krimi/468121-kau ... ratil.html


stř 04.4.2018, 14:24
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 241 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
 cron


Powered by phpBB © phpBB Group, designed by STSoftware, český překlad – phpBB.cz

Doporučujeme: XBMC KODI