Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je sob 18.1.2020, 20:41Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 58 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
 Mačetu či vrhací hvězdici si u stánku může koupit i dítě 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: 03/2006
Příspěvky: 2976
Bydliště: Praha Západ
Příspěvek Re: Mačetu či vrhací hvězdici si u stánku může koupit i dítě
Vladimír: "Kamenný prodejce" nemá v reálu o nic větší zodpovědnost, "komu a co prodal". Stačí podat vysvětlení, že si nepamatuje nikoho takového (jako oběť) a že prodával pouze dospělým proti OP.
Slovo proti slovu - dokud tedy nepadne přiznání prodejce.

Že by se nevědomý stánkař metanolu zdekoval po prvním úspěšném prodeji většího množství?
Možné, ale velmi nepravděpodobné. Většinou jsou stánkaři (notabene s alkoholem) velmi rádi za pravidelné kunčafty.

Byť mi soudit/postihovat stánkaře za přeprodej pančovaného alokoholu přijde jako možné a do určité míry ospravedlnitelné (nedbalostní t.č. - mohl tušit, ale neřešil?); soudit prodejce nožů za to, že prodal 15ti letému dýku, mi přijde holý nesmysl.
Byť by s ní bodnul svého soka v lásce. Nebo právě proto.

Za následek (resp. možnou újmu) má být souzen aktér, nikoli stát (umožnil podobnou výchovu takového zmetka), rodič (umožnil mu růst jako dříví v lese), škola (nevštípila mu dostatečně základy slušného chování), zamestnavatel (neudělal školení na téma "bezpečnost práce při bodání jiného zaměstnance, nebo jiné nezúčastněné osoby, nožem do oblasti břišní dutiny nebo torzální části tělesné schránky"), nebo česká správa sociálního zabezpečení (nenechala podepsat žadatele lejstro, že je srozumněn, že v případě, že i když pocítí hrubou nesrovnalost v prožívání, nesmí toto řešit napadením nožem, aniž by se vzdal podpory blablabla...) ;)
(Jistě víš, kam tím mířím.)

V případě nezletilosti není k zodpovědnosti hnán nikdo jiný, než rodič (pominu-li pasťáky, apod.). Tam to ani jinak nejde...

Ale jinak mi to celé přijde jako konstrukce typu "nač máte volně prodejné nože: vždyť tím může někdo někoho zabít"?

_________________
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --


úte 20.8.2013, 0:16
Profil

Registrován: 03/2007
Příspěvky: 685
Příspěvek Re: Mačetu či vrhací hvězdici si u stánku může koupit i dítě
Vladimíre, příklad s methanolem jste vybral opravdu excelentně:

1) Prodej methanolu v lahvích od alkoholu byl zakázán dokonce několika zákony (potravinářství, nakládání s jedy, daně), přesto k tomu došlo.
2) Naplnit láhve methanolem a dát je do prodeje je hned několik trestných činů zaráz a stejně k tomu došlo.
3) Láhve s methanolem se daly koupit nejen na stáncích, ale i v kamenných prodejnách.
4) Stánek nesmíte provozovat bez povolení, takže i v minulosti měl stát zatraceně dobrou evidenci o tom kdo je provozovatel/zodpovědná osoba a co to bylo platné .

Methanol příliš nesleduji, ale pokud dojde k jeho překlasifikaci mezi prudké jedy a ztíží se tak jeho dostupnost. Jediným výsledkem bude, že lidé, kteří ho potřebují pro svoje koníčky, ho budou mít hůře dostupný. Jsem si naprosto jistý, že to bude jediný výsledek, přičemž otravy methanolem budou i v budoucnu. Asi jste postřehl, že léky na otravu methanolem se k nám dovážely z Norska.

Proč z Norska ? Protože tam mají s otravami s methanolem nejvetší zkušenosti.
Proč v Norsku ? Protože tam má stát monopol na distribuci alkoholu a chlast se smí prodávat pouze ve speciálních obchodech. Na alkohol jsou tam uvaleny obrovské daně, takže se tam pančuje a vyrábí ilegální chlast o sto šest.

Kmoch Vladimír píše:
A jak těžko se ti "parchanti",kteří zavinili smrt mnoha lidí a ztráty zraku,také ve jménu zisku "anonymních"stánkařů apod.dohledávali, ...


Ti parchanti ve skutečnosti sedí na Ministerstvu financí a v parlamentu, protože pančování má smysl dělat jen kvůli vysoké spotřební dani na alkohol. K celé aféře došlo především ve jménu zisku pro státní kasu, ale to jste asi slyšet nechtěl.

Jak je to se stánkovými prodejci a kamennými obchody vám krásně vysvětlil Starosta. Mělo by se také dodat, že v době methanolové aféry se objevila spousta blogů popisující praxi:
- orgány velmi dobře věděly, kde se prodává nekolkovaný chlast či chlast pochybného původu, ale bylo jim to jedno způsobem, který zakládal podezření, že jsou placeni za to, aby se dívali jinam;
- mnohde se to muselo dít za tichého souhlasu místních orgánů, jenomže se kolem motali lidé, kteří sponzorovali kampaň starostů atd, takže místní orgány se také dívaly jinam.
- majitele legální palárny kontroly obtěžují každých pár měsíců, když se legální palič kontrolorů zeptal proč se nejdou také podívat do sousedství, kde se zjevně pančuje chlast ve velkém, tak byl odkázán do patřičných mezí a chlast se tam pančoval dál.

Chudáček stát že měl potíže někoho dohledat ? Ale houby, jenom se to za tichého státního dohledu po těch letech státní nečinnosti rozrostlo do takových rozměrů, že stát najednou nevěděl co dřív.

Kmoch Vladimír píše:
zodpovědnost vycházející ze zákona a kvalifikované konání ve vztahu k druhým


Nezletilý, který je schopen uzavřít obchod, je schopen nakládat zodpovědně s nožem. Pokud není, tak někdo dost zoufale zanedbal výchovu, nicméně to žádným zákonem nenapravíte.

Velká Británie se pokusila zlepšit bezpečnost obyvatel různými zákazy prodeje a nošení nožů hned několikrát:
Prevention of Crime Act 1953
Restriction of Offensive Weapons Act 1959
Criminal Justice Act 1988
Offensive Weapons Act 1996
Knives Act 1997
Custodial Sentences and Weapons Act 2007

Došli tak daleko, že ve Skotsku na prodej jiných nožů, než kuchyňských, musí mít prodejce speciální státní licenci. A čeho dosáhli z hlediska bezpečnosti ?

http://www.standard.co.uk/news/crime/10 ... 81511.html

Každý měsíc je jen v Londýně s nožem spácháno více než 1000 trestných činů a 400 lidí je při tom zraněno. To jsou naprosto šílená čísla prokazující (pokolikáté už), že zákazy nefungují. Naopak dávají nožům příchuť zakázaného ovoce, takže mezi gangstery je cool mít zbraň, navíc zákazy snižují možnost slušných lidí bránit se a zvyšují riziko stíhání slušných lidí za to, že u sebe měli něco, co se policajtovi nelíbilo.

Když jsme u toho - i obyčejnou platební kartu lze nabrousit tak, že s ní lze někoho podříznout a zabít lze i plnícím perem. Co s tím uděláte ? Budou i psací potřeby prodejné až od 18 let ? Moje taktická propiska, kterou nejspíš lze prorazit lebku, bude patřit mezi zbraně na výjímku ? Půjdu do vězení, protože vlastním příliš robustní propisku ?
-----

David Karásek opět trefil hřebík přímo na hlavičku:
Pro vaše dobro: http://karasek.blog.idnes.cz/c/357178/P ... dobro.html


úte 20.8.2013, 9:25
Profil

Registrován: 11/2012
Příspěvky: 378
Příspěvek Re: Mačetu či vrhací hvězdici si u stánku může koupit i dítě
Jen technická: ten lék funguje na všechny alkoholy a původně snad byl vyvinut qůli otravám glykolem.
No a největší zkušenost s otravami metanolem, glykolem a vůbec vším, co po navrtání teče z cisterny, má širá matička Rus - akorát tam se to moc neřeší :twisted:


úte 20.8.2013, 10:09
Profil

Registrován: 03/2007
Příspěvky: 685
Příspěvek Re: Mačetu či vrhací hvězdici si u stánku může koupit i dítě
Piggy: Velmi správně, čirou náhodou Rusko/SSSR laškovalo s prohibicí několikrát, pokaždé se stejným úspěchem, respektive bez úspěchu - prohibice posílila vliv mafií a tisíce lidí zemřely na otravu methanolem a dalšími "alkoholy" jako důsledek ilegální výroby, pančování a distribuce samohonky.

Když se ukázalo, že prohibice nefunguje, tak ji zrušili, rusové chlastali dál, takže za pár let zase nějaký pachatel dobra přišel s prohibicí. Teď to Putin zkouší nenápadně cestou postupného zvyšování daní iracionálně doufaje, že se stane zázrak -že si toho rusové nevšimnou a nezačnou zase pálit a pančovat. Ale máš pravdu, tisíc mrtvých v rusku nic není, tam se to zase tolik neřeší. Hlavěn že se bude plnit státní kasa (ve skutečnosti se plnit nebude díky lafferově křivce).


úte 20.8.2013, 12:10
Profil

Registrován: 11/2006
Příspěvky: 716
Bydliště: Teplicko - Osek
Příspěvek Re: Mačetu či vrhací hvězdici si u stánku může koupit i dítě
Pánové:Co píšete má často základ v realité a beru to jako konstruktivní kritiku toho,jak funguje "něco",ale úplně špatně.Bohužel!!To však neznamená,že takovýto stav morálky společnosti je pro "každého" žádoucí,či by měl evokovat celou společnost,k občanské neposlušnosti a k anarchii.Ono pokud jde o životy a zdraví občanů zaviněná Tč lze konstatovat,že existuje značné úsilí OČR,tyto případy vyřešit a potrestat!Je otázkou zda "spravedlnosti"je vždy učiněno zadost,a potrestán je ten pravý!A protože jsme zde na střeleckém fóru,bylo by dobře,kdyby majitelé zbraní si nenechali kazit svoji dobrou pověst excesy těch,kteří si se zkony nedělají "hlavu",či sami dojdou k názoru že všechny ty zákony jsou vlastně "na dvě věci"!! Byla by to chyba a škoda!Já také znám realitu,ale respektuji zákon.Je to snad hloupé,či k smíchu?Nebylo snad těch vražd a ublížení na zdraví s noži až dost?Nechtějme vyvolat společenskou "objednávku"přes činy těch,kteří o důsledcích svého konání neví nic,či je jim to fuk!Zdravím.
PS:Dle zákona o jedech...,se metanol řadí do skupiny "Zvláště nebezpečných jedů",a vztahují se na něj závazná pravidla jak s ním pracovat a jak má být jako smrtelný jed i označen (zkřížené hnáty a lebka!Těžko se vymlouvat ,že někdo nevěděl s čím pracuje!

_________________
V nouzi poznáš -Jericho FB!


úte 20.8.2013, 20:18
Profil

Registrován: 03/2007
Příspěvky: 685
Příspěvek Re: Mačetu či vrhací hvězdici si u stánku může koupit i dítě
1. Morálka společnosti se nedělá pomocí zákonů, které zakazují kupovat konkrétní předměty, ale pomocí výchovy, kde se do dětí vštěpují základní obecně platné principy. Zákony už to opravdu nedoženete a snahou napravovat morálku společnosti zákon omezující svobody jednotlivců opravdu neodůvodníte.

2. Na dvě věci jsou zákony, které jsou špatné, které nejdou po příčinách problémů, které se pokouší páchat dobro, aniž by se jejich autoři pokusili jít ke kořenům zla. Ony by neškodilo, kdyby si navrhovatelé, kteří chtějí spáchat snížení TČ něco zjistili o tom, jaká opatření smysl mají a naopak jaká smysl nemají. Kvalitní literatury na toto téma je dost, věnuje se tomu celý vědní obor.

3. "Nebylo snad těch vražd a ublížení na zdraví s noži až dost?" A nebylo by tedy vhodné zakázat vraždy a ublížení na zdraví a kdyby to náhodou nepomohlo, tak i třeba i trestat pachatele ?

4. Kolik vražd a ublížení na zdraví bylo spácháno s hvězicemi? Kolik pachatelů vražd a ublížení na zdraví bylo mladších 18 let a kolik z nich si zbraň koupilo na stánku někde na tržnici bez souhlasu rodičů?

Co se týče methanolu, háček nebyl v tom, že by nevěděli s čím pracují, ale v tom, že jim to bylo jedno. A také v tom, že výroba nelegálního chlastu byl dlouhodobě zavedený a fungující byznis, který fungoval s vědomím státních orgánů. Když si natisknete falešnou 100 korunovou bankovku, tak vás budou honit pocelé Evropě as až vás chytnou,. tak vás zavřou a zahodí klíče. Tady se produkovaly tisíce litrů pančovaného chlastu, daňové úniky byly v milionech a všem to bylo tak nějak jedno, kontroly týraly pouze registrované paliče, kteří se pak třásli, aby jedna z pěti plomb na destilační aparatuře nebyla nějakou náhodou naprasklá, protože to by se na nich stát pak pěkně vyřádil.


stř 21.8.2013, 11:44
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 01/2012
Příspěvky: 367
Bydliště: Na stromě
Příspěvek Re: Mačetu či vrhací hvězdici si u stánku může koupit i dítě
duplicita


Naposledy upravil cover72 dne stř 21.8.2013, 21:59, celkově upraveno 1stř 21.8.2013, 12:44
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 01/2012
Příspěvky: 367
Bydliště: Na stromě
Příspěvek Re: Mačetu či vrhací hvězdici si u stánku může koupit i dítě
Neuvěřitelné.

Jak vůbec může někdo z vlastníků zbraní hájit utahování šroubů a zákazy zbraní (byť "zatím jen pro některé")? Copak už jste zapomněli na Niemöllerovo "když si přišli pro komunisty, mlčel jsem, protože jsem nebyl komunista..."?

Podle statistiky MVČR bylo spácháno asi 7500 násilných trestných činů, které se patrně odehrály se zbraní.
Kolik je v ČR nožů? No minimálně jeden na každého člověka, páč bez nože se jeden nenají a od 3 let se používají kovové. Takže konzervativní odhad bude tak 12 000 000.

To je poměr 1:1600.

K trestnému činu je použito 0,06% zakoupených nožů -- a o je nejmenší, konzervativní odhad! Ke kolika trestným činům byly použity ty hvězdice? Nula! Ke kolika mačety -- tři? Čtyři? A kolik z toho spáchali ti mladiství, na které se to mělo vztahovat? Patrně též nula!

Dokonalá ukázka zvrhlého zákona, který zbytečným zákazem "řeší" neexistující problém.

Ale jak se to po vzoru Niemöllera prolomí a vznikne zákon o chladných zbraní, půjdeme dál. Jelikož zákon zakazuje hvězdice mladistvým, a to žádným t.č. nebrání, protože žádné nejsou páchány, posuneme ten zákaz i na dospělé a z hvězdic i na mačety.
Protože "co má co Slušnej Člověk potřebovat mačetu."

Nebo se alespoň mladým zakážou i Mikovy a šroubováky, takže z nich vyrostou nesvéprávní dementi. Další novela.

A jelikož tu správně bylo konstatováno, že zákazy prodeje pod 18 nic neřeší, protože ve stánku i v obchodě stačí říct "nepamatuji se", bude to jako se vzduchovkami: dítě smí vůbec držet nožík či šroubovák pouze pod dohledem dospělého. S takovou by mé rodiče zabásli a mne poslali do pasťáku.

Úchylné, zvrhlé, krátkozraké a fašismus budující. Jak je zatraceně možné, že takové návrhy čtu na zbraňovém fóru? Co to s tou naší společností je?!!

Já nechci skončit ve fašistické Británii, kde zakázali i břitvy a pálky a šroubováky a hole a francouzské hole.

Prostě: vyvozovat z miniaturního zlomku procenta zneužití zákazy či regulace, které zasáhnou životy tisíců slušných lidí, to je naprosto nepřijatelné svinstvo.

Plus povinná četba: NutNFancy: Nebezpečné věci

Citace:
Okolo nás jsou tisíce věcí, které mohou způsobit smrt. Bolest. Zranění. Či utrpení – když jsou zneužity.
Když je dáte do rukou hlupáka, koledujete si o problémy.
A protože se v naší společnosti stává, že jsou s takovými věcmi nějaké potíže, vypěstovali jsme si Kulturu Strachu. Naučili jsme své děti bát se nebezpečných věcí. Namísto abychom jim vtiskli dovednosti, znalosti a zodpovědnost za správné zacházení s takovými zařízeními, jako společnost do nich zaséváme strach. Říkáme -
"Víš ty co? Raději se toho nedotýkej. Nechoď k tomu, drž se od toho dál. Když neposlechneš, mohlo by tě to zabít - nebo bys tím možná ty mohl zabít někoho jiného."

Co se to s naší kulturou stalo? Dotáhli jsme to až ke celé generaci dětí, které jsou ztracené - jako lodě bez kormidla, vydané napospas větru. Ten je zavane tu tam, tu onam - a když se nachomýtnou k nějaké z těch "nebezpečných věcí", je tu problém. Proč? Protože s ním neumí zacházet
Nemají žádný smysl pro zodpovědnost (natož aby to uměli zodpovědně používat).

(...)

Pachatelé dobra na celém světě vytvořili "Kulturu strachu": učí, že jakýkoli předmět, zařízení nebo obecně jakákoli věc, která by teoreticky mohla někomu ublížit musí být zakázána a postavena mimo zákon.
Tato "ochranářská" agenda ale ve skutečnosti všeobecnou bezpečnost snižuje, nikoli zvyšuje. Vytvořila také miliony "ovčanů": lidí, kteří neuznávají žádnou osobní zodpovědnost, soběstačnost jim nic neříká a naprosto postrádají dovednosti, nutné k použití a ovládání "nebezpečných věcí".

To je v příkrém rozporu s dny ne až tak dávno minulými: osobní zodpovědnost, selský rozum a rozličné vědomosti, předávané z generace na generaci, přičemž jejich použití bylo každodenní praxí. Někteří lidé tak – navzdory stále více se rozmáhajícímu státnímu socialismu – stále žijí.

V našem osobním dosahu bychom se všichni měli snažit zvrátit tento trend stupidity, svalování odpovědnosti na druhé a neschopnosti, které "ochranářská" kultura pěstuje jako "ochranu" proti potenciálně zneužitelným věcem. Namísto toho, abychom se takových zařízení báli bychom se je měli naučit ovládat a stát se zběhlými v jejich bezpečném a zručném používání. Koneckonců, armáda to mladé učí po léta a se značným úspěchem*.


Bože, jak já nesnáším Zakazovače! Dej, ať je od nich alespoň v této zemi pokoj a zachováme si tu drahocennou svobodu, kterou se všude jinde snaží zničit a zakázat lidem žít jalo lidi, mimo vypolštářované cely!

/* tolik vykřičníků jsem v jednom postu nenapsal již léta. */


stř 21.8.2013, 13:07
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 10/2005
Příspěvky: 6779
Bydliště: EU :-(
Příspěvek Re: Mačetu či vrhací hvězdici si u stánku může koupit i dítě
V kratke dobe druhy clovek z jedne oblasti, ktery uz je "tak nejak nasran"...

Na to, ze lidi vedi co BY SE melo udelat, ze chtej omezovat jine, protoze si mysli, ze jich se to nedotkne apod...

Nemyslim si, ze by ses ty, nebo "ten Budejovicak" nejak zmenil... Menej se lidi... Cim dal vic ustupujou tlaku - resp. tlak je cim dal vyssi... Zazmrdovanost a vohnoutstvi (to si nikdo neberte osobne, to je jen pouzity zazity pojem) je cim dal vetsi. Uz se to nemeri "procentama po pdnikach", uz to prorostlo vsude... I do streleckych komunit.

Prijde doba, kdy si clovek rekne: " Odjebať se odtiaľto, strašne rýchlo sa odjebať :)" - otazka je kam.

http://www.youtube.com/watch?v=5T6ImfyfvIA

_________________
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
----------------------------------------------------------------------------------------------------
CZ75TS, Ruger SR1911, G17, G26, Astra, Taurus 905, CZ 858 Tactical, Saiga 12K, Marlin 308


stř 21.8.2013, 14:02
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky

Registrován: 03/2007
Příspěvky: 685
Příspěvek Re: Mačetu či vrhací hvězdici si u stánku může koupit i dítě
Vladimíre, když chcete přijímat opatření ke snížení trestné činnosti, tak musíte přijímat opatření, která budou postihovat pachatele a ne opatření, který budou dělat z běžných lidí zločince. Zakazovači jdou zcela pomýlenou cestou - cestou plošných zákazů, které dopadnou na všechny slušné lidi. Zločinci si ze zákazů nic nedělají a dělat nebudou, takže jediným postiženým pak jsou všichni ti slušní lidé, jejichž práva omezíte.

Dejme tomu, že chcete snížit množství TČ přijetím zákona. Když už tedy vymyslíte nějaké opatření, tak zapomeňte na to, že zločinci budou tento zákon respektovat. Vžijte se do role osoby, která tento zákon chce úmyslně obejít. Pokud nedokážete vymyslet jak byste zákon obešel, tak existuje naděje, že opatření přinese něco dobrého.
Druhá otázka je "co špatného může takový zákon způsobit" a zkuste se vžít do role někoho, kdo chce takový zákon zneužít. Pokud nedokážete vymyslet jak byste zákon zneužil, tak existuje naděje, že nepůjde snadno zneužít. Další otázka je - co špatného zákon způsobí už jen tím, že existuje a je (s dobrým úmyslem) vymáhán.

A tím se dostáváme k poslední otázce - bude zákon fungovat v praxi ? Chcete-li snížit kriminalitu, musí vaše opatření mít racionální jádro v tom smyslu, že sníží profit zločince ze spáchání trestného činu.

Profitem není jen hmotný zisk, ale i zisk nehmotný - zábava, respekt ze strany kumpánů, pravdivá historka k pobavení kumpánů o tom jak se obět pomočila, a cokoliv jiného více, nebo méně zvrhlého. Nedávno tři nezletilí mladíci zastřelili v USA nějakého Australana jen proto, že se zrovna nudili. I zábava je profit dostatečný pro spáchání vraždy.

Pokud zákonem dosáhnete byť jen toho, že najednou bude "cool" mít u sebe zbraň, tak profit pro zločince nesnižujete, ale zvyšujete. Pokud zákonem dosáhnete toho, že zločinec u sebe zbraň mít bude a oběť téměř jistě u sebe zbraň mít nebude, tak zločinci budou skutečně slavit.

Dobře namíření opatření pro snižování zločinnosti musí vycházet z psychologie zločinců, nikoliv z psychologie dostrašených slušných lidí. Čeho se zločinci bojí ?
1. toho, že se oběť bude účině bránit (a zmasakruje zločince),
2. toho, že oběti přijde někdo na pomoc (a zmasakruje zločince).
3. toho, že bude v brzké době dopaden.
(výše uvedené má obrovský vliv na zločinnost, níže uvedené pak má vliv mnohem menší)

4. toho, že bude odsouzen - pro mnoho zločinců hudba natolik vzdálená budoucnost, že toto už příliš netrápí,
5. vysokého trestu - výše trestu má poměrně malý vliv, neboť zločinec v první řadě nevěří, že bude dopaden.


Naposledy upravil Shi dne čtv 22.8.2013, 8:54, celkově upraveno 1stř 21.8.2013, 18:33
Profil

Registrován: 11/2006
Příspěvky: 716
Bydliště: Teplicko - Osek
Příspěvek Re: Mačetu či vrhací hvězdici si u stánku může koupit i dítě
Slušný člověk!!Kdo to je?Co je to za kategorii!Je to každý z nás kteří si myslíme,že když to o sobě prohlásíme,tak jsme ochotni tomu věřit?Nebo je to snad bezúhonný občan,až dosud!?Když ho "zítra"odsoudí a zavřou,stane se neslušným?Když třeba mladík nepustí babku či gravidní sednout v DP,je neslušný nebo brání svoje právo na totéž?Či snad ani neví,a je mu to fuk?Je snad "slušný"zloděj jenom proto,že okradeného nezapích?Takovýchto příkladů a ještě bizarnějších je spousta.Co člověk,to jiná měřítka,co jiná společnost,náboženství,příležitost,vzdělání a tak dál...!
Vezměme si "oblíbeného"OVĆANA!Je slušný?Či neslušný?Škodí společnosti?Nebo co je to vlastně zač?Podřizuje se společenskému řádu,není v rozporu se zákony,pracuje(pokud může),prostě není "vidět"!Šedá masa,vhodná pro ty,kteří její (šedé masy)loajálnosti ke společnosti využívají k tomu,aby se do "ní"schovali,v případě že něco neslušného provedou,a stanou se tak "vlky v rouše beránčím"!A nestydí se za to "převlečení",dělají to z "přesvědčení",že jsou v právu a za něj bojují!!Berte to jako úvahu,k zamyšlení sebe sama, kdo vlastně každý z nás jsme,a kam se řadíme!Mezi vlky,či ovce?Ale buďme k sobě upřimní!ANO?
Tím ze své strany považuji celou tu debatu za své poučení a snad jsem něco málo dal i já vám!Další debata by byla "kávomlýnkem na sucho".Zdravím.

_________________
V nouzi poznáš -Jericho FB!


stř 21.8.2013, 20:47
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 01/2012
Příspěvky: 367
Bydliště: Na stromě
Příspěvek Re: Mačetu či vrhací hvězdici si u stánku může koupit i dítě
Ta reference na "slušného člověka" byla referencí na oblíbený argument všech zakazovačů, že "slušní lidé nepotřebují x", kde za x si dosaďte "AR-15", "samonabíjecí kulovnice", "zbraně", "rallye", "nože", "hole", "soustruhy" a vůbec cokoli.

A výběr mezi ovcí a vlkem? "Už jste přestal bít svou ženu? Odpovězte pouze ano/ne."
To je diskusní klam, kterému se říká "chyba vyloučení třetího."
Čert má na stránkách takové pěkné pojednání, že existuje třetí kategorie: hlídací pes.


stř 21.8.2013, 22:01
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 10/2005
Příspěvky: 6779
Bydliště: EU :-(
Příspěvek Re: Mačetu či vrhací hvězdici si u stánku může koupit i dítě
Kmoch Vladimír píše:
Slušný člověk!!Kdo to je?Co je to za kategorii!Je to každý z nás kteří si myslíme,že když to o sobě prohlásíme,tak jsme ochotni tomu věřit?Nebo je to snad bezúhonný občan,až dosud!?Když ho "zítra"odsoudí a zavřou,stane se neslušným?Když třeba mladík nepustí babku či gravidní sednout v DP,je neslušný nebo brání svoje právo na totéž?Či snad ani neví,a je mu to fuk?Je snad "slušný"zloděj jenom proto,že okradeného nezapích?Takovýchto příkladů a ještě bizarnějších je spousta.Co člověk,to jiná měřítka,co jiná společnost,náboženství,příležitost,vzdělání a tak dál...!
Vezměme si "oblíbeného"OVĆANA!Je slušný?Či neslušný?Škodí společnosti?Nebo co je to vlastně zač?Podřizuje se společenskému řádu,není v rozporu se zákony,pracuje(pokud může),prostě není "vidět"!Šedá masa,vhodná pro ty,kteří její (šedé masy)loajálnosti ke společnosti využívají k tomu,aby se do "ní"schovali,v případě že něco neslušného provedou,a stanou se tak "vlky v rouše beránčím"!A nestydí se za to "převlečení",dělají to z "přesvědčení",že jsou v právu a za něj bojují!!Berte to jako úvahu,k zamyšlení sebe sama, kdo vlastně každý z nás jsme,a kam se řadíme!Mezi vlky,či ovce?Ale buďme k sobě upřimní!ANO?
Tím ze své strany považuji celou tu debatu za své poučení a snad jsem něco málo dal i já vám!Další debata by byla "kávomlýnkem na sucho".Zdravím.


Vladimire, ja nevim, jak vy, ale ja mam pocit, ze nas zákon o zbraních "slusne lidi" docela dobře definuje pojmy "bezuhonny" a "spolehlivy" (a v podstate i zdravotne zpusobily).
Nevim, proc když dojdou argumenty, je potřeba vzit nejaky pomocny pojem protistrany a otáčet se na jeho definici... Zrovna v tomto pripade jste si uplne zbytecne sam naběhnul...

_________________
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
----------------------------------------------------------------------------------------------------
CZ75TS, Ruger SR1911, G17, G26, Astra, Taurus 905, CZ 858 Tactical, Saiga 12K, Marlin 308


čtv 22.8.2013, 9:54
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky

Registrován: 03/2007
Příspěvky: 685
Příspěvek Re: Mačetu či vrhací hvězdici si u stánku může koupit i dítě
Kmoch Vladimír píše:
Slušný člověk!!Kdo to je?Co je to za kategorii!Je to každý z nás kteří si myslíme,že když to o sobě prohlásíme,tak jsme ochotni tomu věřit?Nebo je to snad bezúhonný občan,až dosud!?Když ho "zítra"odsoudí a zavřou,stane se neslušným?


V kontextu držení zbraní je slušným občanem kdokoliv, kdo v dosavadním životě neprojevil nadměrné sklony k násilí. Definice spolehlivého a bezúhonného obsažená v současném zákoně, se s touto množinou kryje poměrně velmi dobře a zdá se, že takto nastavený systém funguje mimořádně dobře a není důvod ho měnit.

Nevidím důvod, proč by třeba servírka, která zákazníky šidí, měla být omezena v možnosti bránit se násilníkům. Ačkoliv takovou dámu v obecném kontextu nepovažuji za slušnou, v kontextu držení zbraní je dostatečně slušná na to, aby mohla mít střelnou zbraň. Trochu jiná situace je třeba u kapsářů, ti se nebojí vejít do přímého tělesného konfliktu s obětí. Je u nich zvýšená pravděpodobnost toho, že dojde k fyzickému konfliktu mezi kapsářem a obětí. Ale dokud kapsář či zloděj aut naplňuje definici spolehlivé a bezúhonné osoby, tak se s tím nic moc nedá dělat právě proto, aby byla ochráněna práva osob, které jsou skutečně bezúhonné a spolehlivé. Říká se tomu presumpce neviny.

Já se za slušného nepovažuji - porušil jsem totiž zákony mnoha zemí. Například v Německu by mě měli zavřít a zahodit klíče. Uprostřed Mnichova jsem s hrůzou zjistil, že jako řidič se pohybuji po Německu už několik dní a přitom mám v ledvice hned dva nože. Navíc jeden z nich šel snadno otevřít jednou rukou a měl pojistku! Jsem zločinec, ale zatím mě nechytili.
V ČR jsem do jednoho z ministerstev skrze bezpečnostní kontorlu pronesl nůž.
Ve Velké Británii jsem nůž, který dokážu otevřít jednou rukou, nejen že použil už na letišti, ale dokonce jsem jej předal spolupachateli, který přiletěl se mnou. Takže jsme spolu nejspíš naplnili definici organizovaného zločinu a měli nás zavřít, vyslíchat bez právníka a v případě potřeby i mučit pro podezření z terorismu.


čtv 22.8.2013, 10:11
Profil

Registrován: 12/2010
Příspěvky: 283
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: Mačetu či vrhací hvězdici si u stánku může koupit i dítě
Požádal bych ty, kteří jsou pro podobné omezení, aby doložili alespoň deset případů zneužití mačet a vrhacích hvězdic (nebo aspoň nožů!) dětmi a mladistvými. Jinak to vypadá, že se bavíme o tom, kdo má z čeho jaký pocit, ale reálný problém neexistuje a proto ho těžko řešit.
Já si totiž mlhavě vzpomínám jen na jediný případ, kdy jeden mladistvý pobodal druhého, a s nožem už přišel s tímto úmyslem do školy. Těžko uvěřit, že kdo chce bodat do lidí, bude se zdráhat vzít na to kudlu z šuplíku v kuchyni.

Nakonec bych vzpomenul Terryho Pratchetta:
"Zabavíme všechny zbraně a kriminalita nám poklesne. Smysl to dávalo. A bylo by to i fungovalo, jen kdyby bylo dost policistů - řekněme tak tři na jednoho občana.
K všeobecnému překvapení bylo zbraní odevzdáno hodně. Byl tady však jeden háček, který Vyndejsovi jaksi unikl, a sice to, že zločinci na žádné zákony nedají. To je totiž základní předpoklad jejich zaměstnání. Není v zájmu zločinců zvyšovat bezpečnost ulic, snad jen pro sebe. A když teď viděli, co se děje, nevěřili vlastním uším a očím. Bylo to, jako kdyby přijel Otec prasátek a každý den byl Dnem prasečí hlídky.
Někteří občané nabyli nejistého dojmu, že se něco nevydařilo, protože teď zbraně nosili jen grázlové. A policajti začali zatýkat poctivé lidi po tuctech. Když někdo průměrného policajta nakope párkrát do koulí, není to nic příjemného, a když má ten policajt navíc skoro jistotu, že je to jeho šéfům jedno, začne mít sklony zatýkat raději ty lidi, kteří mu okamžitě nevrazí nůž pod žebra. Zvláště, když jsou nepříjemní a uštěpační a mají na sobě mnohem dražší oblečení, než si může dovolit sám policajt. Počet zadržených prudce vzrostl a Vyndejse to neobyčejně potěšilo.
Je třeba připustit, že většina zatčení byla provedena na základě nepovoleného nošení zbraní po setmění, ale velký počet také pro napadení hlídky rozhněvanými občany. To bylo klasifikováno jako útok na městského činitele, což bylo oficiálně považováno za zvláště odpudivý a trestuhodný zločin a jako takový mnohem důležitější než všechna ta přepadení, podvody a krádeže, které se ve městě běžně odehrávaly.
Ne že by zákon z města zmizel. Město bylo plné zákonů. Až na to, že ty zákony nenabízely mnoho možností, jak je neporušit. Vyndejs totiž nepochopil onu základní myšlenku, že celý ten systém je vymyšlen na to, aby polapil zločince a nějakým drsným a přímým způsobem se z nich pokusil udělat poctivé lidi. Místo toho teď chytal poctivé lidi a dělal z nich zločince. A z hlídky jen další zločinecký gang."


čtv 22.8.2013, 12:01
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 10/2005
Příspěvky: 6779
Bydliště: EU :-(
Příspěvek Re: Mačetu či vrhací hvězdici si u stánku může koupit i dítě
Jezis to je neskutecny (neskutecne trefny - Pratchettovsky popsano to, o co se tu leta snazime) - v ktere knizce od nej to je?
To by se melo tesat do mramoru a povesit nad stul evropske rady...

_________________
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
----------------------------------------------------------------------------------------------------
CZ75TS, Ruger SR1911, G17, G26, Astra, Taurus 905, CZ 858 Tactical, Saiga 12K, Marlin 308


čtv 22.8.2013, 12:49
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: 09/2011
Příspěvky: 744
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: Mačetu či vrhací hvězdici si u stánku může koupit i dítě
Noční hlídka


čtv 22.8.2013, 13:15
Profil

Registrován: 11/2006
Příspěvky: 716
Bydliště: Teplicko - Osek
Příspěvek Re: Mačetu či vrhací hvězdici si u stánku může koupit i dítě
cmk:Máš pravdu!Bylo to zbytečné!Už mlčím!Ahoj a zdravím.

_________________
V nouzi poznáš -Jericho FB!


čtv 22.8.2013, 19:44
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 58 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  Powered by phpBB © phpBB Group, designed by STSoftware, český překlad – phpBB.cz

Doporučujeme: XBMC KODI