Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je sob 26.9.2020, 5:32Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 32 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
 Majitel kočky zastřelil psa, který ji zahnal na strom 
Autor Zpráva

Registrován: 03/2007
Příspěvky: 685
Příspěvek Re: Majitel kočky zastřelil psa, který ji zahnal na strom
99:1 ? Takže s p=0,01 by se na tebe psi vrhli a potrhali tě a toto ti přijde O.K. ?

Jsou lidé, co base jumping považují za přijatelně (ne)bezpečný koníček, ale většina z nich to nevnucuje ostatním jako bezpečný způsob trávení volného času. Každý holt vnímáme riziko jinak.

Moje zkušenost je zase taková, že většinu normálních psů lze zahnat klackem a psi pochopí. Pokud kamení nebo klacek a křik nezabere, tak pak je hromová hůl zcela adekvátní řešení.

Taky se tam místo kočky mohl pohybovat nějaký harant a tři psi si se zběhnutým harantem umí nehezky poradit, zatímco toulající se kočka je pro haranta celkem neškodná. Takže stav, který nastal zastřelením psa, je pro okolí bezpečnějš, než stav předchozí.


Naposledy upravil Shi dne čtv 17.10.2013, 19:50, celkově upraveno 1čtv 17.10.2013, 19:44
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 01/2012
Příspěvky: 367
Bydliště: Na stromě
Příspěvek Re: Majitel kočky zastřelil psa, který ji zahnal na strom
A to je přesně ten problém s logikou pejskařů: vyžadují, aby se ostatní lidé museli kvůli nim přizpůsobovat a procházet výcvikem, jak rozpoznat, co se šelmě psovité honí v hlavě.

Mně může být ukradené, co si ten čokl myslí: já nechávám na pokoji je a na oplátku vyžaduji, aby nechali oni na pokoji mne. A každý majitel psa, který chce přenášet svou odpovědnost na druhé ("no, to není můj problém, jestli vás ten pes napadne nebo ne: měli jste si nastudovat psí psychologii a řeč těla a fyziologii a..."), pouští své zvíře na volno a nemá je pod kontrolou by zasloužil, aby mu ten pes zmizel.

Prý to velmi dobře dělala policie v Modřanech: když viděli psa na volno bez náhubku, vyzvali majitele, aby pár jednoduchými povely prokázal, že má miláčka pod kontrolou a pes jej poslechne a vrátí se k němu; když to majitel zvládl, OK; když ne, napařili mu pěknou pokutu.


čtv 17.10.2013, 19:49
Profil

Registrován: 10/2012
Příspěvky: 310
Příspěvek Re: Majitel kočky zastřelil psa, který ji zahnal na strom
jj souhlas.
je to na panovi, aby prokazal ze ma psy pod kontrolou, tj na voditku anebo spolehlive vycvicene, idealne oboji.

Souhlas s tim, ze pokud se pejskari - nepejskari stretnou na verejnem prostranstvi, je to na zodpovednosti pejskaru, aby se nepejskari necitili ohrozeni, i kdyz psum houby rozumi - protoze nikdo nema povinnost psum rozumet a jak je spravne receno, do te jejich chlupate kebule se jen tak nevidi, zvlast pokud je to cizi pes.

No a co se tyce te pravdepodobnosti, ze me cizi psi potrhaji, ja bych to v te situaci klidne riskl. protoze tady rozhodne neslo o nejake rozdivocele vydrazdene krvelacne psy lacnici po lidskem masu, ale spis je to tak, ze tri nudici se cokli s panem, ktereho respektovali maximalne jako zdroj potravy dostali necekanou odmenu v podobe stvanice na kocku a do toho se jim primichal nejaky komicky cizi chlapek, ktery asi tu kocku chtel taky zakousnout, ale vubec mu to neslo a zcistajasna rana a jeden pes kaput.

Tak to podle me vnimali ti psi. Kdyby se ten komickej chlapek zachoval jako autorita, tak by to brali asi tak, ze sice uspesne kocku obklicili, ale pak jim ji sebral druhove nadrazeny predator .. clovek. Asi tak, jako kdyz lev sebere korist gepardovi.


čtv 17.10.2013, 21:13
Profil

Registrován: 11/2011
Příspěvky: 630
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: Majitel kočky zastřelil psa, který ji zahnal na strom
Tak on "bezny" chovatel kocky vetsinou nebyva zaroven chovatelem psu a tak nema predstavu, co si k tem psum muze dovolit (aneb jak moc byt autoritou, aby nebyl hrozbou). A myslim, ze ani vetsina chovatelu psu...


pát 18.10.2013, 6:03
Profil
VIP člen
Uživatelský avatar

Registrován: 11/2010
Příspěvky: 3081
Příspěvek Re: Majitel kočky zastřelil psa, který ji zahnal na strom
A ono uz se vi, kde presne ti psi tu kocku na strom? Ci pozemek? Ohraniceny? Oploceny? Bylo-li tam treba dite? Mame vypoved svedku? Pratele, kamaradi ;-) , vime jen tolik, co nam sdelila MEDIA, vseobecne media kterym neverime, kdyz v nas neprospech manipuluji "verejnym" minenim. Ani strohy popis pana policisty nam moc neodkryva. ;-)

Plne souhlasim s faktem, ze panicci maji mit sve milacky (pracovni prostredky) plne pod kontrolou. Jsou za ne zodpovedni! Treba i za kocky, fretky, proste co kdo ma. Konec koncu tech lita koldokola mnohem vic, nez psu.


pát 18.10.2013, 6:21
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 08/2005
Příspěvky: 2450
Bydliště: Brno
Příspěvek Re: Majitel kočky zastřelil psa, který ji zahnal na strom
ano...na všechno je potřeba zákonů, pravidel a osvědčení,protože se totálně vytratil selský rozum,soudnost a slušnost..............postřílíme a umlátíme, všechno a všechny...a to co/kdo zbude, tak to nabonzujem :mad:


pon 21.10.2013, 15:02
Profil ICQ
Exot fóra
Exot fóra

Registrován: 04/2006
Příspěvky: 978
Příspěvek Re: Majitel kočky zastřelil psa, který ji zahnal na strom
pitt píše:
vytratil se selský rozum, soudnost a slušnost

Právě kvůli tomu, že mnoho lidí není slušných ani rozumných, musejí všechny ty zákony a předpisy existovat. Nezodpovědná hovada existují od počátku věků. A ti slušní a rozumní se proti nim snaží všemožnými způsoby bránit a na nic lepšího než na zákony a předpisy se zatím nepřišlo.


pon 21.10.2013, 19:23
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 06/2010
Příspěvky: 1266
Příspěvek Re: Majitel kočky zastřelil psa, který ji zahnal na strom
A do jake kategorie se pocitas ty?

_________________
Lajte mi lhu-li


pon 21.10.2013, 20:10
Profil

Registrován: 03/2007
Příspěvky: 685
Příspěvek Re: Majitel kočky zastřelil psa, který ji zahnal na strom
Stepan píše:
... musejí všechny ty zákony a předpisy existovat ... A ti slušní a rozumní se proti nim snaží všemožnými způsoby bránit a na nic lepšího než na zákony a předpisy se zatím nepřišlo.


A teď ještě tu o Karkulce. Již existující předpisy a pravidla se z nejrůznějších důvodů nevymáhají. Například proto že soudy nemají odvahu zamyslet se nad principem, který stál za vznikem příslušného paragrafu. A tak se neustále vymýšlejí předpisy a zákony nové, přidávají se nové paragrafy, které se pro změnu opět pod nějakoui záminkou nevymáhají.

Ve výsledku tu máme pro slušné lidi hromadu předpisů, jenomže ti slušní ty předpisy většinou neporušovali ani když daný předpis ještě neexistoval. A ti neslušní z toho mají tak akorát srandu. A k tomu máme hromadu předpisů vylobovaných různými zájmovými skupinami.

Ve skutečnosti je to pak tak, že čím víc máme předpisů, tim menší je ve výsledku tvoje právní ochrana a právní jistota. Tam kde není konkrétní předpis, ale pouze obecný předpis (formulující obecný pincip), tak lze rozhodnout v souladu s principem a lze v souladu s principem řešit i nestandardní situace. Jakmile existuje na danou věc konkrétní předpis, tak vznikem konkrétního předpisu většinou vzniká způsob jak ho obejt. Současně se minimalizuje možnost býti flexibilní a v souladu s obecným principem úkon vykonat ve prospěch občana, pokud to jde a neodporuje to nějakému veřejnému zájmu. Když předpis pro danou věc existuje, je takový speciální předpis je nadřazen předpisu obecnému. Cílené obejítí tohoto předpisu je formálně čisté a tedy nepostižitelné, ikdyž odporuje obecným principům, kterými se sami od sebe řídí slušní lidé, když vykonávají zcela konkrétní věci.

Máme obecný předpis, který říká, že pálením zahradního odpadu nesmíme obtěžovat sousedy a že se smí pálit jen když jsou dobré rozptylové podmínky. Toto se nevymáhalo, lidé pálili bez ohledu na počasí a tak se vymýšlí idiotská nařízení o tom, že pálit tráva se může pouze v sobotu od 9:00 do 16:00. A tak pak "zákonů dbalý"občan v sobotu od 9:00 do 16:00 trávu pálí, ikdyž jsou rozptylové podmínky příšerné, protože jindy to legálně dělat nemůže. Rozumný občan v souladu s obecným předpisem pálí kdykoliv a dělá to tak, aby to neprudilo sousedy. Místní vyhláška je nejen zcela zbytečná, ale přímo kontraproduktivní, zato se dobře kontroluje, protože městská policie při jejím vymáhání nemusí ani trochu přemýšlet, stačí, když pozná co je za den a kolik je hodin. To je důsledek vršení jednoho předpisu na druhý.

Chceš příklad zbytečných paragrafů přímo v zákoně ? Proč v TrZ nestačí obecný paragraf 209 a máme ještě speciální paragrafy 210, 211,212, 213 ?

Jediný podstatný rozdíl mezi jednotlivými podvody je v tom, že u prostého podvodu, aby to byl TČ na něm někdo musí vydělat. U dotačního, úvěrového a pojištného podvodu stačí, aby druhé straně vznikla škoda. To znamená, že když já (občan, úředník, firma) podvedu tebe (občana, tvou firmu, úřad) tak, že na tom nevydělám, ale pouze ti způsobím ti škodu, tak jsem nepostihnutelný. Když totéž udělám bance či pojišťovně, tak můžu jít sedět za podvod. Přídáním paragrafů 210, 211,212, 213, které zřejmě řešily že je obtížné prokázat, že se někdo obohatil (opravdu to bylo obtížné?) se nám nenápadně vytratila rovnost subjektů před zákonem. Místo aby opravili znění par. 209 tak, aby bylo obecně platné, tak přidali 210, 211, 212,213.
-------
Váženě máš pocit, že takto to musí být a všechny uvedené paragrafy jsou potřebné a nestačil by jen jeden ? A takto je to s většinou předpisů ...


úte 22.10.2013, 8:43
Profil

Registrován: 05/2008
Příspěvky: 584
Příspěvek Re: Majitel kočky zastřelil psa, který ji zahnal na strom
stepan: Zákony, vyhlášky a nařízení jsou účinné pouze tam, kde jsou občané ochotni je dobrovolně dodržovat. Když někdo porušuje zákony, tak situaci nelze vyřešit tím, že se vymyslí další zákon nebo nový paragraf, protože se ti na to vysere stejně jako na to sral předtím.

Ono to totiž vůbec není o kvalitě nebo množství zákonů v dané zemi, nebo o kvalitě práce policie a soudů. Je to jen o slušnosti a míře loajality jejích občanů.


úte 22.10.2013, 8:56
Profil
Exot fóra
Exot fóra

Registrován: 04/2006
Příspěvky: 978
Příspěvek Re: Majitel kočky zastřelil psa, který ji zahnal na strom
Steiner píše:
Zákony, vyhlášky a nařízení jsou účinné pouze tam, kde jsou občané ochotni je dobrovolně dodržovat.
Dodržování zákonů není dobrovolné, je vynucováno. Právě kvůli tomu, že všichni lidé nejsou slušní a rozumní, nikdy nebyli a nikdy nebudou.


úte 22.10.2013, 17:04
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 06/2010
Příspěvky: 1266
Příspěvek Re: Majitel kočky zastřelil psa, který ji zahnal na strom
A pocitas se mezi lidi, ze si tak dovolis generalizovat?

_________________
Lajte mi lhu-li


úte 22.10.2013, 20:20
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 32 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
 cron


Powered by phpBB © phpBB Group, designed by STSoftware, český překlad – phpBB.cz

Doporučujeme: XBMC KODI