Malý průzkum - jak byste se zachovali?


Ostatní debaty mimo zaměření, vtipy, když se prostě chcete vykecat :-)

Uživatelský avatar

Příspěvky: 37

Registrován: pon 02.4.2012, 23:12

Re: Malý průzkum - jak byste se zachovali?

Příspěvek od Christabel » stř 04.4.2012, 23:13

E-Ryc píše:Zebricek hodnot: Necht tvoje dite zavrazdi moje rodice. Shodneme se na poradi? U tebe bude dite porad prvni, u me bude vrah ani ne na jeho konci, ale daleko za nim.
To je zase morbidní příklad... tak to posuzování by mělo být objektivní, ne?
Z objektivního hlediska asi není pochyb, že právo na život bylo porušeno.

Larsi, připouštím, že pocit (ne)ohrožení je velice subjektivní záležitost a zavisí i na prostředí, kde žijeme.
A na jiných věcech - když budu třeba denně chodit sem číst o střílečkách (nic proti vám), tak si nutně budu připadat ohroženější, než když budu na matkofórum chodit číst o tom, co uvařit k obědu. Začnu mít prostě pocit, že nebezpečí číhá na každém rohu.

Pro dnešek dobrou noc, dočtu si později.

Příspěvky: 630

Registrován: úte 15.11.2011, 12:54

Bydliště: Praha

Re: Malý průzkum - jak byste se zachovali?

Příspěvek od E-Ryc » stř 04.4.2012, 23:22

No to tim prave chci rict, ze nic takoveho jako "objektivni zebricek hodnot" proste neni, z principu je to vec znacne subjektivni...

Příspěvky: 1596

Registrován: stř 21.3.2012, 9:17

Zbraň: 3 kusy

Bydliště: Praha

Re: Malý průzkum - jak byste se zachovali?

Příspěvek od Carloss » stř 04.4.2012, 23:24

Christ, nebo právě obráceně: Pokud vím, že jsou mezi námi tací, kteří jsou ochotni a schopni se efektivně postavit na pomoc obětem násilí, že za to nebude nepřiměřeně vyšetřován, nebo dokonce persekuován... ale to už je zase psychologická otázka. To bezesporu každý bude vnímat jinak. Ne nadarmo se říká, že štěsí přeje připraveným. A na "matkoforu" tu připravenost, nebo povědomí o připravenosti jiných, jak jedinců, tak společnosti zase tolik asi nezískám... A nevědomost je sice sladká, ale to třeba pomsta taky... Leč jediné, co vede k efektivnosti a připravenosti je vědomost, nikoli ta nevědomost... :-)
ČZ 85, ČZ 50, Walther PPK, NP22, Auto-Ordnance 1911A1 WWII, SIG P239, BARK9
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Re: Malý průzkum - jak byste se zachovali?

Příspěvek od Nikdo » čtv 05.4.2012, 9:10

Koukám, že co jsem byl zabít pár papírových grázlíků na střelnici, se tu diskuse pěkně rozjíždí :wink: Tak se dovolím vrátit ke své myšlence:
Christabel píše:
Nikdo píše: Kdo a hlavně na základě čeho si osobuje právo posuzovat, co je a co není zcela zjevně nepřiměřené?
Soudy, kdo jiný by to měl dělat?
K posuzování takových věcí je máme přece zřízené.
Ale to už v další debatě zaznělo.
No a to je právě špatně. Na rozdíl od ostatních si nemyslím, že tři lidé (nebo kolik jich u soudu rozhoduje) je málo. Podle mne úplně stačí jeden.
Chyba je, že rozhoduje soudce. Ten naprosto nemůže tušit, jakou cenu má napadená hodnota pro oběť trestného činu. Jediný, kdo to ví přesně je přece obránce, a ten jediný má právo rozhodnout, jak moc mu na věci záleží, a co je přiměřená obrana té věci.
Ano, je to kofigurace poměrně nepříznivá pro zloděje, lupiče, násilníky a jiné zločince. Ale je třeba stále mít na paměti, že zločinec se pro svůj čin rozhodl svobodně a dobrovolně, a v každém okamžiku má možnost přestat útočit na život/zdraví/majetek, začít pracovat na odčinění škod, a tím si zajistit nedotknutelnost.

Příspěvky: 1596

Registrován: stř 21.3.2012, 9:17

Zbraň: 3 kusy

Bydliště: Praha

Re: Malý průzkum - jak byste se zachovali?

Příspěvek od Carloss » čtv 05.4.2012, 9:24

To není možné. Soud by měl být objektivní, nikoli subjektivní. Ona se neposuzuje pouze hodnota věci, ale i samotný objektivní průběh události. A to samotný obránce objektivně posoudit nemůže hned z několika důvodů. A to stojím pevně na straně obránců!!!
ČZ 85, ČZ 50, Walther PPK, NP22, Auto-Ordnance 1911A1 WWII, SIG P239, BARK9
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Re: Malý průzkum - jak byste se zachovali?

Příspěvek od Nikdo » čtv 05.4.2012, 9:56

Tak to už je riziko příslušného neviňátka, že tě drží pod krkem, táhne do křoví a přitom třeba vůbec nemá v úmyslu ti natrhnout konečník, ale jen zeptat se, kolik je hodin.

Shi

Příspěvky: 685

Registrován: ned 04.3.2007, 13:13

Re: Malý průzkum - jak byste se zachovali?

Příspěvek od Shi » čtv 05.4.2012, 10:52

Christabel píše: Útok na majetek že je současně útokem na důstojnost?
A z čeho odvozujete svou důstojnost, mohu-li se zeptat? :wink:
Wikipedie: Důstojnost je úcta a sebeúcta lidské osobnosti ...
Wikipedie: Úcta (od „ctíti“) znamená ocenění druhého, které se projevuje dobrovolným sebeomezením v jednání vůči němu, zejména ohleduplností, zdvořilostí, podporou a případně i dary. (Na wiki je v originále ta věta zmatená, ale smysl jsme snad zachoval).

Když mě někdo okrade, tak očividně nemá ke mě žádnou úctu. No a když nemám úctu, tak je tím snížena moje důstojnost. Jakožto oběť se cítím více nebo méně mizerně, cítím se ponížen. Takže ano, útok na můj majetek snižuje moji důstojnost.

Jedno nebo dvě okradení člověk nějak překousne. Jenomže soustavné byť zdánlivě drobné útoky na majetek jsou neskutečný nápor na lidskou psychiku a jak už jsem psal, když to trvá déle, tak to má charakter šikany, člověk se cítí bezmocný (on to vlastně není pocit, ona je to realita) a výsledkem je psychická deprivace oběti. Jedinec, který byl původně naprosto normální, se díky soustavnému psychickému teroru může poměrně rychle státi dočasným nebo i trvalým magorem.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1305

Registrován: stř 30.3.2011, 10:22

Zbraň: G19 4.gen

Bydliště: Praha

Re: Malý průzkum - jak byste se zachovali?

Příspěvek od kolaCZek » čtv 05.4.2012, 10:57

Shi: Asi tak, joko clovek nikdy dobre neusne v byte, kde mu minulou noc z obyvaku ukradli veskerou elektoniku, zatim co cela rodinka spokojene chrupala v loznici a detskem pokojicku.
Never argue with an idiot, they drag you down to their level and then beat you with experience.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Malý průzkum - jak byste se zachovali?

Příspěvek od S474N » čtv 05.4.2012, 11:14

kolaCZek: nechci omlouvat zlodeje, lupice a dalsi verbez, ale tvuj priklad je klasickym prikladem toho, jak lidi pristupuji k zabezpeceni sveho majetku. Pro me osobne je naprosto neprijatelne, abych si spal v nezamcenem baraku a jeste s otevrenym oknem - pokud to cele nedozoruje nejaky nadrizeny system, ktery mi da vedet mnohem drive, nez se k tomu oknu dotycny parchant dostane. Aktualne kuprikladu resim instalaci tzv. smart home systemu, ktery prave vyse napsane bude mit v "popisu prace".
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1305

Registrován: stř 30.3.2011, 10:22

Zbraň: G19 4.gen

Bydliště: Praha

Re: Malý průzkum - jak byste se zachovali?

Příspěvek od kolaCZek » čtv 05.4.2012, 11:20

S474N: Tak samozrejme, ze je lepsi tomu predchazet, naz se rano probudit a vstoupit do vystehovaneho obyvaku. :wink: Sam bydlim v prizemi a nikdy bych nesel spat s otevrenym oknem. Ale pro sikovneho zlodeje urcite neni problem potichu prekonat klasickou FABku na dverich... Ne vsichni maji na bezpecnostni dvere nebo zabezpecovaci system. A pak bohuzel museji spolehat na to, co maji. :roll:
Never argue with an idiot, they drag you down to their level and then beat you with experience.

Shi

Příspěvky: 685

Registrován: ned 04.3.2007, 13:13

Re: Malý průzkum - jak byste se zachovali?

Příspěvek od Shi » čtv 05.4.2012, 11:21

Christabel píše: Kdyby se plošně vžilo, že střílet je dovoleno opravdu kdykoliv, tak by těch excesů rapidně přibylo. Takže takový případ Bašta (omlouvám se, že to pořád připomínám, má pán štěstí, že je tak ilustrativní) je v tomhle hodně užitečný, že ten exces pojmenuje a připomene, že i nutná obrana má svoje hranice.
Obávám se, že nikdo tady netouží po tom, aby se mohlo střílet kdykoliv. Ostatně takto to nefunguje nikde v západním civilizačním okruhu a ani v tom Texasu to takto není.

Z některých rozsudku je jasně vidět, že nutná obrana je soudy aplikována velmi podivně, aniž by se soud namáhal se zdůvodněním proč byl postup obránce zcela zjevně nepřiměřený. A pokud zdůvodnění jsou jsou mnohdy zcela absurdní a je zjevné, že autor rozhodnutí je zjevně totálně nekompetentní v posuzování dané problematiky. Situaci dále zhoršují "znalci", kteří sebevědomě až arogantně vyslovují verdikty, které jsou zcela mimo oblast jejich odborné kompetence - viz třeba případ Pliska, kdy lékař ve svém posudku popsal střetnutí zcela jinak, než odborník na sebeobranu. Nekompetenční lékař nesnesl myšlenku, že se někdo bránil nožem a tak si vymyslel průběh děje. Za tohle pochybení měl přijít o znalecké razítko a měl dostat pokutu jako hrom - znalec si musí být vědom, kde končí jeho odborné kompetence a tam kde není kompetentní, tam se nemá vyjadřovat.

Volání některých lidí po porotním systému je jen zoufalou reakcí na to, že náš justiční systém stojí na znalcích, ale očista systému od špatných znalců je ještě méně funkční, než očista justice od špatných soudců. Systém, ve kterém není funkční očistný mechanismus, zákonitě zahnívá. Co se stane soudci, který soustavně produkuje mizerné rozsudky ? Nespíš nic. Co se stane znalci, který soustavně produkuje mizerné posudky ? Téměř jistě vůbec nic. Díky bohu za některé soudce, kteří mají vlastní rozum a nebojí se ho používat a nebojí se postavit znalce "do latě".
kolaCZek píše:Shi: Asi tak, joko clovek nikdy dobre neusne v byte, kde mu minulou noc z obyvaku ukradli veskerou elektoniku, zatim co cela rodinka spokojene chrupala v loznici a detskem pokojicku.
Tohle mě zatím ještě nepostihlo. Mě postihuje to, že nejpozději do týdne se někdo pokusí ukrást cokoliv, co je na zahradě nového. A když se to nepodaří ukrást, tak to aspoň při pokusu o krádež poškodí, nebo zničí. Když strávím na zahradě půl dne, tak za tu dobu vždycky vidím minimálně tři partičky zlodějů, jak v lokalitě krouží a koukají co by kde šlo ukrást. Policie tamtudy projede tak 1x za den. Jediné, co mi zvedá náladu je, když vidím, jak mají zloději hrůzu z našich psů po té, co mezi námi a nimi není ten ukradený plot. Ty nervózní pohledy směrem ke psům mě vždycky hezky pobaví.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Malý průzkum - jak byste se zachovali?

Příspěvek od S474N » čtv 05.4.2012, 11:39

kolaCZek: vsak ja to moc dobre vim, bezne se setkavam s lidmi, kteri si vybiraji stavebni vlozku v hodnote 50-350 Kc a nedovedou pochopit, ze takova vlozka se da odemcit (ano, odemcit) i bez klice jenom spadnym pohledem. Osobne tohle vubec nechapu a ty lidi si za to mohou sami.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 1523

Registrován: stř 02.8.2006, 14:14

Zbraň: GLOCK

Re: Malý průzkum - jak byste se zachovali?

Příspěvek od Mistral » čtv 05.4.2012, 12:13

Na druhou stranu, když dají superdrahou vložku do mizernejch futer nebo dvěří či kování, tak je to taky na hovno. To už je lepší tam mít levnou vložku, alespoň nebudou mít roztržený futra :o)
Mysli globálně, střílej lokálně. Nejsi kompetentní!

Shi

Příspěvky: 685

Registrován: ned 04.3.2007, 13:13

Re: Malý průzkum - jak byste se zachovali?

Příspěvek od Shi » čtv 05.4.2012, 12:15

Christabel píše: A na jiných věcech - když budu třeba denně chodit sem číst o střílečkách (nic proti vám), tak si nutně budu připadat ohroženější, než když budu na matkofórum chodit číst o tom, co uvařit k obědu. Začnu mít prostě pocit, že nebezpečí číhá na každém rohu.
Hodně záleží na lokalitě, kde bydlíš, kde se pohybuješ a jestli vypadáš jako vhodná oběť. Když jsem se pohyboval pouze po slušných končinách, tak to bylo bez problémů. Když jsem se vykrmil na 90 kg, tak problémů také podstatně ubylo, prostě v momentální fázi života nejsem vhodná oběť a pachatelé jsou si toho vědomi.

Bohužel to tak nebude navždy a byl bych rád, aby až zestárnu, abych nebyl bezbranný jen díky tomu, že neustále někdo zdraví a život šmejda nadřazuje nad základní práva každého člověka.

Zločinci opravdu intuitivně dělají cost-benefit analýzu a jakmile vzroste riziko toho, že se jim trestná činnost vymstí, tak ji dělat přestanou. Právě proto z ozbrojení slušné populace nejvíce profitují ženy, protože průměrná žena je snadnější kořistí, než průměrný chlap. Jenomže ozbrojená žena je stejně nebezpečná jako chlap a riziko pro zločince roste.

Česká republika, ale i USA jsou poměrně velmi bezpečné země, zejména pokud se můžeš vyhýbat problémovým lokalitám. Ale i v těch problémových lokalitách žijí a bydlí slušní lidé a ti musí mít možnost se efektivně bránit. Tím, že bydlíte v pohodové lokalitě tak problém vnímáte jinak, než lidé, kteří neustále žijí ve strachu z toho kdy je zase přepadnou nebo (jen) okradou.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Malý průzkum - jak byste se zachovali?

Příspěvek od S474N » čtv 05.4.2012, 12:22

Mistral: zkus mi rict, ve kterem pripade pojistovna bude hradit bez kecu vloupani:

a) pancerove dvere s rozvornym zamkem, ovsem s vlozkou za 350 Kc, ktera bude otevrena SG metodou (bumping) bez jakychkoliv znamek poskozeni ci stop.

b) papundeklove dvere s vlozkou za 2000 Kc, ktere budou rozstipany na maderu.

*88*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1305

Registrován: stř 30.3.2011, 10:22

Zbraň: G19 4.gen

Bydliště: Praha

Re: Malý průzkum - jak byste se zachovali?

Příspěvek od kolaCZek » čtv 05.4.2012, 12:24

A pri variante b) nadela slusnej ramus. :wink: Ovsem nechapu, proc by nekdo do pancerovych dveri s rozvornym zamkem daval vlozku za 350,-. :lol:

EDIT: Ted jsem kouknul na trubku, jak facha bumping. Slusna prace... :D A tady prakticka ukazka: http://youtu.be/qTOsyFdf6w8...
Naposledy upravil(a) kolaCZek dne čtv 05.4.2012, 12:34, celkem upraveno 1 x.
Never argue with an idiot, they drag you down to their level and then beat you with experience.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 37

Registrován: pon 02.4.2012, 23:12

Re: Malý průzkum - jak byste se zachovali?

Příspěvek od Christabel » čtv 05.4.2012, 12:34

Ad střelba v Krušných horách: přečetla jsem si postupně část spisu, hlavně rozsudek.
Rozpadá se mi to na celou řadu právních i neprávních otázek (no jo, jsem trochu šťoura), už se těším až o tom budu psát, ale práce má přece jenom přednost :D

Ale chtěla jsem se zeptat, vy co případ máte nastudovaný: ke které skutkové verzi se kloníte? K verzi, že se střílelo z bezprostřední blízkosti, fakticky z "momentu rvačky", nebo ze střeleckého kleku?
A pokud by se střílelo z té druhé pozice, je to pro vás v mezích nutné obrany?

A ještě takto, neohrabaně řečeno: jak moc má NO reflektovat okolnosti? Myslím to tak, zda se podle vás liší útok někde na ztemnělé ulici, když někdo vyskočí zpoza rohu a zahájí boj zblízka a situace tam na zahradě: víkendová pohodička a ožralý strejc, který se snaží neomaleně, sprostě a pak i ručně někoho vyhodit ze zahrady?
Měly by se ty okolnosti brát v úvahu?
Že je nutné vytáhnout zbraň na té ulici, to je jasné. Ale jak je to s tou zahradou?

Podotýkám, že si na to zatím postupně utvářím nějaký názor (otázky položené znalci Náchodskému se mi zdají nepřípadné, ani jsem jim nechtěla věřit, ale posudek jsem zatím nestihla přečíst).
Naposledy upravil(a) Christabel dne čtv 05.4.2012, 12:34, celkem upraveno 1 x.

Shi

Příspěvky: 685

Registrován: ned 04.3.2007, 13:13

Re: Malý průzkum - jak byste se zachovali?

Příspěvek od Shi » čtv 05.4.2012, 12:34

Christabel píše: Já jsem tedy rozhodně taky člověk a mně se líbí, že i ten poslední zloděj v naší společnosti nějaká práva pořád má - a do dob, kdy neměl, bych se vracela krajně nerada.
:D
S tím souhlasím, jenomže v okamžiku, kdy připustíte myšlenku, že útok na majetek je útokem na důstojnost a tak trochu i útokem na život a kvalitu života oběti, tak nutně dojdete k závěru, že je systémově nesprávné kategoricky nadřazovat život a zdraví pachatele úmyslné trestné činnosti nad zdraví, život a kvalitu života oběti.

A když už jsme u toho, zda krádež majetku je nepřímo útokem na zdraví a život, tak ještě tato čísla:
Za rok při pracovních úrazech přijde o život cca 150 až 200 občanů, další stovky až tisíce jich mají trvalé následky. Lidé tím, že pracují, aby si mohli pořídit majetek, riskují své zdraví a život. Proboha proč by obživa krádežemi měla být bezpečnější, než obživa poctivou prací ?

Kdyby tady ročně "při práci" zahynulo cca 150 až 200 zlodějů, tak to žádná společenská katastrofa nebude, spíš naopak. Jenomže ikdyby byl povolený volný odstřel zlodějů (a po tom tady navíc nikdo nevolá), tak jich ročně zahyne nanejvýš pár. Oni prostě krást přestanou, protože zjistí, že to je příliš nebezpečné! (Část krát přestane a začne pracovat, část půjde krást jinam, někam, kde je pro ně bezpečněji, třeba do Anglie.)

Mimochodem, na místní radnici se evidoval počet zájemců o placené veřejně prospěšné práce. Z cca 600 nezaměstnaných jich zájem o tuto placenou práci projevilo asi tak 60.

Christabel píše:Ad střelba v Krušných horách: přečetla jsem si postupně část spisu, hlavně rozsudek.
Ale chtěla jsem se zeptat, vy co případ máte nastudovaný: ke které skutkové verzi se kloníte? K verzi, že se střílelo z bezprostřední blízkosti, fakticky z "momentu rvačky", nebo ze střeleckého kleku?
1) Zpackala to PČR při zajišťování stop, což by nemělo poškodit obviněného, ale tak jak byl případ posouzen, ho chyba státu (PČR) to poškozuje. Tato chyba by měla jít ve prospěch obviněného.
2) Proč nebyla provedena rekonstrukce ? Osobně soudím, že v takovýchto případech by měl mít obviněný na rekonstrukci nárok.
3) Údery pěstí jsou útokem na zdraví a život a tedy měl právo se bránit. Soud podle mě vůbec neřešil, zda šlo o nutnou obranu, nebo ne, což je podle mě skandální.
Christabel píše: A pokud by se střílelo z té druhé pozice, je to pro vás v mezích nutné obrany?
Spíš ano, soud to zpackal a posudek znalce Náchodského je tendenční. Chtěl bych jiný znalecký posudek.
Christabel píše: A ještě takto, neohrabaně řečeno: jak moc má NO reflektovat okolnosti?
Musí reflektovat okolnosti tak, jak je subjektivně vnímal nebo mohl vnímat obviněný.

Dokáži si představit situaci, kdy se navzájem zmrzačí dva lidé a každý z nich to subjektivně bude vnímat tak, že byl v právu a tím pádem by soud neměl odsoudit ani jednoho z nich.
Christabel píše: Že je nutné vytáhnout zbraň na té ulici, to je jasné. Ale jak je to s tou zahradou?
Podstatné je, zda obviněný mohl mít oprávněně obavu o své zdraví a život. V dané situaci útok zahájil majitel pozemku, který pod vlivem alkoholu přikročil k brutálnímu násilí, aniž by se pokusil situaci řešit normální cestou.

Představte si, že by se na daném pozemku pohyboval někdo, kdo se tam ze zákona pohybovat může i bez souhlasu majitele pozemku (úřední osoba v civilním oděvu - stavební úřad, báňský úřad, hasičský sbor, kriminalista, myslivecká stráž a ví bůh kdo ještě). Jste si jistá, že agresivnímu ožralovi je možné něco rozumně vysvětlit ? Já se obávám, že v daném případě by úřední osoba, která by z pozemku okamžitě zbaběle neutekla (a tento postup, tedy útěk namísto odchodu, byl od obžalovaného u soudu očekáván), ale trvala by na výkonu své funkce, by byla brutálně napadena.

Když někoho načapám na svém pozemku, tak ho mohu vykázat přiměřenou formou (třeba i chytit za ucho a vyvést), měl bych mít možnost ho zadržet do příjezdu policie (toto právo dnes vůbec nemám), ale nemám právo ho jen tak hlava-nehlava začít mlátit. A v tom je jádro pudla v tomto případě.
Naposledy upravil(a) Shi dne čtv 05.4.2012, 13:29, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Malý průzkum - jak byste se zachovali?

Příspěvek od S474N » čtv 05.4.2012, 12:35

kolaCZek: jedno krupnuti pajsrem, otazka par vterin. *4*

A o te vlozce za par Kc si nedelej iluze. Ono to muze byt i "radobykvalitni" Mul-T-Lock v cene 1500, kterej jde taky odemcit (a nemusi to byt pouze bumping, ale jsou dalsi metody). Za me osobne jedine KESO nebo EVVA - vse ale vyssi rady.

V kazdem pripade, cim vic clovek toho o takovych vecech vi, tim vetsi se z nej stava paraonik, vidim to sam na sobe *40* *3*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 1523

Registrován: stř 02.8.2006, 14:14

Zbraň: GLOCK

Re: Malý průzkum - jak byste se zachovali?

Příspěvek od Mistral » čtv 05.4.2012, 13:36

S474N píše:Mistral: zkus mi rict, ve kterem pripade pojistovna bude hradit bez kecu vloupani:

a) pancerove dvere s rozvornym zamkem, ovsem s vlozkou za 350 Kc, ktera bude otevrena SG metodou (bumping) bez jakychkoliv znamek poskozeni ci stop.

b) papundeklove dvere s vlozkou za 2000 Kc, ktere budou rozstipany na maderu.

*88*
Pojistovna, to je jiná game. Muj kámoš, co uměl otevírat zámek jehlou a šroubovákem, vždycky říkal, že největší problémy má se starým, orezlým, vyčvachtaným kusem.
Mysli globálně, střílej lokálně. Nejsi kompetentní!

Zpět na „OFF TOPIC - BEZ ZAMĚŘENÍ“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz