Malý průzkum - jak byste se zachovali?


Ostatní debaty mimo zaměření, vtipy, když se prostě chcete vykecat :-)

Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Malý průzkum - jak byste se zachovali?

Příspěvek od S474N » pon 26.3.2012, 19:50

Jak bylo napsano vyse, kdyz jde proti me, tak vystrelim do zeme nebo do neceho, kde jasne pozna, ze nejde o plynovku. A pokud bude pokracovat, tak bohuzel....
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 1596

Registrován: stř 21.3.2012, 9:17

Zbraň: 3 kusy

Bydliště: Praha

Re: Malý průzkum - jak byste se zachovali?

Příspěvek od Carloss » pon 26.3.2012, 20:05

Těch případů, kdy to "útočníka" vyhecuje např. "Tak ty mi budeš hrozit... tak co uděláš teď... tak pojď na férovku..." To, že ho to nezastrašilo už je evidentní. Ale pořád by nejspíš o NO nešlo. Takových tu už bylo... On se s Tebou bude takhle blbě dohadovat.. a další jeden... To je přece naprosto k ničemu... Vlastně je.. Mohu si říct "Já se snažil".

Tu píšete.. když bude pokračovat... v čem, ptám se? Že JDE proti mě a hecuje? Neříkám, že to tak udělá každý. Ale jisté procento asi jo. někdo z blbosti, jiný právě proto, že ví, jak by se obránce měl asitak zachovat, že na něj třeba ve smyslu zákona vystřelit nemůže a dokonce že ten hodnej to i dodrží. Prostě spolehne se na "uvědomělost" bránícího. To je teprve blbá situace...
ČZ 85, ČZ 50, Walther PPK, NP22, Auto-Ordnance 1911A1 WWII, SIG P239, BARK9
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Malý průzkum - jak byste se zachovali?

Příspěvek od S474N » pon 26.3.2012, 20:10

Judikáty Nejvyššího soudu:
Samotná skutečnost, že obránce použije proti neozbrojenému útočníkovi zbraně neznamená, že jde o obranu zcela zjevně nepřiměřenou způsobu útoku ( R 47/1995 ). Přiměřenost obrany je třeba posuzovat se zřetelem na všechny okolnosti případu, na vybočení z mezí nutné obrany nelze soudit jen z toho, že napadený se bránil zbraní proti neozbrojenému útočníkovi, věkově podstatně mladšímu, fyzicky silnějšímu a známému svou agresivitou ( R 49/1970 ). Na vybočení z mezí nutné obrany nelze usuzovat jen z toho, že napadený zranil útočníka, popřípadě jej i usmrtil, přičemž sám žádné zranění neutrpěl., jestliže tím odvracel útok přímo hrozící nebo trvající a taková obrana nebyla zcela zjevně nepřiměřená povaze a nebezpečnosti útoku. ( R 25/1976 )
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 992

Registrován: pon 28.9.2009, 19:00

Zbraň: Glock

Bydliště: Morava-sever

Re: Malý průzkum - jak byste se zachovali?

Příspěvek od panvrabec » pon 26.3.2012, 20:11

Carloss: Aha a kdyby jsi zbraň vytasenou neměl, tak by tě bez povšimnutí nechal...

Vůbec nechápu, co se tím snažíš říct, takže
A) by jsi čekal a až bezprostředně před útokem by jsi ho zastřelil.

Nebo

B)by jsi zbraň vytasenou už měl a když by ho to vyprovokovalo a šel by na tebe (absolutně nepravděpodobné), tak by jsi ho potom taky zastřelil.

Nějak v tom pro obránce nevidím rozdíl, naproti tomu pro útočnía je to dost zásadní rozdíl, má možnost vzdát se, nebo utéct.

Příspěvky: 1596

Registrován: stř 21.3.2012, 9:17

Zbraň: 3 kusy

Bydliště: Praha

Re: Malý průzkum - jak byste se zachovali?

Příspěvek od Carloss » pon 26.3.2012, 20:39

Asi takhle: Rozhodně bych nepředjímal situaci. Zákon mluví o BEZPROSTŘEDNĚ hrozícím útoku. To by asi měl být ten bod zlomu. Když vytasím před tímto bodem, naprosto stejným způsobem tu situaci může vyhodnotit on, jenomže on je v ten okamžik už za oním bodem, protože ohrožuji bezprostředně já jeho, nikoli on mě. Takže za mě.. A) je správně. A ještě doplním, že pokud v ten okamžik útok ustane, pořád ještě nemusím stisknout spouť. Ale to už je jen otázka času daného taktickými podmínkami (myšleno pokud na mě někdo bude s nožem útočit z deseti metrů, zřejmě tu zbraň skutečně vytáhnu, natáhnu a vím, že udělá ještě krok, tak vystřelím. Pokud to neudělá, je to super, spoušť stisknout skutečně nemusím. Ale to není otázka svědomí nebo schopnosti, ale holých faktů a vývoje situace. I při tomto se mám přeci možnost rozhodnout).
ČZ 85, ČZ 50, Walther PPK, NP22, Auto-Ordnance 1911A1 WWII, SIG P239, BARK9
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1305

Registrován: stř 30.3.2011, 10:22

Zbraň: G19 4.gen

Bydliště: Praha

Re: Malý průzkum - jak byste se zachovali?

Příspěvek od kolaCZek » pon 26.3.2012, 21:57

V pripade, ze jde proti mne a hecuje, tak asi nebudu cekat, az dojde az ke mne. Na par metru mu poslu jeden poloplast pul metru pred nohy. Zaprve to bude rana jako krava a zadruhe mi nerikejte, ze ho ani kousicek rozcaknutyho olova a plaste neposimra na nohou. To uz by musel bejt fakt frajer, aby dal hecoval a sel bliz. :wink:
Never argue with an idiot, they drag you down to their level and then beat you with experience.

Příspěvky: 1596

Registrován: stř 21.3.2012, 9:17

Zbraň: 3 kusy

Bydliště: Praha

Re: Malý průzkum - jak byste se zachovali?

Příspěvek od Carloss » pon 26.3.2012, 22:17

Asi se to tak semele... A jestli ho to pošimrá na nohou (a možná ani nepošimrá), a plácne, žes na něj vystřelil... Chlape... budu Ti držet palce...
ČZ 85, ČZ 50, Walther PPK, NP22, Auto-Ordnance 1911A1 WWII, SIG P239, BARK9
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1305

Registrován: stř 30.3.2011, 10:22

Zbraň: G19 4.gen

Bydliště: Praha

Re: Malý průzkum - jak byste se zachovali?

Příspěvek od kolaCZek » pon 26.3.2012, 22:28

Tak lepsi, nez ho nechat dojit az ke mne, kde mi urazi palici nebo rozpare bricho, ne? :wink: A na chodniku bude videt, ze jsem nestrilel po nem, ale do zeme.
Never argue with an idiot, they drag you down to their level and then beat you with experience.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 992

Registrován: pon 28.9.2009, 19:00

Zbraň: Glock

Bydliště: Morava-sever

Re: Malý průzkum - jak byste se zachovali?

Příspěvek od panvrabec » pon 26.3.2012, 22:31

Carloss: Já spíš držím palce tobě, protože když budeš čekat do poslední chvíle a pak někoho smázneš, tak tě u soudu budou mučit na tom, že jsi mu mohl zbraní nejdříve s odstupem pohrozit, aby věděl...a podobně. Soudní znalec tě jistě poučí, že jsi mohl situaci předejít a mohl jsi už z dálky vystřelit varovně a tak podobně.

EDIT: jsi odtud, nebo z Texasu ??
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1305

Registrován: stř 30.3.2011, 10:22

Zbraň: G19 4.gen

Bydliště: Praha

Re: Malý průzkum - jak byste se zachovali?

Příspěvek od kolaCZek » pon 26.3.2012, 22:35

panvrabec: Souhlasim... Ac to zadny zakon nenarizuje, tak soudci ujizdej na varovnych vystrelech a strelbe do mene zivot ohrozujicich mist. :?

EDIT: Tak me napadlo... Taky treba cestou do rachoty hrajete takovou tu hru "Kdyby tamhleten vytahnul kudlu... Co bych delal?". :D
Never argue with an idiot, they drag you down to their level and then beat you with experience.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 751

Registrován: stř 14.9.2011, 18:56

Bydliště: Praha

Re: Malý průzkum - jak byste se zachovali?

Příspěvek od maja » pon 26.3.2012, 22:40

zdrhal? :lol:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1305

Registrován: stř 30.3.2011, 10:22

Zbraň: G19 4.gen

Bydliště: Praha

Re: Malý průzkum - jak byste se zachovali?

Příspěvek od kolaCZek » pon 26.3.2012, 22:42

maja: Kdo utece vyhraje... :lol:
Never argue with an idiot, they drag you down to their level and then beat you with experience.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 992

Registrován: pon 28.9.2009, 19:00

Zbraň: Glock

Bydliště: Morava-sever

Re: Malý průzkum - jak byste se zachovali?

Příspěvek od panvrabec » pon 26.3.2012, 22:45

No když je nuda, tak z auta pozorujem lidi :) jen tak kolemjdoucí .. a přemýšlíme, co má ten člověk asi za lubem :)

Mě takové diskuze moc nebaví, protože každá situace je individuální, prostě je nekonečno možností, jak může takový útok vypadat. Komentovat něco se dá snad jen z videozáznamu. Ale to tasení s patřičným odstupem, nebo zastání se vozíčkáře se zbraní v ruce (první věc, co bych udělal) mi přijdou jako samozdřejmost, někomu ale asi ne.

EDIT: kdo uteče, ten vyhraje, ale stejně nakonec taky umře :lol:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 751

Registrován: stř 14.9.2011, 18:56

Bydliště: Praha

Re: Malý průzkum - jak byste se zachovali?

Příspěvek od maja » pon 26.3.2012, 22:47

kolaczek: Hrdinů jsou plné hřbitovy... :)

edit:
panvrabec: Jasně, zastat se vozíčkáře by mělo být samozřejmé. Ale nechat se kvůli krádeži pár korun zavřít, to se asi taky nikomu nechce. Takže jistit to zpovzdáli, zavolat policii a pokusit se je verbálně odradit. Kvérem bych vyhrožoval až v případě, že toho nechtějí nechat.
Naposledy upravil(a) maja dne pon 26.3.2012, 22:51, celkem upraveno 1 x.

Příspěvky: 1596

Registrován: stř 21.3.2012, 9:17

Zbraň: 3 kusy

Bydliště: Praha

Re: Malý průzkum - jak byste se zachovali?

Příspěvek od Carloss » pon 26.3.2012, 22:50

Právě, že jsem odsud a netahám zbraň na potkání. A zastání se vozíčkáře a vytažení zbraně jsou dvě rozdílné věci. Ale jak říká Maja, útěk je nejméně bolestivým řešením. Jestliže účelem bylo odpoutat pozornost od vozíčkáře, tak se mi to může (nemusí) povést i beze zbraně. Ale to platí o zbrani zrovna tak. Já bych celou tu situaci neviděl tak černobíle.
Naposledy upravil(a) Carloss dne pon 26.3.2012, 22:57, celkem upraveno 1 x.
ČZ 85, ČZ 50, Walther PPK, NP22, Auto-Ordnance 1911A1 WWII, SIG P239, BARK9
Uživatelský avatar

Příspěvky: 992

Registrován: pon 28.9.2009, 19:00

Zbraň: Glock

Bydliště: Morava-sever

Re: Malý průzkum - jak byste se zachovali?

Příspěvek od panvrabec » pon 26.3.2012, 22:54

majo, přesto, že ho budou ohrožovat na životě :wink: ? Mimochodem, možná bych zdejší osazenstvo měl upozornit, že se jedná o loupežné přepadaní ... :!: Jestli to někomu ušlo :)

Je to totéž, jako by někdo loupil benzínku a bezprostředně ohrožoval obsluhu, taky můžete, nebo dokonce někdy musíte zakročit! '§ 150 trestního zákoníku - neposkytnutí pomoci

Stát opodál, vytočit 112 a dívat se jak tam vozíčkáře trýzní, nevím, mě to nejde přes hubu. Už se k tomu vyjadřovat rači nebudu :)

Ale až se vám stane, že vás někde přepadnou cigáni (budete bez pistole) a za rohem bude chlap s bouchačkou za pasem čekat jak to dopadne, aby náhodou něco neposral :D tak se třeba na mě vzpomeneš.
Naposledy upravil(a) panvrabec dne pon 26.3.2012, 23:05, celkem upraveno 1 x.

Příspěvky: 1596

Registrován: stř 21.3.2012, 9:17

Zbraň: 3 kusy

Bydliště: Praha

Re: Malý průzkum - jak byste se zachovali?

Příspěvek od Carloss » pon 26.3.2012, 23:02

V prvním příspěvku o ohrožování na životě nic není. Tam je popsán vozíčkář sedící na zemi a křičící "kradou, kradou". Dále je třeba si ujasnit pojem "loupežné přepadení". Co nám o něm říká zákon? "... Za použití násilí..." nebo "...zbraně..."? Omlouvám se, třeba to někdo ví z hlavy, mě se to hledat nechce. Dokonce tam není zmínka o tom, jestli pachatelé ještě na vozíčkáře útočí, nebo již utíkají. A to by už ze zákona NEMOHLO jít o NO.
Naposledy upravil(a) Carloss dne pon 26.3.2012, 23:06, celkem upraveno 1 x.
ČZ 85, ČZ 50, Walther PPK, NP22, Auto-Ordnance 1911A1 WWII, SIG P239, BARK9
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Malý průzkum - jak byste se zachovali?

Příspěvek od S474N » pon 26.3.2012, 23:05

Carloss: no pokud sedi vozickar na zemi, tak je to loupezne prepadeni. To je jako by tebe nekdo chytil a svazal ti treba nohy a ruce.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 751

Registrován: stř 14.9.2011, 18:56

Bydliště: Praha

Re: Malý průzkum - jak byste se zachovali?

Příspěvek od maja » pon 26.3.2012, 23:08

Přece mezi ně hned nevlítneš a nebudeš mávat kvérem, aby jsi je rozehnal.
Jinak verbální odrazení může být i zařvání, že je policie na cestě, tak ať toho šmejdi nechaj. Pokud ne, pak by měly nastoupit důraznější prostředky.

Příspěvky: 1596

Registrován: stř 21.3.2012, 9:17

Zbraň: 3 kusy

Bydliště: Praha

Re: Malý průzkum - jak byste se zachovali?

Příspěvek od Carloss » pon 26.3.2012, 23:10

Promiň, ale loupežné přepadení snad zákon ani nezná. mohla by tam být loupež, krádež pod pohrůžkou, nebo užití násilí... Ale sedící imobilní člověk... To asi neeeeee.... Nemluvě o tom, že pro NO není podstatný stav napadeného, ale činnost útočníka.

Tak jsem si to přecijen našel: Jojo.. Loupež, loupežné přepadení (nadpis paragrafu). Jelikož se pak pod čarou píše, že tento paragraf chrání rovněž lidskou důstojnost, zřejmě by to šlo aplikovat i u vozíčkáře. Pak je pod čarou odkaz i na paragraf o násilí... Ale to se mi už hledat fakt nechce.

Ovšem na vlastní NO (i když někoho dalšího) to skutečně zřejmě vlivu nemá.
ČZ 85, ČZ 50, Walther PPK, NP22, Auto-Ordnance 1911A1 WWII, SIG P239, BARK9

Zpět na „OFF TOPIC - BEZ ZAMĚŘENÍ“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz