Míření a oči


Ostatní debaty mimo zaměření, vtipy, když se prostě chcete vykecat :-)

Příspěvky: 393

Registrován: pát 09.12.2005, 18:09

Zbraň: GLOCK

Míření a oči

Příspěvek od Sobull » čtv 12.1.2006, 11:07

Doufám že nezakládám duplicitní téma, ale nenašel jsem... Zajímalo by mě jestli při míření používáte jedno nebo máte otevřené obě oči. Četl jsem kdesi, že je dobré naučit se střílet s oběma otevřenýma, ale když se takhle kouknu přes mířidla, tak vidím takřka kuloví. Dá se to nějak naučit nebo je to očma? Zbraň mám chvíli, se střílením začínám a nechtěl bych se ze začátku naučit nějaký špatný návyky.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 351

Registrován: ned 01.1.2006, 18:37

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Příspěvek od Radek07 » čtv 12.1.2006, 11:18

Ze začátku jsem taky mířil vždy jedním okem, ale člověk se tak připravuje o široký rozhled v případě napadení.

Na kurzech obranné střelby nás učily mít obě oči otevřené :shock:

Po nějaké době a asi do 10m to u mě už funguje. :)

Na 15m a více mířím samozřejmě jen jedním okem. :wink:
Zlo není ve zbraních, ale v lidech

Příspěvky: 393

Registrován: pát 09.12.2005, 18:09

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od Sobull » čtv 12.1.2006, 11:37

No na vetsi vzdalenost nez 10 m si to taky uz nedovedu ani predstavit. Oni ty obranne situace asi ve skutecnosti nebudou ani na tech 10 m. Ale jde o to jestli je to v takovem pripade spis jen instinktivi zamireni nejakym pohledem obema ocima "po zbrani" (nevim jak to napsat lip) nebo skutecne mireni. Pokud totiz zkusim opravdu zamirit obema, tak vidim dva cile a jeste rozmazane, dve musky nebo dve hledi. pokud se na to soustredim tak jaks taks zamirim, ale trva to dlouho a neni to ono.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » čtv 12.1.2006, 11:47

Sobull: proste a jednoduse tzv. instinktivni zapichnuti a odmacknuti spouste. Timto stylem strilim vetsinu zavodu. U me to ma plusy ve vysoke rychlosti, ovsem nejsem jeste tak dobry, takze vysledky jsou zase o to horsi. *40*

Příspěvky: 393

Registrován: pát 09.12.2005, 18:09

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od Sobull » čtv 12.1.2006, 12:04

Satan:takze obe oci jsou spis pro to, aby clovek neztratil prehled? A pri tom jak pises "zapichnuti a odmacknuti" nejde ani tolik o miridla? nejsem tudis nijak retardovany, kdyz se mi nedari obema ocima poradne srovnat hledi-muska-cil? Takze kdyz se strilenim zacinam a strilim zatim spis jednotlive rany do papiru nez nejake dvojstrely a rychlopalbu, nemam to lamat pres koleno a mirit jednim? Nebo hned od zacatku zkouset obe?
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » čtv 12.1.2006, 12:22

Sobull: obe oci jsou prave kvuli prehlednosti o situaci. Nez nejakou pomalou mirenku bych spise trenoval prave to zapichnuti a odmacknuti. A potom bych k tomu pridal doubletap. Jo kdybych holt trenoval......ale na to neni cas *40*. Ja beru jako trenink prave zavody.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 287

Registrován: stř 06.4.2005, 14:47

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Rakovnicko

Příspěvek od Jonny » čtv 12.1.2006, 15:27

Tak mám obě oči otevřené, ať mířím na 5 m nebo na 350 puškou (i s optikou). Je mi to putna a pořád mířím stejně.

Zjisti si jaké oko máš dominantní! Podle toho se uč střílet. Není vždy pravdou, že pravák má dominantní pravé oko :idea: Důležité je, abys dokázal oko, kterým míříš plně vnímat a vjemy z druhého potlačit, aniž bys zavřel oko. Pokud budeš jedno oko zavírat, tak budeš automaticky přivírat i to, kterým míříš a rozostříš si ho!

Takže míříš dominantním okem a zbraň držíš v dominantní ruce (znám i praváka, který míří levým, ale to neznamená, že nemůže držet pistoli jako pravák).

Nejdřív se nauč střílet (odmačkávat, mířit a trefovat), pak začni s návyky pro IDPA. I tak toho budeš mít na začátek dost k učení.
:wink:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Příspěvek od pitt » čtv 12.1.2006, 15:40

Já mám obě oči otevřený.Silný oko mám pravý,ale mířím levým.A u mířenky je mě to jedno,protože netrefuju tak,ani tak.Třeba střelba na popry mě dělá velkej problém.Pro mě je jednodužší trefit IPSC terč do A zony než normální terč do černýho.Může mě to někdo vysvětlit?
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » čtv 12.1.2006, 15:57

pitt: no zrejme si predstavujes misto IPSC terce sveho sefa *88**40*

Příspěvky: 393

Registrován: pát 09.12.2005, 18:09

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od Sobull » čtv 12.1.2006, 17:23

Jonny:Jsem pravak a dominantni mam prave oko.Ono totiz kdyz ma clovek jen jedno oko tak do jiste miry ztrati moznost rozeznavat treti rozmer(vzdalenosti) a tak jednim okem vidim celkem jasne miridla i terc bez velkeho preostrovani. Kdyz to zkusim obema tak v tom mam proste hokej, zaostrim na hledi a v tu ranu vidim musku i cil dvakrat a matne. Nakonec to nejak zamirim, ale trva to dlouho a stejne mam nutkani to zamireni prekontrolovat jednim okem. K uceni toho mam hromadu to je jasny, ale zrovna tohle bych chtel podchytit hned. Jo a s tou puskou to uz nechapu vubec, ted sem si to zkusil a obema tu malinkou musku a mizernej zarez v hledi skoro nevidim
Uživatelský avatar

Příspěvky: 421

Registrován: pát 01.4.2005, 18:57

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od SINCITYMAN » čtv 12.1.2006, 18:35

Sobull:A máš oči v pořádku?Tohle vypadá na cylindr....
Uživatelský avatar

Příspěvky: 287

Registrován: stř 06.4.2005, 14:47

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Rakovnicko

Příspěvek od Jonny » pát 13.1.2006, 8:20

Prostě koukám oběma očima, ale vjemy z jednoho potlačím a vnímám jen to dominantní (proto je dominantní).

Nikdy jsem to netrénoval. Prostě mi to tak řekli a od mala to tak dělám. :wink:

Příspěvky: 393

Registrován: pát 09.12.2005, 18:09

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od Sobull » pát 13.1.2006, 9:54

SINCITYMAN:Vzdycky sem mel oci jako ostriz. Aspon sem si to myslel do doby nez sem zkousel mirit obema :cry: . Co je ten cylindr?
Jonny: Nejak se mi tam ty vjemy z leveho porad pletou, potlacim je jen tim ze ho zavru. Pri pudovem zamireni na kratkou vzdalenost to nejak nevadi ale na delsi... treba to pujde nejak natrenovat, uvidim

Příspěvky: 658

Registrován: stř 30.11.2005, 20:19

Zbraň: GLOCK

Bydliště: UH

Příspěvek od GLOCK69 » pát 13.1.2006, 20:23

Je to o tréninku. Nevěřil jsem tomu, ale časem se dá naučit střílet slušně mířenku na 25 m i s oběma otevřenýma očima. Ale je pravda že s jedním je to o něco lepší. Obranná střelba není co řešit, zavřením jednoho oka ztrácíš hodně prostoru kolem sebe. Zkus si kde uvidíš někoho před sebou když máš zavřené jedno oko a když jsou oči otevřené...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 276

Registrován: stř 14.9.2005, 17:36

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od abeille » úte 17.1.2006, 17:27

Cylindr je typ dioptrického skla, používaný do brýlí, který koriguje vadu nazývající se astigmatismus. To je vada, kdy máš např. křivost oka správnou ve vertikálním směru, ale chybnou třeba -dioptrii ve směru horizontálním. Pak se ti písmenka budou rozmazávat pouze v horizontálním směru a když si vezmeš korekci na tu -1D, budeš to mít horizontálně OK, ale vertikálně opět rozmazané. Tohle řeší cylindr. Nepochopil jsem, proč by to ale měl být zrovna tvůj případ.
G17, a když ne G17 pak G10 nebo G12.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 421

Registrován: pát 01.4.2005, 18:57

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od SINCITYMAN » úte 17.1.2006, 17:32

Přesně a jedním z příznaků cylindru může být právě dvojité vidění....třeba při čtení můžeš vidět dvakrát,jako duchy na televizi...

Příspěvky: 345

Registrován: stř 06.4.2005, 22:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Příspěvek od Ivoshek » úte 17.1.2006, 19:43

Zkus zamířít jedním okem a pomalu otvírej to druhé, pak bys měl vidět mířidla v pohodě, při výstřelu se ti to asi rozhodí, ale snad se to dá nacvičit. Mně pomáhá přivření oka, kterým nemířím, takže mám 2,5D vidění. :-)

Zpět na „OFF TOPIC - BEZ ZAMĚŘENÍ“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz