Mířidla: společnost TRUGLO


Debaty o různém příslušenství k pistolím GLOCK

Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Mířidla: společnost TRUGLO

Příspěvek od S474N » pon 31.1.2011, 21:16

panvrabec píše:Nebo pokud je silné šero, světlovod je naprd, obyč. jsou naprd, protože dál jak na 10 m už se fakt nedá moc přesně mířit , tritia jsou rázem super.
Pravdou je, ze fantazii mam sice bohatou, ale tak nejak si nedovedu predstavit situaci, kdy potrebuji za sera mirit na vice nez 10 metru a navic aby to bylo nejak +- v souladu s nutnou obranou.

polucias: vsak pokud ti vyhovuji, tak je to dobre. Zajimave je, ze kdyz jsem se bavil s par lidma, co je po koupi dalo pryc, tak se vetsina jednohlasne shodla na tom, ze jsou naprd a ze jsou to vyhozene penize. Zrejme mas jine pozadavky, nez normalni lide (a to neni nic spaneho!).
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 306

Registrován: čtv 26.10.2006, 23:34

Zbraň: GLOCK

Bydliště: SVK

Re: Mířidla: společnost TRUGLO

Příspěvek od polucias » pon 31.1.2011, 21:24

jj souhlas

možno to tak je, možno na základe skúseností, testovania,
nemám patent na rozum ale niektorý ľudia zavrhujú najrôznejšie veci z nemyselných príčin, a to nemyslím teraz len na zbrane mieridlá a pod.

ja som písal a aj niekto iný tu, je to len dalšie + , nemusím ho potrebovať nikdy do realu, ale ak ano tak je tu,,,
a často strielam v uplnej tme a znatelne mi to pomaha, na porovnanie mám aj zbraň na ktorej mám uplne obyč. mieridlá a s týmito sa cítim v tme omnoho lepšie.
každý po svim proste :wink:
Izraeli Combat Shooting + Glock 17+ Taurus Pt 1911 + http://www.RBSD.cz + http://www.combatsim.eu
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Mířidla: společnost TRUGLO

Příspěvek od S474N » pon 31.1.2011, 23:39

polucias: tak jasne, pokud chces strilet za tmy a chces mit jasne citelna miridla, tak to zajiste muze mit nejaky vyznam. Stejne jako pro admixe, kdyz stoji na krajnim papostu a sviti mu tam svetlo. Kazdy clovek ma proste svoje potreby a tem prizpusobuje vyber zbrane, doplnku apod.

Ja osobne mam kuprikladu primarne zbran na osobni ochranu a jeji pouziti predpokladam v ramci nutne obrany a tam si nejake ekvilibristicka cisla typu "utoci na me v naproste tme ze vzdalenosti 20 metru" proste predstavit nedokazu a proto mi to prijde jako vyhozene penize, ktere bych spise kazdemu novackovi (protoze zejmena ti jsou lehce prodavajicim manipulovatelni) radeji doporucil utratit za naboje a prohnat je laufem. Naproti tomu se porad setkavam s lidmi, kteri proste prijdou do kramu s cerstvym zbrojakem a nakupkou a reknou "doporucte mi to nejlepsi" a prodejce jim tam nasazi vsechny nejdrazsi doplnky bez ohledu na jejich potreby - protoze oni sami jeste ani nevi, co a jak budou potrebovat.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 992

Registrován: pon 28.9.2009, 19:00

Zbraň: Glock

Bydliště: Morava-sever

Re: Mířidla: společnost TRUGLO

Příspěvek od panvrabec » úte 01.2.2011, 0:29

Řeknu ti to takhle, teď, když vyjdu ven, na zahradě se kříží stíny díky vzdáleným světlům z uličních lamp, siluetu postavy bych rozeznal a dokázal ji trefit řekněme těch 10 m možná 20m, třeba někoho s nožem jdoucího proti mě, nebo bodajíc někoho jiného. A nevím jak by tomu bylo u tebe, ale já prostě na obyčejné mířidla v tomto místě (jedním z mnoha není to jen u mě na zahradě :D ) nevidím. Jako určitě směr by ta střelba měla, ale do přesnosti zásahu by to mělo daleko. A pokud by se kolem gaunera ochomítala nevinná osoba, tak bych byl za ta tritia docela rád (abych byl přesnější), protože blíže k útočníkovi by se mi moc nechtělo.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Mířidla: společnost TRUGLO

Příspěvek od cmk » úte 01.2.2011, 8:07

Na miridla nevidis, ale mihnouci postavu rozeznas naprosto dokonale, jestli ma zbran, jestli jde po Tobe? Nebo je to jenom bezdomka, co se prisel vyspat pod strisku nad drevem na zahrade?

Tritiaky nemaj zadnou vyraznejsi nevyhodu, ale jejich vyhoda je znacne precenovana !!!
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Mířidla: společnost TRUGLO

Příspěvek od S474N » úte 01.2.2011, 8:37

cmk: konecne nekdo s obycejnym selskym rozumem! To je prave to, na co tu celou dobu narazim - ze pokud je opravdu takova tma, ze nejsou videt miridla (ty "tovarni"), tak na 10 metru stejne nejsem prece schopen kohokoliv videt ani rozpoznat. A pokud i presto ano, tak tezko budu nekoho "odstreloval" mirenkou na 20 metru. Opravdu nejsem Simir Gerchan ani James Bond a navic to opravdu s nutnou obranou nema nic spolecneho.

Navic nejhorsi je to, co jsem psal vyse - pistolnik panic prijde do kramu, kde mu samozrejme prodejce "doporuci" tritiaky a kdovi co, jenom proto, aby na nem co nejvic vydelal. A potom to dopadne tak, ze je dotycnej po tydnu prodava treba i zde v bazaru - vzdyt se tam staci podivat. S par lidma jsem si tam i dopisoval a vsichni mi rekli, ze jsou dost zklamani na to, jak jim to vychvalil prodavac.

Takze ANO, pokud nekdo NAPROSTO PRESNE vi, proc je chce, tak at je klidne ma, ale doporucovat to vsem jako univerzalne NEJLEPSI VEC NA KVER, tak to fakt NE!
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1573

Registrován: stř 26.12.2007, 23:24

Zbraň: 2x HK USP 9x19, 2xM4

Bydliště: Plzen

Re: Mířidla: společnost TRUGLO

Příspěvek od admix » úte 01.2.2011, 8:52

Vyhoda tritii je, ze mas kompromisni miridla funkcni za vsech svetelnejch podminek, a ta rozhodne neni precenovana a rozhodne neni diskutabilni :) Ze to prodejce doporuci novackovi na jeho prvni G19, to je jinej problem, ale to se neda nic delat. A kdyz uz nic, tak je to pro cloveka dobra zkusenost, a neni ani nijak draze vykoupena (jako treba koupe nevyhovujici pistole v cene dvou Glocku apod.)
"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
Obrázek
Dual HK USP 9x19mm + Colt M4A2 5.56x45mm + PAR15/Dlask A3 .223Rem/5.56x45mm NATO, EOTech 512.A65/1
Uživatelský avatar

Příspěvky: 16

Registrován: pát 21.1.2011, 12:12

Re: Mířidla: společnost TRUGLO

Příspěvek od Pistolník » úte 01.2.2011, 9:03

Sleduji tuto debatu už dlouho a musím :) přispět se svým názorem. Na sportovní střelbu venku jsou opravdu k ničemu (opakovaně vyzkoušeno více kvalitními střelci), to se asi všichni shodneme. Na sebeobranu asi opravdu v podstatě mířidla nepotřebuji vůbec. Jestliže je taková tma, že nic nevidím, tak přece nevidím a nezastřelím manželku vracející se z hospody pozdě v noci :D. Byť s perfektně zařícími mířidly. Uplatnění vidím jen v případě ozbrojených složek při noční činnosti, kdy může být zapotřebí přesný zásah na větší vzdálenost (manželka nemanželka). I tak si nejsem jistý, že by je nějaké spec. jednotky používaly. Ale je pravda, že je to hi-tech a každý začátečník si rád připlatí ;).
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1573

Registrován: stř 26.12.2007, 23:24

Zbraň: 2x HK USP 9x19, 2xM4

Bydliště: Plzen

Re: Mířidla: společnost TRUGLO

Příspěvek od admix » úte 01.2.2011, 9:14

Nejen specialni jednotky, ale obecne armada. K AR-15 se treba dodava hned nekolik sad tritiovych miridel - jako zaloha optiky dobra volba.
"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
Obrázek
Dual HK USP 9x19mm + Colt M4A2 5.56x45mm + PAR15/Dlask A3 .223Rem/5.56x45mm NATO, EOTech 512.A65/1
Uživatelský avatar

Příspěvky: 168

Registrován: sob 26.5.2007, 17:54

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha

Re: Mířidla: společnost TRUGLO

Příspěvek od chocholo » úte 01.2.2011, 9:34

Mám Trugla, tritiovo světlovodná. Mířidla jsou lépe vidět ve Vražkovských boxech a mně osobně neruší ani při plném slunci na Vražkovské (nebo jíné) ploše. Kupoval jsem je z USA za asi 1000, takže byla i levná.
A největší výhodu pro sebeobranu vidím v tom, že v noci přesně vidím kde a jak pistole leží.
G 17, CZUB 858T, M M88, JW-15/ZKM452, A HW 38, N 1911A1, CZ 92, CZUB S 61S, N CQ-A |
Mí kamarádi provozují: Zážitkové střelby Půjčovna zbraní Střelecké kurzy

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Re: Mířidla: společnost TRUGLO

Příspěvek od HV » úte 01.2.2011, 10:48

Když budu chtít vidět kde pistole leží, navleču si na ní gumičky za pár kaček :lol: :
http://www.dealextreme.com/p/glow-in-th ... -pack-3458
Pokud bych chtěl zbraň ochránit proti vlhkosti tak použiji ve tmě svítící kondomy:
http://www.dealextreme.com/p/glow-in-da ... pack-18993
...zbraně, mám zbraně
Uživatelský avatar

Příspěvky: 81

Registrován: úte 25.1.2011, 23:52

Zbraň: Glock 19gen.4

Re: Mířidla: společnost TRUGLO

Příspěvek od sirdo » úte 01.2.2011, 14:54

4HV: bulls eye :lol: ...
Glock 19 gen.4 a Glock 21 gen.4...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 992

Registrován: pon 28.9.2009, 19:00

Zbraň: Glock

Bydliště: Morava-sever

Re: Mířidla: společnost TRUGLO

Příspěvek od panvrabec » úte 01.2.2011, 18:22

Specialni jednotky majou lasery, tam by to bylo zbytecne :twisted:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 306

Registrován: čtv 26.10.2006, 23:34

Zbraň: GLOCK

Bydliště: SVK

Re: Mířidla: společnost TRUGLO

Příspěvek od polucias » úte 01.2.2011, 18:33

už neviem kde presne som to videl ani aká jednotka to bola ale mali všetci G + TFO
Izraeli Combat Shooting + Glock 17+ Taurus Pt 1911 + http://www.RBSD.cz + http://www.combatsim.eu
Uživatelský avatar

Příspěvky: 783

Registrován: stř 17.2.2010, 22:28

Zbraň: glock 17

Re: Mířidla: společnost TRUGLO

Příspěvek od kuba » úte 01.2.2011, 18:59

tak u nas se glocky fasujou s tritima bez svetlovodu..

jinak miridla mam, je to pohodlnejsi, 3,5k co stojej tady bych za ne nedal, to je vcelku zbytecny. A kdyz uz bych kupoval tak kombinace barev zelena + zluta je fajn, hleda se to vcelku dobre. Je to asi jako mit ferrari s klasickou sajtlpakou a ferrari s padlama pod volantem...

nicmene rikat ze je to k hovnu a k nicemu je taky zcestne. ovsem nemit je za 100dolaru tak bych se na ne nejspis taky vykaslal a radsi to prohnal laufem..
My only worry about death is that my girl will sell my gear for what I SAID I paid for it...
http://www.facebook.com/severoceskygteam
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1573

Registrován: stř 26.12.2007, 23:24

Zbraň: 2x HK USP 9x19, 2xM4

Bydliště: Plzen

Re: Mířidla: společnost TRUGLO

Příspěvek od admix » úte 01.2.2011, 21:25

kuba: no jasne, o tritiich na USP za 90USD taky uvazuju, ale v CZ stojej skoro 5 litru - nah :D
"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
Obrázek
Dual HK USP 9x19mm + Colt M4A2 5.56x45mm + PAR15/Dlask A3 .223Rem/5.56x45mm NATO, EOTech 512.A65/1

Příspěvky: 26

Registrován: ned 13.2.2011, 16:59

Zbraň: glock17,26, ČZ 75 TS

Bydliště: NS

Re: Mířidla: společnost TRUGLO

Příspěvek od Standokan » ned 13.2.2011, 17:53

Já mám trugla více jak čtyři roky, nastříleno bez nějakého brutálního kravení určitě přes 6000 nábojů +-, trvalo déle, než jsem si na ně zvyknul. Co se týče zásahů, dlouho to nebylo ono. Mířidla jsou plně funkční, na obranu to nemá chybu, máte absolutní přehled o zbrani a padnou při tasení hned do oka (jedině kde nesvítí při střelbě ze tmy do světla -což je logické a zbytečné protože vidíte plně přehledně siluetu mířidel -nejde o to aby mířidla furt svítila, ale aby se dalo bojovat za jakýchkoliv světelných podmínek, což splňují) co se týče pouze sportu na dlouhé vzdálenosti - mířenka - jsou TFO nesmysl na to jsou určena jiná mířidla. I když dnes si také zajdu na nějaký průměrný mířenkářský závod a povede se mi i zabodovat, což mezi těma staříkama s laděnýma kvérama a mikrometrickými mířidly není jednoduchý TFO byly vybaveni bývalá skupina SOG AČR -neslyšel jsem jedinou výtku a tipuji, že nyní jimi bude vybavena ochranná služba VP AČR. Já jsem si je nechal montovat u odborníka a stále po celou dobu drží, takže doufám, že tomu tak bude i nadále. Chce to trénovat zvyknout si a pak to oceníte. V dnešní době většina závodů probíhá přes den, v četně LOS atd. Jestli jde někomu pouze o výsledky na jakýchkoliv závodech konajících se přes den a to co nejdříve jsou TFO drahý nesmysl k tomu bohužel určené asi nejsou a ani v tom nikomu nepomůžou a nedivím se, že to lidi pak sundavaj.
Naposledy upravil(a) Standokan dne pon 14.2.2011, 20:51, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 306

Registrován: čtv 26.10.2006, 23:34

Zbraň: GLOCK

Bydliště: SVK

Re: Mířidla: společnost TRUGLO

Příspěvek od polucias » ned 13.2.2011, 18:40

dokonala odpoved
Izraeli Combat Shooting + Glock 17+ Taurus Pt 1911 + http://www.RBSD.cz + http://www.combatsim.eu
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Mířidla: společnost TRUGLO

Příspěvek od S474N » ned 13.2.2011, 20:12

polucias: opravdu? No nevim, za prve si nejsem jist, zdali za dobre zasahy mohou primo TFO a za druhe, ten prasopis, malem jsem zvracel. *71*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 306

Registrován: čtv 26.10.2006, 23:34

Zbraň: GLOCK

Bydliště: SVK

Re: Mířidla: společnost TRUGLO

Příspěvek od polucias » ned 13.2.2011, 20:28

myslím že väčšina z nás tu nie je kôli pravopisu :wink:

a medzi nami ja ked som si ich nastreloval ja tak som ich skúšal na 50 a zásahy boli veľmi slušné, v priestore asi 20x20cm, čo je myslím na túto vzdialenosť super,
na vzdialenosť 20 -25 pri mierenom sústredení rozptyl do 3 cm, myslím že takáto presnosť mi stačí... 8-)

každopádne ako bolo spomenuté, čisto na šport robené neboli, ich kvality ocení len človek ktorý sa v tme pohybuje veľmi často
Izraeli Combat Shooting + Glock 17+ Taurus Pt 1911 + http://www.RBSD.cz + http://www.combatsim.eu

Zpět na „Příslušenství“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz