Mladík přepadl taxikáře, ten jej zastřelil


Velmi zajímavé případy, které nesmí skončit v propadlišti dějin.

Příspěvky: 1523

Registrován: stř 02.8.2006, 14:14

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od Mistral » úte 03.3.2009, 16:45

Nikdo píše:
Jinak škoda, že o těchto lidech nepíší média víc. Jeden blbec, co se naleje a odpráskne Paroubkovu kočku je v médiích už 4 měsíce, ale že se člověk ubráníl brutálnímu napadení jen díky střelbě, to se nedočtem nikde...
Kde bereš jistotu, že napadený vůbec chce, aby se o tom psalo? Nikdy nevyloučíš, že se toho chytne nějaký pomatený aktivista a podá trestní oznámení pro vraždu. Takto se případ vyřešil rychle a bezproblémově, v případě soudního projednávání by obránce strávil mraky času u soudu, platil by za právníka a i když by to soud nakonec vyhodnotil jako NO, tak by s tím měl hromadu starostí.

Ale pokud dotyčný chce, zájem novinářů bych možná mohl zprostředkovat, a nikoliv bulváru. Ale to by zároveň znamenalo, že by novinář jen nepřevyprávěl, co mu dotyčný řekne, ale ptal by se i jinde, a zcela určitě by se věnoval i kriminalitě obecně a kriminalitě se střelnou zbraní.
Mysli globálně, střílej lokálně. Nejsi kompetentní!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 524

Registrován: ned 05.6.2005, 13:51

Příspěvek od Glockmaniak » úte 03.3.2009, 17:03

Hlavně je dobře, že to pachatel nepřežil. Kdyby ho býval jen postřelil, Bůh ví, jak by naše pomatené soudy reagovaly na jeho výpověď. Možná, že by Tom teď seděl v base a do smrti platil tomu hajzlovi odškodné. A proto když už střílet, tak zabít.
Meč a kříž tělo jedno jest.
Moje zbraně: GLOCK 17 3.gen. osazený TLR-1 HL, CZ 75, SA vz.58
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Příspěvek od Starosta » úte 03.3.2009, 23:16

Jak už bylo řečeno, gratuluju k přežití a k prokázání neviny.
Víc v tom "štěstí v neštěstí" (tím je myšlen konečný výsledek) snad ani nemohlo být dosaženo.
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Příspěvek od Nikdo » stř 04.3.2009, 10:39

Mistral: Nevím, zda dotyčný o publicitu stojí.
Prostě mi příjde správné takto brutálního útočíka zastřelit, přijde mi odůvodněné za tím účelem nosit zbraň, nejsem s tímto názorem sám. A přinejmenším veřejnoprávní média si královsky platíme za to, aby informovala vyváženě, což nedělají.
Nebyla to výzva k tomu Toma předhodit TV H@vn@, spíše postesk nad tím, že jeho příspěvek asi nebude nikdy nikde v mainstreamových médiích citován :mad:

Příspěvky: 1523

Registrován: stř 02.8.2006, 14:14

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od Mistral » stř 04.3.2009, 13:36

Aby byl citován tento příspěvek, musel by jim to Tom říct. V tom mu nic nebrání (kdo garantuje, že text tady na webu je skutečně od dotyčného taxikáře?). Kdyby byl např. Gunlex mediálně obratnější, tak uspořádá tiskovku, Toma tam vezme, on médiím řekne co se stalo, Gunlex k tomu dodá někoho z vnitra, kdo přednese statistiku o mizivé kriminalitě s legální zbraní na zbroják a o růstu brutality pachatelů TČ (a poklesu množsví TČ).
Informace o tm, že se ubránil útočníkovi legální střelnou zbraní již médii proběhla.

Sere-li tě kvalita veřejnoprávního zpravodajství, tak jim za něj neplať. Já to tak taky dělám.
Mysli globálně, střílej lokálně. Nejsi kompetentní!

HB

Uživatelský avatar

Příspěvky: 193

Registrován: stř 10.9.2008, 8:49

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Ostrava

Příspěvek od HB » stř 04.3.2009, 14:17

Mistrale, to cos napsal, by byla konecne poradna reportaz a myslim, ze by jich bylo treba, aby se povedomi verejnosti o strelnych zbranich mohlo zacit ubirat lepsim smerem :). Nicmene musim rict, ze nekolik mesicu zpatky byla v hlavnich zpravach na Nove reportaz o tom, jak se lide v nejake obci (konkretni si bohuzel uz nevybavuju) zacinaji ozbrojovat a byla kupodivu ladena ve velmi pozitivnim duchu. Na kameru tam mimo jine mluvil nejaky podnikatel, ktery vysvetloval, ze uz byl nekolikrat prepaden a tudiz si udelal zbrojak a zacal nosit zbran na obranu. Nic ve stylu, ze ozbrojovani verejnosti je nebezpecne a nedulezite apod., prave ze naopak. Byl jsem tehdy opravdu mile prekvapen, ze Nova je schopna neco takoveho vytvorit a odvysilat v hlavnich zpravach.

EDIT pro Glockmaniaka nize: Mam sice zenskou v profilu, ale kdybych ji byl, urctie bych nepsal v muzskem rode ;). A bud klidny, taky mam doma zarytou pacifistku :D
Naposledy upravil(a) HB dne stř 04.3.2009, 15:11, celkem upraveno 1 x.
"Be nice to America or they'll bring democracy to your country..."
Uživatelský avatar

Příspěvky: 524

Registrován: ned 05.6.2005, 13:51

Příspěvek od Glockmaniak » stř 04.3.2009, 14:30

Ty si taky správně laděná ženská. S Tebou bych si rozuměl. Většina jsou útlocitný pacifistky :)
Meč a kříž tělo jedno jest.
Moje zbraně: GLOCK 17 3.gen. osazený TLR-1 HL, CZ 75, SA vz.58

Příspěvky: 1523

Registrován: stř 02.8.2006, 14:14

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od Mistral » stř 04.3.2009, 15:18

No tak chlapci ... :wub:

HB: Aaale, jen ať se lidi zbraní bojí, já proti tomu nic nemám :twisted:
Mysli globálně, střílej lokálně. Nejsi kompetentní!

Příspěvky: 2

Registrován: úte 03.3.2009, 5:32

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Č.Budějovice

Re:

Příspěvek od TomCB » pon 07.9.2009, 4:25

Mistral píše:
Nikdo píše:
Jinak škoda, že o těchto lidech nepíší média víc. Jeden blbec, co se naleje a odpráskne Paroubkovu kočku je v médiích už 4 měsíce, ale že se člověk ubráníl brutálnímu napadení jen díky střelbě, to se nedočtem nikde...
Kde bereš jistotu, že napadený vůbec chce, aby se o tom psalo? Nikdy nevyloučíš, že se toho chytne nějaký pomatený aktivista a podá trestní oznámení pro vraždu. Takto se případ vyřešil rychle a bezproblémově, v případě soudního projednávání by obránce strávil mraky času u soudu, platil by za právníka a i když by to soud nakonec vyhodnotil jako NO, tak by s tím měl hromadu starostí.

Ale pokud dotyčný chce, zájem novinářů bych možná mohl zprostředkovat, a nikoliv bulváru. Ale to by zároveň znamenalo, že by novinář jen nepřevyprávěl, co mu dotyčný řekne, ale ptal by se i jinde, a zcela určitě by se věnoval i kriminalitě obecně a kriminalitě se střelnou zbraní.
O mediální popularitu určitě nestojím,jsem rád že to dopadlo jak to dopadlo a že jsem to vůbec přežil.Je však bohužel smutná pravda,že jen co mě přivezli z nemocnice domu asi v 10.30,tak už někdy okolo 11.30 nám u dveří bytu zvonily novináří z TV NOVA se zapnutou kamerou s tím,že chtějí se mnou mluvit.Manželka je naštěstí ihned vyhodila,ale moc se jim nechtělo.Asi si vůbec nedokáží představit,co se oběti loupeže honí hlavou,pokud tedy vůbec přežije.Určitě ale nemá ani pomyšlení na to se někde vykecávat s novináři jen několik hodin po takovémto zážitku.A vůbec mi není jasné,kde tak rychle sehnali moje jméno,příjmení i adresu jakožto oběti loupeže.Jediné moje vysvětlení-prodal jim to nějaký úplatný policista podílející se na vyšetřování.A to už vůbec nemluvím o tom,že jméno a příjmení ba ani iniciály lupiče se neobjevily v žádných novinách,zatímco moje iniciály byly uvedeny snad v každých novinách,kde se o tom něco psalo.No a vrchol všeho je,že v jedněch novinách(mám je dosud doma schované)dokonce uvedly celé moje jméno i příjmení,což si myslím,že je i protizákonné,to přeci bez mého souhlasu nemohou nebo jo?Dokonce jsem někde na internetu našel i foto svého auta včetně celé registrační značky.Opravdu ideální pro případnou mstu ze strany pozůstalých tohoto lupiče.

Příspěvky: 1523

Registrován: stř 02.8.2006, 14:14

Zbraň: GLOCK

Re: Mladík přepadl taxikáře, ten jej zastřelil

Příspěvek od Mistral » pon 07.9.2009, 13:15

No, samozřejmě jim to napráskají policajti, kdo jinej. Po nedávné novele "náhubkového zákona" je zakázáno (bez souhlasu oběti) uvádět informace, které by mohly vést k identifikaci obětí konkrétních trestných činů. Předtím to tuším nebylo tak striktně formulované.
Na druhou stranu, pozustalí lupiče tuším mohou být účastníky řízení a jako takoví mohou nahlížet do spisu, ale tedy se tvoje nacionále dozvědí tak jako tak.
Obecně platí, že bez tvého souhlasu lze dělat ledascos, pokud to nebude proti tvým oprávněným zájmům. Vychází to z toho principu, že nelze lidem zakázat, aby si povídali o tom, co se kolem nich děje. A média jsou jen taková větší drbna :wink:

Je pravda, že mluvit do kamery těsně poté, co jsi utekl hrobníkovi z lopaty, je jen pro mediálně otrlé. Nicméně, jednoduchá formulace: "Ten zločinec mě málem zabil a já jsem momentálně příliš otřesen na to, abych vám podal další informace. Nashledanou." by zájem vyřešila myslím na úrovni.
Pak samozřejmě můžeš přijmout výzvu a přiohnout ručičku oblíbenosti střelců na svoji stranu tím, že poskytneš rozhovory, popíšeš co se stalo, že bez zbraně bys byl po smrti, že zbraně do rukou slušných lidí patří atd, atd ... viz argumetace lexu. Já osobně nevím, esli bych do toho šel. Rozhodně bych se před tím pořádně poradil s právníkem.
Mysli globálně, střílej lokálně. Nejsi kompetentní!

Příspěvky: 18

Registrován: sob 04.9.2010, 11:58

Re: Mladík přepadl taxikáře, ten jej zastřelil

Příspěvek od PetrM » pon 06.9.2010, 14:41

Souhlas.
Ještě k těm údajům, mě osobně by to dost naštvalo, že to některý policista řekne. Jednak tím může potenciálně ohrozit účastníka-svědka a pak jsou ty mluvčí policie opravdu jen pro parádu (ne že by nebyli už teď). Jinak také bych se zasazoval o změnu v zápisech, které jsou dostupné oponentovy (viz. známé „právnické osobnosti“) a jeho klientovy (v případě že NO přežije, ale i celkově), aspoň zamezit dostupnost kontaktních údajů obou stran sporu a to včetně rodinných příslušníků. Prostě soud, ty údaje mít bude, ale právníci ne.
:idea:

Zpět na „Sledované případy“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz