Mrazivá výpověď. Vrah z tramvaje č. 17 řekl, proč zabíjel


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Mrazivá výpověď. Vrah z tramvaje č. 17 řekl, proč zabíjel

Příspěvek od S474N » úte 01.11.2016, 14:38

Mrazivá výpověď. Vrah z tramvaje č. 17 řekl, proč zabíjel

Dvaašedesátiletý Jan Holman zavraždil v roce 2014 ženu cestující v pražské tramvaji číslo 17, protože potřeboval peníze na cestu domů do Posázaví. U příbuzných se nechtěl doprošovat, řekl při výpovědi u soudu. V době činu měl "pomatení mysli", bolela ho záda a cítil beznaděj. Po více než dvou letech se přišel přiznat policistům, protože ho prý pronásledovaly výčitky svědomí.

Cestující zemřela ve čtvrtek 13. února dopoledne v tramvajovém voze směřujícím z centra Prahy do Modřan. Holman dnes uvedl, že čtyřiašedesátiletou ženu zastřelil zezadu z bezprostřední blízkosti mezi zastávkami Nádraží Braník a Černý kůň. "To bylo pár vteřin od myšlenky ke skutku. Nabití trvalo zhruba deset vteřin, hned jsem střílel. Kdyby se paní bejvala otočila, bylo by to všechno jinak, protože já bych to neudělal," vypověděl.

Z chaty u Poříčí nad Sázavou přivezl Holmana do Prahy v pondělí před vraždou soused. Holman mířil za synem, který mu slíbil výdělek za společnou práci. Muž měl vybitý telefon, a tak si nepřečetl zprávu, v níž syn dohodu kvůli nemoci zrušil. "Zprávu jsem bohužel nepřijal, a to byla osudová chyba," prohlásil vrah.

V hlavním městě pak dvě noci přespal u synovy přítelkyně, protože syn ho prý odbyl a nechal na holičkách. V úterý se Holman nechal ošetřit v nemocnici kvůli vyhřezlým plotýnkám, noc ze středy na čtvrtek už údajně strávil popojížděním v tramvaji: "Seděl jsem tam a rozmýšlel jsem o tom, co udělám a jak se dostanu domů. Nevěděl jsem, co mám dělat. Dostal jsem se do takovýho zvláštního stavu beznaděje, nazval bych to panický pomatení mysli. Paniku ve mně vyvolalo to, že bych měl ještě cestovat."

V den vraždy pak využil příležitosti, kdy u branického nádraží vystoupili z tramvaje všichni lidé kromě jediné cestující. "Zůstal jsem bez prostředků, sám, v bolestech. Přestal jsem uvažovat normálně, začalo mi být všechno jedno," vysvětloval, proč ženu střelil do krku.

Své oběti sebral kabelku, v níž měla peněženku s částkou 1700 korun. Nejdražším předmětem v tašce byly dioptrické brýle, celková hodnota všech ukradených věcí byla 6545 korun. Za loupežnou vraždu Holmanovi hrozí 15 až 20 let, případně výjimečný trest včetně doživotí.

Puvodni odkaz:
:arrow: http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/krim ... 03902.html
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 37

Registrován: pát 26.4.2013, 8:28

Re: Mrazivá výpověď. Vrah z tramvaje č. 17 řekl, proč zabíje

Příspěvek od iWarp » stř 02.11.2016, 10:16

Obezřetnosti není nikdy dost. Zvlášť když sedíte v prázdné tramvaji s individuem za zády...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 269

Registrován: úte 26.4.2016, 19:07

Zbraň: GLOCK 17 Gen4

Bydliště: Kunnersdorf

Re: Mrazivá výpověď. Vrah z tramvaje č. 17 řekl, proč zabíje

Příspěvek od Pepíno » stř 02.11.2016, 12:40

Taky kamkoliv přijdete tak si sedáte tak aby jste měli přehled. Já to teda dělám jak v MHD tak i třeba v hospodě nemám rád když mi někdo civí do zad. Jinak doufám že borec už nevyleze z lochu. :cry:

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Mrazivá výpověď. Vrah z tramvaje č. 17 řekl, proč zabíje

Příspěvek od cmk » stř 02.11.2016, 14:52

U nas je prece bezpecno a od ochrany obyvatel mame Policii a armadu, ne? :-(
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

Re: Mrazivá výpověď. Vrah z tramvaje č. 17 řekl, proč zabíje

Příspěvek od john.hawk » čtv 03.11.2016, 10:56

jo jo, někdy je svět hrozivé a smutné místo.. škoda tý paní..
Borcovi ruplo v kebuli, nikdo z nás není rezistentní proti ranám osudu..
Asi kdyby tam byl ještě někdo jinej, tak by do toho nešel.. nepochopím že ji musel sundat dyk by mu ty love ještě ráda dala bez řečí..

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz