Muž odcizil z vozu pistoli Glock i s náboji, zadrželi ho pol


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Re: Muž odcizil z vozu pistoli Glock i s náboji, zadrželi ho

Příspěvek od Starosta » pon 15.9.2014, 8:12

Satan: No, jak jsem už psal - občas více či méně úsměvné, ale i tak mě kategorie zoufalých paniců nebaví. O kategorii lidí typu BFO si můžu přečíst kdekoli jinde, nebo zabrousit dokonce na exotopedii.
Když si chci ale pokecat o zbraních s místníma, tak už bych Štěpána "z tý hospody vyvedl" několikrát sám.
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

Re: Muž odcizil z vozu pistoli Glock i s náboji, zadrželi ho

Příspěvek od john.hawk » pon 15.9.2014, 9:13

pro růžového koko/exo/ta.. jaký je rozdíl mezi vloupání do vozidla a vloupáním do bytu :
pominuli že byla zbraň umístěna v kurfu vozidla, který byl řádně uzamčen..tedy dle mého názoru zabezpečena dostatečně..
Co tvůj pocit odpovědnosti ? už chodíš s letákama mezi lidi aby nenechávali děti bez dozoru na zahradě kde je bazén, motorová pila a jed na krysy ??
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Muž odcizil z vozu pistoli Glock i s náboji, zadrželi ho

Příspěvek od pitt » pon 15.9.2014, 10:31

Taky bych nevidel jedinej duvod se tryznit kvuli tomu ze nejakej kokot zlodejskej me rozmlatil auto a ukradl kver. Jediny co by se dalo idelat navic,tak kver zamcit do nejakej skrinky pridelane v aute,ale to by ho asi taky neodradilo. Proste by ji vyrval a doma rozrezal flexou,takze by se ke kveru taky dostal. Nevidim jedinej duvod citit se zodpovednej za to,co s tim kverem dude nadale delat.

Příspěvky: 66

Registrován: ned 09.12.2012, 16:32

Zbraň: G26 Gen4 + TFO

Re: Muž odcizil z vozu pistoli Glock i s náboji, zadrželi ho

Příspěvek od markus9ml » pon 15.9.2014, 11:33

A to se nebavíme o tom, že normální je nalézt do cizích aut, domů a bytů, i když je majitel nezmkne.
Člen sdružení LEX - sdružení na ochranu práv majitelů zbraní

Příspěvky: 66

Registrován: ned 09.12.2012, 16:32

Zbraň: G26 Gen4 + TFO

Re: Muž odcizil z vozu pistoli Glock i s náboji, zadrželi ho

Příspěvek od markus9ml » pon 15.9.2014, 11:38

Škoda, že takhle rychle nehledají i v ostatních případech :-)
Člen sdružení LEX - sdružení na ochranu práv majitelů zbraní
Uživatelský avatar

Příspěvky: 751

Registrován: stř 14.9.2011, 18:56

Bydliště: Praha

Re: Muž odcizil z vozu pistoli Glock i s náboji, zadrželi ho

Příspěvek od maja » pon 15.9.2014, 18:30

Starosta: Vlevo nahoře je uživatelský panel, dej si Štěpána do seznamu nepřátel a nemusíš to číst. Já to udělal a jsem happy :)

Exot fóra
Exot fóra

Příspěvky: 978

Registrován: pon 10.4.2006, 21:56

Re: Muž odcizil z vozu pistoli Glock i s náboji, zadrželi ho

Příspěvek od Stepan » pon 15.9.2014, 19:38

Dávat si mě do nepřátel je velice nerozumné, přijdete o moje podnětné příspěvky!!!

Zpátky k tématu: Nechat zbraň v autě není držení, bylo by to držení jen v tom případě, kdybyste zbraň měli vybitou a někam jí přemisťovali. Když nejste v autě a nikam nejedete, zbraň nosíte nebo přepravujete a podle zákona jí musíte mít pod neustálou kontrolou. Nemyslím si to jen já, myslí si to i policajti, viz konec článku, navíc existuje i to stanovisko, že se zbraň v autě nechávat nesmí. I kdybyste měli v autě přivařený trezor, zbraň tam nechat nesmíte.

Za druhé nevím, kdo by doporučil nechat v autě cokoli cenného nebo nebezpečného. Zabezpečení a zranitelnost aut a bytů/domů je myslím úplně na jiných úrovních.

V roce 2012 bylo podle policie ukradeno 10000 aut a vykradeno 30000.
V roce 2011 bylo celkem vykradeno 10000 bytů a rodinných domů.
To je 4x míň, než aut (ukradené celé auto počítám jako vykradené). Navíc v bytě/domě lidi většinou mají zbraně v sejfech nebo trezorech.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1251

Registrován: pát 07.9.2007, 13:47

Bydliště: LKPR

Re: Muž odcizil z vozu pistoli Glock i s náboji, zadrželi ho

Příspěvek od Biggles » pon 15.9.2014, 21:31

A mohl bys pro pořádek i dodat kolik je bytů/domů a kolik aut? Je to sice poměrně zbytečný, ale tvoje "statistika" je bez toho ještě zbytečnější...a mohl bys mi prosím připomenout alespoň jeden tvůj "podnětný příspěvek"? Mám poměrně krátkou paměť :lol:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Re: Muž odcizil z vozu pistoli Glock i s náboji, zadrželi ho

Příspěvek od Starosta » pon 15.9.2014, 22:46

maja: Hora se přesunula k Mohamedovi. Už mě to fakt nebaví číst.
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --

Příspěvky: 584

Registrován: úte 13.5.2008, 16:44

Re: Muž odcizil z vozu pistoli Glock i s náboji, zadrželi ho

Příspěvek od Steiner » úte 16.9.2014, 8:34

Stepan: Podle sčítání obyvatelstva, bylo v ČR v roce 2011 registrováno 1 798 318 obydlených domů a bytů (zdroj czso.cz). Počet registrovaných vozidel je cca 6 600 000 z toho 4 800 000 osobních vozidel, takže to tvoje srovnání trošku kulhá...

Když mám byt a dvě auta, jaká je tedy obecná pravděpodobnost, že mi vykradou to jedno auto ve kterým mám odloženou zbraň, nebo vykradou byt? Cca stejná :twisted:

Příspěvky: 601

Registrován: sob 02.6.2012, 19:13

Bydliště: blízko Brna

Re: Muž odcizil z vozu pistoli Glock i s náboji, zadrželi ho

Příspěvek od cipis » úte 16.9.2014, 9:00

Co to je obecná pravděpodobnost? Podle mne to rozhodně není stejné a šance vykradení vozidla je násobně vyšší než vykradení bytu/domu.
A ne nadarmo je na každém parkovišti cedule, že auto není trezor ...

Exot fóra
Exot fóra

Příspěvky: 978

Registrován: pon 10.4.2006, 21:56

Re: Muž odcizil z vozu pistoli Glock i s náboji, zadrželi ho

Příspěvek od Stepan » úte 16.9.2014, 9:16

Tady jde o to, aby se zbraně nedostávaly k neoprávněným osobám, který by s nimi mohly páchat zločiny nebo neštěstí v případě dětí atd. Čísla jsem uváděl jenom ke zdůraznění toho, že aut se u nás ukrade a vykrade dost velké množství.

Nikdo snad nebude pochybovat o tom, že zbraň zamčená v trezoru za jedněmi zamčenými dveřmi (a v případě bytu i za druhými) je lépe zabezpečená, než když jí necháte v autě.

A snad taky nikdo nebude pochybovat o tom, že když jí máte u sebe, je lépe zabezpečená, než když jí necháte v autě.

A vy jí navíc podle zákona v autě nechat vůbec nesmíte!!!

Příspěvky: 33

Registrován: stř 14.8.2013, 5:07

Re: Muž odcizil z vozu pistoli Glock i s náboji, zadrželi ho

Příspěvek od jajirka » úte 16.9.2014, 10:28

Neexistuje zákon který zakazuje nechat zbraň ve voze. Jestli se mílím nasměrujte mě.

Štepán: Ještě nám vysvětli jak se dostanou zbraně ke zločincům v Anglii. Tam je nemaj kde ukrást a stejně jich maj kolik chtějí...
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Muž odcizil z vozu pistoli Glock i s náboji, zadrželi ho

Příspěvek od S474N » úte 16.9.2014, 10:32

Marne v tom zakone patram po odstavci, kde se hovori "Vlastnik neni opravnen zbran zanechat ve vozidle". Muzes me presne nasmerovat?

BTW ne, ze bych s tim souhlasil, aby si lidi nechavali kvery "v kastliku", ale sam moc dobre vim, ze ZCELA REALNE muze nastat situace, kdy proste jina moznost neni - typicky konkretni soudy v konkretnich mestech, kde pan predseda zakazal vnaseni, respektive prevzeti/uschovu zbrani. Docela by mne zajimalo, co by Stepan vymyslel, treba stovky km od domova s kverem (vim, nemuze to nastat, protoze pistolku na antiperle pres ram pronese...).
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 601

Registrován: sob 02.6.2012, 19:13

Bydliště: blízko Brna

Re: Muž odcizil z vozu pistoli Glock i s náboji, zadrželi ho

Příspěvek od cipis » úte 16.9.2014, 10:32

To ne, ale existuje zákon, který ti nařizuje vhodně zabezpečit zbraň a náboje, což auto rozhodně nesplňuje.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Muž odcizil z vozu pistoli Glock i s náboji, zadrželi ho

Příspěvek od S474N » úte 16.9.2014, 10:35

cipis: a kde je stanoveno, ze to auto nesplnuje? *88*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 601

Registrován: sob 02.6.2012, 19:13

Bydliště: blízko Brna

Re: Muž odcizil z vozu pistoli Glock i s náboji, zadrželi ho

Příspěvek od cipis » úte 16.9.2014, 10:56

Myslím, že v každém manuálu od auta, v každém firemním nařízení, když se jedná o firemní auto, v hromadě materiálů od policie atd. Ví to málem každé dítě, že se v autě nemá nic schovávat, protože se to dá snadno ukrást a to včetně toho auta.

Exot fóra
Exot fóra

Příspěvky: 978

Registrován: pon 10.4.2006, 21:56

Re: Muž odcizil z vozu pistoli Glock i s náboji, zadrželi ho

Příspěvek od Stepan » úte 16.9.2014, 11:05

cipis píše:existuje zákon, který ti nařizuje vhodně zabezpečit zbraň a náboje.
Ale tohle se týká pouze držení! Když necháš zbraň v autě, není to držení! Musíš jí mít pořád u sebe a mít jí pod neustálou kontrolou.
Pro účely tohoto zákona se rozumí držením zbraně nebo střeliva mít zbraň nenabitou náboji v zásobníku, nábojové schránce, nábojové komoře hlavně nebo nábojových komorách válce revolveru a uloženou v uzavřeném obalu za účelem jejího přemístění z místa na místo.
Když jí nepřemisťujete ale jenom ji v tom autě necháte odloženou, nesplňujete definici držení!
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Muž odcizil z vozu pistoli Glock i s náboji, zadrželi ho

Příspěvek od S474N » úte 16.9.2014, 11:19

Stepan: to, ze je/neni zbran prepravovana, to rozhodujes ty tim, co vypovis. Cimz jsem ti zaroven odpovedel i na ty tvoje ostatni bludy.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Muž odcizil z vozu pistoli Glock i s náboji, zadrželi ho

Příspěvek od pitt » úte 16.9.2014, 11:20

když zbraň vybiji,nechám ji v kufru auta a zásobník s náboji dám do "palubní" schránky, kterou zamču...je to držení, nošení, nebo přemisťování?

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz