Muž střílel v restauraci v Uherském Brodě


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

Uživatelský avatar

Příspěvky: 32

Registrován: pát 27.6.2014, 23:42

Re: Muž střílel v restauraci v Uherském Brodě

Příspěvek od Petr_PM » sob 28.2.2015, 10:17

Přesně tak, proto bych s kritikou policejního ne/zásahu počkal.

Příspěvky: 48

Registrován: úte 20.6.2006, 20:47

Zbraň: GLOCK

Bydliště: jižní Morava

Re: Muž střílel v restauraci v Uherském Brodě

Příspěvek od Brigadier » sob 28.2.2015, 11:04

Jen mě napadlo, když se stal průser v Bratislavě s Harmanem, každá hlídka pak fasovala do služby sa58, je to tak? Mají to tak do dneška?

Příspěvky: 658

Registrován: stř 30.11.2005, 20:19

Zbraň: GLOCK

Bydliště: UH

Re: Muž střílel v restauraci v Uherském Brodě

Příspěvek od GLOCK69 » sob 28.2.2015, 11:11

Obávám se, že skutečné pitevní zprávy se na veřejnosti nikdy neobjeví. Teda pokud budou obsahovat jen náznak pochybnosti, že obětem bylo, v době prvního zásahu policistů s následujícím taktickým ustupem, možné pomoci.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 440

Registrován: pát 04.3.2011, 21:13

Bydliště: Opava

Re: Muž střílel v restauraci v Uherském Brodě

Příspěvek od Fox4077 » sob 28.2.2015, 11:14

Jen stručně:
- psychotesty: kámoš je mašinfíra, při nástupu musel absolvovat taky psychotesty, návštěva psychologa i psychiatra,
s psychiatrem se pobavil o tom, kde se ve městě dobře nají...
u psychologa: při pohledu na výsledky psychotestů se ten šaman dlouze zamyslel a pravil: tři před váma jsem nepustil, tak vás pustím... :crazy:

co se týče policejního zásahu-nezásahu:
kořeny toho bordelu vidím už v nastavení celého systému, cajti se bojí vytáhnout kvér, především kvůli tomu peklu co pak nastane, podobně jako u nás civilů, my to máme ještě horší,
kdyby tam ti dva zaúřadovali, nebo i v jiném případu, prostě by do toho šli po tlamě a dopadlo to jakkoli, tak by měli být postaveni na pedestal, audience na nejvyšších místech, hrdinové republiky, a výsluhy ať už by byli zraněni či ne, v případě smrti automatické zajištění jejich rodin,
ale výsluhy za odsezené roky v kanclu, to jako fakt nee,
nežeru kecy o tom, že za dvacku tam přece nebudou riskovat, tak ať jdou makat za 15tis.
to je taková blbost, jako když soudci musí brát 100tis. aby nebyli zkorumpovatelní, buď to v tom člověku je nebo není...
prostě určité procento cajtů je cajtama jen proto, že se jim nechce makat a hezky v závětří to chcou doklepat k výsluhám

Vidím to tak, že to nebude lepší, dokud se celý systém neposune do zcela jiné roviny. Kdy si konečně uvědomíme, že lidé, kteří v sobě najdou sílu postavit se zlu, budou s nezpochybnitelnou samozřejmostí uznáni za hrdiny, za elitu národa a za vzor pro ostatní. Jak v té služební sféře, tak civilní.
Naposledy upravil(a) Fox4077 dne čtv 03.9.2015, 17:13, celkem upraveno 1 x.
Byť se mi dostane jíti roklí šeré smrti, nebudu se báti ničeho zlého. Neboť já budu ten nejhorší bastard, který v tom zatraceným údolí bude.
Jsem zlej, hnusnej a unavenej. Žeru ostnatej drát, chčiju napalm a trefím dávkou bleší řiť na 200 metrů.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 32

Registrován: pát 27.6.2014, 23:42

Re: Muž střílel v restauraci v Uherském Brodě

Příspěvek od Petr_PM » sob 28.2.2015, 11:15

Příspěvky: 48

Registrován: úte 20.6.2006, 20:47

Zbraň: GLOCK

Bydliště: jižní Morava

Re: Muž střílel v restauraci v Uherském Brodě

Příspěvek od Brigadier » sob 28.2.2015, 11:38

OT: - FOX4077: Tak to věřím, že buď je kamarád pěkné kvítko, anebo dělal machra. Taky jezdím a tu psychomašinérii na začátku si dobře pamatuji. Nebyla to zrovna žádná prdel a pár lidí z tama pěkně vylítlo jako namydlený blesk. Konaly se celkem 2 návštěvy psychologa a celé to zabralo asi 8hodin. K psychiatrovi se nechodí. Leda, že by to dotyčný potřeboval.

Exot fóra
Exot fóra

Příspěvky: 978

Registrován: pon 10.4.2006, 21:56

Re: Muž střílel v restauraci v Uherském Brodě

Příspěvek od Stepan » sob 28.2.2015, 12:00

Důrazná výzva sdělovacím prostředkům; 28. února 2015, Oddělení tisku a prevence Krajského ředitelství policie Zlínského kraje:
Operační středisko zlínské policie přijalo 24. 02. 2015 v 12.38 hodin oznámení, že neznámý muž vstoupil do restaurace Družba v Uherském Brodu a bez jakýchkoli příčin zde zahájil střelbu ze střelné zbraně. Na místo byla ihned vyslána hlídka z obvodního oddělení policie v Uherském Brodu, která na místo činu dorazila v 12.47 hodin. Poté, co policisté vstoupili do prostor restaurace, útočník na ně začal pálit ze střelné zbraně.

O chvíli později se na místě před restaurací již nacházeli zdravotníci, kteří vyjeli na pomoc jedné z přeživších obětí, kterou je 37letá žena. Té se podařilo se střelným poraněním dostat ven z restaurace, odkud byla převezena k dalšímu ošetření do nemocnice.
Co to prázdné místo? Nechybí Vám tam něco? Například to, že policisté NESPLNILI POVINNOSTI vyplývající z toho, že jsou policisté, povinnosti vyplývající ze zvláštních předpisů policie vztahujícím se k řešení těchto případů, i jenom z toho, že jsou to LIDI, a proti vrahovi nezasáhli, i když měli možnost, byli ozbrojení a dokonce na sobě měli vesty?
Proč nezasáhla hlídka, která přišla první do restaurace Družba? Vstupuje-li policista do objektu a je bezprostředně ohrožen na životě palbou, je nelogické, aby pokračoval. Efektivnější je, aby se hlídka stáhla a zavolala posily, čímž je eliminováno riziko, že by potenciálně zraněná hlídka nebyla tohoto schopna.
Co je tohle za SRAČKY??? Ohroženi nebyli jenom ti policajti, ale hlavně ti zranění občané, kteří byli na místě a kteří zoufale potřebovali, aby jim policisté pomohli!!! Policajti tady nejsou od toho, aby postupovali "logicky a efektivně", ale aby v první řadě chránili občany, to je jejich POSLÁNÍ a musejí být připraveni při ochraně občanů položit vlastní život. Kdokoliv vypustil z huby tyhle sračky by měl okamžitě rezignovat a odejít od policie, nechápe, k čemu policie je!!!

12:38 - Policie dostala první telefonickou informaci o střelbě v restauraci Družba.
12:43 - Policii se ozval muž, který byl ukrytý na toaletě restaurace, a začal s policisty komunikovat.
12:45 - Zahájena spolupráce s Městskou policií, žádost o hlídku na místo.
12:47 - K restauraci dorazila první policejní hlídka.
12:50 - Policisté vešli do restaurace, kde na ně pachatel začal střílet. Hlídka se stáhla a zavolala posily.
12:55 - Na místo přijeli další policisté.
12:56 - Do televize Prima volal muž, který uvedl, že má pistoli a rukojmí a že se zařídí po svém. Podle redaktora Primy Pavla Lebdušky televize ve 12:59 kontaktovala policii.
12:56 - Policisté si vyžádali zásahovou jednotku z Brna.
13:05 - Policie získala telefonní kontakt na střelce.
13:07 - Policejní vyjednavač navázal telefonický kontakt se střelcem. Muž tvrdil, že drží rukojmí a je ochoten vyjednávat.
po 14:00 - Vyjednavač konstatoval, že komunikace s pachatelem přestává být smysluplná. Muž nebyl ochoten propustit rukojmí, která podle svých slov držel, ani dovolit ošetření zraněných.
14:13 - Pachatel přestal komunikovat.
14:15 - Telefonická komunikace byla ukončena.
14:21 - V mezidobí se policisté pokusili navázat ještě osobní kontakt z okna, vzápětí ale zazněl z restaurace výstřel. Policejní zásahová jednotka vnikla do budovy.
14:23 - Objekt byl zajištěn; policisté našli uvnitř devět mrtvých včetně střelce a nezraněného muže, který se schovával na toaletě. Dalším osmi lidem se podařilo z restaurace utéct během střelby.
Všichni policajti, kteří dorazili od začátku incidentu do té doby, než si zavolali ve 12:56 posily, jsou k ničemu a u policie nemají co dělat!

O čem se kurva ten vyjednavač s tím vrahem hodinu bavil? Když se dozvěděl, že má rukojmí, tak druhá věta je, že se chce přesvědčit, že jsou v pořádku a chce s některým mluvit a chce je vidět!!! Co si sakra mysleli, když na místě už padlo několik desítek ran? Že si pachatel sestřeloval skleničky z baru nebo co? Neměli jste dost svědků, abyste pochopili, jak je situace vážná?

Důraznou výzvu si strčte do prdele a vypadněte od policie, hajzlové!!! Od 12:38 do 14:23 jste nechali bez jakékoli účinné pomoci lidi, kteří jí zoufale potřebovali, nedali jste jim žádnou možnost a naději přežít, nechali jste je možná pomalu umírat bez pomoci. Tohle je úplně nepředstavitelné a odpudivé chování, které snad hraničí s trestným činem. Víte, že jsou lidi v nouzi, a nepomůžete jim. Místo toho si povídáte s vrahem.

Pomáhat a chránit? Asi jenom sobě, že?
POMÁHAT SI A CHRÁNIT SE, ne?
Na ta dvě důležitá slova jste zapomněli.
Naposledy upravil(a) Stepan dne sob 28.2.2015, 12:51, celkem upraveno 12 x.

Příspěvky: 1596

Registrován: stř 21.3.2012, 9:17

Zbraň: 3 kusy

Bydliště: Praha

Re: Muž střílel v restauraci v Uherském Brodě

Příspěvek od Carloss » sob 28.2.2015, 12:14

Takže tam vlítnou a nechaj se postřílet. Kdo pak zachránní potřebné? Další, kteří tam vlítnou a nechaj se postřílet? A po nich další a další??? Dokud existuje možnost, že pachatel má rukojmí a dokud vyjednává, tak se prostě nestřílí. Protože nemůžeš vědět, co pachatel udělá... To je holý fakt... A u vyšinutého obzvlášť. Dle informací v průběhu vyjednávání nepadl jediný výstřel. Taky bylo řečeno, že v okamžikuu, kdy pachatel přestal vyjednávat bylo přikročeno k ozbrojenému zásahu. To Ti asi uniklo, žejo...

No.. když Ti tak vadí, jak poldi postupovali, běž k nim a poraď jim, a zasahuj líp. Budeš taky tak dobře placenej. A budeš mít možnost konečně něco pro společnost udělat.
ČZ 85, ČZ 50, Walther PPK, NP22, Auto-Ordnance 1911A1 WWII, SIG P239, BARK9

Příspěvky: 716

Registrován: čtv 16.11.2006, 17:48

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Teplicko - Osek

Re: Muž střílel v restauraci v Uherském Brodě

Příspěvek od Kmoch Vladimír » sob 28.2.2015, 13:10

Existuje několik otázek k zamyšlení:
1) Pan Kovář podává veškeré listinné náležitosti k obnově ZP, včetně lékař. zprávy o zdrav. způsoíbilosti,
2)Někdo z rodiny usiluje o to, aby mu nebyl vydán kladný lékař. posudek (který mu v té době již vydán "třeba" již byl!!
3)Na základě bodu 2, se lékař rozhodne zvrátit své předchozí kladné rozhodnutí a informuje o tom PČR a p. Kováře.
4)V tomto okamžiku kdy pochybnosti lékaře o svém prvotním souhlasu bere zpět, a sděluje tím PČR ,že p. Kovář nemá již jeho důvěru, ale pochybnosti o své již vydané lékař. zprávě, kterou PČŘ již má jako přílohu k žádosti o prodloužení ZP p. Kováře, dává tak PČR na vědomí souběžně i to, že platnost ZP p. Kováře kterou chce obnovit, by měla na tomto základě také pozastavena, až do doby lékařského "nového" posouzení!!Tedy starý ZP by do doby nového lék. posudku měl být p. Kovářovy odebrán ihned (bezprostředně) poté! Bez ohledu na jeho "zbytkovou" dobu platnosti. A to doktor taky tvrdí (rozpor).
5)Je podivné také tvrzení "rodiny" o tom, že z p. Kovářem nemá již 12 roků žádné spojení, ani kontakt, že se tomu p. Kovář po celých 12 let brání. A přitom chce rodina zabránit obnově jeho ZP. Jaké důvody a jaké informace které jsou až dosud utajené rodina k tomuto jednání měla? Když neměla žádné spojení, kde tedy brala informace?
Co se týká "zásahu - nezásahu" hlídky PČR v tě restauraci, nemám pochopení, jsem zklamán! :mrgreen: Zdravím.
V nouzi poznáš -Jericho FB!

Příspěvky: 429

Registrován: pon 21.10.2013, 23:03

Zbraň: Glock 17, Glock 26

Bydliště: Praha

Re: Muž střílel v restauraci v Uherském Brodě

Příspěvek od hermenet » sob 28.2.2015, 13:22

Petr_PM píše:Dnešní prohlášení PČR:
http://www.policie.cz/clanek/web-inform ... edkum.aspx
"Policie je však limitována zákonnými možnostmi a v tuto chvíli – ve fázi prověřování – nemůže na základě trestního zákoníku uvolňovat všechny zjištěné skutečnosti." – Když nemůžou nic uvolňovat, tak ať to nechají uniknout jako vždycky. ;-)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 440

Registrován: pát 04.3.2011, 21:13

Bydliště: Opava

Re: Muž střílel v restauraci v Uherském Brodě

Příspěvek od Fox4077 » sob 28.2.2015, 13:43

Když pominu to všechno okolo, tak tenhle jeden odstaveček mluví za vše.

Proč neletěla zásahová jednotka vrtulníkem?
Přepravní kapacita vrtulníku policejního je 6 osob. Přepravit 6 osob vrtulníkem bylo naprosto zbytečné, navíc by nedošlo k žádné časové úspoře. Vrtulník by nemohl přistát u restaurace, ale na hřišti a museli bychom zajišťovat dopravu auty k místu činu. Z toho důvodu jsme vyslali 15člennou jednotku 4 vozidly.

Kluci, jako já nevím jak Vy, ale toto už je fakt silné kafe.
To je jako 6 speciálů málo na jednoho bláznivého důchodce??? To jako fakt myslej vážně???
A to nemohli z toho vrtulníku slanit přímo na místě činu??? Asi ne, třeba hrozilo reálné nebezpečí zatrhnutého nehtu, ty woe.
Byť se mi dostane jíti roklí šeré smrti, nebudu se báti ničeho zlého. Neboť já budu ten nejhorší bastard, který v tom zatraceným údolí bude.
Jsem zlej, hnusnej a unavenej. Žeru ostnatej drát, chčiju napalm a trefím dávkou bleší řiť na 200 metrů.

Příspěvky: 658

Registrován: stř 30.11.2005, 20:19

Zbraň: GLOCK

Bydliště: UH

Re: Muž střílel v restauraci v Uherském Brodě

Příspěvek od GLOCK69 » sob 28.2.2015, 13:54

Kromě nesouladu mezi tím, že Z.K. zřejmě několik let nikdo ze sousedů, příbuzných neviděl a přesto skoro všichni ví, že to byl šílenec, na kterého opakovaně upozorňovali, tak nevím, kdy z restaurace utekli kuchařky, vedoucí, hosté , kdy sdělili policistům co se stalo, že je tam jeden střelec a 8 raněných (mrtvých) ...

Příspěvky: 213

Registrován: pon 28.7.2014, 17:49

Zbraň: G17

Re: Muž střílel v restauraci v Uherském Brodě

Příspěvek od Morris » sob 28.2.2015, 14:18

Brigadier píše:Jen mě napadlo, když se stal průser v Bratislavě s Harmanem, každá hlídka pak fasovala do služby sa58, je to tak? Mají to tak do dneška?
uz nie - po case pochopili, ze to bol zbytocny napad.
Mozno to bolo umocnene tym, ze par policajtov 58micky zabudli na kapote a odisli a pod...

Příspěvky: 1596

Registrován: stř 21.3.2012, 9:17

Zbraň: 3 kusy

Bydliště: Praha

Re: Muž střílel v restauraci v Uherském Brodě

Příspěvek od Carloss » sob 28.2.2015, 14:45

Bože... toho bych se nerad dočkal, aby mi ZP byl zadržen při každém oznámení o podezření z bláznovství. Prostě tady nějaké to řízení proběhnout musí.
ČZ 85, ČZ 50, Walther PPK, NP22, Auto-Ordnance 1911A1 WWII, SIG P239, BARK9
Uživatelský avatar

Příspěvky: 70

Registrován: úte 12.3.2013, 16:07

Bydliště: Ostrava

Re: Muž střílel v restauraci v Uherském Brodě

Příspěvek od rotmistr » sob 28.2.2015, 16:13

Štěpán: ohledně toho že policisté měli dělat víc souhlasím. Proto je to SLUŽBA u policie, ne? To jako - jsem policajt, ale raději budu vybírat jen pokuty, na střelbu se necítím. Jsem voják, ale kdyby se něco stalo hodím se marod, nerad bych musel bojovat....

Akorát Štěpáne (mám vykat, tykat?) - možná by bylo lepší nepoužívat velká písmena a tučné fonty, taky tolik výkřičníků... Chápu že emoce pracují, ale tohle působí na spoustu lidí jako červený hadr na býka (což je mimochodem blbost, býci reagují na pohyb). Když se to napíše upraveně tak víc lidí bude ochotno naslouchat i tomu, co je napsáno.
Memento homo, quia pulvis es et in pulverem reverteris.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Re: Muž střílel v restauraci v Uherském Brodě

Příspěvek od Starosta » sob 28.2.2015, 18:13

rotmistr: Jenže když se křičí, nemusí se tolik přemýšlet :roll:
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --

Příspěvky: 69

Registrován: úte 20.1.2015, 11:44

Zbraň: Glock 17 (3.g)

Re: Muž střílel v restauraci v Uherském Brodě

Příspěvek od MikTek » ned 01.3.2015, 6:20

K té činnosti first responderů...někdo tady psal, že nemohli střílet, protože střelec nebyl aktivní a chtěl vyjednávat...znali jeho přibližnou polohu a byli 2, minimum co mohli zkusit, byla palba jeho směrem z krytu, neřikám, že by ho zasáhli a eliminovali, ale určitě by ho donutili se stáhnout a mělo by to psychologický efekt, vím, že za dveřmi jsou policisté co střílí a snaží se mě trefit...nevím jestli tam je jeden nebo jich je 6, prostě se skreju a přemýšlím...tím by dali dost času na taktiku a zásah, v ideálním případě by ho trefili a eliminovali a pochybuju, že by je někdo posléze obviňoval, že stříleli na neaktivního střelce, kdo by je vlastně obvinil?Oběti, kterým by zachránili život?To těžko...a nikdo jiný by neměl přehled o přesné situaci.

PČR všeobecně funguje dobře, jen se tam najdou občas "hrdinové", kteří tam jsou jen proto aby mohli machrovat na facebooku a oslňovat uniformou...

Napsal jsem to vzhledem k informacím, které zatím mám, na místě jsem nebyl takže je dost možné, že ty informace nejsou objektivní a reálné...

Na druhou stranu se dají místňáci ze zásahu pochopit:
Nemám vestu, i když tito si jí asi vzali (nevím) mám za sebou rok ZOP ze kterého si nic nepamatuju (modelovky), protože jsem se šprtal právo a pak jsem modelovky už prakticky nezažil a akce typu opilej děda co obtěžuje holky u základky mi na rozvoji taktického ducha a trénovanosti moc nepřidá, pak se dostanu do situace kde nevím jestli je za dveřma vyšinutej islamista, psychopat s 858 s úmyslem postřílet jich co nejvíc nebo jen kluk ve špatný situaci s plynovkou, který chtěl tržbu a zvrtlo se to, navíc neznám rozložení místnosti apod a mám nastříleno za poslední 3 roky co jsem u PČR 1800 nábojů...tudíž, vím, že jeho eliminace bude spíš štěstím.

Narážím tím na to, že ryba smrdí od hlavy a do svědomí připravenosti first responderů by si měli sáhnout vysocí politici a vedení co přiklepávají rozpočet pro PČR co se týče výzbroje a výcviku.

Ono by defacto stačilo aby i v UB měli PMJ, tam totiž chodí ti, kteří se nebojí jednat a nebojí se fyzicky a psychicky zdokonalovat a mají k tomu i víc prostředků.

Každopádně ideálně to mělo dopadnout tak, že byl jeden z hostů ozbrojený a duchapřítomný, tasil, prásk prásk a zachránil hromadu lidí i za cenu toho, že by pak šel sedět za nepřiměřenou obranu, protože útočník v té době zrovna přebíjel a nemohl se adekvátně "bránit".

Příspěvky: 39

Registrován: sob 20.8.2005, 11:13

Zbraň: G19

Re: Muž střílel v restauraci v Uherském Brodě

Příspěvek od malinky » ned 01.3.2015, 13:32

Prohlášení dozorujícího státního zástupce. Oběti zemřely okamžitě.

Svědectví zúčastněných přeživších o křiku, nářku, rámusu a pozdějším dostřelování zřejmě není věrohodné.
Naposledy upravil(a) malinky dne ned 01.3.2015, 17:20, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1842

Registrován: čtv 13.3.2014, 13:38

Bydliště: Plzensko

Re: Muž střílel v restauraci v Uherském Brodě

Příspěvek od Int1m1thy » ned 01.3.2015, 15:34

urcite budu verit statnim zastupcum... a urcite kadzyho trefil tak krasne ze mu prerusil prodlouzenou michu nebo zpusobil masivni ztratu krevniho tlaku :D


Obrázek
G17gen4

Příspěvky: 4

Registrován: sob 04.2.2012, 12:38

Re: Muž střílel v restauraci v Uherském Brodě

Příspěvek od HanzM » ned 01.3.2015, 18:34

Na zaklade teto tragicke udalosti jsem dospel k zaveru, ze krom meho G 17 (ktereho nosim pouze na strelnici a chalupu v odlehle koncine) poridim neco mensiho na skryte noseni - co si budeme povidat... na to G 17 neni uplne idealni - paklize nemam volny svetr nebo o dve cisla vetsi mikinu atp...

Volba pada asi na RUGER LC9S... Nicmene mam obavy, jak se vubec na policii kvuli tomotu incidentu budou tvarit na dalsi zbran? Mohou mi ji zkratka zatrhnout?

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz