Muž střílel v restauraci v Uherském Brodě


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

Uživatelský avatar

Příspěvky: 70

Registrován: úte 12.3.2013, 16:07

Bydliště: Ostrava

Re: Muž střílel v restauraci v Uherském Brodě

Příspěvek od rotmistr » čtv 26.2.2015, 10:30

Lock píše: 2. Jakoze nejde ode dveri postrelit 7 lidi driv, nez nekdo z hostu sedici staci vytahnout kver nabit zamirit vystrelit trefit? Resp. domnenka, ze by to skoncilo uplne jinak - chybi mi tam slovo "MOZNA"...
Mno ten host co se mu podařilo utéct... hodil po střelci židli když přebíjel a tak měl čas spolu s dalšíma dvěma utéct. Tj - co kdyby třeba měl pistoli a dal mu dvě tři rány? Nebo kdyby neskončil u jedné rány židlí do krku a přidal ještě třeba pár ran na hlavu. Takhle mohl střelec ještě dorazit všechny raněné co v lokále byli.

Neříkám že by to někdo se zbraní zvládl, ale šance tu určitě je (lepší než nic).
Memento homo, quia pulvis es et in pulverem reverteris.

Exot fóra
Exot fóra

Příspěvky: 978

Registrován: pon 10.4.2006, 21:56

Re: Muž střílel v restauraci v Uherském Brodě

Příspěvek od Stepan » čtv 26.2.2015, 10:42

Příspěvek uživatele jpp z fóra střelectví:
Oni byli první na místě. Měli zbraně, náboje, vesty, před sebou pachatele co po nich střílí, věděli kde je, museli vidět i hospodu plnou těl v tratolišti krve. A museli mít i nějaký výcvik, protože každý četník co je na ulici nějaký ten výcvik za sebou má... Měli placku na uniformě, kterou jsme jim dali prostřednictvím státu, aby pomáhali a chránili, naše životy a životy našich blízkých...

A oni udělali co? Vysrali se na to...

Měli 100 a jednu možnost jak se k situaci postavit, třeba stačilo poslat pár ran na bar, třeba by se některá chytla přes, stačilo střelit pár ran nad, mohli se navzájem krýt palbou, mohli zvolit jinou přístupovou cestu, mohli se zkusit dostat zvenku k oknu, mohli prostě cokoliv...

Kdyby vystřelili alespoň jednu ránu, nebo byli zraněním vyřazení z boje, všechno bych pochopil, ale tohle ne...

Při vší úctě k obětem, budiž i tahle diskuze pro nás poučením, že běžný policajt, když se někde začne střílet, tak ve většině případů stáhne ocas mezi nohy, služební přísahu hodí za hlavu a lidi, kteří mu prostřednictvím státu posílali daně na výplatu a teď krvácejí a potřebují pomoct jsou mu u zadku... Samozřejmě čest vyjímkám...
Vysrali se na to policajti, i sami napadení měli šanci, jak útočníka zneškodnit, neudělali to, radši utekli a nechali ho pokračovat ve vraždění.

Bohužel, jsme národ srabů.

Když jsem tady a jinde četl výroky typu "když nejde o mě a mojí rodinu, nebudu se do ničeho plést a nebudu si komplikovat život a raději uteču", tak jsem věřil, že kdyby se něco opravdu stalo, že by přece jenom něco udělali. Ale oni by asi neudělali nic. Co napsali, opravdu platí.

Je mi z nás smutno.
Naposledy upravil(a) Stepan dne čtv 26.2.2015, 13:00, celkem upraveno 2 x.

Příspěvky: 47

Registrován: ned 25.1.2015, 18:03

Bydliště: Brno / HK

Re: Muž střílel v restauraci v Uherském Brodě

Příspěvek od mihlit » čtv 26.2.2015, 11:31

Já myslím, že národ srabů z nás dělají soudy a soudci. I když střílí člověk v obraně, tak stejně může skončit v base. Záleží jakého státního zástupce a soudce potká. Je to bohužel jen o štěstí a na štěstí se spoléhat moc nejde. Stejně jsou na tom policajti. Když použije zbraň, je hned postaven mimo službu a začnou popotahovačky a kdo ví jak to skončí. Lidé v okolí na něj hned koukají jak na vrahouna. Takže se jim stejně nedivím, že se jim do toho pomáhat a chránit moc nechce. Samotné vyšetřování střelby je v pořádku, protože střílet "jen tak" nejde. Jenže televize, média a v závěru i názory lidí jsou ve stylu "vyšetřují ho pro použití zbraně, je to automaticky padouch a měli by ho zavřít, až zčerná".

Takže já se klidně přiznám k tomu, že jsem taky srab. Pokud by situace nebyla naprosto nezpochybnitelně jasná, tak na to kašlu a uteču. Pouze v případě něčeho hodně kritického bych "uvažoval" o pomoci. Jinak jsem ochotný riskovat jít sedět pouze za pomoc sobě či mé rodině.

V důsledku postoje těch anti-gun lidí s názory, že použití zbraně by se mělo přísně trestat, značně demotivuje i policisty, na jejichž pomoc se slepě spoléhají.

Exot fóra
Exot fóra

Příspěvky: 978

Registrován: pon 10.4.2006, 21:56

Re: Muž střílel v restauraci v Uherském Brodě

Příspěvek od Stepan » čtv 26.2.2015, 11:46

Dementní moderátoři na Střelectví promazali diskuzi včetně příspěvku, co jsem citoval!!! Ten člověk napíše kvalitní příspěvek, takový, jaký by ti dementi nedokázali sami ani náhodou napsat, a oni mu ho beze slova smažou! To je neuvěřitelná sprostota a omezenost.

Příspěvky: 694

Registrován: stř 11.1.2012, 21:13

Zbraň: Glock 26, Steyr L9A1

Bydliště: Ostravsko

Re: Muž střílel v restauraci v Uherském Brodě

Příspěvek od Lars » čtv 26.2.2015, 12:13

Díky Štěpáne za postnutí toho příspěvku, sám jsem ho na Střelectví zaregistroval a tudíž vím, že na něj ve velmi krátké době byly příznivé ohlasy, já osobně se s ním také ztotožňuji.
To, že byl velmi rychle smazán nesvědčí o ničem jiném, než že moderátor (ři) onoho fóra jsou nějakým způsobem propojeni s PaCh (následuje blijící smajlík nad heslem, jehož pravá platnost se v UB prokázala), ne-li přímo členové.
A ač mám k administraci MG-fóra své dlouhodobé výhrady, nelze než kvitovat, že tady k něčemu takovému (až na některé osobní výjimky) nedochází.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 367

Registrován: úte 03.1.2012, 21:19

Bydliště: Na stromě

Re: Muž střílel v restauraci v Uherském Brodě

Příspěvek od cover72 » čtv 26.2.2015, 12:24

Mno, tak politici z ANO se nám odkopali:

http://www.parlamentnilisty.cz/politika ... ode-363640
„Větší množství zbraní bezpečnost nezvýší. Nejde jen o to, že je zvrácená představa, že bezpečnost oběda v restauraci by měla být zaručena jen s nabitou zbraní v kapse, ale i o to, že se v takové situaci výrazně zhoršuje riziko následků běžného přeskočení v hlavě. Vhodnější by naopak bylo důsledně postihovat nošení zbraní na veřejnosti, a to i zbraní nošených skrytě. - poslanec ANO Jiří Zlatuška

"Souhlasím s ministrem <Chovancem>. Toto jsem hlásal už jako policista,“ uvedl pro ParlamentníListy.cz poslanec za ANO Bronislav Schwarz.

„Myslím, že rovnice více zbraní rovná se větší klid a mír nemůže nikdy fungovat. Určitě by se měly zpřísnit psychologické testy. Tak jako by měly být takzvané řidičáky na zkoušku, tedy na jeden rok s podmínkou nehodovosti a přestupků. Vždyť motorové vozidlo je také zbraň,“ míní poslanec ANO Stanislav Berkovec.
Agent Bureš se pochopitelně nevyjádřil, leč jeho lidé jsou jasní.

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 9

Registrován: pon 19.9.2011, 17:30

Re: Muž střílel v restauraci v Uherském Brodě

Příspěvek od johnny58 » čtv 26.2.2015, 12:42

Jenže co chcete.... Místo aby padaly hlavy, tak budou kopat okolo sebe a házet špínu na druhé. Přeci je levnější 300 000 lidí odzbrojit než dát policajtům kvalitní výcvik a výbavu...

Příspěvky: 429

Registrován: pon 21.10.2013, 23:03

Zbraň: Glock 17, Glock 26

Bydliště: Praha

Re: Muž střílel v restauraci v Uherském Brodě

Příspěvek od hermenet » čtv 26.2.2015, 13:21

Příspěvky: 264

Registrován: stř 06.11.2013, 21:07

Zbraň: G17 gen 4, g43

Bydliště: UH

Re: Muž střílel v restauraci v Uherském Brodě

Příspěvek od Jurda » čtv 26.2.2015, 13:37

A co takový pacient Crywolf?! Ten přeci běžně vyhrožuje zbraní, není on taky jen otázka času kdy mu přeskočí?
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

Re: Muž střílel v restauraci v Uherském Brodě

Příspěvek od john.hawk » čtv 26.2.2015, 13:39

za mně, protože vím nějaké zákulisní info, mám názor že ta hlídka se opravdu na to vysrala a pak je zde otázkou práce IOS.. a protože jsem taky sloužil u stejné divadelní společnosti, tak vím co a jak a právě proto nedokážu odpustil ten ústup při navázání kontaktu.. bez jediného výstřelu.. Borec na ně šutá, oni musejí šutat zpět, je to jednoduchá rovnice.. a neexistuje pro to omluva nebo výmluva.. říkám to natvrdo, prostě měli do toho jít..kreativně
kor když tam byli lidi na zemi ( nevíme v jakém stavu) ale předpokládám že umírali a zasloužili si zachránit.
Já jsem na sobě makal, makám furt, takže já bych si takovej zákrok střihl, bo jsem ho i trénoval..jako obyč polda..abych nemusel žít do konce života s pocitem viny.. Krajskéj Guvernén se to snaží ,,vyjemnit" jako že všechno v cajku, já mu to nebaštím, on je odpovědnej za výcviky, za materiál, za financování ale On hlavně na svých lidech šetřil, bo je taky ředitel že jo co ušetří může dát svým koňům na odměny.. a proto to tak reálně vypadá. Když se to bude opakovat, žádná Policie Vás nezachrání, na to nespoléhejte.. noste a trénujte..všímejte si okolí..
situace s aktivním střelcem se u PČR trénuje, kvalita je různá, od teorie promítání schémat na stěnu, až po vstupy do místností s kontinuální střelbou a střelbou na pachatelův kryt.. je to kraj od kraje, někde lepší a někde horší.

Příspěvky: 1556

Registrován: pon 04.4.2005, 10:02

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Kraj Vysočina

Re: Muž střílel v restauraci v Uherském Brodě

Příspěvek od Selag » čtv 26.2.2015, 14:03

Střelec získal zbrojní průkaz před měsícem. Rodina se tomu snažila zabránit

:arrow: http://www.lidovky.cz/strelec-ziskal-zb ... ntent=main
Glock 17, CZ 75 TS konfigurator, Sig 226 X-Five, DD M4, CZ 75 TS2 Depp Bronze, Ruger SP 101, KMR L-02 Spectra

Příspěvky: 20

Registrován: stř 23.8.2006, 10:30

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Re: Muž střílel v restauraci v Uherském Brodě

Příspěvek od Luke » čtv 26.2.2015, 14:11

QUOTE
Střelec podle ČT získal nový zbrojní pas teprve před měsícem, jeho rodina se tomu údajně snažila s poukazem na jeho zdravotní stav zabránit, ale neúspěšně. "Byli poprosit obvodního lékaře, ať mu nevydává souhlasné potvrzení, protože jde o psychicky labilního člověka a oni se cítí ohroženi," řekl Kunčar.
UNQUOTE

Jestli je tohle pravda a ne jen novinarsky kec, tak by si to ten obvodak mel odnest se vsi paradou.

Příspěvky: 1596

Registrován: stř 21.3.2012, 9:17

Zbraň: 3 kusy

Bydliště: Praha

Re: Muž střílel v restauraci v Uherském Brodě

Příspěvek od Carloss » čtv 26.2.2015, 14:20

Těžko říctt.. Jestli, tak lékař nemůže dát na prosby "jen tak někoho". Měl by jednat na základě relevantních šetření. Jestli... tak by měl žadatele tak maximmálně poslat na vyšetření a podle toho pak rozhodnout.
ČZ 85, ČZ 50, Walther PPK, NP22, Auto-Ordnance 1911A1 WWII, SIG P239, BARK9

Příspěvky: 264

Registrován: stř 06.11.2013, 21:07

Zbraň: G17 gen 4, g43

Bydliště: UH

Re: Muž střílel v restauraci v Uherském Brodě

Příspěvek od Jurda » čtv 26.2.2015, 14:45

Zbraně patří do rukou policie a ne veřejnosti. - No to těžko, protože jak jsme se v Brodě mohli přesvědčit, tak ji policajti tahají úplně zbytečně.

Příspěvky: 230

Registrován: sob 13.8.2011, 18:49

Re: Muž střílel v restauraci v Uherském Brodě

Příspěvek od azavak » čtv 26.2.2015, 16:00

S odkazem na švagra střelce starosta také televizi řekl, že muže pravidelně vyšetřovala policie. Šlo prý o běžné přestupky proti občanskému soužití, slovní napadání. "Pán (švagr střelce) si stěžoval, že tento člověk dlouhé roky despoticky týral a psychicky deptal svoji manželku," řekl starosta.-citát- Takže zas tak neznámy policii nebyl.Problém není v nás či zákonech ale posrala to pčr+mp.K těm dvěma srabum co nechali lidi ve sračkach bo se střílelo,doufám že tak nezačnou uvažovat třeba hasiči,přestanou hasit proto že u ohně by se mohli popálit a je tam horko.
Naposledy upravil(a) azavak dne čtv 26.2.2015, 16:49, celkem upraveno 1 x.

Příspěvky: 310

Registrován: stř 31.10.2012, 15:18

Zbraň: P01

Re: Muž střílel v restauraci v Uherském Brodě

Příspěvek od npc051 » čtv 26.2.2015, 16:11

Pořád hledáte logiku, kde logika není. Antigun lobby zbraně nejdříve kriminalizuje v pohledu veřejnosti, následně se legální střelci ocitají v šedé zóně potenciálních magorů, následně se zpřísní psychotesty, čímž se značná část zbrojáků vyzobe, mezitím se už bojí střílet i policajti, protože z toho kouká vyšetřování a opruz, následně se seberou zbraně i policajtům a antigun lobby je konečně maximálně spokojená. Píšu to tu znova a znova od začátku, vzpomeňte si, co vyrobil Obama ze Sandy Hook. Žádný systém nelze nastavit tak, aby úředníci a státní správa, jejichž prioritním zájmem je nic nedělat a neřešit navíc, protože z toho kouká leda tak pojeb, nějakým způsobem hájili práva vlastnit zbraně a zároveň aktivně a neprodleně řešili odebírání ZP reálným magorům, oni to opravdu udělají tak, že rozšíří atmosféru strachu ve společnosti a pak ty ZP vyberou hromadně všem. Když ne teď, tak za rok nebo za pět let. Jediná možná obrana je hromadná osvěta a antikampaň, aby nevynikal ten strach z neznámého. V televizi, v novinách, na billboardech. Bohužel média má pod palcem pár jednotlivců navázaných na vládu potažmo na EU potažmo na USA a když se těm pár jednotlivcům zamane, máme do roka po zbrojácích, protože oni zkrátka tu moc mají.

Příspěvky: 1596

Registrován: stř 21.3.2012, 9:17

Zbraň: 3 kusy

Bydliště: Praha

Re: Muž střílel v restauraci v Uherském Brodě

Příspěvek od Carloss » čtv 26.2.2015, 16:31

Vyšetřování nedává základ pro jakékoli zpochybnění spolehlivosti nebo bezúhonnosti. Důležitý je pak výsledek - prokázání a uznání viny.
ČZ 85, ČZ 50, Walther PPK, NP22, Auto-Ordnance 1911A1 WWII, SIG P239, BARK9
Uživatelský avatar

Příspěvky: 70

Registrován: úte 12.3.2013, 16:07

Bydliště: Ostrava

Re: Muž střílel v restauraci v Uherském Brodě

Příspěvek od rotmistr » čtv 26.2.2015, 16:42

Memento homo, quia pulvis es et in pulverem reverteris.

Příspěvky: 39

Registrován: sob 20.8.2005, 11:13

Zbraň: G19

Re: Muž střílel v restauraci v Uherském Brodě

Příspěvek od malinky » čtv 26.2.2015, 16:59

malinky píše:
cover72 píše:Požehnán budiž šéf bezpečnostního výboru sněmovny Roman Váňa:
http://echo24.cz/a/wdvTv/strelbe-nezabr ... ika-expert

Nikdy bych neřekl, že budu vděčný za politika ČSSD, ale tento pán má u mne +10 internetů.
To že se neuchýlil k populismu, jako looser Chovanec je chválihodné. Ale říct, že tomu nešlo v žádném případě zabránit, smrdí snahou hájit neschopné úřady.
to cover72
stále ti připadá, že jsem se mýlil?
Je velmi jednoduché napsat, že něco nejde. Zde to evidentně šlo, ale opět došlo k selhání všech dotčených orgánů.

A znovu se budu opakovat. Všichni jsou jako slepí, neustále se všude omýlají následky této tragédie. Ale o příčině nepadne nikde ani slovo. Přitom pouze analýzou příčiny může dojít k předejití nechtěného následku.

Příspěvky: 1596

Registrován: stř 21.3.2012, 9:17

Zbraň: 3 kusy

Bydliště: Praha

Re: Muž střílel v restauraci v Uherském Brodě

Příspěvek od Carloss » čtv 26.2.2015, 17:06

Doporučuji shlédnout dnešní tiskovky k věci. Ono tomu šlo zabránit leda tak, že by někdo z osazenstva byl ozbrojen, měl by příležitost a "koule" na to pachatele zastavit. S ohledem na to, co zatím vyšlo najevo tomu opravdu jinak zabránit nešlo. Jinak neprodloužení ZP, bylo v běhu, jak vyplývá z jedné z tiskovek. Přepisovat sem se mi to opravdu nechce.
ČZ 85, ČZ 50, Walther PPK, NP22, Auto-Ordnance 1911A1 WWII, SIG P239, BARK9

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz