Muž v Bratislavě střílel do oken paneláků, šest mrtvých


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

Příspěvky: 664

Registrován: čtv 29.5.2008, 20:57

Bydliště: Praha

Re: Muž v Bratislavě střílel do oken paneláků, šest mrtvých

Příspěvek od cityshark » stř 01.9.2010, 17:56

No co tak sleduju net, tak spousta lidi i verejne :)

Příspěvky: 50

Registrován: pát 21.5.2010, 22:50

Zbraň: Glock 17

Re: Muž v Bratislavě střílel do oken paneláků, šest mrtvých

Příspěvek od Davidek182 » stř 01.9.2010, 20:20

JWK píše:ADD policejni hlidka: aboslutne bez sance kdy dotycny trenovany velice dobre ozbrojeny clovek se spoustou munice. Hlidka pravdepodobne slovensky ekvivalent americkeho pojidace donutů, ktery ale v zivote neco takoveho nezazil . Vahaji, maji nervy apod, strelec klidny (sel vylozene po onom cíly a ostatnim jen rikal at se klidi z cesty), presny odhodlany a po vrazde rodiny nema co ztratit...
Rozdíl je v psychice obou stran při takové situaci. Střelec ví, že už je v pr.eli a je mu jasné, že dostane buď doživotí nebo do pár minut zemře. Na druhou stranu zasahující hlídka má doma rodinu a chtějí se dostat domů živí a pokud možno zdraví. Proto jsou ve velkém stresu a prostý pud sebezáchovy je nutí se ukrýt a přivolat posily, jelikož jít ve dvou jen s pistolí proti samopalu je bláznovství (v opačném případě by ti policisté byli magoři a jsou po psychické stránky stejní šílenci jako ten střelec). Je pravda, že běžní hlídkaři nejsou trénovaní na takovéto situace, proto v naší republice máme speciální zásahové jednotky (ne jenom pražskou urnu), které jsou na tyto zásahy cvičené a vybavené.

Navíc takovou situaci musí policajt podstoupit za rizikový příplatek cca 4 000,-Kč/ měsíc. V případě, že příjdou o život, dostane rodina něco kolem 200 000,-Kč. Vy by jste za takovou cenu šli do ozbrojeného konfliktu a tím střelcem? Myslím, že ne.

Navíc balistické vesty u policie jsou zastaralé, mají nevhodné velikosti a dost jich leží zamčených ve skladech, aby se náhodou neošoupaly. Taky je celkem častá situace, kdy je hlídka na místo vyslána stylem "mají tam nějáký problém, tak tam zajeď, zjisti o co jde a dej mi vědět". O těchhle věcech běžný ovčan neví a potom jsou diskuzní fóra plné "odborných názorů" vyjadřujících, jací jsou policajti amatéři a proč situaci neřešili tak a tak :x
A ty kecy policejních mluvčích a jiných podobných "kancelářských odborníků", kteří nikdy nepracovali na ulici jsou naprosto scestné.

Příspěvky: 32

Registrován: úte 13.4.2010, 18:42

Bydliště: Brno

Re: Muž v Bratislavě střílel do oken paneláků, šest mrtvých

Příspěvek od zbyhněv » stř 01.9.2010, 21:47

Davidek182-o tom odhodlaném střelci, jojo tak nějak to prostě asi bylo. :)
Osobně si myslím, že to co bylo po "aktu" bylo prostě čekání na smrt. Z racionálního hlediska (kdy vynechám amok apod...) prostě šel, vystřílel byt - věděl že tím ON skončil - a ven si šel na smrt. Než se mu dostalo osudové kulky tak páchal škodu...
...jednou snad G19...
OC a ESP = EDC

Příspěvky: 716

Registrován: čtv 16.11.2006, 17:48

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Teplicko - Osek

Re: Muž v Bratislavě střílel do oken paneláků, šest mrtvých

Příspěvek od Kmoch Vladimír » stř 01.9.2010, 22:19

Jen aby se ta sluchátková móda moc nerozšířila.Doufám,že to není nakažlivý,když je to tak nebezpečný.Zdravím.
V nouzi poznáš -Jericho FB!

JWK

Uživatelský avatar

Příspěvky: 390

Registrován: pon 18.2.2008, 20:39

Zbraň: RUGER GP100, vz.58

Bydliště: České Budějovice

Re: Muž v Bratislavě střílel do oken paneláků, šest mrtvých

Příspěvek od JWK » stř 01.9.2010, 22:25

no ano presne tak... rozepsal si nebo rozsiril totoznou myslenku... proste jako policajt kterej bere par tisicovek mesicne a rodinu bych zalezl nekam za betonovej mostek a cekal bych na zasahovku... jedine bych byl snazivec typu kadeta Bieglera (Dobry vojak Svejk)
Glock 19

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Muž v Bratislavě střílel do oken paneláků, šest mrtvých

Příspěvek od cmk » čtv 02.9.2010, 12:00

Tak me napada jedna vec...
Tohle uz pomalu stoji za nejakou demonstraci nebo neco...

Neco ve smyslu: "Vezmeme si sluchatka na hlavu a jdeme protestovat proti naprosto dementni politice statu v reseni problemu neprizpusobivych obcanu", pricemz zakladem akce by bylo:
a) odsouzeni vraha - at uz jeho pohnutky byly jakekoli a pro leckoho treba i pochopitelne, jit a vyvrazdit rodinu je nepripustne
b) pozadovani ROZUMNYCH kroku od statu, aby podobnym vecem zkusil zabranit ("ROZUMNYCH" neni zprisneni zbrojniho zakona, ale reseni vyse zminene problematiky).
Kdyby lidi dokazali zit vedle sebe a respektovat se, nemuselo k tomu dojit.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 584

Registrován: úte 13.5.2008, 16:44

Re: Muž v Bratislavě střílel do oken paneláků, šest mrtvých

Příspěvek od Steiner » čtv 02.9.2010, 12:48

cmk: nejdřív my měly vychladnout některý horký hlavy. Demonstrace je nesmysl. To zaprvé. Pak si musíme počkat na vyřešení případu a skutečné pojmenování příčin a následků. To zadruhé. Když budete kolem sebe kopat na základě nějakých mediálních výmyslů a fám, tak nejen že naší věci nepomůžete, ale naopak spíš uškodíte.

Takže klid a nohy v teple... :listen:

PS: Podle všeho vůbec nešlo o romskou rodinu a podle sousedek z toho domu jsou to všechno výmysly. A ta reportáž na Markíze z roku 2005 se týkala úplně někoho jinýho.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 513

Registrován: sob 29.12.2007, 12:32

Zbraň: GLOCK

Re: Muž v Bratislavě střílel do oken paneláků, šest mrtvých

Příspěvek od VEIKO » čtv 02.9.2010, 21:30

Zkus vylézt na kterékoliv náměstí se sluchátkama na uších. :-) To bys asi koukal. Israel hadr.

Ted vážně, sloužím taky na ulici a vím že běžný policista/strážník nosí u sebe 1 nebo 2 zásobníky max. Toto množství plně postačuje na likvidaci jednoho nekrytého i když lépe vyzbrojeného střelce.

Něco málo o taktice vím a myslím že k takovým to situacím přistupuju velmi zodpovědně a rozumně. Do služby nosím vždy více nábojů než musím ale to je jedno. Chci jen říct chyba je jen v tom že se na policii ŠETŘÍ. Pak to podle toho vypadá. 15 nábojů vystřelit za dva měsíce a 10 procent z platu dolu, žádná nebo velmi malá taktická výchova/nauka, to je k blití.

Kašle se na policajty a pak to podle toho vypadá. Věřím tomu, že kdo je sportovní střelec, nebo má prostě doma kvér a chodí na střelnici a současně je i policista/strážník (např. Realcop), tak by tomu střelci dal na prdel. Ale takovýto lidé si svůj výcvik zaplatili sami.

Ne brát lidem zbraně. Vložit peníze do výcviku ozbrojených složek. Neříkám že každý pochůzkář musí být na urovni URNy, ale toto - prostě k blití

A to že beru pár tisícovek a budu se schovavat za betonový most aby se mi nic nestalo protože jsem pos.aný strachy.

Tak hele nemám rád kecy typu pracuju do výše svého platu. Pokud někdo má pocit že není doceněný, nebo je to na něj moc nebezpečné, tak je plno jiných lépe placených prací.

Přijede na místo policejní hlídka a bude se schovávat za mostem. To je úroveň. Proto je člověk u policie ať už kterékoliv, aby když bude obdobná situace tak ji vyřešil a ne čekal na zásahovku. Pochopím když bude někdo zabarykádovaný v budově nebo já nevím skupina arabů bude čistit bratislavu od nevěřících ale to byl jeden, bez vesty, nekrytý.

Já vím že od počítače se to nedá tak hodnotit a po bitvě každý generál a nechci nikoho napadat ale je to k zamyšlení. Kdyby na tom sídlisti bydlel kdokoliv z nás a zjistil že jeho byt, balkon, okna prostě ulice pod palbou - co by dělal. Mnohý z nás má doma lepší nářadí než 858 bez optiky.
Naposledy upravil(a) MujGLOCK.com dne pát 03.9.2010, 8:01, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Sloučeny dva po sobě jdoucí příspěvky!
Šest ran do klobouku, sedmá do hlavy. (Smrt rozdává karty)

Heckler & Koch USP Compact

Příspěvky: 50

Registrován: pát 21.5.2010, 22:50

Zbraň: Glock 17

Re: Muž v Bratislavě střílel do oken paneláků, šest mrtvých

Příspěvek od Davidek182 » čtv 02.9.2010, 22:28

VEIKO:
Myslím, že tvůj názor sdílel i ten postřelený policista a jak skončil. O kousek vedle a už se ani nemusela volat sanitka. To, co jsem napsal výše nemá nic společného se slovy "pracuju jen do výše svého platu" nebo s nedoceněním mojí práce. Týká se to pouze zdravého rozumu a schopnosti zhodnocení situace a svých možností. Hrdinů jsou plné hřbitovy. Píšeš, že o taktice něco víš, ale podle tvojeho příspěvku bych řekl, že to s tvým taktickým uvažováním nebude až tak horké. Já pracuju jako policista na ulici a střelbě se věnuju už řadu let, ale plně si stojím za tím, co jsem napsal dříve. V první řadě by jsem hledal vhodný úkryt, poté zhodnotil, jestli máme s kolegou vůbec šanci tu situaci ve zdraví zvládnout a pravděpodobně bych volal posily a do ničeho se nepouštěl sám. Jak píšu, hrdinů jsou plné hřbitovy a sirotků už je i tak na světě dost. Řekl bych, že jsi dost mladý a pokuď pracuješ u policie, tak tu práci neděláš moc dlouho a určitě nemáš děti. Jinak by jsi nemohl mít takový názor, jaké jsi tu prezentoval. Rovnou ti řeknu, že za parťáka do hlídky bych tě nechtěl, protože svým přístupem by jsi byl nebezpečný sobě i mě.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Muž v Bratislavě střílel do oken paneláků, šest mrtvých

Příspěvek od cmk » čtv 02.9.2010, 23:12

Moje zkusenost:
Are you ready? Stand by... Piiip... [do 5s cas] BUM.. [0.15s prodleva] CINK... Popper na 50m na zemi.
9x z 10 pokusu...(tenhle cas i s tasenim je v podstate mirenka).

Ale jak psal Veiko - chce to trenink a ten se Vam nedostava.

A dalsi pravdou je, ze s vychrochtanou CZ 82 bych si to taky nelajsnul.

Na druhou stranu - v clenity zastavbe, spousta dalsich lidi kolem... Tam se da dostat bliz.

Ale ja nejsem ani policajt, ani neznam vasi taktiku. Ale do sebevzdelani jsem ivestoval v souctu asi 14 dni ruznych kurzu (plnych teorie i praxe) od ruznych instruktoru (Aegis, Libovicky, Tyc) a rozhodne to nepovazuju za nemozne natolik, abych dopredu rekl "to je blbost, to nejde".

Mozna jo, mozna ne, ja tam nebyl.

Steiner> ja doufal, ze z "extremosti" prispevku bude zrejme, ze je to tak trochu nadsazka, nebo spis scenar, kdyby to cele zaslo mnoooohem dal..
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

jip

Uživatelský avatar

Příspěvky: 114

Registrován: pát 04.12.2009, 10:51

Zbraň: GLOCK 26

Re: Muž v Bratislavě střílel do oken paneláků, šest mrtvých

Příspěvek od jip » pát 03.9.2010, 8:42

Zajímavé názory. Ale nemáte někdo bližší info o důvodech toho střelce?
V žádném případě to neschvaluji, ale nevěřím, že poctivý člověk, legální držitel několika zbraní a jak jsem někde četl i člen střeleckého klubu, jen tak bezdůvodně jde a vystřílí sousedovu rodinu. Muselo mu být jasné, že to nepřežije. To musel být sakra důvod!

Běží dál nějaké vyšetřování, nebo se to už neoficiálně uzavřelo s tím, že se jen psychopat pomátl a jen tak se chtěl pomstít světu..!?
Měl rodinu? Práci? Kamarády? Co to bylo za střelecký spolek jímž měl být členem?
Černý GLOCK 21, Zelený GLOCK 26

Příspěvky: 1523

Registrován: stř 02.8.2006, 14:14

Zbraň: GLOCK

Re: Muž v Bratislavě střílel do oken paneláků, šest mrtvých

Příspěvek od Mistral » pát 03.9.2010, 9:06

VEIKO píše:Zkus vylézt na kterékoliv náměstí se sluchátkama na uších. :-) To bys asi koukal. Israel hadr.

a 10 procent z platu dolu
ad1) No, to není špatnej nápad, esli mě ev. naserou sousedi :)

ad 2) Sorry, ale minulej rok naprostá většina lidí v soukromé sféře přišla i o víc (a dělají stejěn nebo více za nižší peníze) a dost z nich i o práci. Je logické, že pokud lidé nevydělávají, a tedy nemají co odvádět státu, nemůže stát svoje zaměstnace platit stejně, jako když je peněz dost.
Mysli globálně, střílej lokálně. Nejsi kompetentní!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 513

Registrován: sob 29.12.2007, 12:32

Zbraň: GLOCK

Re: Muž v Bratislavě střílel do oken paneláků, šest mrtvých

Příspěvek od VEIKO » pát 03.9.2010, 11:04

Davídek182, chtěl nechtěl, o tom by rozhodli jiní.

Hele, rozeberme to takhle: (berte to s rezervou, chtěl bych se k něčemu dopracovat)

Jsme tam my dva spolu, schováváme se za mostem

Já: CZ85, 5ks plných zásobníků
Ty: Asi kompakt 2 zásobníky

Těsně u země vykoukneme z poza krytu (jeden z nás ne oba). A vidíme že střelec střílí do oken a je zády nebo bokem k nám a za sebou nemá nikoho protože každý normální je zalezlý, nezkusil bys ho sundat, nábojů máme dost a čím dřív bude zneškodněný, tím méně lidí umře. (střílím 15 let.)
Šest ran do klobouku, sedmá do hlavy. (Smrt rozdává karty)

Heckler & Koch USP Compact

jip

Uživatelský avatar

Příspěvky: 114

Registrován: pát 04.12.2009, 10:51

Zbraň: GLOCK 26

Re: Muž v Bratislavě střílel do oken paneláků, šest mrtvých

Příspěvek od jip » pát 03.9.2010, 11:43

http://zpravy.idnes.cz/zalez-nebo-ti-us ... anicni_iky

Výše uvedený odkaz je asi na nejpodrobnější článek, ale ani za pomocí informací z něj, se mi nikde nepodařilo najít kontakt nebo nějaké bližší info o tom střeleckém sdružení, kterého měl být členem :(
Černý GLOCK 21, Zelený GLOCK 26
Uživatelský avatar

Příspěvky: 351

Registrován: pát 03.11.2006, 1:14

Bydliště: Praha

Re: Muž v Bratislavě střílel do oken paneláků, šest mrtvých

Příspěvek od Black_Onyx » pát 03.9.2010, 12:18

Zakažme sluchátka, kdo je má na uších, tak je nebezpečnej. A zatkněte Otíka :-)

Příspěvky: 50

Registrován: pát 21.5.2010, 22:50

Zbraň: Glock 17

Re: Muž v Bratislavě střílel do oken paneláků, šest mrtvých

Příspěvek od Davidek182 » sob 04.9.2010, 20:39

VEIKO píše:Davídek182, chtěl nechtěl, o tom by rozhodli jiní.

Hele, rozeberme to takhle: (berte to s rezervou, chtěl bych se k něčemu dopracovat)

Jsme tam my dva spolu, schováváme se za mostem

Já: CZ85, 5ks plných zásobníků
Ty: Asi kompakt 2 zásobníky

Těsně u země vykoukneme z poza krytu (jeden z nás ne oba). A vidíme že střelec střílí do oken a je zády nebo bokem k nám a za sebou nemá nikoho protože každý normální je zalezlý, nezkusil bys ho sundat, nábojů máme dost a čím dřív bude zneškodněný, tím méně lidí umře. (střílím 15 let.)
K tomu výběru kolegy do hlídky bych dodal, že si naštěstí můžu vybírat, takže toho v rámci vlastní bezpečnosti využívám. To jen tak mimochodem.

Jako civilistovi s možností momentu překvapení by ti to asi vyšlo, protože by tě střelec nepovažoval za hrozbu stejně jako ostatní lidi okolo (o "normálnosti" lidí okolo se bavit nebudu, jelikož kdyby byli normální, schovali se už po prvních výstřelech a nešli se senzacechtivě podívat co se děje, tak by jich nebylo tolik mrtvých a zraněných). Ovšem jako policista v uniformě by jsi byl mezi ostatními civilisty celkem nápadný a je předpoklad, že jako policista jsi ozbrojený a budeš v případě možnosti střílet. Tím chci konstatovat, že by se pravděpodobně střelba nasměrovala naším směrem. Ale to je pouhá teoretická doměnka a možná by to probíhalo v náš prospěch. V případě mnou předpokládané situace bych volil můj výše uvedený postup, ale souhlasím s tebou, že v případě, že bych měl tu možnost, snažil bych se střelce zneškodnit.

Ovšem uzavřeme to tak, že každý jedinec je jiný a nikdo nemůže přesně říct, jak by v dané situaci reagoval, pokud tu situaci už nezažil.

Příspěvky: 18

Registrován: sob 04.9.2010, 11:58

Re: Muž v Bratislavě střílel do oken paneláků, šest mrtvých

Příspěvek od PetrM » sob 04.9.2010, 21:20

Souhlas, i když jsem na vojně moc dlouho nebyl (zablokovaná páteř), tak pořád pamatuju výklad našeho starého „zbrojáka“. Jó když létat kulky okolo hlavy tak člověk zjistí co je zač a na co má. Krom toho to jeho „nářadí“ je dostatečně účinné na provrtání auta i člověka za autem (běžná munice, nedej bože kdyby tam měl naládovány zeleno-šedé PZ kulky, to je ale A, takže nereálné, přesto vím, co dokážou). Takže i z „běžnou“ neprůstřelnou vestou bych se necítil nijak zvlášť bezpečně (pochůzkář těžko nafasuje vestu). Jinak souhlasím, že i v jeho případě (uzavřený podivín), muselo dojít k něčemu opravdu dost výjimečnému na to, aby šel zemřít.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 513

Registrován: sob 29.12.2007, 12:32

Zbraň: GLOCK

Re: Muž v Bratislavě střílel do oken paneláků, šest mrtvých

Příspěvek od VEIKO » ned 05.9.2010, 7:50

Davídek182-přesně tak.
Šest ran do klobouku, sedmá do hlavy. (Smrt rozdává karty)

Heckler & Koch USP Compact

Příspěvky: 1523

Registrován: stř 02.8.2006, 14:14

Zbraň: GLOCK

Re: Muž v Bratislavě střílel do oken paneláků, šest mrtvých

Příspěvek od Mistral » ned 05.9.2010, 13:24

Mysli globálně, střílej lokálně. Nejsi kompetentní!

Příspěvky: 97

Registrován: stř 27.1.2010, 11:50

Zbraň: GLOCK 19

Re: Muž v Bratislavě střílel do oken paneláků, šest mrtvých

Příspěvek od vaclav » ned 05.9.2010, 21:26

Několik důvodů proč je (dle mého názoru) pro první hlídku problém tuto situaci zvládnout :
1.) Největší nevýhoda hlídkaře je to, že neví do čeho jde. Pokud už nějaký ten rok slouží tak k „podobným zákrokům“ už jel stokrát a v 99% se oznámení ani z daleka nezakládalo na pravdě. A tak se utvrzuje v tom, že není přece v Americe a tady se nic podobného nemůže stát!
2.) Jestli jsem to pochopil dobře tak jeden člen hlídky, byl postřelen do hlavy a to tak, že mu střela prolítla tváří. A co si budeme povídat, pokud mám vedle sebe takto vážně postřeleného kolegu a jsem někde za krytem a útočník střílí ze vzdálenosti víc jak 40 metrů a je také krytý tak s CZ 75D proti němu nemám šanci a moje priorita v tu chvíli bude pomoci kolegovi. A zburcování operačního ať mi sem pošle všechno co de… (toto je taková hodně obecná úvaha, ale neznám přesně okolnosti zákroku. Asi jako nikdo z nás…)
3.) Na těchto fórech nemusím zdůrazňovat rozdíl při střelbě z CZ75D a 58ky. Z pistole na 25 metrech končíte s 58kou nemáte problém…
4.) Každý policista má u sebe 2 zásobníky, takže 28 nábojů 9mm. Útočník měl několik 30 raných + pistole…
5.) Útočník nehledí na to, jestli při střelbě zasáhne někoho nevinného. Ale dovedete si představit co by následovalo, kdyby policista trefil nevinného občana (ať už odraženou střelou) a nedej bože by ho zabil. Dá se říct, že by skončil život nejen toho zastřeleného ale i život policisty…
6.) Sice každý policista přísahal, že bude chránit občany i za cenu vlastního života, ale co si budeme povídat ta přísaha vdově nezaplatí nájem ani nenakrmí hladové děti…
7.) Už jsem také od jednoho “znalce” slyšel, že za 30 000kč čistého + obrovské rizikové příplatky by pro policistu mělo být samozřejmostí riskovat život. Nevím, jaké jsou platy na Slovensku, ale u nás má takový hlídkař plat 17 000kč čistého. Po zásahu vlády “rozpočtové odpovědnosti “to bude 15 000kč. Takže z toho plyne, že to pro peníze tito lidé nedělají, dělají to, protože tuto práci mají rádi a věří, že to co dělají má smyl… (i když udržet si někdy tuto víru dá opravdu zabrat…)
8.) Dále se lidé zmiňovali, že policisté nemají neprůstřelné vesty. U nás je májí všichni ovšem pokud jezdíte v “modrákách” (to je ta uniforma s modrou košilí a čepici ve tvaru satelitu, která je dle mého názoru vhodná tak akorát do kanceláře) tak tu vestu stejně nosit téměř nejde a proto se vozí v kufru auta. (Nemusím zde zmiňovat, že pokud vás někdo střelí do hrudníku a máte neprůstřelnou vestu připravenou v kufru auta tak je vám platná jak automat na kondomy ve Vatikánu). Pokud policista jezdí v “čerňákách” tak vestu není problém nosit (není to sice moc pohodlné, ale jde to) Tam ovšem nastává problém v tom, že vesta má bal. odolnost IIIA takže 7.62x39 to zastaví… ale bohužel až ta druhá část vesty jestli mi rozumíte… :wink: Je sice do vesty možné umístit přídavné bal. vložky, ale pak ta vesta váží kolem 8KG a navíc nejsou k dispozici ke každé vestě.
9.) Vhledem k tomu, že policie šetří tak se motorizované hlídky nahrazují pěšíma hlídkama. To sice znamená, že je policistů v ulicích stejně, ale k čemu je vám policista, který vám jde na pomoc 3km a nebo někde čeká na tramvaj… Navíc u případů šílených střelců platí, že tam kde by měla být policie během pár vteřin dorazí za několik minut… Tím chci naznačit, že dle mého názoru jsou pěší hlídky dobré tak akorát k tomu, aby si občan mohl prohlédnou policajta a měl určitý pocit bezpečí popřípadě si policistovi mohl postěžovat.
10.) K přezbrojování policie – každý policista na Slovensku dle rozkazu policejního prezidenta musí u sebe nosit škorpiona(pokud jsem to tedy dobře pochopil). K té zbrani bych řekl, že na to jak je stará není zas tak špatná má sice nevýkonný náboj a nesmí se nosit s nábojem v komoře, ale co se týká přesnosti a spolehlivosti není zas tak špatná. Problém bych viděl spíše v tom jak by řekl klasik “KAM S NÍ” jsou k ní sice kožené opaskové pouzdra, ale nosit něco takového celý den a k tomu ještě na druhém boku čezetu dá zabrat. Dle mého názoru je nejlepší řešení, aby měl každý hlídkový vůz v kufru namontovaný trezor na dlouhé zbraně. Pak nastává otázka jaké tam vozit zbraně. Většina útvarů má k dispozici 58ky, škorpiony popřípadě MP5ky, pumpy brokovnice a některé i G36 Mohl bych tady spekulovat, která z nich by byla nejlepší a proč, ale už jsem toho napsal i tak dost takže toto nechám na vás…

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz