Muze PCR zabavovat pepraky a teleskopy bezduvodne?


Vše o právu, zákonech, zbrojním průkazu a souvisejících věcech

Příspěvky: 102

Registrován: pát 13.4.2012, 3:01

Zbraň: glock 17 4 gen.

Bydliště: Praha

Muze PCR zabavovat pepraky a teleskopy bezduvodne?

Příspěvek od style.js » sob 04.5.2013, 3:54

Uživatelský avatar

Příspěvky: 186

Registrován: stř 03.10.2012, 20:02

Bydliště: Rychnov n.K., Hradec Králové, Praha

Re: Muze PCR zabavovat pepraky a teleskopy bezduvodne?

Příspěvek od ataman » sob 04.5.2013, 6:44

Divil by ses ale může, protože v takových oblastech, jako je Sluknovsko dnes, si to vzdy zduvodni. Otazka je kolik je z toho clanku realita a kolik jsou z toho "Idnespohádky". Řekl bych, že i Blesk je serioznější zpravodajství než Mafra v jakékoliv formě.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Muze PCR zabavovat pepraky a teleskopy bezduvodne?

Příspěvek od S474N » sob 04.5.2013, 7:18

ataman: no to bych se teda divil, konkretni paragraf v zakonu o policii by nebyl?
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 380

Registrován: pon 05.11.2012, 17:30

Zbraň: vícero

Re: Muze PCR zabavovat pepraky a teleskopy bezduvodne?

Příspěvek od Piggy » sob 04.5.2013, 11:40

Jistě, § 35 a § 37 :twisted:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 440

Registrován: pát 04.3.2011, 21:13

Bydliště: Opava

Re: Muze PCR zabavovat pepraky a teleskopy bezduvodne?

Příspěvek od Fox4077 » sob 04.5.2013, 13:26

No, tak § 37 bych do toho nemotal, protože to by mi pak třeba zabavili i auto, páč je důvodné podezření, že představuje ohrožení života, atd.

A u § 35, tam je nejblíž jen odstavec:
1) Policista je oprávněn vyzvat osobu k vydání zbraně, hrozí-li nebezpečí, že jí bude neoprávněně užito k násilí nebo pohrůžce násilím. Po předchozí marné výzvě je policista oprávněn zbraň odebrat.

To si umím představit snad jen v situaci, kdy se dva fackujou a přihlížející policista si u jednoho z nich všimne, že má za pasem teleskop. Tak tam už může hrozit, že bude neoprávněně použit, ale samo, že klidně může být použit i oprávněně, že. (NO KN)

Ale rozhodně to nejsem ochoten akceptovat u výše uvedených příkladů.

Přes léto nosím teleskop viditelně na opasku a neumím si ani v mé bujné fantazii představit, že by mě zastavil cajt a jal se mi ho odebírat, protože dle něj hrozí nebezpečí, že jí bude neoprávněně užito k násilí nebo pohrůžce násilím.
Byť se mi dostane jíti roklí šeré smrti, nebudu se báti ničeho zlého. Neboť já budu ten nejhorší bastard, který v tom zatraceným údolí bude.
Jsem zlej, hnusnej a unavenej. Žeru ostnatej drát, chčiju napalm a trefím dávkou bleší řiť na 200 metrů.

Příspěvky: 1596

Registrován: stř 21.3.2012, 9:17

Zbraň: 3 kusy

Bydliště: Praha

Re: Muze PCR zabavovat pepraky a teleskopy bezduvodne?

Příspěvek od Carloss » sob 04.5.2013, 18:13

Neoprávněně užít k násilí lze, jak všichni víme, užít cokoli, ba dokonce i holé ruce (neplést s holemi v rukách). Budou nám je tedy usekávat???
ČZ 85, ČZ 50, Walther PPK, NP22, Auto-Ordnance 1911A1 WWII, SIG P239, BARK9
Uživatelský avatar

Příspěvky: 751

Registrován: stř 14.9.2011, 18:56

Bydliště: Praha

Re: Muze PCR zabavovat pepraky a teleskopy bezduvodne?

Příspěvek od maja » sob 04.5.2013, 20:07

Včetně nohou, protože kdo nechodí ven, ten se nemůže srocovat.

Příspěvky: 694

Registrován: stř 11.1.2012, 21:13

Zbraň: Glock 26, Steyr L9A1

Bydliště: Ostravsko

"zajištění" zbraně policií

Příspěvek od Lars » čtv 30.5.2013, 11:43

Pokud už se tady něco podobného řešilo, pak se omlouvám a prosím o konkrétní link.

V souvislosti s touhle situací v Duchcově: "..ve středu odpoledne jsme při kontrolách motorových vozidel, která směřovala do Duchcova, zajistili 22 zbraní. Konkrétně šlo o baseballové pálky, meč, mačetu, několik dřevěných a železných tyčí a nožů," popsal teplický policejní mluvčí Daniel Vítek.."
(Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/protiromska-demo ... -zpravy_hv)
by mě zajímala hypotetická situace, kdy shodou okolností projíždím (případně jedu na konkrétní návštěvu, jednání apod) městem, kde se koná nahlášená demonstrace. Před vjezdem do města mě kontroluje policie, mám u sebe legálně pistoli, náhradní zásobník (+ krabku nábojů), nůž, teleskop.
To mi to snad "Pachové" můžou zajistit, zabavit?
Pokud ano, na základě čeho?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 29

Registrován: úte 07.5.2013, 13:00

Zbraň: K100

Bydliště: Praha - Dolní Počernice

Re: Muze PCR zabavovat pepraky a teleskopy bezduvodne?

Příspěvek od Luca_69 » čtv 30.5.2013, 12:13

Bingo..mája

Příspěvky: 310

Registrován: stř 31.10.2012, 15:18

Zbraň: P01

Re: "zajištění" zbraně policií

Příspěvek od npc051 » čtv 30.5.2013, 12:38

Dle meho nazoru PCR zabavovat takove predmety muze, protoze legislativa je dost "gumova".

Otazka je, jak je to s naslednym vracenim predmetu. Docela by me treba zajimalo, jak by se policie stavela k tomu, ze by mi zabavili nuz, zasantrocili ho a ja bych tvrdil, ze to bylo historicke tanto japonskeho mecire Osima Jokimury ze 17. stoleti a vycislil bych hodnotu ztraceneho predmetu na 2 miliony Kc a dolozil to treba nejakym dokladem a znaleckym posudkem. A samozrejme bych pri zabaveni predmetu trval na vydani pisemneho dokladu. I kdyby slo o nasadu od kostete, at si to zabavovani nalezite uzijou.

Příspěvky: 694

Registrován: stř 11.1.2012, 21:13

Zbraň: Glock 26, Steyr L9A1

Bydliště: Ostravsko

Re: "zajištění" zbraně policií

Příspěvek od Lars » čtv 30.5.2013, 12:54

".. dle mého názoru..."
Hmm, nadarmo se asi neříká, že 100 lidí = 100 chutí, nebo třeba 100 názorů :)
Můj názor je zase takový, že zbraň jsem získal legálně, abych ji získal, musel jsem složit zákonem předepsané zkoušky, v očích zákona jsem tedy způsobilý nosit ji na svou ochranu - tudíž odpadá argument v odkazu níže uvedeným paragrafem - že: "..hrozí-li nebezpečí, že jí bude neoprávněně užito k násilí nebo pohrůžce násilím..", je policista oprávněn vyzvat mě k vydání zbraně, případně po neuposlechnutí výzvy mi ji odebrat.

Příspěvky: 310

Registrován: stř 31.10.2012, 15:18

Zbraň: P01

Re: Muze PCR zabavovat pepraky a teleskopy bezduvodne?

Příspěvek od npc051 » čtv 30.5.2013, 17:42

ted je otazka, ci nazor je vic smeroplatnejsi. Pokud bude policista (ci spise nadrizeny policisty) hodne paranoidni a bude videt hrozici nebezpeci i treba v tom, ze delnici maji rozestavene leseni a maji tam naskladane lesenarske trubky, tak ten zakon mu dle neho soukromeho nazoru umoznuje ty trubky zabavit. Akorat mi neni jasne, co by pak s tim nakladem lesenarskych trubek delali a jestli by to dali do zprav, co vsecko se jim podarilo zabavit.

Uplne jak bych to cetl.

"Policiste z Duchcova zajistili vetsi pocet zbraní. Konkrétně šlo o baseballové pálky, meč, mačetu, několik nožů a cca 800 kilogramu lesenarskych trubek z nedalekeho kostela, prestoze se na leseni vyskytovali delnici provadejici jeho montaz a nechteli trubky vydat" popsal teplický policejní mluvčí Daniel Vítek"

:lookround:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1306

Registrován: ned 30.10.2011, 13:01

Bydliště: Děčín

Re: Muze PCR zabavovat pepraky a teleskopy bezduvodne?

Příspěvek od Sailor » čtv 30.5.2013, 19:22

A co kdyby se nám k tomu vyjádřil nějakej cajt?
Nemyslím k tomu co říká zákon,o tom nemá 99% cajtu(těch na ulici) ani Ahnung,ale o tom jaké maj instrukce od nadřízených v těchto případech.
Glock 26 gen.4,Glock 42,CZ 75,Colt Huntsman,Mossberg Maverick 88,FN Baby Browning

Příspěvky: 380

Registrován: pon 05.11.2012, 17:30

Zbraň: vícero

Re: Muze PCR zabavovat pepraky a teleskopy bezduvodne?

Příspěvek od Piggy » pát 31.5.2013, 9:50

npc051: Díky za krásně ilustrativní příklad. Kdybych totiž měl odpovídat za bezpečnost někde, kde se dá očekávat řežba mezi skupinami A a B (je jedno, jestli náckové vs. anarchisti, Sparta vs. Baník pyčo, cikáni vs. majorita nebo cokoliv), a současně se poblíž nachází hromada volně dostupných lešenářských trubek, považoval bych za hrubou taktickou chybu tyto nezajistit :twisted:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1306

Registrován: ned 30.10.2011, 13:01

Bydliště: Děčín

Re: Muze PCR zabavovat pepraky a teleskopy bezduvodne?

Příspěvek od Sailor » pát 31.5.2013, 10:17

piggy:Jde o to,jestli by jsi to byl schopen pak obhájit u správního řízení,případně u soudu či ispekcí(zneužití pravomoci atd.) oni totiž někteří občané nejsou ovce.
Glock 26 gen.4,Glock 42,CZ 75,Colt Huntsman,Mossberg Maverick 88,FN Baby Browning
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

Re: Muze PCR zabavovat pepraky a teleskopy bezduvodne?

Příspěvek od john.hawk » pát 31.5.2013, 11:42

já bych jenom trošku přispěl.. Jednou jsem se takhle zůčastnil akce na narušitele..no instruktáž byla dostí podrobná, a když jsem se zeptal jako že mám někomu zabavit - odejmout kudlu třeba za 5 tisíc korun, tak mi na to bylo slušně řečeno, že jsem débil, že se tak hloupě ptám a ať neotravuju..potvrzení o odebrání se v té době moc nenosily, a vracet to někomu jen podle paměti bylo průserové ale i toto jsem zažil..
Ohledně technických otázek : pokud by se mělo jednat o napřiklad KSZ tak v podstatě co oči nevidí to ruce zabavit nemůžout, nebo by se už muselo jednat o zákrok a par. 35 kde by se ta zbraň našla..
Také jsem zažil urychlený odvoz dlažebních kostek z místa trasy postupu..policejním vozidlem :):)
Nu v zákoně se hovoří o potvrzení, pokud to není s potvrzením o odebrání, tak je to ne zcela v pořádku..
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1306

Registrován: ned 30.10.2011, 13:01

Bydliště: Děčín

Re: Muze PCR zabavovat pepraky a teleskopy bezduvodne?

Příspěvek od Sailor » pát 31.5.2013, 12:38

A že jsem tak smělý:co je to KSZ?
Jinak sem viděl,že cajti prohledávaj i lidi,nejenom auto,takže co se stane když u mě najdou kvér?Na základě čeho mi ho zabavěj?Nebo cokoliv jiného,běžně vozím v autě teleskop a pepřák.Zajímá mě pouze situace,kdy jen projíždím a nejedu na tu demonstraci.
Glock 26 gen.4,Glock 42,CZ 75,Colt Huntsman,Mossberg Maverick 88,FN Baby Browning

Příspěvky: 380

Registrován: pon 05.11.2012, 17:30

Zbraň: vícero

Re: Muze PCR zabavovat pepraky a teleskopy bezduvodne?

Příspěvek od Piggy » pát 31.5.2013, 19:08

Sailor a další: lidi, nemaťte tady s nějakým zabavováním. Ty nebezpečné věci se zajistí (nějak - třeba ty trubky stačí hlídat, netřeba je odvážet) na potřebnou dobu a pak se zase uvolní. SAMOZŘEJMĚ že ty bejsbolky, teleskopy, pepřáky a nože se po akci vracejí. Pokud ne, pak teprve lze uvažovat o nějakých stížnostech a případném postihu. Jinak jsou veškeré úvahy o soudech či dokonce správním řízení (vědí všichni, co to je?) pro srandu králíkům.

P.S. Pokud jenom projíždíš, zkusíš to ramenovi zákona vysvětlit. Buď ti to uzná a máš po problému, nebo ho nepřesvědčíš a máš smůlu (stejně jako když je silnice uzavřená a ty potřebuješ "jenom dojet k támhletomu baráku").
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1306

Registrován: ned 30.10.2011, 13:01

Bydliště: Děčín

Re: Muze PCR zabavovat pepraky a teleskopy bezduvodne?

Příspěvek od Sailor » pát 31.5.2013, 19:39

Piggy:nikdo nikoho nemate!nikdo neřiká že ty zabavené věci cajti nevracej!vracej.o tomhle tahle diskuse není.
já se ptám,cajt mě bude prohledávat-na základě toho že nějací kokoti pořádaj demonstraci mě prohledaj,najdou co najdou co pak?že prohledáváj jen auta je žvást!prohledávaj i osoby.
jinak muj dotaz byl směřován na john.hawk
Glock 26 gen.4,Glock 42,CZ 75,Colt Huntsman,Mossberg Maverick 88,FN Baby Browning

Příspěvky: 694

Registrován: stř 11.1.2012, 21:13

Zbraň: Glock 26, Steyr L9A1

Bydliště: Ostravsko

Re: Muze PCR zabavovat pepraky a teleskopy bezduvodne?

Příspěvek od Lars » pát 31.5.2013, 22:47

Ono to může mít ještě jeden aspekt - jestli Ti má takový "státní slouha" bez povolení (písemného) vůbec co prohledávat auto, o osobní prohlídce už ani nemluvě...?
(zákon o policii 273/2008, paragraf 35, odst. 2: Policista je oprávněn provést prohlídku osoby a odebrat jí zbraň, pokud
a) osobní svoboda osoby má být omezena,
b) proti ní směřuje zákrok, nebo
c) proti ní směřuje jiný úkon, hrozí nebezpečí, že osoba bude klást odpor, a je podezření, že má u sebe zbraň
..)
Tak nějak tam nenecházím důvod, proč by mi měl horlivý policista provádět osobní prohlídku jen proto, že náhodou projíždím místem, kde si někdo jiný usmyslel pořádat nějakou demonstraci.

Edit: Trochu jsem se "dovzdělal" a paragraf 42 téhož zákona policii bohužel opravňuje k zastavení a prohlídce vozidla, jestliže - mimo jiné - pátrá po: zbraních, střelivu, výbušninách, omamných a psychotropních látkách a jedech (par. 42, odst. 3, písmeno b)
Naposledy upravil(a) Lars dne pát 31.5.2013, 23:53, celkem upraveno 2 x.

Zpět na „Právní koutek“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz