Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je úte 28.1.2020, 0:21Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 33 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
 Myslivci a jejich střelba po ostatních i vlastních... 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: 03/2014
Příspěvky: 1842
Bydliště: Plzensko
Příspěvek Myslivci a jejich střelba po ostatních i vlastních...
Rek bych ze by meli mit svoji vlastni sekci, kdyz je to bezna vec...

http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa ... olegu.html

_________________
G17gen4


čtv 27.11.2014, 0:57
Profil
Exot fóra
Exot fóra

Registrován: 04/2006
Příspěvky: 978
Příspěvek Re: Myslivci a jejich střelba po ostatních i vlastních...
Poznatky z aktuálních skutečných případů z ČR A SR:

Někteří myslivci střílí na cokoliv, co se hýbe, pokud usoudí, že by to mohlo být zvíře.
Platí to i v situaci, kdy myslivec ví, že šel na lov se svým kamarádem a ví, že je v lese.

Někteří myslivci střílí na cokoliv, co se nehýbe, pokud usoudí, že by to mohlo být zvíře.

Někteří myslivci nepotřebují vidět a vědět na jisto, na co střílí, stačí jim jejich úsudek. Nejsou schopní rozpoznat možné důsledky svého chování.

Citace:
Rozpoznávací schopnost, tedy schopnost chápat důsledky svého jednání, jeho společenskou nebezpečnost, je dlouhodobě snížená nebo zcela vymizelá u vážně duševně nemocných pachatelů (schizofrenie) nebo u pachatelů s vyšším stupněm mentální retardace.

Někteří myslivci trpí mentální retardací případně jsou duševně nemocní.

Duševní stav těchto lidí vylučuje nebo omezuje jejich způsobilost k tomu, aby měli zbrojní průkaz, podle platného zákona a vyhlášky.

Pokud bude takovým lidem v rozporu se zákonem stále umožněno, aby se pohybovali a lovili na nějakém území, je nutno zabránit ostatním lidem ve vstupu do tohoto území s ochranným pásmem 5 km okolo, aby nedocházelo ke ztrátám na životech.

Pro omezení rizika ztrát na životech v oblastech s výskytem retardovaných myslivců, je nutné VŠEM MYSLIVCŮM SEBRAT ZBROJNÍ PRŮKAZY A U VŠECH POSOUDIT DUŠEVNÍ ZDRAVÍ A ÚROVEŇ JEJICH MENTÁLNÍ RETARDACE.


Mentální retardace některých myslivců se opakovaně potvrzuje a stát má povinnost zajistit dodržování zákonných požadavků.

Myslivci smrtící zbraně se schopností zabíjet na vzdálenost několika kilometrů používají na místech dosud volně přístupných veřejnosti a zajištění naplnění zákona v oblasti zdravotní a odborné způsobilosti k vlastnění a používání palných zbraní je v tomhle případě vrcholně důležité!!!Způsob používání zbraní musí souviset s požadavky kladenými na jejich vlastníky.

"nemyslivecká" střelecká veřejnost smí zbraně používat pouze na střelnicích tedy zvláštních kontrolovaných místech se speciálním bezpečnostním režimem, vyjma případů nutné obrany.

Ozbrojené složky zbraně na veřejnosti používají jenom velice zřídka v největší nouzi a jinak je používají taky jenom na střelnicích.

Myslivci zbraně na veřejnosti pravidelně a masivně využívají a proto na ně z hlediska škod, které můžou napáchat (a bohužel opravdu páchají), musejí být nejpřísnější požadavky ze všech tří skupin ozbrojených osob!!!


Takže jestli u normální nemyslivecké veřejnosti psychotesty nejsou povinné a jsou jenom na zvážení ošetřujícího lékaře, u myslivců musí vzhledem k tomu, jak zbraně používají, být nejenom povinné (a dokonce by měly být důkladnější, než u ozbrojených složek), ale i opakované!


čtv 27.11.2014, 10:50
Profil
VIP člen
Uživatelský avatar

Registrován: 03/2005
Příspěvky: 13254
Bydliště: mám
Příspěvek Re: Myslivci a jejich střelba po ostatních i vlastních...
Stepan: takze ty vis o konkretnich "mentalne retardovanych lidech", kteri maji ZP i zbrane? *88*

BTW on uz nekdo konstatoval, ze psychotesty jsou funkcni? Zajimave, ja vim o pripadech, kde tomu bylo spise naopak.

_________________
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek


čtv 27.11.2014, 12:23
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky

Registrován: 03/2012
Příspěvky: 1596
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: Myslivci a jejich střelba po ostatních i vlastních...
Satane, že na takovej blábol vůbec reaguješ... Se Ti divim...

_________________
ČZ 85, ČZ 50, Walther PPK, NP22, Auto-Ordnance 1911A1 WWII, SIG P239, BARK9


čtv 27.11.2014, 12:26
Profil
VIP člen
Uživatelský avatar

Registrován: 04/2011
Příspěvky: 180
Bydliště: Praha Západ
Příspěvek Re: Myslivci a jejich střelba po ostatních i vlastních...
Stepan píše:
Poznatky z aktuálních skutečných případů z ČR A SR


Štěpáne, můžeš to prosím tě nějak kvantifikovat? Z kolika případů, jak aktuálních, kolik je aktivních myslivců? Teprve na základě těchto údajů bych si troufal něco vyvozovat.


čtv 27.11.2014, 12:35
Profil
Exot fóra
Exot fóra

Registrován: 04/2006
Příspěvky: 978
Příspěvek Re: Myslivci a jejich střelba po ostatních i vlastních...
Smysl trochu dlouhého příspěvku se pokusím shrnout do několika vět:

Díky tomu, že myslivci na rozdíl od všech ostatních ozbrojených osob zbraně (navíc většinou pušky se střelivem optimalizovaným k lovu, mnohem nebezpečnější než krátké zbraně) používají hlavně na veřejnosti přístupných místech (navíc často v nepřehledném terénu s omezenou viditelností), měly by na ně být kladeny zvláštní požadavky v oblasti zdravotní a odborné způsobilosti k používání zbraní. Události z poslední doby ukázaly, že někteří myslivci způsobilí nejsou, a vzhledem k tomu, jakým způsobem a jaké zbraně myslivci používají, bylo by na místě provézt ihned a potom pravidelně provádět kontrolu jejich způsobilosti (včetně duševní).


Jestli se v republice vystřílejí na veřejnosti ozbrojenými složkami a občany v nouzi desítky nábojů ročně, v případě myslivců jsou to desítky tisíc (nebo stovky tisíc?) ran za rok a i malý podíl nezpůsobilých osob může páchat nenapravitelné škody, jak se opakovaně ukazuje. Takže argument, že nezpůsobilých je jenom malý zlomek, díky masivnímu používání zbraní na veřejnosti není relevantní, protože díky rozsahu používání zbraní je skoro jisté, že se ta nezpůsobilost projeví.

Ještě další věc - to "bezhlavé střílení na cokoliv" je mnohem rozšířenější, než naznačují tyhle incidenty. Většinou se ale "nic nestane" v tom smyslu, že při tom nezemře nebo není zraněn člověk. Takže na jednoho zabitého nebo zraněného člověka připadají tisíce chybného a nebezpečného použití zbraně, které jenom díky štěstí nezpůsobily žádnou škodu na lidech.

Když už to dochází tak daleko, že myslivci střílejí lidi, je jenom známka MASIVNÍHO ROZSAHU NEZPŮSOBILOSTI v myslivecké veřejnosti. Vůbec si nemyslím, že je nezpůsobilý jeden ze sta. Budou jich desítky.

Jako občan, který se chce beze strachu, že bude zatřelen, pohybovat v přírodě, mám zájem na tom, aby se v lese pohybovali jenom profesionální, dobře vycvičení, opatrní a hlavně myslící myslivci, a ne dementi v zeleném.

Carloss píše:
takovej blábol
Já nejsem pověrčivý, ale trochu se bojím, aby ti kvůli takovéhlemu výroku v lese nebo na louce nějaký nemyslící myslivec neprovětral čepici. Třeba by ti nějaký pohyb v hlavě prospěl.


Naposledy upravil Stepan dne ned 30.11.2014, 14:49, celkově upraveno 2čtv 27.11.2014, 12:54
Profil

Registrován: 11/2012
Příspěvky: 378
Příspěvek Re: Myslivci a jejich střelba po ostatních i vlastních...
Víme-li (nebo dokážeme kvalifikovaně odhadnout), kolik ran myslivci skutečně vystřílejí ve volné přírodě, a známe-li počty poškozených, dá se snadno spočítat míra rizika a porovnat s odhadovanými náklady na nápravná opatření. Jsou na to postupy
a také školení odborníci.
Jen tak od boku - pokud je myslivců nějakých 100 - 120 tisíc a vystřílejí stovky tisíc ran ročně, je počet těch nehod opravdu neúměrně vysoký? A přibývá jich nebo ubývá?
Samozřejmě každý jednotlivý případ je tragédie, ale statistika naznačuje, že myslivci mnohem víc lidí zabijí autem než puškou.


čtv 27.11.2014, 15:19
Profil

Registrován: 11/2006
Příspěvky: 716
Bydliště: Teplicko - Osek
Příspěvek Re: Myslivci a jejich střelba po ostatních i vlastních...
Piggy, dobrý postřeh! Vezmeme myslivcům flinty i auta, a zase bude v naší zemi bespečno!Zavedeme zpátky hajný, ti se o les a zvěř starali na profi úrovni, a stříleli jen pytláky solí do zadku, a chodili pěšky! :lol: :lol: Zdravím.

_________________
V nouzi poznáš -Jericho FB!


čtv 27.11.2014, 17:20
Profil

Registrován: 05/2014
Příspěvky: 228
Příspěvek Re: Myslivci a jejich střelba po ostatních i vlastních...
Zdravím ve spolek.... Já osobně bych to s těmi myslivci nedramatizoval, na počet odstřelu zvěře, je to procento nehod naprosto mizivé, Proti tomu je třeba jakákoliv stavební činnost,(i ta domácí ,udržbová) učiněný hazard se životem( Jsou na to matematické grafy), a procento ,že vás v lese nebo na poli trefí neopatrný myslivec je menší, než že vám v lese spadne na hlavu strom..... :wink: Jen mě trochu mrzí, že hodně ,,ortodoxních,,nimrodu,, nedrží s námi ,,ostatními,, střelci a možná by se nad tím mohli před příštími volbami zamyslet, :huh:
A v podepisování jisté petice (viz Pavel černý) se také dvakrát nepřetrhly :huh:


pát 28.11.2014, 11:48
Profil
Exot fóra
Exot fóra

Registrován: 04/2006
Příspěvky: 978
Příspěvek Re: Myslivci a jejich střelba po ostatních i vlastních...
Myslivec si nešťastnou náhodou prostřelil hlavu

Myslivec Ján S. (72) si v sobotu u slovenské obce Malé Kosihy v okresu Nové Zámky nešťastnou náhodou střelil puškou do hlavy. Na místě byl mrtev.
Ilustrační foto

Dnes 8:12 - Bratislava

Server noviny.sk uvedl, že Ján si po lovu sedl do terénního automobilu na místo spolujezdce. Mezi nohy si položil dvě pušky a jedna z nich nešťastnou náhodou vystřelila. Projektil zasáhl muže přímo do hlavy. Ján podlehl zranění přímo na místě. Druhý myslivec Zoltán (42), který byl svědkem tragické události, byl v šoku.

„Policie zahájila trestní řízení ve věci usmrcení,“ uvedla pro server čas.sk nitranská policejní mluvčí Božena Bruchterová. „K výstřelu došlo pravděpodobně neodbornou manipulací se zbraní. Muž utrpěl devastační zranění neslučitelné se životem,“ dodala mluvčí.

„Byl myslivcem přes 40 let. Nechápu, jak se mu mohlo něco takového přihodit. Měl několik dcer. Je to smutné,“ řekl Jánův soused. Nikdo si nedokáže vysvětlit, proč byla zbraň nabitá a nezajištěna.

http://www.novinky.cz/zahranicni/357754 ... hlavu.html

Citace:
... K výstřelu došlo pravděpodobně neodbornou manipulací se zbraní ...
... Byl myslivcem přes 40 let. Nechápu, jak se mu mohlo něco takového přihodit.

Proč se to přihodilo? Buďto to byla neopatrnost způsobená ztrátou duševních schopností vlivem věku (72 let je pro některé muže už hodně), nebo něco zcela normálního u myslivců - neodborná a nebezpečná manipulace se zbraní.


ned 04.1.2015, 9:48
Profil

Registrován: 12/2014
Příspěvky: 258
Příspěvek Re: Myslivci a jejich střelba po ostatních i vlastních...
nečekaně ... už jsem si rikal že se tak mesic zadnej mrtvej neobevil :lol: myslivci nezklamou alespon že vzal jenom sebe kuli temhle exotum už nechodim ani na prochazky lesem co jsem driv chodil :x


ned 04.1.2015, 11:14
Profil
VIP člen
Uživatelský avatar

Registrován: 03/2005
Příspěvky: 13254
Bydliště: mám
Příspěvek Re: Myslivci a jejich střelba po ostatních i vlastních...
Ne ze bych tyto pany nejak "prozival", nicmene par znamych (i v rodine) mezi nimi mam. Proto by se asi sluselo, aby i zde padlo to, ze postreleni/manipulace konkretnich debilu rozhodne neni "normalni". Kazdemu cloveku pouzivajicimu mozek musi byt jasne, ze vzhledem k poctu myslivcu (respektive tech, kteri maji lovecky listek), to rozhodne neni "normalni", ale ze se jedna o konkretni excesy. Nic vice, nic mene.

_________________
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek


ned 04.1.2015, 11:29
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: 01/2010
Příspěvky: 225
Příspěvek Re: Myslivci a jejich střelba po ostatních i vlastních...
Stepan
Pripady kedy polovnik porani ci usmrti seba ci inu osobu sa nestavaju preto ze by boli mierne predpisy. Stali sa preto, ze niekto tie sucastne pravidla porusil. Nespravne manipuloval zbranou, chlastal, nedodrzal bezpecnostne pravidla... To co tu ziadas sa da prirovnat tomu, ze ked nejaky sofer neda prednost v jazde, nedodrzi predpisanu rychlost ci sa ozere a sposobia havariu, tak sa sprisnia podmienky pre ziskanie vodicaku.
Dnes sprisnime koli nejakemu kretenovi podmienky pre polovnikov, zajtra koli inemu blbcovi podmienky pre vodicov a pozajtra koli idiotovi co sa ozere a bude strielat v bare podmienky pre strelcov... Uz v sucastnosti su zakony a predpisy vo vsetkych oblastiach prisne. A toto volanie po sprisnovani kadecoho za prispenia novinarskej zumpy zenie akurat tak vodu na mlyn vladnucim, aby z nas mali este poslusnejsie stado.


ned 04.1.2015, 12:12
Profil
Exot fóra
Exot fóra

Registrován: 04/2006
Příspěvky: 978
Příspěvek Re: Myslivci a jejich střelba po ostatních i vlastních...
Dejte si na http://www.noviny.sk
vyhledat "polovnik". Zajímavé čtení.

Vybírám titulky:
Poľovník trafil namiesto líšky Lucku (12) na bicykli!
Poľovník zastrelil kolegu (†43), pomýlil si ho s diviakom
Poľovník (54) postrelil kamaráta (36)! Pomýlil si ho s diviakom
Opitý poľovník zranil kolegu
Poľovník strieľal po chlapcovi (18)!
Poľovník postrelil manželku (56). Vraj nešťastná náhoda
Poľovník omylom zastrelil špeciálne cvičeného psa!
Poľovník zastrelil moje šteniatka, tvrdí obyvateľ Kyjatíc
Poľovník omylom strieľal na zaparkované auto
Úmysel či náhoda? Poľovník zastrelil vzácnych psov
Tragická poľovačka: Namiesto diviaka zastrelil kolegu


ned 04.1.2015, 12:15
Profil
VIP člen
Uživatelský avatar

Registrován: 03/2005
Příspěvky: 13254
Bydliště: mám
Příspěvek Re: Myslivci a jejich střelba po ostatních i vlastních...
Stepan: dal jsem si a co dal? Bude nejake kouzlo?

Ty si dej tu praci zjistit, kolik je myslivcu a potom si vyhledej klidne i celkovy pocet prestupku/tr.cinu na useku zbrani a streliva (at zbytecne netroskarime, no ni?). A potom sem ty konkretni cisla napis a budeme pokracovat v diskusi.

_________________
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek


ned 04.1.2015, 12:20
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: 01/2010
Příspěvky: 225
Příspěvek Re: Myslivci a jejich střelba po ostatních i vlastních...
Stepan
Tiez si vyhladaj pocet smrtelnych dopravnych nehod za rovnake obdobie.


ned 04.1.2015, 12:41
Profil
Exot fóra
Exot fóra

Registrován: 04/2006
Příspěvky: 978
Příspěvek Re: Myslivci a jejich střelba po ostatních i vlastních...
MRBLUE píše:
Pripady kedy polovnik porani ci usmrti seba ci inu osobu sa nestavaju preto ze by boli mierne predpisy. Stali sa preto, ze niekto tie sucastne pravidla porusil.

Odborná a zdravotní způsobilost se zkouší a testuje.

Je docela dobře možné, že ten děda se zabil, protože už několik let neměl kvůli jeho zdravotnímu (duševnímu) stavu neměl mít zbroják. Možná je to pro něj osobně dobře a ušetřil si nedůstojné umírání po špitálech. Na druhou stranu je jenom štěstná shoda okolnostíí, že neublížil někomu jinému.

Pravidla pro ověřování odborné a zdravotní způsobilosti jsou stanovené zákonem.

Pokud stát myslivce nereguluje dostatečně, můžou v jejich vlastním zájmu zavést různé kontrolní procedury myslivecké spolky. A taky v zájmu těch, kteří chtějí chodit do přírody beze strachu, že je zastřelí dement v zeleném.

Jak už jsem psal několikrát - způsob (na veřejnosti) a rozsah, v jakém využívají zbraně myslivci (a taky druh zbraní) znamená, že na myslivce musejí být kladeny nejvyšší požadavky odhledně odborné a zdravotní způsobilosti ze všech držitelů zbrojních průkazů, a to nejenom civilních, ale i ve srovnání s ozbrojenými sbory! Policajt nebo voják si z pušky na veřejnosti většinou v životě nevystřelí.

Myslivci by v používání zbraní měli být největší profíci ze všech lidí, co mají co do činění se zbraněmi. Podstatné zpřísnění požadavků na jejich odbornou a zdravotní způsobilost mi připadá rozumné.


ned 04.1.2015, 12:41
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 01/2010
Příspěvky: 225
Příspěvek Re: Myslivci a jejich střelba po ostatních i vlastních...
Este raz!!! K excesom doslo koli poruseniu pravidiel, nie koli tomu ze by neboli dostatocne prisne!


ned 04.1.2015, 12:57
Profil
Exot fóra
Exot fóra

Registrován: 04/2006
Příspěvky: 978
Příspěvek Re: Myslivci a jejich střelba po ostatních i vlastních...
Mr Blue, snažím se vysvětlit, proč by požadavky na odbornou a zdravotní způsobilost myslivců měly být mnohem přísnější, než jsou teď.


ned 04.1.2015, 13:19
Profil

Registrován: 06/2012
Příspěvky: 597
Bydliště: blízko Brna
Příspěvek Re: Myslivci a jejich střelba po ostatních i vlastních...
Jenže ti chybí argumenty ... Dej sem ty statistiky, ať víme, jestli to má smysl se tím vůbec zaobírat. Doufám, že je ti jasné, že např. "odstranění" jevu 100x z 1000 je snadnější, oproti defacto nereálnému "odstranění" 1x z 1000.
Nebo jinak, jednoduchým opatřením snížíš četnost třeba na polovinu, ale několikanásobně (nejen dražším) složitějším opatřením to nestáhneš na desetinu. Ta "složitost" prostě nestoupá lineárně ...


ned 04.1.2015, 13:34
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 33 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  Powered by phpBB © phpBB Group, designed by STSoftware, český překlad – phpBB.cz

Doporučujeme: XBMC KODI