Myslivec vs. venčení psů


Vše o právu, zákonech, zbrojním průkazu a souvisejících věcech

Příspěvky: 6

Registrován: ned 05.9.2010, 20:26

Zbraň: luk

Myslivec vs. venčení psů

Příspěvek od kocis » úte 05.10.2010, 15:15

Dobrý den.Rád bych požádal o radu.Již po několikáté se moje přítelkyně setkala při venčení s jistým pánem z řad myslivců.Dnešní setkání už bylo poněkud příliš i na mě.Venčení probíhalo na louce cca 200m o vesnice,jde o louku,kam chodí venčit snad půlka vsi.Přítelkyně měla oba hafany na volno,nicméně když viděla přijíždět auto onoho pána,tak oba psy přivolala a v momentě,kdy pán vystoupil z auta je měla oba usazené před sebou.Následovala slovní potyčka a pak zmíněný pán vyndal z auta kulovnici a začal na ně mířit.Jak se na to dívá zdejší střelecká společnost?Já totiž zvažuji návštěvu OOP a nerad bych jednal v duchu dnešní poněkud hysterické doby,kdy je člověk se zbraní považován za banditu a to zejména v mediích.Děkuji za rady
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1266

Registrován: sob 19.6.2010, 22:39

Zbraň: Weaponized sarcasm

Re: Myslivec vs. venčení psů

Příspěvek od jry2000 » úte 05.10.2010, 15:35

offtopic: Myslis, ze ti Organizace pro Osvobozeni Palestiny nejak pomuze?

k tematu - podle mne to chce nejaky dukaz, aby to neskoncilo na "slovo proti slovu"
Lajte mi lhu-li
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Re: Myslivec vs. venčení psů

Příspěvek od Starosta » úte 05.10.2010, 15:41

Příště (se psy nebo bez) jdi iniciativně promluvit s pánem, vezmi s sebou diktafon nebo ještě lépe natoč videjko na mobil, a upozorni ho předem, že si to pro svoje bezpečí nahráváš, protože minule ohrožoval bezdůvodně Tvou přítelkyni a psy zbraní.

Můžeš mu sdělit, že pokud se bude chovat znovu stejně, voláš okamžitě 158 a hlásíš situaci, dál nahráváš vše na mobil na video se zvukem.
Doporučuju k debatě i vytisknout zákon 449, par. 14, písm. e (viz níže). Najdou se tam (krom práva zastřelení toulavých psů včetně všech nutných podmínek) určitě i další zajímavé povinnosti, které myslivecká stráž má (průkaz, odznak, legitimovat se/nechat opsat číslo...?).

Zmíněný zákon (nevím, jestli je v posledním - platném - znění):
http://files.ms-rychvald.webnode.cz/200 ... ivosti.pdf
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Myslivec vs. venčení psů

Příspěvek od S474N » úte 05.10.2010, 16:00

No tvrzeni proti tvrzeni to sice bejt muze, na druhou stranu urcite panu myslivci nebude prijemne, kdyz ho budou kluci od PCR otravovat, ze.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Re: Myslivec vs. venčení psů

Příspěvek od Starosta » úte 05.10.2010, 16:14

To určitě nebude, ale raději bych měl psa naživu a prudu si odbyl na začátku, než se potom hádat - tvrzení proti tvrzení a PČR do toho - nad mrtvým psem.
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

Příspěvky: 992

Registrován: pon 28.9.2009, 19:00

Zbraň: Glock

Bydliště: Morava-sever

Re: Myslivec vs. venčení psů

Příspěvek od panvrabec » úte 05.10.2010, 16:37

Vy to řešíte poněkud z jiné stránky. Pokud měla paní oba psy u sebe (tím myslím bezprostřední blízkost asi metr) a ten zelený č*rák byl dál od ní, řekněme kolem 5-10 metrů a MÍŘIL SMĚREM NA NI STŘELNOU ZBRANÍ!! odebíral bych řešení tohoto problému úplně jiným směrem :!: a to mnohem vážnějším pro zeleného soudruha

Příspěvky: 658

Registrován: stř 30.11.2005, 20:19

Zbraň: GLOCK

Bydliště: UH

Re: Myslivec vs. venčení psů

Příspěvek od GLOCK69 » úte 05.10.2010, 17:08

Holt další "soudruh" myslivec, do jehož revíru nikdo nesmí (a to ani bez psa).. Taky mám podobnou zkušenost.

Příspěvky: 6

Registrován: ned 05.9.2010, 20:26

Zbraň: luk

Re: Myslivec vs. venčení psů

Příspěvek od kocis » úte 05.10.2010, 17:16

doplním.Psi v tu chvíli měla vskutku u nohy,tj,víc jak metr to určitě nebyl a venčila společně se svojí sestrou,zatímco pán byl sám.

Příspěvky: 33

Registrován: stř 23.6.2010, 22:02

Zbraň: Glock 19 IV gen

Bydliště: Praha

Re: Myslivec vs. venčení psů

Příspěvek od Jirkil » úte 05.10.2010, 18:31

Také doporučuji natočit na video - mobil, nebo třeba toto :-) http://aukro.cz/item1255815197_spionazn ... x_960.html a pak volat 158
Jirkil

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Myslivec vs. venčení psů

Příspěvek od cmk » úte 05.10.2010, 21:29

Vychazejme z reality. Tezko sebou nekdo bude tahat propisku a rychle ji vyndavat nenapadne, aby neco natocil, kdyz k podobne veci zase asi nedochazi casto a pravidelne.
A vyhledavat podobny konflikt s podobnym debilem je o zivot svuj nebo psu.
Pokud bylo mireno na 2 lidi a 2 psy, pak bych sel na PCR a vse jim sdelil.
Predevsim to, jak vypadala ta flinta, z jakyho auta vystoupil apod... To se mu pak bude blbe vymlouvat, ze to neni pravda.

Kazdopadne - pokud si ho pozvou a odlozej to, je potreba pocitat, e jestli je to dopravdy zmrd, muze to zase stat zivot nekteryho (nebo oba) psy. Bude stacit chvile nepozornosti v lese, pes 10m od nohy, debil pobliz a nenadela nikdo nic...

Co me napada - baby poslat na PCR, sam jit prave s kamerou za frajerem a proste se ho zeptat, co o melo znamenat, ze si mi manzelka stezovala, ze na ni miril flintou a ze se mi to nelibi (takovy ty blby kecy jako "a jste normalni? proc jste na ne miril? co kdbyste to nechtic zmackl?". A nechal bych ho mluvit. Mozna malicko provokoval (ale ne moc okate). Nic bych mu nerikal o nahravani. Ke konci rozhovoru bych prohodil, ze zena je na PCR, tak at ocekava navstevu... On by se zase rozpovidal, jak jim vsechno popre a nic mu nedokazou...

Ale konflikt venku bych rozhodne nevyhledaval.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 393

Registrován: pát 09.12.2005, 18:09

Zbraň: GLOCK

Re: Myslivec vs. venčení psů

Příspěvek od Sobull » stř 06.10.2010, 11:03

No, vím že to není správný, že to ničemu nepomůže a že mě za to sepsujete. Nicméně, kdyby nějakej myslivec na louce za vesnicí mířil puškou na mojí rodinu, tak si prostě s ním promluvím tak, že už by to příště neudělal. Tihle zelení soudruzi, co si myslí, že jim patří nejen celej les ale i široký okolí, asi ani na nic jinýho neslyší.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 992

Registrován: pon 28.9.2009, 19:00

Zbraň: Glock

Bydliště: Morava-sever

Re: Myslivec vs. venčení psů

Příspěvek od panvrabec » stř 06.10.2010, 14:03

No tak pánové on chtěl reálnou radu a né scénář bondovek v podobě kamer v peru nebo nějakého slovního konfliktu s tím blbounem. Co ti můžu doporučit je nejlépe bez odkladu zajít na policii. Pokud víš, kdo ten zelenáč je, plus pro tebe. Na zbraně policajti slyší a moc dobře :wink: Musíš složitě vylíčit, jak ohrožoval slečny zbraní a jak jim z toho bylo celý den špatně a nemohly spát. Šak on si to po návštěvě četníků příště rozmyslí. Pokud se bojíš dalších útoků nebo pomsty, tak ti nedoporučím nic jiného, než si udělat ZP a koupit Mločka 8-)

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Myslivec vs. venčení psů

Příspěvek od cmk » stř 06.10.2010, 17:16

Propiska za 450 Kc neni bondovka ve chvili, kdy jdu za nim si s nim cilene promluvit.
Bondovka by byla mit to permanentne u sebe a cekat, az se to stane znova.

Kroky by mely smerovat k tomu, aby se to uz nestalo. Viz muj predchozi prispevek.
Zena na PCR, ty na pokec k nemu.
Naposledy upravil(a) cmk dne stř 06.10.2010, 21:10, celkem upraveno 1 x.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 992

Registrován: pon 28.9.2009, 19:00

Zbraň: Glock

Bydliště: Morava-sever

Re: Myslivec vs. venčení psů

Příspěvek od panvrabec » stř 06.10.2010, 19:17

Každopádně to řeš, než přijdeš o psa, nebo o něco cenějšího. Ať už to dopadne tak, či onak, nezapomeň se tady s náma podělit o zážitky.

Příspěvky: 6

Registrován: ned 05.9.2010, 20:26

Zbraň: luk

Re: Myslivec vs. venčení psů

Příspěvek od kocis » sob 16.10.2010, 10:42

Ještě ten večer jsem zajel za členem místního mysliveckého sdružení,hodně jsem hulákal,celou situaci jsem mu popsal a navrch jsem přidal,co bude následovat,jestliže se situace bude opakovat.A výsledek?O pár dní později navštívil přítelkyni jiný člen tohoto sdružení,slušně se představil,jako místní myslivecká stráž.Omluvil se za jednání onoho drsňáka,sdělil přítelkyni jeho jméno a adresu a ujistil jí,že si pána napraví v rámci sdružení.Nu a zatím je klid.

Vám všem,za rady samozřejmě velmi děkuji,zejména jsem ocenil odkaz na onu sbírku zákonů :wink:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 992

Registrován: pon 28.9.2009, 19:00

Zbraň: Glock

Bydliště: Morava-sever

Re: Myslivec vs. venčení psů

Příspěvek od panvrabec » sob 16.10.2010, 13:13

:thumbsup:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Re: Myslivec vs. venčení psů

Příspěvek od Starosta » pon 18.10.2010, 10:32

Super 8-) :P :mrgreen:
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --

Příspěvky: 149

Registrován: pát 25.6.2010, 11:55

Zbraň: žádná

Bydliště: Ostravsko

Re: Myslivec vs. venčení psů

Příspěvek od nogi » pon 01.11.2010, 12:55

takže relatívní happyend 8-) . Já osobně (nemít G19 za pasem :lol: )bych měl asi obavu jít jednat s takovým megako..tem, který mi na mladou vytáhne kulovnici a hraje si na důležitého myslivce. Člověk neví jestli mu nerubne v bedně a nevytáhne tu kulovnici i na mě, že :lol: ...bohužel taková je dnešní doba....

P.s. Jinak s tou kamerou v prupisce to je gooooood :inlove: Už ses si podobnou pořídil :lol:
Glock 19 ; 858 Tactical 4p

Příspěvky: 6

Registrován: ned 05.9.2010, 20:26

Zbraň: luk

Re: Myslivec vs. venčení psů

Příspěvek od kocis » pon 01.11.2010, 16:56

Inu popustil jsem uzdu své naivitě a na chvilku jsem uvěřil,že většina pánů myslivců jsou normální lidi,který se snaží věnovat svýmu koníčku a nějakej ten blbec se prostě najde vždycky všude.No a ono to pro tentokrát vyšlo :lol:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Myslivec vs. venčení psů

Příspěvek od pitt » stř 03.11.2010, 17:06

vem flašku kořalky a beš si s ním"rozumně" promluvit...uvidíš ještě ti toho psa bude chodit venčit :wink:

Zpět na „Právní koutek“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz