Myslivec zastřelil cvičeného armádního psa za sto tisíc


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Re: Myslivec zastřelil cvičeného armádního psa za sto tisíc

Příspěvek od HV » pon 14.12.2009, 14:41

Bax by prý myslivce nekousl, ale posadil se před něj a štěkal.
Nejedná se v tomto případě o omezování osobní svobody? Pokud si psa majitel nedokázal ukočírovat aby se toto nestalo, moc se mu nedivím. Nechci myslivce omlouvat, jen se ptám. Já osobně vím, že když se takto vlčák zachová, je s výcvikem. Blbej pes by ihned kousal. Pokud by mě ale nepustil ani po pěti minutách, asi bych taky střílel.
...zbraně, mám zbraně
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Re: Myslivec zastřelil cvičeného armádního psa za sto tisíc

Příspěvek od Starosta » pon 14.12.2009, 14:44

Není jednodušší si připravit omotávku na předloktí slabé ruky, nadrcnout zbraň (pokud někdo nenosí) a pak prostě zkusit odejít s tím, že v případě napadení psem je mi zdraví bohužel milejší než život cizího (byť vycvičeného) psa? Příp. zkusit varovný výstřel, který dost možná přiláká nezodpovědného majitele?

Psa, který přede mnou sedí a dosciplinovaně vyštěkává bych opravdu nestřelil jen z obavy, že když se pohnu, zaútočí.
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Myslivec zastřelil cvičeného armádního psa za sto tisíc

Příspěvek od cmk » pon 14.12.2009, 14:56

Stejnak mi to nejde cely dohromady.

"Pes se pred nej posadil a stekal" vs. "psa strelil na 10m do boku"
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Re: Myslivec zastřelil cvičeného armádního psa za sto tisíc

Příspěvek od HV » pon 14.12.2009, 15:00

No kdo se na to cítí, ten to tak udělá. Pokud není majitel schopen ovládnout svého psa do 5 minut a já tam musím stát jako trubka, mohu se, myslím, svobodně rozhodnout. OK, taky bych nezačal tupě střílet, nejsem vůl. Ale právní opodstatnění by tu bylo. Já bych asi po těch 5. minutách zkusil odkráčet...hodně pomalu, možná volat PČR. Omotávka? Hm, asi by mě to nenapadlo/třeba bych nic neměl. Při náznaku útoku bych zbraň použil.
cmk: asi tam bude víc věcí, které nesedí
...zbraně, mám zbraně

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Myslivec zastřelil cvičeného armádního psa za sto tisíc

Příspěvek od cmk » pon 14.12.2009, 15:05

S tou omotavkou to chce nekolik podminek z nichz ě hlavni jsou:

a) mam ji z ceho udelat
b) mam na to cas
c) muj psychickej stav mi to dovoli
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Re: Myslivec zastřelil cvičeného armádního psa za sto tisíc

Příspěvek od HV » pon 14.12.2009, 15:06

...co my víme? Třeba kolem něj běhal, štěkal a nechtěl ho pustit. Málo informací ;)
...zbraně, mám zbraně

Příspěvky: 1523

Registrován: stř 02.8.2006, 14:14

Zbraň: GLOCK

Re: Myslivec zastřelil cvičeného armádního psa za sto tisíc

Příspěvek od Mistral » pon 14.12.2009, 16:53

No, především lze předpokládat, že myslivec má se psy zkušenosti a ví, že pes, který kolem něho běhá a štěká velmi pravděpodobně nezaútočí. Pes který běží a útočí vypadá jinak, a ten nejde trefit tak, aby měl do sebe dvě rány z boku. Viděl bych to především na náhradu škody a odebrání loveckého lístku či jak to mají, bo to zřejmě není myslivec, ale nemyslivec.
Mysli globálně, střílej lokálně. Nejsi kompetentní!

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Myslivec zastřelil cvičeného armádního psa za sto tisíc

Příspěvek od cmk » pon 14.12.2009, 19:58

Vznikla skoda ne nepatrneho rozsahu, vznikla porusenim zakona a byl tam jasny umysl poskodit ten majetek - omluva pro to je jen a jen NO nebo KN.
Ja tam vidim obvineni z t.c. - soud necht rozhodne, zustane-li to v trestnepravni odpovednosti, nebo jestli si lidi budou muset skodu vysoudit ciste v obcanskopravnim sporu... Nebo vubec.

Permanentne tu nadavame, ze kazda strelba na cloveka jde k soudu (nebo aspon silne vetsina), proc by to tak nemelo byt i ted?
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 580

Registrován: stř 28.1.2009, 14:34

Zbraň: SHADOW, Walther PPS

Bydliště: MB

Re: Myslivec zastřelil cvičeného armádního psa za sto tisíc

Příspěvek od Albert » pon 14.12.2009, 23:37

U soudu to asi moc nepochodí. Myslivec bude do zámrzu tvrdit svou, majitel psa opak. Může to zkončit tvrzením proti tvrzení, nedostatkem důkazů (žádní svědci) :? a bla bla bla případ se odkládá.
Nic to nemění na tom že hafík už je ve věčných lovištích a paní si bude napříště více hlídat psa a dávat bacha na myslivce.
Co si budem povídat? Oni jsou myslivci a mislivci. Někteří dělají svému řemeslu čest a někteří......???? Někteří se třeba baví tím že odpráskne kdejakýho voříška, kterej zrovna zavětřil hárající fenu, s výmluvou "tam neměl co dělat". To jsou takoví ti co by vás nejrači ani nepustily do lesa na houby, protože jsou přesvečeni o tom že les patří jenom jim.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Re: Myslivec zastřelil cvičeného armádního psa za sto tisíc

Příspěvek od Starosta » úte 15.12.2009, 9:13

Albert: Tvrzení proti tvrzení je možné, ale jen do té doby, než je (aspoň) jedno z tvrzení vyvráceno vyjádřením znalce z oboru balistiky :lol:
Ono "řítil se na mě pes" a "dvě rány z boku z úhlu, který odpovídal střelci na posedu" - to už může být o něčem úplně jiném. Včetně dalších příp. svědků ("slyšel jsem dvě rány a pak asi po minutě třetí") - to všechno může odporovat jedné z výpovědí. Nebo taky oběma.
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

Příspěvky: 233

Registrován: čtv 25.12.2008, 22:20

Re: Myslivec zastřelil cvičeného armádního psa za sto tisíc

Příspěvek od de-luxe » úte 15.12.2009, 15:30

A jaké z toho všeho plyne ponaučení? Koupit pejskovi slušivou reflexní vestu a nechat tam vytetovat nějakej údernej nápis, třeba POLICIE.

třeba http://www.hafani.cz/reflexni-vesta-pro-psa/cz/d-83483/ (nechci dělat reklamu, kdyžtak ať to admin smaže - jen pro ilustraci)

Po našich borech se toulá dost magorů v zeleném s prstem na spoušti... :cry:

Příspěvky: 476

Registrován: stř 03.1.2007, 8:47

Zbraň: G19

Bydliště: Slovensko

Re: Myslivec zastřelil cvičeného armádního psa za sto tisíc

Příspěvek od JAKLA » čtv 17.12.2009, 19:53

cmk píše:Stejnak mi to nejde cely dohromady.
"Pes se pred nej posadil a stekal" vs. "psa strelil na 10m do boku"
"Kdyby ho Bax našel v lese, sedl by si před něj a vyštěkal by ho a upozornil by, že tam někdo je,"
Bax ho ale nenašiel, lebo poľovník našiel jeho (v optike).
ZBRANĚ MAJÍ JEN DVA NEPŘÁTELE - REZ A POLITIKY.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 522

Registrován: pát 28.7.2006, 17:50

Zbraň: CZ 85

Bydliště: Praha 10

Re: Myslivec zastřelil cvičeného armádního psa za sto tisíc

Příspěvek od Vláďa » čtv 24.12.2009, 23:41

Je to prostě hnus, zelení páni tvorstva si v lese dělají, co se jim zlíbí... Když vidím, co dokazují v Klánovickém lese, hodně se divím, že tam ještě nikdo nepřišel k úhoně. Jsem zvědav, kdy někdo z nich zkusí tohle třeba na mého psa, nebo na psa některého z mých kolegů. Docela mě ty jeho kecy pobavily...děsím se toho, že budu se psem někde dělat stopu, on půjde na deseti metrové stopovačce, a pan myslivec mě za křovím neuvidí.
cmk : kdyby se na tebe řítil pes v lese, s největší pravděpodobností bys tu zbraň ani nevyndal, protože bys to nestihl. Pes na mě při výcviku útočil mockrát, čekám to, a stejně je to pořád fofr, zvlášť když koušeme v nepřehledném terénu, nebo v objektech.
Podle všeho ho střelil z boku, což je jasný důkaz toho, že kecá, pes, který útočí, jde přímo, musel by se něčemu vyhýbat, a podle fotek z novin nebylo čemu. Netvrdím, že mezi myslivci nejsou normální lidi, kteří fungují ku prospěchu lesa, znám jich několik, ale takovýhle hovada by měli okamžitě přijít o zbraně...Už jen proto, že těm slušným kazí dobré jméno, nemluvím o ohrožování lidí, kteří se v lese pohybují třeba na procházce se psem nebo rodinkou.

Příspěvky: 138

Registrován: úte 03.4.2012, 2:48

Re: Myslivec zastřelil cvičeného armádního psa za sto tisíc

Příspěvek od Alci » stř 11.7.2012, 18:04

Jihlavský okresní soud včera vynesl rozsudek v případu myslivce Františka Meda ze Stříteže u Jihlavy, který v lese zastřelil cvičeného ovčáka Baxe.

Zastřelil speciálně vycvičeného služebního německého ovčáka Baxe. Včera se po více než 2,5 letech od tragické události 65letý myslivec František Med dozvěděl verdikt.

Soudkyně Dagmar Koutníková Trnková ho odsoudila ke dvěma měsícům odnětí svobody s podmíněným ročním odkladem a k proplacení náhrady škody ve výši 44 tisíc korun. „Jde o trest na spodní hranici trestní sazby, výchovného charakteru,“ okomentovala rozhodnutí soudkyně. Doposud bezúhonný muž se po skončení jednání nechtěl k rozsudku vyjadřovat.

Společně s obhájcem si nechali lhůtu pro podání odvolání. Rozsudek tak není pravomocný.

Co se přesně stalo? Začátkem prosince 2009 Ivana Hanáčková byla s německým ovčákem Baxem, psem svého syna – profesionálního vojáka toho času na misi v Afghánistánu - na procházce u lesa. Pes nebyl na vodítku. Domů se už ale vracela bez něj. Dvouletého Baxe se speciálním výcvikem totiž v lese zastřelil člen myslivecké stráže – František Med.

Myslivec už dříve před soudem vypověděl, že se psa v šeru lekl, a proto na něj ze své legálně držené kulové zbraně vystřelil. Celkem padly tři výstřely. Dva z nich zasáhly zvíře, jeden šel mimo. Jedna rána trefila břišní dutinu, druhá čenich.

Když k neštěstí došlo, měl Bax v té době za sebou druhý stupeň kynologických zkoušek a před sebou slibnou kariéru. Jeho cena se pohybovala od sedmdesáti do 100 tisíc korun a mohl z něj být třeba armádní pes. Podle majitelů poslouchal na slovo a na nikoho by prý bezdůvodně nezaútočil.

Případem zastřeleného vlčáka Baxe myslivcem se začal jihlavský okresní soud zabývat v září 2010. Kauzu řešil jako „poškozování cizí věci“.
Soudkyně Dagmar Koutníková Trnková nechala předvolat znalce. Jejich úkolem bylo určit, kam mířila první rána z myslivcovy zbraně. Celkové odškodnění se mohlo podle posudku vyšplhat přes 132 tisíc korun.

„Od samého počátku jsem tvrdila, že našeho Baxe ten muž zastřelil naprosto bezdůvodně. A navíc střílel v místech, kudy chodí často lidé na procházky,“ uvedla již dříve Ivana Hanáčková s tím, že tento případ by se měl stát varováním pro všechny ostatní myslivce.

http://www.jihlavske-listy.cz/clanek110 ... esice.html

Příspěvky: 694

Registrován: stř 11.1.2012, 21:13

Zbraň: Glock 26, Steyr L9A1

Bydliště: Ostravsko

Re: Myslivec zastřelil cvičeného armádního psa za sto tisíc

Příspěvek od Lars » stř 11.7.2012, 22:04

Hmmm, docela by mě zajímalo upřesnění věty - mimochodem jen velmi ledabyle zmíněné, ač z laického hlediska se mi jeví jako velmi podstatná - "pes nebyl na vodítku".
Takže - nebyl na vodítku, ale přesto u nohy paní Hanáčkové, nebo nebyl na vodítku a jen tak volně si pobíhal někde po okraji lesa, kde chodí vícero lidí (podle svědectví paní Hanáčkové) a tudíž nebylo možno psa jednoznačně identifikovat jako patřícího nějaké opodál se procházející paní?
Možné jsou i nějaké další varianty, ale volně pobíhajícího, od pohledu jasně neidentifikovatelného, psa bych řekl, že myslivec může odstřelit - jako preventivní ochranu stavu zvěře v revíru.
Nebo ne?

Edit: Ano, jsem docela "vysazený" vůči všem volně pobíhajícím psům (výškou přesahujících dejme tomu 25-30 cm), jejich nezodpovědné majitele by měli rovnou zavírat!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 240

Registrován: stř 22.6.2011, 21:16

Zbraň: G17,CZ75,858

Re: Myslivec zastřelil cvičeného armádního psa za sto tisíc

Příspěvek od lo3k » stř 11.7.2012, 22:06

Psa mi je opravdu lito,osobne jsem nikdy psa nestrelil a da-li buh nikdy nestrelim.
Strilel myslivec,budiz.
Na pranyri je myslivec,jenze muze se to prihodit komukoli ze zde pritomnych,proste si takhle jdete courem po lesni - polni ceste a najednou hund,nad prdeli nadrcnuta ctyricitka,trochu strachu,kdyz ne o sebe tak o deti a jste bez zbrojaku,podminka na krku a hura do banky pro tvrde sehnany prachy aby jste mohli zacvakat toho 50sati kiloveho mazlicka ktery nikdy neublizil a nikdy by nikomu neublizil no a samozrejme ma vycvik.
Sakra ja nevim .....
Taky mam psa,taky tvrdim ze by nikdy nikomu nic neudelal,ale muzu dat za neho ruku do ohne??? Odpovim si sam,to bych fakt nedal,je to zvire a ma vlastni uvazovani,pudy a reakce,muzu se snazit je mit pod kontrolou,muzu byt presveceny,ze je pod kontrolou mam,ale ho..o,porad si to jenom mysli. Pejsankovi prepne a ostatni jsem psal vyse.
Oderint,dum metuant.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Myslivec zastřelil cvičeného armádního psa za sto tisíc

Příspěvek od reddog » stř 11.7.2012, 22:29

lotřík:
jojo, svatá pravda. to že svému zvířeti věříš, ještě neznamená, že tě nepřekvapí. a to jsi "majitel", co potom ti ostatní lidé, jejichž zvíře to není...
ovládat a vlastnit psa, to je prostě odpovědnost nejen vůči sobě.
tomík
Uživatelský avatar

Příspěvky: 751

Registrován: stř 14.9.2011, 18:56

Bydliště: Praha

Re: Myslivec zastřelil cvičeného armádního psa za sto tisíc

Příspěvek od maja » stř 11.7.2012, 23:51

Lars: Paní to mínila tak, že se v těch místech často pohybují lidé, takže mohl trefit i někoho jiného. A pokud se trefil do psa dvěma ranami ze tří, tak mohlo být na neštěstí zaděláno.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1305

Registrován: stř 30.3.2011, 10:22

Zbraň: G19 4.gen

Bydliště: Praha

Re: Myslivec zastřelil cvičeného armádního psa za sto tisíc

Příspěvek od kolaCZek » čtv 12.7.2012, 9:22

Je sice pekny, ze mel buh vi jakej vicvik, ale porad je to jenom pes. Ma zuby a vlastni hlavu do ktere mu nevidi ani majitelka. A kdyz na me vyskoci z krovi, tak se priposeru bez jakekoliv zavislosti na vycviku psa. :D

At na to koukam z jakekoliv strany, tak pes bez voditka nema v lese co pohledavat. Ja bych to videl jako pochybeni majitelky. O psa prisla - budiz ji to trestem za nezodpovednost. Dekujeme, nashledanou... A priste pane myslivec zkuste trefit jednou ranou. Vysetrovatele nebavi hledat mista dopadu strel po pulce lesa. :P

OT: A nejvic miluju, kdyz se na me riti 100kg hovado a za nim vlaje krehka 50kg majitelka se slovy: "Nebojte, je to jeste stene. Chce si jenom hrat."
Never argue with an idiot, they drag you down to their level and then beat you with experience.

Příspěvky: 167

Registrován: úte 02.3.2010, 21:48

Re: Myslivec zastřelil cvičeného armádního psa za sto tisíc

Příspěvek od midlos » čtv 12.7.2012, 9:37

Pánové, vaše výklady jak by to mělo být, nebo jak to vidíte vy, jsou naprosto k ničemu.

Zákon to vidí takhle : Myslivecká stráž (Myslivecký hospodář) je oprávněna-(n): …. e), usmrcovat v honitbě toulavé psy, kteří mimo vliv svého vedoucího ve vzdálenosti větší než 200m od nejbližší nemovitosti sloužící k bydlení pronásledují zvěř; …. pokud je tato nemovitost umístěna na oploceném pozemku, počítá se tato vzdálenost od jeho oplocení. Toto oprávnění se nevztahuje na psy ovčáckých a loveckých plemen, na psy slepecké, zdravotnické, záchranářské a služební;….“

Jelikož se jednalo o služební plemeno, které je zmíněno ve výše uvedené citaci, má myslivec peška ať se to jemu i vám líbí, nebo nelíbí.

Neštval-li pes zvěř ( jako že neštval ), má opět myslivec smůlu.

A byl-li to jen člen mysliveckého sdružení a ne myslivecká stráž, má opět další problém.


Nestačí si vzít jen kamizolku, sojčí brko za klobouk a smažit každýho psa, kterýho uvidím u lesa a myslet si, že když mám lovecký lístek, tak mi to projde.

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz