Myslivec zastřelil cvičeného armádního psa za sto tisíc


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

Uživatelský avatar

Příspěvky: 1305

Registrován: stř 30.3.2011, 10:22

Zbraň: G19 4.gen

Bydliště: Praha

Re: Myslivec zastřelil cvičeného armádního psa za sto tisíc

Příspěvek od kolaCZek » čtv 12.7.2012, 10:14

midlos: Ale mohl jednat v ramci KN. (RITI SE NA NAAAAS!!!) :wink:
Never argue with an idiot, they drag you down to their level and then beat you with experience.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 747

Registrován: sob 14.5.2011, 20:19

Zbraň: víc než 1 :-)

Bydliště: Plzeňský kraj

Re: Myslivec zastřelil cvičeného armádního psa za sto tisíc

Příspěvek od nettik » čtv 12.7.2012, 13:19

Ja teda nevim, ale bydlim u lesa...mam psa ( zlatej retriever) - tzn. pres 25cm ...je to mazlik a kdyz jdu s ni v lese, nebo jedu na kole, tak na voditku rozhodne neni a nebude! A vypalit nejaky na ni, tak palim po posedu zpatky plnej zasobnik.
Kdyz potkame srnku, nebo i veverku, pes se leka vic nez zvire :-) a i kdyby to byl trhac, srnku v lese tezko dozene.
Proste ne, jak bylo napsano midlosem (a dava mi to smysl) strilet psy na poli/u lesa/v lese je nesmysl...jenze vysvetlujte to nejakymu zelenymu dementovi kterej v tom super puskohledu na 100 a vice metru vidi sotva toho psa, natoz panicka o 10m dal.
Pes je svetle barvy, ja do lesa vetsinou v nejakym splyvavem obleceni taky schvalne nechodim a kdyz jsou u lesa cedule od myslivcu ze budou hony, tak tam proste nejdu ani sam a hotovo... jen pani ucitelka to loni na podzim prehledla a sla tam se 4. a 5. tridou na prochazku...stesti ji to pri prvnich vystrelech opodal doslo a nikomu se nic nestalo !
Uživatelský avatar

Příspěvky: 783

Registrován: stř 17.2.2010, 22:28

Zbraň: glock 17

Re: Myslivec zastřelil cvičeného armádního psa za sto tisíc

Příspěvek od kuba » čtv 12.7.2012, 14:21

tak treba v zime je jedno jestli ho dohodni nebo ne.. neb ne nadarmo se rika ze pes zver ustve :)

nicmene jsem rad ze tady u nas mame vetsinu myslivcu rozumnych, jeden potom co jsem si jeste kdyz byl pes malej pred nim radsi dal psa na voditko me zjebal jestli bych byl taky rad kdyby me nekdo privazoval at ho pustim kdyz posloucha :) (od ty doby sem u nas mohl chodit i bez obojku :))
My only worry about death is that my girl will sell my gear for what I SAID I paid for it...
http://www.facebook.com/severoceskygteam

Příspěvky: 694

Registrován: stř 11.1.2012, 21:13

Zbraň: Glock 26, Steyr L9A1

Bydliště: Ostravsko

Re: Myslivec zastřelil cvičeného armádního psa za sto tisíc

Příspěvek od Lars » čtv 12.7.2012, 15:17

Re Midlos - a znáš nějaký zákon, který mi ukládá znát a vědět, která plemena jsou služební a která ne? O psy se nezajímám, jsou mi volní, a pes bez vodítka a náhubku, stejně tak bez jednoznačně identifikovatelného pána, je pro mě pes toulavý.
Neumí-li se o něj majitel náležitě postarat, má prostě smůlu. A pan myslivec byl tak trošku "trouba", že z toho nedokázal vybruslit daleko lépe!!!

Re Nettik - jestli tohle: "...na voditku rozhodne neni a nebude..." myslíš vážně, jsi jen další z řady neuvěřitelně bezohledných majitelů psů. Pes na volno ze zákona být nesmí, chceš-li si ho pouštět na volno, běhej si po svém - řádně ohraničeném - pozemku, či po pozemku k tomu určeném = na cvičišti. Všude jinde představuješ i s retrievrem bezpečnostní riziko, tak si to zkus taky někdy přebrat třeba z hlediska nějaké maminy, co jde po procházce s nějakým malým špuntem, jak jí asi musí být, když k nim ten Tvůj hafan jen tak ze zvědavosti zamíří.

Příspěvky: 265

Registrován: pon 28.5.2012, 14:59

Zbraň: HK P30S

Re: Myslivec zastřelil cvičeného armádního psa za sto tisíc

Příspěvek od nico » čtv 12.7.2012, 15:29

Neznas, nezajimas, tak je nestrilej. Jak jsi tohle vubec mohl napsat? Pokud chce myslivec po necem strilet, logicky musi vedet, co to je a jestli muze. A myslivci to uklada konkretne ten zakon, na jehoz citaci jsi reagoval.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 747

Registrován: sob 14.5.2011, 20:19

Zbraň: víc než 1 :-)

Bydliště: Plzeňský kraj

Re: Myslivec zastřelil cvičeného armádního psa za sto tisíc

Příspěvek od nettik » čtv 12.7.2012, 15:40

Lars: vzhledem k tomu, ze pes vyrusta v rodine se tremi detmi (z toho pulrocni dvojcata), tak se ted jiz s touto infomarci da rekneme odvodit, ze kdyby pes nebyl naprosto v poradku a nekonfliktni, tak by asi nebyl. Manzelka prohlasila ze kdyby pes nekdy po nekom vyjel, tak ji utrati. Ja jsem proti - sla by nekam, s vedomim a informaci ze po nekom vyjela, tudiz lze predpokladat, ze to "treba/mozna" udela zas...ale proc brat hned zivot nekomu, protoze neposloucha na slovo, nebo si nedej boze dovolil neco proti CLOVEKU, panu tvorstva.

Pokud tobe nebo nekomu v tvem okoli nehrozi BEZPROSTREDNI nebezpeci utoku, nemas zadne moralni pravo po nekom, byt po zvireti vystrelit. A pokud ses tydyt s bouchackou typu "kdyz ji mam, tak to proste smahnu" tak budu doufat, ze nezavitas k nam do lesa, pac muj pes by byl mrtvev, ty taktez a ja bych sedel 8-)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 504

Registrován: ned 02.11.2008, 23:01

Zbraň: cz,browning,glock,ro

Bydliště: plzen

Re: Myslivec zastřelil cvičeného armádního psa za sto tisíc

Příspěvek od rotwajlerdick » čtv 12.7.2012, 16:21

jestli se nepletu tak u nas v plzni musi byt pes v obydlene zastavbe na voditku.jinak ho mas myt v dosahu a doslechu.nevim o tom ze by musel bejt privazanej.ze nema obtezovat lidi je vec jina.a rikam rovnou,ublizit nekdo memu pesanovi tak musi ublizit i mne.jinak by to neslo... :roll:
zabijte je vsechny buh si je prebere
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Myslivec zastřelil cvičeného armádního psa za sto tisíc

Příspěvek od S474N » čtv 12.7.2012, 17:37

rotwajlerdick: a v tom dosahu ho myjes jak? *3* *3*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 504

Registrován: ned 02.11.2008, 23:01

Zbraň: cz,browning,glock,ro

Bydliště: plzen

Re: Myslivec zastřelil cvičeného armádního psa za sto tisíc

Příspěvek od rotwajlerdick » čtv 12.7.2012, 17:52

:inlove: :lol: i,y :shock: :roll:
zabijte je vsechny buh si je prebere

Příspěvky: 85

Registrován: čtv 30.6.2011, 18:26

Zbraň: G26,Taurus 85 multi

Re: Myslivec zastřelil cvičeného armádního psa za sto tisíc

Příspěvek od garf » čtv 12.7.2012, 18:52

a ,A, vo ,vo tom toto to je... :mrgreen:
myslivec myslí,že mydlář mydlí,myš mýdlem... :mrgreen:

drbe ho kartáčkem na " zubiiii" :lol: :lol: :lol: :lol:

Příspěvky: 85

Registrován: čtv 30.6.2011, 18:26

Zbraň: G26,Taurus 85 multi

Re: Myslivec zastřelil cvičeného armádního psa za sto tisíc

Příspěvek od garf » čtv 12.7.2012, 19:10

"Slyšel jsem, že" :
Jeden horlivej ,mladej, debilní-dg.- myslivec...., co by vůbec papíry ZP mít neměl..., vystřelil v nejmenovaných českých, severních horách po lavinovém psovi HS- označeném psí vestičkou po obou plecích- psu- určeném k vyhledávání i beze sněhu-při výcviku v lese na dohled....flinta se "sama" ohla do téměř pravýho úhlu,ani se nedivím :mrgreen:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 240

Registrován: stř 22.6.2011, 21:16

Zbraň: G17,CZ75,858

Re: Myslivec zastřelil cvičeného armádního psa za sto tisíc

Příspěvek od lo3k » čtv 12.7.2012, 19:21

Mohl jednat sam za sebe,nikoli jakozto myslivecka straz,ON obcan mohl mit obavu o vlastni bezpeci,nebo zivot.Nikoli jakozto myslivec,ktery v premire horlivosti vzal do ruky pravo,ktere mu nenalezi.
Oderint,dum metuant.

Příspěvky: 167

Registrován: úte 02.3.2010, 21:48

Re: Myslivec zastřelil cvičeného armádního psa za sto tisíc

Příspěvek od midlos » čtv 12.7.2012, 19:24

Lars píše:Re Midlos - a znáš nějaký zákon, který mi ukládá znát a vědět, která plemena jsou služební a která ne?
Pokud se nepletu, tak součástí mysliveckých zkoušek je i zkouška z kynologie ( nauka o psech ). Pravděpodobně tam budou lovecká plemena, ale německý ovčák, je tak profláklé plemeno, že jeho neznalost neobhájí ani myslivec.

Ale kdo ví, jak ten legalizovaný pytlák získal lovecký lístek, třeba si ho jen zaplatil, pak se nedivím ničemu.

Příspěvky: 167

Registrován: úte 02.3.2010, 21:48

Re: Myslivec zastřelil cvičeného armádního psa za sto tisíc

Příspěvek od midlos » čtv 12.7.2012, 19:28

Lotřik - pes na něj pravděpodobně útočil, proto ho střelil dvakrát ze strany do břicha a pak jednou za ucho.
Protože přesně takhle se dá trefit z čelního útoku.

Jo, kdyby byl pes bokem, nebo ještě lépe trochu šikmo před myslivcem, nikdy by se mu tyhle trefy takhle nepodařily, to se prostě nedá, to by ho trefil přímo mezi světla. :huh:
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 451

Registrován: stř 04.1.2012, 13:13

Re: Myslivec zastřelil cvičeného armádního psa za sto tisíc

Příspěvek od Strelkyne » čtv 12.7.2012, 19:28

Lars: dokážeš si představit, jak dopadne dítě, sedící v kočárku, když k němu přiběhne takový Labradorský retriever a očichá ho/olízne? Maximálně se lekne, ale nic se mu nestane. A představ si, že totéž udělá pes s košíkem. Přiřítí se i s majitelem na vodítku ke kočárku a bez jakéhokoliv stínu špatného úmyslu si to dítě jen očichá. A dítě je zralé na plastiku polovičky obličeje, protože má od toho košíku docela dost pomuchlanou fasádu.
"Doufej ve spravedlnost, ale buď připraven i na bezpráví." Lucius Annaeus Seneca

Příspěvky: 138

Registrován: úte 03.4.2012, 2:48

Re: Myslivec zastřelil cvičeného armádního psa za sto tisíc

Příspěvek od Alci » čtv 12.7.2012, 19:34

málokterej volnej pes je agresivní. U nás hned za městem na polňačce taky běhaj bez vodítka. Drát mají jen ti nejmenší, co otravujou ostatní psy :) A že pes běhá tam a zpátky na 50m od majitele mi taky příjde normální. Navíc když už se velkej pes zastaví a štěká, že někoho našel, tak sem ho asi vždycky viděl štěkat nahoru do vzduchu. Necvičenýmu psovi, kterej má agresivní pohnutky to je vidět v čenichu a vrčí a štěká k cíli.

Ze ma pes svou hlavu, to je fakt. Ze jich beha par nezvladnutych majitelem volne, kdyz by meli byt na provazku je taky fakt. Ale i tak tech utoku je dost malo na to, aby bylo nutny se defaultne citit ohrozen. Pes je hodnej dokud neprokaze opak. Pes nedokaze byt zakernej, je nepravdepodobny, ze vesele prijde a pak me sezere, nebo ze si me nebude jako vsimat a pak zautoci. Chovaji se dost konzistentne.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 504

Registrován: ned 02.11.2008, 23:01

Zbraň: cz,browning,glock,ro

Bydliště: plzen

Re: Myslivec zastřelil cvičeného armádního psa za sto tisíc

Příspěvek od rotwajlerdick » čtv 12.7.2012, 19:36

to je druha stranka veci.nebo kdyz se blizi pesan beze spatnych umyslu k malemu psu a pomateny majitel maleeho psa sveho milacka drzi na voditku metr nad zemi a pes se skrti...videl sem mockrat...s chuti bych majitele sfackoval.nejen za skrceni sveho milacka kteremu nekdy predchazel i katapult ale i za to,ze pritahuje desetkrat vic pozornost meho hafana. :mad: peklo.vsude se tu potuluje hodne divnejch jedincu...
zabijte je vsechny buh si je prebere
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 451

Registrován: stř 04.1.2012, 13:13

Re: Myslivec zastřelil cvičeného armádního psa za sto tisíc

Příspěvek od Strelkyne » čtv 12.7.2012, 19:45

Možná by kynofobové místo vytváření paniky s "bojovými plemeny" měli spíš lidi učit, jak vypadá u psů řeč těla. Vesele pobíhající pes se od útočícího hodně liší, jenže lidi, kteří se o psy nezajímají, tohle neodliší a propadají panice. A stejně tak děti - ty by se měly od rodičů a i ve škole dozvědět, jak se ke zvířátkům chovat a že je nemají dráždit, ani se jich nemají bát, hystericky před nimi vřeštět a utíkat. To je totiž ten nejlepší způsob, jak i klidného psa vyprovokovat k neadekvátní reakci.
"Doufej ve spravedlnost, ale buď připraven i na bezpráví." Lucius Annaeus Seneca

Příspěvky: 265

Registrován: pon 28.5.2012, 14:59

Zbraň: HK P30S

Re: Myslivec zastřelil cvičeného armádního psa za sto tisíc

Příspěvek od nico » čtv 12.7.2012, 19:49

midlos píše:
Lars píše:Re Midlos - a znáš nějaký zákon, který mi ukládá znát a vědět, která plemena jsou služební a která ne?
Pokud se nepletu, tak součástí mysliveckých zkoušek je i zkouška z kynologie ( nauka o psech ). Pravděpodobně tam budou lovecká plemena, ale německý ovčák, je tak profláklé plemeno, že jeho neznalost neobhájí ani myslivec.
Měl jsi pravdu a tečka. Já to chtěl obecně napsat a ty jsi mě předběhl s přesnou citací. Dál to řešíš zbytečně, protože Lars napsal naprostou blbost. Zákon prostě definuje, co střílet smí a co nesmí. Jak to pozná je jeho problém. Nepotřebuješ další zákon na to, že se musí vyznat ve psech. To je dáno už tím zákonem, který jsi ocitoval.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 240

Registrován: stř 22.6.2011, 21:16

Zbraň: G17,CZ75,858

Re: Myslivec zastřelil cvičeného armádního psa za sto tisíc

Příspěvek od lo3k » čtv 12.7.2012, 19:50

Ja bych se nejspis zahak,kdyby mi kdokoli treba i myslivec strelil psa,mam ho misto syna.Pro mne je toto v pravde schizofreni pripad - situace. :(
Oderint,dum metuant.

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz