Myslivost je na seznamu kulturního dědictví


Ostatní debaty mimo zaměření, vtipy, když se prostě chcete vykecat :-)

Shi

Příspěvky: 685

Registrován: ned 04.3.2007, 13:13

Re: Myslivost je na seznamu kulturního dědictví

Příspěvek od Shi » pát 17.2.2012, 18:39

Žádat o vyčlenění z pozemku můžu, ale není na to nárok, tedy je to asi jako se získáváním zbrojního průkazu v Anglii :-D

U zahrady je to ze zákona dáno jasně - pokud je řádně ohrazená, tak to není honitba bez ohledu na to jak si to myslivci na úřadě nakreslí do map. Otázka je, co to je řádně ohrazená zahrada, mj. i proto, že třeba nám na zahradě plot i brány ukradli zloději a teď je zatím ohrazená jen jedním ostnatým drátem. Jednu z parcel tvořících zahradu sice mají na mapách zakreslenou jako honitbu, ale tam není problém, zahrada byla 50 let ohrazena a v blízké době zase bude. Ale je docela drzost kus cizí oplocené zahrady si jen tak zahrnout do honitby. Ovšem když už někdo leze přes plot, dělá do něj díry, dupe po mladých stromcích, v zápalu lovu šlape i do skla na pařeništi, tak asi těžko bude respektovat zákony.

Kouzelné také je, že pro vlastníka pozemku zařazeného do honitby ze zákonavyplývají jisté povinosti.Ovšem nikdo nemá povinnost vlastníka pozemku informovat, že se jeho pozemek stal honitbou. V katastru nemovitostí tato informace pro jistotu taky není. A "informování" snadno dohledatelného vlastníka pozemku veřejnou vyhláškou, která 14 dní visí někde na úřadě, je prostě totální výsměch. Vlastník jim nestojí ani za poslání dopisu ...

Podle zákona, pokud nám někdo hodlal lézt v rámci honu do zahrady (kterou omylem považuje za honitbu), měl by nás o tom informovat. Nábojnice do brokovnice tam nacházíme celkem pravidelně, ale neinformoval nás zatím nikdy nikdo.
----
Kdyby se myslivci, kteří působí v okolí mého pozemku chovali slušně, tak s nimi problém mít nebudu. Pro začátek by mohli pozdravit, když na mě začnou mluvit, mohli by slušně požádat, když mají nějaké přání a, když už lezou na cizí zahrady, tak by mohli koukat pod nohy a nešlapat mi po stromcích, mohli by po sobě sbírat bordel a když už zastřelí na mé zahradě bažanta nebo zajíce, tak by si tu mršinu taky mohli odnést. Já mám asi smůlu na hulváty.

Příspěvky: 148

Registrován: ned 05.2.2012, 2:06

Re: Myslivost je na seznamu kulturního dědictví

Příspěvek od ZrušenýUživatel » pát 17.2.2012, 19:28

Panvrabec: myslíme každý něco jiného, černou, zajíce, srny apod. považuji já osobně za bezmála škodnou, nebo přesněji za hospodářská zvířata chovaná myslivci volně na úkor nás ostatních a jejich výskyt na silnici nebo mé zahradě mě sere stejně jako vás. Koneckonců o jejich umělém přemnožení jsem psal - tady pomůže pouze střílet a vysokou nekrmit. Naopak mně značně krká, že pro ochranu svých přemnožených zájmovo-hospodářských chovů zajíců, bažantů a podobné drobné havěti zcela záměrně, proti vůli většiny společnosti likvidují jejich přirozené malé predátory včetně těch velmi ohrožených (porušení zákona nechávám stranou). Setkávám se s tím, že jejich neexistencí následně ještě zdůvodňují svou nezbytnost, což je na mne silné kafe. O tom jsem mluvil od začátku. Pokud se shodneme na tom, že chceme přírodu v rámci možností pestrou a co nejméně poškozenou, je pěstování umělých monokultur s likvidací přirozené konkurence nežádoucí. Podotýkám, že nejsem ekologista, spíše naopak.

Nechtěl jsem se nijak navážet do myslivců. Nic proti nim per se nemám, ale nelíbí se mi, že své hobby s poměrně brutálním dopadem na naše prostředí vnucují celé společnosti pod rouškou obecního blaha, což mi přijde poněkud nemravné. Své aktivně provozované koníčky (střelba, motorsport, létání) si netroufám ostatním podobně nutit. Respektuji, že ne každý chce autem závodit, poslouchat za domem řev leteckého motoru nebo práskání střelby. Takže nechápu, proč mám myslivosti tolik uhýbat a argumenty o vynaložené práci moc neberu, to stojí každé hobby - a opravdu nevidím globální přínos nám všem v pracné péči o blaho přemnožených býložravců na úkor toho zbytku.

Shi: tesat do kamene.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 992

Registrován: pon 28.9.2009, 19:00

Zbraň: Glock

Bydliště: Morava-sever

Re: Myslivost je na seznamu kulturního dědictví

Příspěvek od panvrabec » pát 17.2.2012, 19:50

Ach jo :) , mě už se ty slohovky nechce číst, ale co jsem tak okem zachytil... nejde do našich lesů vysadit predátory, to prostě nejde ! Kuna se bleskem dokáže přemnožit a proto, že u nás vyjdete z vesnice nebo z města a po 20 minutách chůze přes pole a les jste v další vesnici, tak se začnou roztahovat tam. Z toho vyplývá napadání domácí zvěře- drůbež, králíci, pak ničení věcí- stodola, motory auto a podobně, prostě pro predátory už tady není prostor. Masožravci, ať je to kuna, nebo medvěd jsou teritoriální zvířata a když se razantně zvedne jejich počet, tak se prostě budou roztahovat a to se lidem nelíbí. Někdo tu psal dokonce "proč tu nejsou třeba vlci" tak to nebudu ani komentovat. Komerční lovy pro pracháče- špatně, vynucené dokrmování zvěře aby se dalo víc střílet- špatně, myslivci střílející psy a kočky v lese- špatně, honitba na cizím byť neohraničeném pozemku při nsouhlasu majitele- špatně. Je toho dost co by se dalo změnit, ale bez lidí, kteří se budou o zvěř starat se v dnešní době už neobejdeme. Taky nemám rád lidi, co střílejí zvířata pro zábavu, ale takoví tady budou vždycky, i kdyby myslivost jako taková neexistovala.

Příspěvky: 1523

Registrován: stř 02.8.2006, 14:14

Zbraň: GLOCK

Re: Myslivost je na seznamu kulturního dědictví

Příspěvek od Mistral » sob 18.2.2012, 8:11

David5 píše: to je pravda ale černá zvěř má tady ideální podmínky a množí se 2x do roka !!! díky slabé zimy co byla za poslední roky (letos nepočítám) na počet odstřelené zvěře najdeš na Mze
aby Myslivci platily tak to je kravina to by myslivost zničilo, mají na ty základní potřeby...
.
Akorát kecy. V Německu například takové problémy nemají.
Mysli globálně, střílej lokálně. Nejsi kompetentní!

Shi

Příspěvky: 685

Registrován: ned 04.3.2007, 13:13

Re: Myslivost je na seznamu kulturního dědictví

Příspěvek od Shi » sob 18.2.2012, 13:26

panvrabec píše:... nejde do našich lesů vysadit predátory, to prostě nejde !
Beskydy, Šumava, Německo, Polsko, Itálie, ... všude tam to šlo a jde bez ohledu na to, kolik vykřičníků tam napíšete. Že to nejde, tvrdí pouze myslivci. Že to jde, tvrdí zoologové a ornitologové. Kdo asi má pravdu ?
panvrabec píše: Kuna se bleskem dokáže přemnožit a proto, že u nás vyjdete z vesnice nebo z města a po 20 minutách chůze přes pole a les jste v další vesnici, tak se začnou roztahovat tam. Z toho vyplývá napadání domácí zvěře- drůbež, králíci, pak ničení věcí- stodola, motory auto a podobně, prostě pro predátory už tady není prostor.
Když si ke králíkům a slepicím pořídíte taky psa, králíci budou bydlet v králíkárně a kurník se po setmění zavírá, tak to jde i s kunami v okolí. Aspoň moje babička to takto zvládala minimálně půl století a celkem bez problémů.
panvrabec píše: Masožravci, ať je to kuna, nebo medvěd jsou teritoriální zvířata a když se razantně zvedne jejich počet, tak se prostě budou roztahovat a to se lidem nelíbí.
Ano správně, jsou to teritoriální zvířata a i proto se nemohou přemnožit. Na omezené území se jich vejde omezený počet.
panvrabec píše:
Někdo tu psal dokonce "proč tu nejsou třeba vlci" tak to nebudu ani komentovat.
Vlci tu naštěstí už zase jsou. A vlk je za obvyklých podmínek v našem lese méně nebezpečný, než leckterý myslivec. Příroda není park a není tam zcela bezpečno - a je to tak v pořádku. Nehledě na to, že napadení vlka člověkem je extrémně nepravděpodobné.

Jako děti jsme vyrostli na pohádkách, kde vlci jsou zlí oškliví a žerou hodné ovečky a malé děti. Není na čase dospět a trochu si ověřit fakta ? Na Slovensku žije několik stovek vlků (odhady jsou od 300 do 1500 kusů). Kolikrát za rok vlci napadli člověka ? Kolikrát za rok myslivci postřelili člověka ?
panvrabec píše:
Bez lidí, kteří se budou o zvěř starat, se v dnešní době už neobejdeme.
Tvrdí kdo ? Aha, tvrdí to myslivci.

V současné době lesy tvoří cca 30% území. V středověku plochy lesů klesly až na 10%, obnova lesů byla pak zahájena až v 18 století. Když to bez lidí nejde, tak by mě zajímalo, kdo se o zvířátka v lesích staral v tom středověku ...

Nezlobte se, ale to co tvrdíte jsou ničím nepodložené bláboly, kterými myslivci obhajují užitečnost svého koníčka.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 992

Registrován: pon 28.9.2009, 19:00

Zbraň: Glock

Bydliště: Morava-sever

Re: Myslivost je na seznamu kulturního dědictví

Příspěvek od panvrabec » sob 18.2.2012, 13:37

Jenom pro informaci, nejsem myslivec. Pokud vynechám Šumavu, Beskydy a podobné vyjímky, tak jediný predátor, který se zde může vyskytovat je plachý rys ostrovid. Vlci a medvědi by neměli mezi těma vesničkama kde žít.

Shi

Příspěvky: 685

Registrován: ned 04.3.2007, 13:13

Re: Myslivost je na seznamu kulturního dědictví

Příspěvek od Shi » sob 18.2.2012, 14:14

Souhlasím, že pro medvědy tu, kromě lesnatého příhraničí, místo moc není a pro vlky je tu místa málo. Ale kdyby měli myslivci k přírodě vztah, jak neustále tvrdí, tak budou rádi, když živého dravce ve svém lese uvidí. Ne že po něm hned budou žhaví střílet. Vlci se objevili v Beskydech a myslivci se hned hlásili, že je odloví. Na Slovensku lov skutečně praktikují, zatímco v Polsku jsou vlci celoročně chránění.
Naše myslivost je mentálně někde v 19 století, bohužel od té doby už se přišlo na to, že člověk není vládcem přírody, ale její součástí. Na loveckém fóru jsem dokonce zahlédl tvrzení, že odstřel lišek je pro lišky prospěšný - tohle už je fakt na psychiatra.

Příspěvky: 16

Registrován: sob 09.7.2011, 16:59

Re: Myslivost je na seznamu kulturního dědictví

Příspěvek od David5 » ned 19.2.2012, 12:12

Mistral: Akorát kecy. V Německu například takové problémy nemají.
:lol: tak běž bydlet do Německa
rozdíl mezi Německém a Českou Republikou je dost velký ale toho sis nevšiml :lol:

Shi: házíš myslivce a vše okolo do jednoho pytle ale není všechno pravda co slyšíš a píšeš, jedna paní povídala...
Naposledy upravil(a) MujGLOCK.com dne ned 19.2.2012, 12:22, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Sloučeny dva po sobě jdoucí příspěvky!

Příspěvky: 1523

Registrován: stř 02.8.2006, 14:14

Zbraň: GLOCK

Re: Myslivost je na seznamu kulturního dědictví

Příspěvek od Mistral » ned 19.2.2012, 18:12

Nojo, v Německu se myslivci nechovají jako kokoti. Kulturní dědictví :o)
Mysli globálně, střílej lokálně. Nejsi kompetentní!

Shi

Příspěvky: 685

Registrován: ned 04.3.2007, 13:13

Re: Myslivost je na seznamu kulturního dědictví

Příspěvek od Shi » čtv 23.2.2012, 18:26

David5 píše: Shi: házíš myslivce a vše okolo do jednoho pytle ale není všechno pravda co slyšíš a píšeš, jedna paní povídala...
Co konkrétně z toho co jsem napsal není pravda ?

Souhlasím, že není možné srovnávat USA a averopu, co se týče hustoty osídlení. Ale srovnávat Německo, Polsko a ČR lze zatraceně dobře, protože klima je tu stejné a hustota osídlení přibližně také.

Hustota osídlení v Evropě:
http://www.youreuropemap.com/europe_map_6.html

Polsko: 120 osob na km^2
ČR: 130 osob na km^2
Německo: 230 osob na km^2

Hustotou osídlení to tedy skutečně nebude. Jestli ono to nakonec nebude v lidech ?

Neházím myslivce do jednoho pytle, jenom nesouhlasím, když svůj koníček vydávají za veřejný zájem. Taky nesouhlasím, když naprosto nepodloženě tvrdí, že by bez nich zvířátka ve volné přírodě nepřežila a že by se dravci mohly nekontrolovaně přemnožit. Přemnožit by se mohla tak leda divoká prasata, která už stejně přemnožená jsou, ale o přemnožené dravce se příroda postará velmi rychle sama a čím méně se jí do toho člověk plete, tím lépe pro přírodu udělá ...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 240

Registrován: stř 22.6.2011, 21:16

Zbraň: G17,CZ75,858

Re: Myslivost je na seznamu kulturního dědictví

Příspěvek od lo3k » čtv 23.2.2012, 18:52

Mozna by stalo za to,slyset taky nazor nejakeho myslivce ze sdruzeni ktere,mozna privedlo "Shi" do rad ekologu teoretiku,jaky on je pro ne partner.Zaplat buh,uz je myslivost na seznamu.Takze ja jsem sobecky v pohode 8-)
Oderint,dum metuant.

Příspěvky: 148

Registrován: pát 04.11.2011, 19:21

Re: Myslivost je na seznamu kulturního dědictví

Příspěvek od Honza.S » čtv 23.2.2012, 20:38

A možná by stálo za to,slyšet Tvůj názor,na to,co tady Shi píše o svém majetku.Ty jako myslivec souhlasíš s tím,jak to funguje se zařazením soukromého pozemku do honitby bez souhlasu majitele?Souhlasíš se střelbou při honitbě na soukromém pozemku v blízkosti obydlí?Souhlasíš s tím,že pes nesmí volně běhat v lese,i když je v oplocené části?
G17 3.gen. Olive
Uživatelský avatar

Příspěvky: 240

Registrován: stř 22.6.2011, 21:16

Zbraň: G17,CZ75,858

Re: Myslivost je na seznamu kulturního dědictví

Příspěvek od lo3k » čtv 23.2.2012, 22:56

A bylo to opravdu tak jak je prezentovano,jednou a bezpochyby zaintereasovanou,zaujatou stranou?Ja si netroufnu soudit,pokut memam moznost vyposlecnout si i stranu zde osocenou,to bych se stavel do jedne rady s Freislerem,nebo Brozovou-Polednovou. :huh:
Oderint,dum metuant.

Příspěvky: 167

Registrován: úte 02.3.2010, 21:48

Re: Myslivost je na seznamu kulturního dědictví

Příspěvek od midlos » pát 24.2.2012, 8:01

Je to jen o lidech, ale já už z principu myslivce nemám rád. Na potkání je slovně napadám a provokuju ( někdy ani nemusím, protože si začnou sami ) a když dojde ke strkanici, tak je vždycky seřežu jak žito a náramně se u toho bavím. Není nic lepšího, než jít domů z procházky s kravavými klouby na rukou od myslivcovi držtky. :wink:
Jen by jich to chtělo víc, poslední dobou jich je dost málo.
Vážně nechápu, proč mají v názvu myslet, když se jich to téměř ve 100% netýká ?

Shi

Příspěvky: 685

Registrován: ned 04.3.2007, 13:13

Re: Myslivost je na seznamu kulturního dědictví

Příspěvek od Shi » pát 24.2.2012, 11:05

lo3k píše:A bylo to opravdu tak jak je prezentovano,jednou a bezpochyby zaintereasovanou,zaujatou stranou?Ja si netroufnu soudit,pokut memam moznost vyposlecnout si i stranu zde osocenou,to bych se stavel do jedne rady s Freislerem,nebo Brozovou-Polednovou.
Nejlepší je pořídit si vlastní zkušenost, možností jak vyvolat srážku s myslivcem je mnoho:
- pořiďte si zahradu nebo pastvinu u honitby,
- vycvičeného psa loveckého plemene a choďte na vycházky do lesa,
- kus vlastního lesa,
- koně a jezděte na vyjížďky do lesa.

Ano, některým myslivcům vadí i jezdci koních. Prostě zvíře, které nelze lovit, do lesa nepatří. :lol:

Mimochodem, pro myslivce skutečně nejsem žádný partner, protože veškerou komunikaci se mnou zatím vždy zahajovali hulvátštinou. Pro začátek by dost pomohlo, kdyby myslivecká sdružení svým členům vysvětlila zásady slušného chování.
Naposledy upravil(a) Shi dne pát 24.2.2012, 11:38, celkem upraveno 1 x.

Příspěvky: 1523

Registrován: stř 02.8.2006, 14:14

Zbraň: GLOCK

Re: Myslivost je na seznamu kulturního dědictví

Příspěvek od Mistral » pát 24.2.2012, 11:22

Sem teď někde v diskusi četl pěkné označení ... srnomrdi :o)

Ale ministr zemědělství Bendl už na ně vaří vodu. Podle prvních balónků by si možná mohli zemědělci na svých pozemcích střílet prasata a další škodnou :D
Mysli globálně, střílej lokálně. Nejsi kompetentní!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Re: Myslivost je na seznamu kulturního dědictví

Příspěvek od Nikdo » pát 24.2.2012, 11:26

Hezké. Vrátili nám v restituci flíček pole. Je to mezi poli, od silnice proti kopci.
Kdo mi pomůže hlídat brambory, sám bych kance neutáhl :lol:

Příspěvky: 1523

Registrován: stř 02.8.2006, 14:14

Zbraň: GLOCK

Re: Myslivost je na seznamu kulturního dědictví

Příspěvek od Mistral » pát 24.2.2012, 11:31

Mysli globálně, střílej lokálně. Nejsi kompetentní!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Re: Myslivost je na seznamu kulturního dědictví

Příspěvek od Starosta » pát 24.2.2012, 12:55

midlos píše:Je to jen o lidech, ale já už z principu myslivce nemám rád. Na potkání je slovně napadám a provokuju...
Gratuluju, už jsi velkej kluk. Je to jen o lidech, raději potkám průměrného myslivce, než někoho, kdo vyvolává konflikty.

Asi máme rozdílný zkušenosti. Slyšel jsem toho o myslivcích spoustu, ale vlastní zkušenost zatím v pohodě. Provokatérů v civilu (čti blbců) jsem potkal o řád víc. (Statisticky to neposoudím a je to vlastně jedno.)

Zajímalo by mě, jak tipuješ při slovním napadání a provokacích ty špatné myslivce, je to trošku jako agent 007, který pozná, co je kdo zač. Nebo to generalizuješ a řezal bys je všechny?
Hmmm.....
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --

Příspěvky: 167

Registrován: úte 02.3.2010, 21:48

Re: Myslivost je na seznamu kulturního dědictví

Příspěvek od midlos » pát 24.2.2012, 14:25

Nevybírám si, řežu je všechny. "Srnomrd" = pakáž a škůdce.

Stačí říct - Á vida, další legalizovanej pytlák.
Každej se hned chytí. Někdo jen verbálně, tak toho si vychutnám až sám vybuchne. Někdo se chytne hned a začne do mě ( protože klamu postavou ) strkat a machrovat.
Pak už je to pořád to samý a nudně jednostranný.

Z toho plyne, že každej má pocit, že v revíru je pán a samovládce.
Já jim vlastně prokazuju službu, že je umravním a vrátím je zpátky na zem.

Zpět na „OFF TOPIC - BEZ ZAMĚŘENÍ“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz