Na policistu z URNA u Prahy někdo vystřelil


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Na policistu z URNA u Prahy někdo vystřelil

Příspěvek od cmk » pát 13.12.2013, 15:42

Najdi si vlakno, jak se probiral "Adrenalinovy zazitek: unos komandem" a kolik tu bylo velkych a silnych, kteri hrozili, ze by z toho leckdo nevyvazl zivej.
A to psali vsechno pomerne slusny a zakona-dbali lidi.

A ted si predstav, ze jdes pro nekoho, u koho (ohledne moralky) prdpokladas pravy opak... Chces ho sebrat na ulici mezi lidma?
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 70

Registrován: úte 12.3.2013, 16:07

Bydliště: Ostrava

Re: Na policistu z URNA u Prahy někdo vystřelil

Příspěvek od rotmistr » pát 13.12.2013, 15:59

1) to že někdo legálně vlastní střelnou zbraň neznamená že je slušný člověk, jenom je to statisticky pravděpodobnější

2) předvolat někoho pro podezření z korupce asi nemá moc smysl, pokud policie nechce nělomu poskytnout čas na likvidaci důkazů, které by mohl mít doma

3) pokud mi vrazí na pozemek banda ozbrojenců se zbraněmi a křičí, že jsou policajti, maximálně zamknu a schovám se zatímco budu volat 911 abych zjistil jestli to policajti doopravdy jsou. Postřelit jednoho mi přijde jako hodně špatný nápad, buď to je policajt a dostanu dvacet let, nebo to byl grázl a jeho kamarádi mě tím spíš dorazí.


Jen pár mých postřehů :)
Memento homo, quia pulvis es et in pulverem reverteris.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1266

Registrován: sob 19.6.2010, 22:39

Zbraň: Weaponized sarcasm

Re: Na policistu z URNA u Prahy někdo vystřelil

Příspěvek od jry2000 » pát 13.12.2013, 16:04

pokud budes volat 911, tak se tady asi hodne dockas :)
Lajte mi lhu-li
Uživatelský avatar

Příspěvky: 70

Registrován: úte 12.3.2013, 16:07

Bydliště: Ostrava

Re: Na policistu z URNA u Prahy někdo vystřelil

Příspěvek od rotmistr » pát 13.12.2013, 16:08

tak co by jsi dělal v takové situaci ty? Hrál si na Ramba?
rotmistr píše: zatímco budu volat 911 abych zjistil
A pokud ti vadí americká volačka na četníky, tak jsem jí tam napsal proto, že mi představa ozbrojeného komanda na mém dvorku připadá jako z béčkového amerického akčního filmu :)
Memento homo, quia pulvis es et in pulverem reverteris.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1266

Registrován: sob 19.6.2010, 22:39

Zbraň: Weaponized sarcasm

Re: Na policistu z URNA u Prahy někdo vystřelil

Příspěvek od jry2000 » pát 13.12.2013, 17:01

Ani nemusis nic provadet, abys mel doma navstevu.

http://www.novinky.cz/krimi/315239-mist ... sedum.html

Jaký problém může způsobit soused, který má pletky se zákonem, už od 30. září ví jedna jihlavská rodina. Policejní zakuklenci, kteří si přišli pro výrobce a dealera drog, si totiž spletli dům.

pátek 4. října 2013, 20:21 - Jihlava

Nejdřív tichý příjezd neznámého auta a vzápětí řev a rány do dveří jako v akčním filmu. To vylekalo v čase, kde se lidé chystají do postele, řadu sousedů v klidné Zrzavého ulici v okrajové čtvrti Jihlavy. Policisté se ale místo k muži podezřelému z výroby drog dobývali k nic netušícím sousedům.

„My si myslíme, že ten omyl asi způsobilo jméno. Majitel domu totiž podniká, v názvu firmy má i jméno společníka, který má shodou náhod stejné příjmení jako ten mizera, kterého přišli zatknout. A ten název mají i na dveřích,“ zamyslel se jeden ze svědků nepříjemného incidentu.

K tomu došlo v pondělí po setmění. „To je strašně slušná rodina. Jsou věřící, mají skvěle vychované kluky, milují přírodu. Právě proto byli všichni v šoku: jsou tu samí starousedlíci a navzájem se známe,“ popsal muž s dovětkem, že hlavním aktérům omylu musela být situace o to nepříjemnější.

Krajská policejní mluvčí Dana Čírtková omyl policistů přiznala. „Stalo se to v rámci realizace na úseku toxi. Že jde o omyl, se zjistilo během snad dvou minut. Majiteli domu jsme se samozřejmě omluvili, on to pochopil, nabízenou pomoc policejního psychologa ale odmítl. Policie je též připravena nahradit způsobenou škodu, o detailech se nyní jedná,“ doplnila mluvčí.

Skutečného výrobce drog policisté zatkli vzápětí a zanedlouho poté ho také obvinili.
Lajte mi lhu-li
Uživatelský avatar

Příspěvky: 70

Registrován: úte 12.3.2013, 16:07

Bydliště: Ostrava

Re: Na policistu z URNA u Prahy někdo vystřelil

Příspěvek od rotmistr » pát 13.12.2013, 17:05

Ok, stejně - po dvou minutách se vše vysvětlilo, škoda se uhradí. Kdyby na ně ale vytáhl zbraň tak je možná ten neviný občan mrtvý nebo ve vězení.
Memento homo, quia pulvis es et in pulverem reverteris.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Na policistu z URNA u Prahy někdo vystřelil

Příspěvek od S474N » pát 13.12.2013, 17:12

cmk: i presto budu tvrdit a stat si za tim, ze existuje spousta prikladu, kdy realizovat pachatele lze jinou formou, nez na nej v pet rano nabehnout komandem. Vem si treba takovou lest typu "nahodne vypadlej jistic". Jasne, neni to tak akcni, jako proskakovat oknem, ale vysledek by byl treba stejny.

Pozor, nez nekdo zacne argumentovat od Kajinka az po Hannibala Lectera, bavime se v rovine "obcan s LEGALNE drzenou zbrani", tedy clovek s zatim zadnou kriminalni historii, ktery je bezuhonny a spolehlivy dle zakona.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1266

Registrován: sob 19.6.2010, 22:39

Zbraň: Weaponized sarcasm

Re: Na policistu z URNA u Prahy někdo vystřelil

Příspěvek od jry2000 » pát 13.12.2013, 17:17

Myslim, ze by bylo zajimave rizeni oproti obcanu branicimu svuj zivot proti nespravne pracujicim urednikum, vniklym na soukromy pozemek bez soudniho povoleni a ohrozujiciho jeho zdravi a zivot.
Lajte mi lhu-li
Uživatelský avatar

Příspěvky: 70

Registrován: úte 12.3.2013, 16:07

Bydliště: Ostrava

Re: Na policistu z URNA u Prahy někdo vystřelil

Příspěvek od rotmistr » pát 13.12.2013, 17:19

jry2000: čím tě na zdraví a životě ohrožuje uposlechnutí výzvy policie? A kolik zvládneš vyřídit ozbrojených grázlů než tě zastřelí když vytáhneš zbraň a začneš střílet?
Memento homo, quia pulvis es et in pulverem reverteris.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1266

Registrován: sob 19.6.2010, 22:39

Zbraň: Weaponized sarcasm

Re: Na policistu z URNA u Prahy někdo vystřelil

Příspěvek od jry2000 » pát 13.12.2013, 17:25

To jako myslis tu hlasitou bandu, co za velkeho revu a rozbijeni vseho co stoji v ceste vrthne znicehonic ve 4 rano na neci pozemek a miri na tebe, tvou rodinu a deti zbrani?

V cem se lisi tyhle od tech co ted nedavno dostali X let natvrdo v pripade prepadeni pana Papouska?
http://litomericky.denik.cz/zlociny-a-s ... 30812.html
Lajte mi lhu-li

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Na policistu z URNA u Prahy někdo vystřelil

Příspěvek od cmk » pát 13.12.2013, 17:34

S474N píše:Pozor, nez nekdo zacne argumentovat od Kajinka az po Hannibala Lectera, bavime se v rovine "obcan s LEGALNE drzenou zbrani", tedy clovek s zatim zadnou kriminalni historii, ktery je bezuhonny a spolehlivy dle zakona.
Ja myslel, ze se tu bavime o tom, ze si URNA sla pro duvodne podezreleho drbana...
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 70

Registrován: úte 12.3.2013, 16:07

Bydliště: Ostrava

Re: Na policistu z URNA u Prahy někdo vystřelil

Příspěvek od rotmistr » pát 13.12.2013, 17:43

cmk: +1

jry2000: A měla ta banda funkční střelné zbraně? Ok, nechci se hádat, každý ať se zařídíme podle svého.
Memento homo, quia pulvis es et in pulverem reverteris.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1266

Registrován: sob 19.6.2010, 22:39

Zbraň: Weaponized sarcasm

Re: Na policistu z URNA u Prahy někdo vystřelil

Příspěvek od jry2000 » pát 13.12.2013, 17:43

Duvodne podezdrely drban je velmi sympaticke oznaceni cca 10,5 milionu obcanu CR :).

Rotmistr: Ano, mela
Lajte mi lhu-li
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Na policistu z URNA u Prahy někdo vystřelil

Příspěvek od S474N » pát 13.12.2013, 18:32

cmk: a ti hosi u Papouska v LTM? Nebyli drbani nahodou oni?

Mimochodem, ty uz o tomto pripadu vis neco vice, nez my ostatni?
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 230

Registrován: sob 13.8.2011, 18:49

Re: Na policistu z URNA u Prahy někdo vystřelil

Příspěvek od azavak » pát 13.12.2013, 19:04

Ten kravál,petardy a rachot kolem toha má svůj psichologicky důvod.Když Ti vletí do kvartýru tlupa uřvanych oblud,pod nohy Ti vybouchnou oslepující granáty a všichni na tebe míří zbraní a řvou poicie,neuděláš vůbec nic.Všecho ma svůj důvod a necvičí to jen tak pro srandu.Lezou tam ,kde se jinému svírá prdel a raději kouká z povzdáli.Ti kluci to chtějí ustát ve zdraví a vrátit se večer ke svým rodinám.U mne RESPEKT.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Na policistu z URNA u Prahy někdo vystřelil

Příspěvek od S474N » pát 13.12.2013, 19:17

azavak: fakt? To jsem vubec netusil.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 451

Registrován: stř 04.1.2012, 13:13

Re: Na policistu z URNA u Prahy někdo vystřelil

Příspěvek od Strelkyne » pát 13.12.2013, 20:10

Já nevím, ale podle mě chlapcům Libora Lochmana aspoň slouží ke cti, že dotyčného majitele legálně držené zbraně zpacifikovali bez použití zbraní. Taky mohl skončit děravej jako ementál, pokud by měli slabší nervy a byli kapánek hůř vycvičení. :wink:
"Doufej ve spravedlnost, ale buď připraven i na bezpráví." Lucius Annaeus Seneca

Příspěvky: 230

Registrován: sob 13.8.2011, 18:49

Re: Na policistu z URNA u Prahy někdo vystřelil

Příspěvek od azavak » pát 13.12.2013, 20:14

S474N: Ja vím.jsem za blázdna.ale tak nějak to vnímám.Muj názor vychází s toho že s PČR mam dobré zkušenosti.Tak sory,že nevím jak by měli četníci lépe dělat svou práci.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Na policistu z URNA u Prahy někdo vystřelil

Příspěvek od reddog » pát 13.12.2013, 20:36

jry2000 píše: V cem se lisi tyhle od tech co ted nedavno dostali X let natvrdo v pripade prepadeni pana Papouska?
http://litomericky.denik.cz/zlociny-a-s ... 30812.html
Jry2000:
Tu otazku myslis vazne??
A vojaci v zahranicnich misich jsou pro tebe zoldaci, statem placeni kontraktori?? Ti prece taky delaji svou praci a mozna by mohli jinak. Vcetne velicich a stabu. Tech desetapul mi taky moc nesedi. Rozhodne ne u tech, ktere z mistnich sluzeben znam. Naopak. Umi rozlisovat. Mozna prekvapeni, ale co to, i mezi nimi jsou lide s mozkem, koulema a nezkazenou moralkou. Ale mas pravdu, ten smajlik na konci dava tusit, ze jsi si jen tak posteskl, ze k tem desetiapul radis sebe i mne iostatni tady (o kterych si myslis, ze nejsou ve spec oddilech) :mrgreen:

Ony ty postupy vc odhadu chovani jsou hodne osemetne. Si vemte, kdy treba jedete jinou trasou nez obvykle a jake nahody k tomu vedly. Ja jsem v tomto smeru uplna katastrofa, bo presne podle scenare (zajeteho rezimu) nedelam snad nic :twisted: . Pravda, nepovazuji se za drbana, byt ozbrojeny jsem.

Příspěvky: 2199

Registrován: ned 23.12.2012, 11:16

Re: Na policistu z URNA u Prahy někdo vystřelil

Příspěvek od Pařez » pát 13.12.2013, 20:46

Možná se to zrovínka na tento případ nevztahuje,to objasní až budoucnost (spíš ne,než ano),ale užívání těžko-oděnců, "zakuklenců" a různých tajných zasazených do davů překonává i nasazení SNB & STB před rokem 89.A to nemluvě o důvodech jejich nasazování..
Schválně by mě zajímalo porovnání důvěry v PČR nyní a třeba v roce 1985.Myslím,že by to byla sranda..(pro nynější sbor asi smutná)..

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz