Na Václavském náměstí se střílelo


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Na Václavském náměstí se střílelo

Příspěvek od S474N » čtv 12.5.2005, 8:48

Přestřelka jako na Divokém západě vyděsila ve středu vpodvečer krátce po šesté hodině na Václavském náměstí v Praze 1 občany i zahraniční turisty, kteří čekali na tramvajové zastávce ve Vodičkově ulici. U kasina Admirál po sobě začali pálit z pistolí mezi lidmi dva muži. Nikdo naštěstí nebyl zraněn.

12.5. 2005 07:41
PRAHA - "Mohu potvrdit, že po osmnácté hodině došlo k loupežnému přepadení sázkové kanceláře ve vestibulu stanice metra Můstek," řekl Právu mluvčí pražské policie Ladislav Bernášek. Podle něj kancelář přepadli dva pachatelé. Poté došlo ke střelbě. Bližší informace k případu nesdělil. "Zatím nic víc nemůžeme uvést. Po pachatelích intenzívně pátráme," dodal.

"Byl jsem schovaný pod pultem a třásl se strachy," vyprávěl pohnutým hlasem prodejce mobilních telefonů z protější prodejny. Se svými přáteli slyšel nejdříve křik od schodiště vestibulu metra. "Seděli jsme tady a ozvaly se tři nebo čtyři výstřely, u zábradlí ležel člověk, který posléze vytáhl pistoli a utíkal pryč. Ten druhý pod schodištěm po něm začal střílel," popsal střelbu osmnáctiletý Jakub Hrubý.

Podle další očité svědkyně, jednačtyřicetileté Pavlíny Novotné, od kasina Admirál vyběhl přibližně třicetiletý menší snědý muž následovaný policistou s pistolí. "Běžel pasáží směrem k Františkánské zahradě. Policista se za chvíli vracel bez něj," vzpomněla si žena, která stála v tu chvíli u tramvajové zastávky v pasáži Světozor.

"Lidé hromadně ze zastávky utíkali, nejdříve jsem si myslela, že to bouchají petardy," svěřila se. Její slova potvrdil i dvaatřicetiletý Marek Freiberg. "Pracuji v budově u pasáže a výstřely jsem slyšel až do pátého patra."

Jen čtvrt hodiny po ostré střelbě už život v centru města běžel normálním tempem. Na zastávce postávali lidé a střelbu už nic nepřipomínalo. Jen pod schodištěm do vestibulu metra ležely na zemi dvě zlaté kulky, které střežili policisté. "Nic vám neřeknu, nevím, z jaké pistole kulky jsou," řekl jeden z policistů.

Puvodni odkaz:
:arrow: http://www.novinky.cz/05/62/13.html
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » čtv 12.5.2005, 10:14

Jenom teda nevim, co si mam myslet o tech zlatych kulkach *40**3**3**3**1**40**24**71*
Uživatelský avatar

MujGLOCK team

Příspěvky: 2411

Registrován: úte 29.3.2005, 15:34

Zbraň: G17, G43, CZ858

Bydliště: doma

Příspěvek od Jasik » čtv 12.5.2005, 10:16

He, he. Na zemi ležely dvě zlaté kulky... A čí byly to nenapíšou.
:lol:
Jestli ony to náhodou nebyly jen prázdné nábojnice.. Ale co by neudělal novinář pro senzaci, že? :roll:

Koukám číslo (S474N), že jsme se shodli v tom, co je asi pěkná ptákovina :-)

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz