Naboj v komore - ANO ci NE?


Ostatní debaty mimo zaměření, vtipy, když se prostě chcete vykecat :-)

Nošení náboje v komoře

Ano
152
64%
Ne
68
29%
Je mi to jedno
16
7%
 
Celkem hlasů: 236
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Naboj v komore - ANO ci NE?

Příspěvek od reddog » pon 21.12.2015, 7:23

franta599:
no vidíš, dát ten text do uvozovek či připojit poznámku o myšlence srandy, to bych opravdu vzal jinak, než kategorické tvrzení. A klidně si o mne mysli, že jsem hospodský kdovíco, když napíšu, aby mi někdo očí řekl to, co kategoricky napíše ve svém komentu. Špatně mne odhaduješ, nechci se s tebou bít či agresivně konfrontovat, jen ti chci dát příležitost si ověřit reakci konkrétní osoby. Ale to je tvůj přístup, je tedy jen na tobě, jak si vše přebereš. A k těm "rozumným" argumentům in/out už jsem psal dříve a i jinde. A aby bylo jasno úplně. Je mi vskutku jedno jak kdo nosí, je to jeho soukromá věc a má k ní své důvody. Jsem pak ochoten akceptovat tento fakt jako zřejmý a nemusím hledat důvody ke urážkám těch druhých (ani v ironii). Na foru pak mohu napsat svůj důvod a přispět ostatním možná i něčím novým, ale rozhodně něpřispěji ničím podstatným ve chvíli, kdy je jen urazím. A tys těm lidem urážku naznačil (sebe nepočítám, obvykle jsem dost splachovací a život mne naučil se hned vším neurážet :wink: ). Budeš-li mít chuť a nejde-li se příležitost, klidně si o tom můžeme pohovořit i osobně, já s tím problém nemám. Běžně mne najdeš v Moravskoslezském kraji, občas na mnoha místech České a Slovenské republiky.
tomík

pařezi,
když si dám dohromady ironii z té tvé první věty a gratulaci z té poslední, tak si říkám, jestli ty mne náhodou občas netrolíš :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Příspěvky: 2199

Registrován: ned 23.12.2012, 11:16

Re: Naboj v komore - ANO ci NE?

Příspěvek od Pařez » pon 21.12.2015, 10:09

reddog : jenom trošičku a jenom v dobrým :D

Příspěvky: 694

Registrován: stř 11.1.2012, 21:13

Zbraň: Glock 26, Steyr L9A1

Bydliště: Ostravsko

Re: Naboj v komore - ANO ci NE?

Příspěvek od Lars » úte 22.12.2015, 0:21

Ahoj Poluciasi, jakkoliv nechci zpochybňovat cokoliv z toho, co umíš - a máš můj hluboký obdiv za to, co jsem měl možnost vidět, že umíš - tak na některé Tvé věty chci reagovat, protože si myslím, že na základě vlastní zkušenosti k tomu mám co říci.
Už jsem to tady před nějakou dobou psal, ale fakt se mi to nechce hledat, takže to sem ve zkratce hodím znovu.
polucias píše:...Obcas som robil figuranta v obleku a naozaj si neviem predstaviť ako by som čokoľvek tahal ak by som mal psa na ruke...
...Z mojich skromných skusrnosti aj ten pes sa najprv nejak prejavy. Šteká. Vrci a podobne.
Takže sa neteleportuje na vašu ruku...
No vidíš, já před mnoha lety psa (zhruba ročního křížence rotvajlera a nejspíše dalmatina, nebo něčeho dříve kříženého s dalmatinem - údajně roční štěně, co si podle páníčka jen chtělo hrát, aspoň tohle na mě řval, když viděl, co se děje) na ruce měl a v tu chvíli (ve chvíli, kdy cítíš, jak ti o sebe skřípou kosti a bolestí přestáváš vidět a vnímat) jsem měl jedinou starost, vytáhnout vyhazovák (stiletto - jo, je to hlavně pro "parádu", spíše než nůž je to vyhazovací bodák a na krájení čehokoliv je to k ničemu) a vytáhnout ho dříve, než omdlím. A člověče - šlo to, a stejně tak jsem si jist, že by šla vytáhnout i pistole. Ale opravdu si nedovedu představit, jak se v té chvíli pokouším natáhnout jednou rukou. O opasek pod koženým kabátem (byla zima, takže pod kabátem ještě riflová bunda a pod ní mikina), co jsem tehdy měl a díky kterému jsem měl ruku jen ve svěráku, ale zuby do krve nešly? Snad o stehno, když se ti pod vahou, co tě táhne dolů a určitě i od nervů vyloženě podlamují nohy?Ne, opravdu ne, díky téhle své zkušenosti na opasku vždy nosím in, stejně jako každý nůž, který nosím, je poloautomat s klipem.
A k tomu teleportování - jistě, tenhle typ přemisťování ten "můj" hafan neovládal, ale představ si, že si tak jdeš ve měste po ulici, podél plotu kolem nějaké vilky, v plotu je zapuštěna branka, kterou někdo zapoměl zavřít a v okamžiku, kdy ji míjíš, se na Tebe ten hafan vrhne. Jen tak, bez varování, asi měl blbou náladu, nebo jsem mu nebyl sympatický, netuším a nemíním o tom bádat - prostě vím, že tenhle pes zaútočil naprosto bez jakéhokoliv varování, v jednu chvíli si jen tak jdeš po ulici a v druhé chvíli ti ruku drtí svěrák, co váží odhadem 20-25 kilo.
Tolik tedy moje vlastní osobní zkušenost, co se mě týká, můžeš argumentovat čím chceš a jak dlouho chceš, ale podle mě co se stalo jednou, může se klidně stát i někdy v budoucnu.

A ještě něco k obecnému argumentu, že v případě nějakého "přetahování" by se mé nadrcnuté pistole mohl zmocnit někdo jiný a použít ji okamžitě proti mně. Jistě, mohl, to riziko tady prostě je. Nicméně se dá třeba snížit i výběrem vhodné zbraně, možná o tom nevíš (a zřejmě to nebude vědět ani většina pravidelných přispěvatelů fóra) a pak si snad můžu připsat plusový bod za osvětu:). Mrkni na tohle video pistole Steyr L9: https://www.youtube.com/watch?v=WlKyA5CzbLA, v čase 0.15 je nad začátkem lučíku spouště vidět mechanický ovladač pojistky spouště, ovladač je na obou stranách rámu a jeho stáhnutím o cca 1-2 mm dolů stáhneš z prostoru rámu pistole takovou "plošku" (je dobře vidět v čase 0.56), čímž zablokuješ spoušť. Pojistka se deaktivuje velmi jednoduše koncem ukazováku, který má pohodlný přístup do celého prostoru mezi lučíkem a rámem pistole. Celé to tedy funguje tak, že nadrcneš, stáhneš ovladač pojistky a dokud pojistku koncem ukazováku zase nedeaktivuješ, můžeš mačkat jak chceš - a nic. A tohle "překvápko" pro grázlíka, ač tak v původním záměru konstruktérů této vyjímečné zbraně jistě není koncipováno, Ti dá pár sekund čas, aby sis s grázlíkem zkusil poradit nějak jinak.
Nutno ovšem říci, že všechny Steyry tuto pojistku nemají, zřejmě je to jen u modelů určených pro trhy příliš zbraňově korektních zemí. Já ji původně také nechtěl, ale když už jsem na mazlíka čekal několik měsíců a i napotřetí na prodejnu přišel kus s pojistkou, rezignoval jsem. No a dneska jsem rád, že tam je.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1842

Registrován: čtv 13.3.2014, 13:38

Bydliště: Plzensko

Re: Naboj v komore - ANO ci NE?

Příspěvek od Int1m1thy » úte 22.12.2015, 16:06

Lars: presne jako tohle video...
https://www.youtube.com/watch?v=VLIp70Hpsow


ano uz sem ho sem daval :D
G17gen4
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

Re: Naboj v komore - ANO ci NE?

Příspěvek od john.hawk » čtv 24.12.2015, 13:37

Proti nenadalymu a prekvapivymu utoku moc.obrany neni..pistole obuch kasr nuz vse by melo byt snadno.dostupny..negr na videu nakonec utekl..pripoustim to ze kdyz se ti pes zahryzne do krku tak je jakakoliv manipulace s zbrani krajne obtizna..

Příspěvky: 694

Registrován: stř 11.1.2012, 21:13

Zbraň: Glock 26, Steyr L9A1

Bydliště: Ostravsko

Re: Naboj v komore - ANO ci NE?

Příspěvek od Lars » pon 28.12.2015, 12:39

No a nemyslíš, že právě u nenadálého a překvapivého útoku je daleko lepší poloautomatický vyhazovák na klipu u kapsy, než zavírací Opinel někde v kapse? A stejně tak pistole, kterou vytáhneš a střílíš, než ta, kterou vytáhneš a teprve se budeš snažit "nějak" natáhnout? K čemu Ti (a komukoliv jinému) bude pistole, kterou sice jednou rukou vytáhneš, ale vlivem zranění, stresu, šoku atd., nebudeš schopen natáhnout?
Tohle je - alespoň pro mne - ta základní otázka. A vlivem zažité situace si až příliš jasně uvědomuji (na rozdíl třeba od Poluciase, který je přesvědčený, že vhodným drillováním je schopen se připravit na takřka cokoliv), že na některé situace se prostě připravit nedá a pak záleží už jen na tom, kolik štěstí máš. No a tomu "štěstí" je (dle mého osobního názoru) dobré jít naproti i tím, že maximálně zjednodušíš vše, co musíš pro svou případnou obranu udělat.

Příspěvky: 103

Registrován: sob 23.3.2013, 16:49

Zbraň: G17, G42 a jiné

Bydliště: Jižní Morava

Re: Naboj v komore - ANO ci NE?

Příspěvek od radim77 » pon 28.12.2015, 14:36

Vždy jsem si myslel, na co v komoře vždy bude čas natáhnout. Protože útoku vždy něco předchází ale osobní zkušenost mě vyvedla z omylu že tomu tam nemusí být vždy. Po osobě "A s dítětem" šel natvrdo urostlý černošský mladík (asi jeden z těch uprchlíků), jak jsem to uviděl ihned jsem se postavil mezi osobu "A" a útočníka. Útočník byl ode mě v ten moment asi 8 metrů. Jak jsem se stavil mezi útočníka a osobu "A" tak mi ruka automaticky sahala pod bundu pro zbraň ale jelikož se tohle stalo v Itálii tak jsem samozřejmě zbraň neměl ale v ten moment mi to nedošlo. Jakmile útočník tento pohyb zpozoroval tak ihned přestal útočit zastavil se, něco na nás řval a odstupoval a my odstupovaly taky. Dopadlo to dobře ale mohu vám říct že v ten moment by nebyl čas bezpečně natáhnout. Možná by to zvládl nějaký profík co se tím živý ale to já nejsem a většina lidí taky ne.
Takže již nosím v komoře a nikterak mě to neotěžuje. Mám na to vhodné zbraně i pouzdra.
Tohle téma jestli v komoře nebo ne je individuální a každý se k tomu musí dopracovat sám a taky se rozhodnout buď na základě doporučení nebo vlastních zkušeností. Já jsem každopádně rád že jsem dostal první varování a vím že druhé už by nemuselo přijít tak proto já v komoře.
Jak budu zase v Itálii tak již budu mít jejich zákony na háku a budu mít u sebe teleskop poněvadž v době útoku nebyl podlíž žádný policista který by nás chránil.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Naboj v komore - ANO ci NE?

Příspěvek od S474N » pon 28.12.2015, 14:49

radim77: to on te ochrani az v dobe, kdy ti ho spatri treba lezet v aute *88* *40* *49*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 103

Registrován: sob 23.3.2013, 16:49

Zbraň: G17, G42 a jiné

Bydliště: Jižní Morava

Re: Naboj v komore - ANO ci NE?

Příspěvek od radim77 » pon 28.12.2015, 15:12

To je mě jasné že ten obušek nemůžu nechat ležet jen tak v autě, to by byl obrovský průser. Dokonce i větší nůž by byl problém. Ten mám na pláži když dětem rozdělávám kokosy ale dívají se po mě místní jako po teroristovi :)
I na švýcarák se švagr (ital) divil co to nosím v kapse a tak jsem se ho zeptal jestli v Itálii lidi nosí zbraně tak mi řekl že Italové když by viděli zbraň u někoho jiného než u vojáka nebo policajta tak by byli celý nejistí až vyplašení.
Ale u nás na střelnici si to vždy plně užívá a když poprvé viděl 858 tak to byly pro něj úplné vánoce. K takovým zbraním se tam civil asi jen tak nedostane.
Já to říkám že ta západní společnost je zdegenerovaná v jistém myšlení. Maželka mi na podzim jak jsme se vrátily z Itálie řekla že se tam necítila bezpečně. Migranti okrádají před obchodňákama ty kteří se nechají a starší lidi. Fuj nechci to u nás je to zvěř která patří do pralesa :) a to nejsem rasista, máme přátele v Etiopii (černochy) a jsou v pohodě.

Příspěvky: 143

Registrován: úte 29.10.2013, 12:59

Re: Naboj v komore - ANO ci NE?

Příspěvek od kregan » pon 28.12.2015, 15:37

Abych taky přispěl jednim z pohledů na věc. V komoře nenosim, protože si myslim, že proti nenadálýmu a překvapivýmu útoku neni pokus o obranu se střelnou zbraní ten nejšťastnější (jak z pohledu taktického tak z pohledu právního). Proto driluju jiný způsoby obrany, který se mi jeví jako vhodnější. Bohužel je tu pak riziko (byť malé), že se útočník nešťastnou náhodou dostane k mojí zbrani/ke spoušti. Proto bez.

Příspěvky: 694

Registrován: stř 11.1.2012, 21:13

Zbraň: Glock 26, Steyr L9A1

Bydliště: Ostravsko

Re: Naboj v komore - ANO ci NE?

Příspěvek od Lars » pon 28.12.2015, 16:11

Viz druhý odstavec mého příspěvku z 22.12. :wink:

Příspěvky: 173

Registrován: pon 19.5.2014, 22:28

Zbraň: Glock 26...mimo jiné

Bydliště: Brno

Re: Naboj v komore - ANO ci NE?

Příspěvek od jost » pon 28.12.2015, 19:42

kregan: Naprostý souhlas.
Mam urcite zkušenosti s útoky na blízko...takže jen neteorizuji jak mnozí.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Naboj v komore - ANO ci NE?

Příspěvek od reddog » pon 28.12.2015, 20:57

no vidíš a přesto tě někteří budou brát za exota a možná i idiota :wink:

Příspěvky: 173

Registrován: pon 19.5.2014, 22:28

Zbraň: Glock 26...mimo jiné

Bydliště: Brno

Re: Naboj v komore - ANO ci NE?

Příspěvek od jost » pon 28.12.2015, 21:02

NJ on je rozdíl něco opravdu používat a mít zkušenosti z praxe a nebo teotetizovat a byt přesvědčen o své neomylnosti :lol: Ale blbečci jsou všude ze :wink:
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Naboj v komore - ANO ci NE?

Příspěvek od reddog » pon 28.12.2015, 21:07

osobní zkušenost je dobrá věc, ale nesnižuje to osobní přesvědčení či jinak získané předpoklady. Každý si má říct proč a nebýt zavřený alternativní možnosti, pokud mu ji někdo nabídne. Osobní zkušenost je nejdůležitější pro tebe, jiného se nemusí dotknout, protože by situace pro něj nemusela být shodná.
A není to o blbečcích, je to o momentálním mentálním rozpoložení, není třeba hned jiné urážet :wink:

Příspěvky: 173

Registrován: pon 19.5.2014, 22:28

Zbraň: Glock 26...mimo jiné

Bydliště: Brno

Re: Naboj v komore - ANO ci NE?

Příspěvek od jost » pon 28.12.2015, 21:17

No tohle je sice pravda ale praxe pak ukáže co funguje a co je nesmysl... :wink:
A nemyslel sem to zle...jen taky momentální rozpoložení :lol:
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Naboj v komore - ANO ci NE?

Příspěvek od reddog » pon 28.12.2015, 21:24

jedna situace, často tisíc možností :wink: . co funguje jednou, nemusí fungovat podruhé. čím jsem starší, tím více si říkám, že mentální příprava rozhodně nesmí zaostávat za tou fyzickou. naopak, občas mám pocit, že ta mentální je dokonce od určitého stupně důležitější.

Příspěvky: 173

Registrován: pon 19.5.2014, 22:28

Zbraň: Glock 26...mimo jiné

Bydliště: Brno

Re: Naboj v komore - ANO ci NE?

Příspěvek od jost » pon 28.12.2015, 21:30

No v hlavě to člověk musí mít srovnaný....byl sem svědkem totalniho selhání...člověk co byl vycvičen...selhal nemel selhat ale proste nemel moral...blba situace ohrozil dost lidi a jen diky rychle reakci jiného člena tymu to neskončilo tragicky a jen tak tak ...takze ano souhlasím s tebou.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 306

Registrován: čtv 26.10.2006, 23:34

Zbraň: GLOCK

Bydliště: SVK

Re: Naboj v komore - ANO ci NE?

Příspěvek od polucias » pon 28.12.2015, 21:50

https://www.youtube.com/watch?v=jwHYRBN ... e=youtu.be



doporučujem pozrieť, veľmi pekne je to tam všetko zhrnuté

je tam dokonale znázornené čo to znamená spoliehať sa iba na zbraň,
a ak niekoho doženie k noseniu IN len to že pre niekym stál a siahol naprázdno po zbrani, a nedohnalo ho to skôr k tomu aby sa viac venoval tomu keď je bez nej tak gratulujem
tiež mi nie je jasné ako by si obhajoval streľbu na neozborojeného, proste jeden argument lepší ako druhý

jedna vec je ale na tomto veľmi dobrá, a to je to jak ty sviňe na tieto pohyby reagujú,
počul som aj o prípade od známeho kedy prichádzal k autu a tam výkvet už testoval jeho zámky,
on siahol po zbraň, ale zistil že ju nemá, týpek mal ale v ruke paralizér aj sprej a po tom pohybe radšej vzal roha,
je to ten lepší prípad keď to dopadne takto, ja sa ale pýtam čo ďalej ak si frajer počká na to čo vytiahnete alebo ak na to nebude čakať a priskočí bližšie?,,,,
trénujte svoje reakcie a zručnosti a neberte si príklady z teórií alebo zo situácií kde sa všetko skončilo skôr ako začalo, to nemáte s čím zrovnať
Izraeli Combat Shooting + Glock 17+ Taurus Pt 1911 + http://www.RBSD.cz + http://www.combatsim.eu

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Naboj v komore - ANO ci NE?

Příspěvek od cmk » pát 01.1.2016, 20:51

Takze naboj mimo komoru je lepsi proto, ze se odnaucim spolehat se na palnou zbran :-)
Ted uz tomu rozumim :-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Zpět na „OFF TOPIC - BEZ ZAMĚŘENÍ“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz