Naboj v komore - ANO ci NE?


Ostatní debaty mimo zaměření, vtipy, když se prostě chcete vykecat :-)

Nošení náboje v komoře

Ano
152
64%
Ne
68
29%
Je mi to jedno
16
7%
 
Celkem hlasů: 236
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

Re: Naboj v komore - ANO ci NE?

Příspěvek od john.hawk » sob 02.1.2016, 13:32

Obecne spolehat jen na zbran a zastavovaci ucinky je spatne..obranna strelba je komplexni zalezitost..mrzi mne ze to nekteri stale.nechapou a posouvaji to do definice co je lepsi byt zdravy nebo.bohaty ??
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

Re: Naboj v komore - ANO ci NE?

Příspěvek od john.hawk » stř 06.1.2016, 13:44

No ještě bych doplnil že většina argumentů se smrskne na to že budu jednou rukou někoho držet a odstrkovat a druhou budu tasit a střílet.. toto je velmi filmové a nebude to fungovat..
proč to nebude fungovat ?
1) obrana jen jednou rukou nemůže být moc účinná, lepší je použít obě ruce
2) střelba na člověka na blízko musí mít nějaký důvod--pokud má nůž tak je to hazard, protože ho střelím, on mně bodne, nikdo nevyhraje..k tomu abych ho mohl bezpečně střelit potřebuji mít vzdálenost..a když mám vzdálenost mám čas..
3) pokud mám vzdálenost a čas, nemusím vůbec střílet, utočník s nožem mně prakticky neohrožuje..
4) vše záleží na účelu obranného zákroku, jestli mně někdo okradl a odnáší věci z auta nebo někdo drží pod krkem moji manželku..
obecně vím že střelba na blízko je možná, ale aby byla učinná potřebujete i něco navíc..a to navíc je v této diskuzi označováno jak nepotřebné a zbytečné.. a s tímto nesouhlasím..
Uživatelský avatar

Příspěvky: 783

Registrován: stř 17.2.2010, 22:28

Zbraň: glock 17

Re: Naboj v komore - ANO ci NE?

Příspěvek od kuba » stř 06.1.2016, 15:50

skoro by mě zajímalo proč tu zbraň když to tak čtu nosíte? :) na všechno je čas a když je čas je pistole zbytečná a když není čas nedá se vlastně použít... :)
My only worry about death is that my girl will sell my gear for what I SAID I paid for it...
http://www.facebook.com/severoceskygteam

Příspěvky: 173

Registrován: pon 19.5.2014, 22:28

Zbraň: Glock 26...mimo jiné

Bydliště: Brno

Re: Naboj v komore - ANO ci NE?

Příspěvek od jost » stř 06.1.2016, 18:07

tak tohle je divný názor :roll: zcela souhlasím s Johnem.havkem....sebeobrana není o tom mám zbraň sem v bezpečí je to soubor spousty úkonů který mají vzájemnou spojitost....myslet si že stačí náboj v komoře a ubráníš se je hloupost....stačí si to vyzkoušet...v okamžiku kdy tě někdo chytne a má úmysl tě složit veškerý tvoje soustředění je na to aby tě nechytl do pro tebe bezvýchodné situace ...na tahání zbraně v tom okamžiku není čas...ten si uděláš vyvázáním se z těsného kontaktu.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 544

Registrován: stř 14.5.2014, 17:13

Bydliště: Praha

Re: Naboj v komore - ANO ci NE?

Příspěvek od Rough boy » stř 06.1.2016, 18:45

Joste, napsal jsi to správně, samozřejmě že mít v komoře a myslet si, že jsem dîky tomu nesmrtelnej je blbost. Ale stále nikdo nenapsal výhodu NEnošení náboje v komoře. Krom teda té, že když Ti útočník sebere zbraň, tak máš asitak o dvě vteřiny delší čas, než zjistí, že Ti sebral nenadrclej kvér kterej po zmačknutí spouště nic nedělá a nadrcne si ho sám. A myslet si, že to lotr neumí, je docela přízemní, řekl bych. No a další výhoda tady nepadla. Vždyť by stačilo jednoduše napsat "výhody nenošení v komoře jsou":
-
-
-
atd.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Naboj v komore - ANO ci NE?

Příspěvek od pitt » stř 06.1.2016, 23:44

Rb : a výhoda nošení IN? teda krom té že nepotřebuješ natáhnout? :lol: :lol: :lol:
zatím jsem se jinou nedozvěděl :lol: :lol:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 225

Registrován: ned 17.1.2010, 4:39

Zbraň: Glock34,Norinco1911

Re: Naboj v komore - ANO ci NE?

Příspěvek od MRBLUE » čtv 07.1.2016, 0:27

1.vyhoda: +1 naboj :lol:
2.vyhoda: cas (kratsi cas od vyhodnotenia po samotny vystrel. Kazdy ukon trva urcity cas)
3.vyhoda: bezpecnost (-1 ukon, cim menej ukonov, tym menej moznosti zlyhania)

Příspěvky: 173

Registrován: pon 19.5.2014, 22:28

Zbraň: Glock 26...mimo jiné

Bydliště: Brno

Re: Naboj v komore - ANO ci NE?

Příspěvek od jost » čtv 07.1.2016, 0:29

bych to spíš pojal opačně proč nenosit náboj v komoře ...tedy u krátké zbraně.
Pokud člověk nosí zbraň je to z důvodů obrany, tedy nejde někam s tím úmyslem že bude hned po něčem střílet ale je pro případ co kdyby. Je mnoho způsobů jak vás mohou přepadnout ale útočník/útočníci se o to budou snažit tak aby jejich šance byly stoprocentní.
pro bránícího je to stresová situace má tunelové vidění a nemá čas nad ničím přemýšlet ....jen dokonalým nadrillováním lze tuto situaci zvládnout
Ve filmech je často vidět jak útočníka odstrčí hrdinný policista rukou a druhou vytáhne pistoli ...nicméně tak to nefunguje. Strkat někam ruku je tak si koledovat o pořezání ruky. Pokud dojde k chycení maximum je třeba věnovat na vyvázání se. Koleno do citlivých míst navolnění útočníka...okamžitý ustup a pak tasení....v ten okamžik nastupuje psychologie cvakání závěru každý má v podvědomí že po tomhle zvuku se střílí...taky důsledek filmů. Buď se na to vykašle nebo bude chtít vaši zbraň v každém případě to jestli stisknete spoušť už je jen na vás.

Příspěvky: 258

Registrován: čtv 25.12.2014, 17:27

Zbraň: Glock 17 gen 4.

Re: Naboj v komore - ANO ci NE?

Příspěvek od franta599 » čtv 07.1.2016, 5:24

pokud se človek bude branit utoku bude rad za každou volnou ruku ktera nebude muset natahovat záver
Uživatelský avatar

Příspěvky: 544

Registrován: stř 14.5.2014, 17:13

Bydliště: Praha

Re: Naboj v komore - ANO ci NE?

Příspěvek od Rough boy » čtv 07.1.2016, 6:21

Pitte, Ty jsi ale popsal zkonstatovaný rozdíl, nikoli výhody.Ty jsou tady v tom maglajzu popsány už několikrát, až se dostanu ke kompu, hodím Ti sem pár odkazů. Mohl bys, prosím, ve volné chvilce tedy sepsat ty výhody nenošení a píchnout je sem? Nijak dlouhý čas Ti to nejspíš nezabere, počítám...dík ;)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Naboj v komore - ANO ci NE?

Příspěvek od pitt » čtv 07.1.2016, 14:17

jen bych se znovu opakoval a znovu by to bylo rozporováno stejným způsobem.
jak jsem již uvedl na stránce cca 21, tohle téma již bylo dávno vyčerpáno a nyní pouze slouží o občasné (nebo pravidelné - dle uvážení diskutéra) onanii
Uživatelský avatar

Příspěvky: 544

Registrován: stř 14.5.2014, 17:13

Bydliště: Praha

Re: Naboj v komore - ANO ci NE?

Příspěvek od Rough boy » čtv 07.1.2016, 14:26

Mě nešlo o to, aby jsi se opakoval. Mě šlo jen heslovitě vypsat pár výhod nenošení náboje v komoře. Což zatím nebylo uvedeno ani na jedné stránce. Ale už mi to tady připadá taky jako onanie. Asi jako scénka z Černých baronů, kde na otázku "KDY a KÝM byl sepsán komunistický manifest", odpovídá Poloczek: "komunistický manifest byl sepsán PROTO..."
Prostě kde nic není, ani smrt nebere...

Příspěvky: 173

Registrován: pon 19.5.2014, 22:28

Zbraň: Glock 26...mimo jiné

Bydliště: Brno

Re: Naboj v komore - ANO ci NE?

Příspěvek od jost » čtv 07.1.2016, 14:38

učástníci sporu se shodli že se neshodnou :wink:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 544

Registrován: stř 14.5.2014, 17:13

Bydliště: Praha

Re: Naboj v komore - ANO ci NE?

Příspěvek od Rough boy » čtv 07.1.2016, 15:01

Abych to za sebe nějak moudře ukončil - uznávám spoustu věcí. Uznávám to, že mít dovednost bojového umění či mít nadrilovanou sebeobranu je v případě pouličního konfliktu veliká výhoda, která dokáže vyřešit v našich zeměpisných šířkách veliké procento střetů. Uznávám i to, že takový člověk se nejspíš dokáže ohánět i zbraní líp, než člověk, který takovou průpravu nemá. Netvrdím, že je nutné nosit náboj v komoře. Jen ale netuším, proč na otázku "v čem je prázdná komora výhodnější" je tu většinou odpovídáno "protože musíš umět něco navíc a pak si můžeš dovolit nosit prázdnou komoru".

Příspěvky: 173

Registrován: pon 19.5.2014, 22:28

Zbraň: Glock 26...mimo jiné

Bydliště: Brno

Re: Naboj v komore - ANO ci NE?

Příspěvek od jost » čtv 07.1.2016, 15:08

to fakt nemá smysl jsi ten konec sakra překroutil :huh:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 544

Registrován: stř 14.5.2014, 17:13

Bydliště: Praha

Re: Naboj v komore - ANO ci NE?

Příspěvek od Rough boy » čtv 07.1.2016, 16:18

Ale vůbec ne, nic nepřekrucuji. Mrkni na poslední příspěvek na předchozí straně:
cmk píše:Takze naboj mimo komoru je lepsi proto, ze se odnaucim spolehat se na palnou zbran :-)
Ted uz tomu rozumim :-)
A odpověď:
john.hawk píše:Obecne spolehat jen na zbran a zastavovaci ucinky je spatne..obranna strelba je komplexni zalezitost..mrzi mne ze to nekteri stale.nechapou a posouvaji to do definice co je lepsi byt zdravy nebo.bohaty ??
Opět vyhýbavá odpověď, nebo to snad vidím jen já??????? :sleepy:

Příspěvky: 2199

Registrován: ned 23.12.2012, 11:16

Re: Naboj v komore - ANO ci NE?

Příspěvek od Pařez » čtv 07.1.2016, 16:20

Suma sumárum: nedržkujte a zaplaťte si kursy na Drilly.cz *40* *88*

Příspěvky: 694

Registrován: stř 11.1.2012, 21:13

Zbraň: Glock 26, Steyr L9A1

Bydliště: Ostravsko

Re: Naboj v komore - ANO ci NE?

Příspěvek od Lars » čtv 07.1.2016, 16:38

pitt píše:Rb : a výhoda nošení IN? teda krom té že nepotřebuješ natáhnout? :lol: :lol: :lol:
zatím jsem se jinou nedozvěděl :lol: :lol:
Viz můj příspěvek z předchozí stránky (22.12, 0:21) - potřebuješ ještě nějaký jiný důvod?
I kdyby žádný jiný nebyl, mi tenhle opravdu stačí.
jost píše:...v ten okamžik nastupuje psychologie cvakání závěru každý má v podvědomí že po tomhle zvuku se střílí...taky důsledek filmů...
Konečně jeden skutečně kvalitní důvod proč nenosit in, uznávám, že psychologický dopad onoho charakteristického cvaknutí musí být skutečně značný.
Nicméně cvakat umí airsoftka a pokud budu opět demonstrovat svůj zážitek s hafanem, tak na toho by nějaké cvaknutí asi nezabralo, on slyšitelně cvakne i ten vyhazovák, ale čokl asi nekoukal na filmy, aby věděl, že po cvaknutí může následovat bolestivé píchnutí :lol: .

Příspěvky: 173

Registrován: pon 19.5.2014, 22:28

Zbraň: Glock 26...mimo jiné

Bydliště: Brno

Re: Naboj v komore - ANO ci NE?

Příspěvek od jost » čtv 07.1.2016, 17:14

no pokud tedy budeme brát výhody náboje mimo komoru může být důležité i to že pokud se někdo z jakékoliv příčiny zmocní vaši zbraně...tak i člověk co nikdy v ruce zbraň neviděl ví že se stiskne spoušť...zato natáhnout muže být problém než mu to dojde navíc může natáhnout špatně takže k výstřelu nedojde, další při těsné potyčce při tahání zbraně může dojít k nekontrolovanému výstřelu tudíž třeba do vaši nohy.
Co se týká argumentu se psem leta jsem služební psy cvičil..jednou se stala nehoda kdy se pes kterému jsem dělal jako jeden z mála figuranta (ten pes šel zcela natvrdo ostatní měli velký respekt) se nějak dostal z kotce šel hned po mě ...byla to taková rychlovka že na nějakou zbraň čas nebyl ani nehodou nestihl bych to ani když bych jí měl v ruce (ne že by mě tedy napadlo jí použít to bych neudělal) obrana jednou rukou kravina během chvilky sem byl na zádech a měl sem co dělat to ustát naštěstí měl obojek a podařilo se mně ho za něj chytit tak že sem se dostal nahoru bylo to v zimě měl sem vaták takže sem to ustál být léto asi bych to nerozchodil. malá ukázka rychlosti psa https://www.facebook.com/primacool/vide ... 5/?theater
ještě bych dodal že i v rumunsku na psy stačí teleskop a na medvědy houkačka... :wink:
u nás krom toho jediného incidentu sem nikdy psem napaden nebyl.
Naposledy upravil(a) jost dne čtv 07.1.2016, 17:21, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1842

Registrován: čtv 13.3.2014, 13:38

Bydliště: Plzensko

Re: Naboj v komore - ANO ci NE?

Příspěvek od Int1m1thy » čtv 07.1.2016, 17:20

...v ten okamžik nastupuje psychologie cvakání závěru každý má v podvědomí že po tomhle zvuku se střílí...taky důsledek filmů...

tohle uz je jako vazne prilis...

zato natáhnout muže být problém než mu to dojde navíc může natáhnout špatně takže k výstřelu nedojde

Tohle musi bejt naky varietni predstaveni jinak to nevidim...
G17gen4

Zpět na „OFF TOPIC - BEZ ZAMĚŘENÍ“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz