Naboj v komore - ANO ci NE?


Ostatní debaty mimo zaměření, vtipy, když se prostě chcete vykecat :-)

Nošení náboje v komoře

Ano
152
64%
Ne
68
29%
Je mi to jedno
16
7%
 
Celkem hlasů: 236

Příspěvky: 173

Registrován: pon 19.5.2014, 22:28

Zbraň: Glock 26...mimo jiné

Bydliště: Brno

Re: Naboj v komore - ANO ci NE?

Příspěvek od jost » čtv 07.1.2016, 17:21

proč pak myslíš hmm ? argumenty :wink: osobní zkušenosti ?

Příspěvky: 694

Registrován: stř 11.1.2012, 21:13

Zbraň: Glock 26, Steyr L9A1

Bydliště: Ostravsko

Re: Naboj v komore - ANO ci NE?

Příspěvek od Lars » čtv 07.1.2016, 17:29

jost píše:no pokud tedy budeme brát výhody náboje mimo komoru může být důležité i to že pokud se někdo z jakékoliv příčiny zmocní vaši zbraně...tak i člověk co nikdy v ruce zbraň neviděl ví že se stiskne spoušť...zato natáhnout muže být problém než mu to dojde navíc může natáhnout špatně takže k výstřelu nedojde...
Nehledej v tom nic osobního, mohl bych takhle reagovat na spoustu dalších: Chlapi, čtete k sakru vůbec nějaké ty předchozí příspěvky s opačným názorem, nebo jen stále dokola hrajete tu svou oblíbenou a je zcela zbytečné uvádět nějaké protiargumenty?
Protože netuším (a nechce se mi to hledat), zdali je povoleno citovat sám sebe (a majíce špatnou zkušenost se zdejším adminem ohledně mazání příspěvků), nebudu citovat, ale odkáži Tě, jako Pitta, na svůj příspěvek ze dne 22.12, 0:21, konkrétně předposlední odstavec.

Příspěvky: 173

Registrován: pon 19.5.2014, 22:28

Zbraň: Glock 26...mimo jiné

Bydliště: Brno

Re: Naboj v komore - ANO ci NE?

Příspěvek od jost » čtv 07.1.2016, 17:47

nj já vím to moje byla reakce na poslední příspěvky jaké jsou výhody nošení mimo komoru :wink: ale fakt je že už je to zbytečná debata vše bylo řečeno

Příspěvky: 1596

Registrován: stř 21.3.2012, 9:17

Zbraň: 3 kusy

Bydliště: Praha

Re: Naboj v komore - ANO ci NE?

Příspěvek od Carloss » čtv 07.1.2016, 18:00

Uvádět "potřebu natažení", případně "vadné natažení" jako výhodu při sebrání zbraně útočníkem mi přijde naprosto zcestné, protože toto nehrozí jen na straně útočníka, ale naprosto stejnou měrou na straně obránce. Tedy nula od nuly.
ČZ 85, ČZ 50, Walther PPK, NP22, Auto-Ordnance 1911A1 WWII, SIG P239, BARK9
Uživatelský avatar

Příspěvky: 306

Registrován: čtv 26.10.2006, 23:34

Zbraň: GLOCK

Bydliště: SVK

Re: Naboj v komore - ANO ci NE?

Příspěvek od polucias » čtv 07.1.2016, 18:18

mne zase príde scestné stále dokola ignorovať realitu

žijeme v prostredí a spoločnosti kde len veľmi ťako prídeme do situácie typu, hej ty, stoj, tas svoj kvér

hajzlízi si počkajú aby ich šance boli čo najlepšie a to je to najhoršie čo Vás môže stretnúť a tam v prípade že vás poloomráčeného bude niekto šacovať čo máte prisebe a príde na kvér,
ak budete chopný niečo spraviť máte väčšiu šancu, ak ste K.O. úplne tak je to jedno jestli tam máte "IN" grazli boli lepšie pripravený, rýchlejší alebo vy ste zaspali signály, že sa niečo na Vás chystá čo sa stáva v 99% prípadoch kedy niekto vyťahuje kartu o obrovskej výhode na nosenie IN.
v našom prostredí a kultúre "ešte stále viac našej ako inej multikuturnej" nemusíme vďaka bohu chodiť ako na ihlách kedy sa čo stane a strieľať na každý tieň, áno ak by to tak bolo tak je IN lepšie , samozrejme, ale to aj vaša pozornosť by bola na 150% a nie ako teraz v týchto dobách

na situácie u nás ako ste mohli čítať už niekoľko krát stačí siahnutie na pás pre "niečo"
v krajných prípadoch vytiahnutie toho niečoho a hrozba,

často sme cvičili tieto veci skúšali hranice a je obrovská dilema čo spraviť, čo nespraviť
ale ak máte psa na ruke alebo vás prepadol zo zálohy niekto a mláti hlava nehlava nesnívajte o tom že náboj IN je tam obrovská výhoda,
testujte to sami
Naposledy upravil(a) polucias dne čtv 07.1.2016, 18:47, celkem upraveno 1 x.
Izraeli Combat Shooting + Glock 17+ Taurus Pt 1911 + http://www.RBSD.cz + http://www.combatsim.eu

Příspěvky: 694

Registrován: stř 11.1.2012, 21:13

Zbraň: Glock 26, Steyr L9A1

Bydliště: Ostravsko

Re: Naboj v komore - ANO ci NE?

Příspěvek od Lars » čtv 07.1.2016, 18:37

Já už vážně Poluciasi nevím, jak to mám napsat.
Já toho čokla na ruce měl, mluvím tedy o něčem konkrétním, reálně prožitém.
Netvrdím, že mi šlo o život, ale pomohl jsem si díky noži s automatickým vyhazováním, tedy v noži, k jehož otevření mi stačila jedna volná ruka. V tomto shledávám velmi příhodnou analogii k pistoli s nábojem v hlavni, k pistoli, kterou jsem schopen ovládat i za pomoci jedné, zdravé a nezraněné ruky.
Co v této mé úvaze a tomto reálném prožitku by jsi zahrnul pod pojem "snívanie"?

Příspěvky: 56

Registrován: čtv 19.11.2015, 18:08

Zbraň: G-17, CZ P07

Re: Naboj v komore - ANO ci NE?

Příspěvek od Baske » čtv 07.1.2016, 18:44

Jost: nechtěl jsem do tohoto vlákna reagovat, ale tvoje hlášky se smrtelným zvukem závěru a zneškodněním psa, který šel po tobě tím, že ho chytíš za obojek mne naprosto rozsekaly, nastavil jsi laťku hodně vysoko a to je teprve leden :lol:
https://www.youtube.com/watch?v=8DhTvgoOSUQ můžeš mi říct, jak by jsi to udělal třeba v tomhle případě? :lol:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 993

Registrován: ned 27.2.2011, 17:54

Bydliště: Brno

Re: Naboj v komore - ANO ci NE?

Příspěvek od AREYOU » čtv 07.1.2016, 19:46

Pařez píše:Suma sumárum: nedržkujte a zaplaťte si kursy na Drilly.cz *40* *88*
Jen pro upřesnění DRILLY.CZ nejsou kurzy jedná se o taktické soutěže např. jako IPSC to taky nejsou kurzy nebo LOS atp. furt to opakujeme dokola i na videu jsem to vysvětloval!

Příspěvky: 2199

Registrován: ned 23.12.2012, 11:16

Re: Naboj v komore - ANO ci NE?

Příspěvek od Pařez » čtv 07.1.2016, 20:17

Potrefený kačer :lol:
To bylo jen takové rýpnutí hele :wink: :D
Ale i tak mi to trošku přijde jako kdyby např. v tématu "Je nutná revize komínu, nebo ne?" měli nehorlivější zastánci provedení revize ve vedlejším vlákně reklamu na kominické služby :lol:


Rozhodně veškeré neargumenty zastánců prázdných komor jsou totální blamáž.. s prominutím :D
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Naboj v komore - ANO ci NE?

Příspěvek od reddog » pát 08.1.2016, 6:15

Odbocim, mala technicka:
K tomu psovi na ruce a strelbe - to je zatracene osemetne, kdo uz si vyzkousel strelbu na kontaktni vzdalenost, od pasu, pripadne jeste s instruktorem na zadech??
A ted to prenesu na utocnika na jedne ruce, kdo uz si vyzkousel...

No, k tomu noseni out. Jsou zde jedinci, kteri nosi na CD? A jakpak nosite? In?

Příspěvky: 264

Registrován: stř 06.11.2013, 21:07

Zbraň: G17 gen 4, g43

Bydliště: UH

Re: Naboj v komore - ANO ci NE?

Příspěvek od Jurda » pát 08.1.2016, 8:26

Střelbu od pasu čas od času trénuji a myslím si, že pokud má střelec správně zvládnutou techniku, tak riziko postřelení je minimální. Samozřejmě rozumím, že v zápalu boje ať už se psem na ruce, nebo s útočníkem, který se mnou bude cukat, to bude mnohem složitější a řekl bych i "individuální" co se týče techniky provedení (no bude to o něčem jiném než co se trénuje v "klídečku"). Ale řekl bych, že zrovna ten pes na ruce je ten okamžik kdy je lepší mít nataženo v pouzdře.

Jinak vím o střelcích, kteří mají ze střelby od pasu strach a nikdy si to proto ani nevyzkoušeli byť, jim technika byla vysvětlena a měli možnost si vyzkoušet sami. Takže možná rozumím kam tím směřuješ, že o čem se tu bavíte, když jste si od pasu ještě nevystřelili a je jedno jestli z respektu nebo proto, že někdo nemá jiné možnosti, než střílet ze stavu, a na IPSC ani LOSu, se ke střelbě od pasu taky nedostanou.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 163

Registrován: stř 12.11.2014, 17:16

Zbraň: G19 gen.4

Bydliště: Praha

Re: Naboj v komore - ANO ci NE?

Příspěvek od formic » pát 08.1.2016, 13:36

reddog píše:No, k tomu noseni out. Jsou zde jedinci, kteri nosi na CD? A jakpak nosite? In?
Na to jsem se ptal v jiném tématu (tuším o pouzdrech). Já s CD OUT, ale někdo tam tuším psal, že CD + trigger guard IN...
In Glock We Trust
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1842

Registrován: čtv 13.3.2014, 13:38

Bydliště: Plzensko

Re: Naboj v komore - ANO ci NE?

Příspěvek od Int1m1thy » pát 08.1.2016, 13:43

ano jestli myslis clip draw tak proste nosit s MICem nebo podobnejma vecma
G17gen4
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Naboj v komore - ANO ci NE?

Příspěvek od reddog » pát 08.1.2016, 15:31

Je tu nekdo, kdo nosi IN s CD a treba tim MIC nebo necim podobnym??
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

Re: Naboj v komore - ANO ci NE?

Příspěvek od john.hawk » pát 08.1.2016, 18:12

pokud jsem na blízko a musím nebo chci střílet na člověka musím být schopen vytvořit si prostor..pokud prostor nemám, vystřelím, útočník nabuzený bude bojovat dál..a tím že je nablízko, tím je větší riziko že to skončí taháním se o zbraň.. toto je zase osobní zkušenost moje..

no a když cítím že něco není ok, a natáhnu si do komory prostě preventivně, neporušuji nijak svůj rámec, prostě na jednu chvíli si ,,zanosím " v komoře..a jakmile to pomine, tak mám prázdno..vyžaduje to určitou flexibilitu v myšlení..
no a když se zamyslím nad tím co píše Polucias : Zločinec volí čas a moment překvapení, pokud je v tom zběhlej, pár rvaček už má za sebou, umí KOčka, určitě to skusí ze zadu, prostě žádnou šanci Vám nedá..proto doporučuji více sebeobranných prostředků..ruce, slzák, teleskop, pistole..

k té střelbě na blízko : Dokážu si představit jen určitou omezenou aplikaci této techniky v kontextu nějaké konkrétní situace..ale to je na delší debatu..Na drillech je tato technika zahrnuta spíše jako technická věc než jako nějaké řešení konkrétní taktické situace..
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Naboj v komore - ANO ci NE?

Příspěvek od reddog » pát 08.1.2016, 19:07

Tak budeme pokracovat. Kolik z vas nosi treba v pushpacku (a podobnych bags)? Tam mate taky IN? I v pripade ze tam mate okolo dalsi edc veci?
To co napsal Hawk v predeslem komentu stoji za zvazeni hlavne pro ty, kteri nejsou zaskatulkovani ve stereotypu prace-domu-maxobcasvylet. Je nas tu par, kteri treba v jeden den navstivime Urady, zapadle sutereny, "gunfree" mista, spolecenske sedanky, kancelare, odlehle lokality bez lidi. A to dost casto nahodile, bez predesleho fahrplanu ci predstav. Co potom? Uz mnohokrat jsem vstupoval do sqatu, fetackych suterenu, hasisackych doupat v krovi nebo lese. IN predem dost pomaha si ty situace srovnat, proste se pripravit, srovnat myslenky. Nebojuji za noseni IN/OUT. Je mi to jedno. Ale znovu pripominam. Je nutne vedet kdy a proc. Pak si noste klidne kulomet v prirucnim zavazadle.
V kazdem pripade vam nikdy nebude na skodu fakt, ze vam nekdo druhy nabidne alternativu. Jestli si presto chcete neustale dokazovat, kterak je prave vase volba ta nejlepsi, pak jen tvrde do toho. Nastesti jen benevolence JehoAdminstva :mrgreen: vam v tommuze udelat utrum.

Příspěvky: 2199

Registrován: ned 23.12.2012, 11:16

Re: Naboj v komore - ANO ci NE?

Příspěvek od Pařez » pát 08.1.2016, 19:54

J.H.:nikdo ze zastánců nošení "in" nemá nic proti a nerozporuje zdokonalování i jiných technik obrany a primárního použití jiných obranných prostředků.
Jde pouze o to,že náboj připravený v komoře vždy bude tou poslední pojistkou,když selže všechno ostatní.A když už selže všechno,tak většinou nezbývá mnoho sil a prostoru k natahování závěru..
Nic více,nic méně :)

Příspěvky: 361

Registrován: stř 06.1.2010, 14:01

Zbraň: GLOCK 17

Bydliště: Praha

Re: Naboj v komore - ANO ci NE?

Příspěvek od HENRY » pát 08.1.2016, 22:40

http://tn.nova.cz/clanek/zpravy/cernakr ... ravdu.html
no nevim jestli pan ve veku 63 znal nejake obranné prvky zda mel naboj v komore nevim ale vyslo mu to.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1842

Registrován: čtv 13.3.2014, 13:38

Bydliště: Plzensko

Re: Naboj v komore - ANO ci NE?

Příspěvek od Int1m1thy » sob 09.1.2016, 3:38

proto doporučuji více sebeobranných prostředků..ruce, slzák, teleskop, pistole...

tohle je nejvic pikacovina ever... cim vic mas moznosti tim dyl se budes rozhodovat a tim vic chyb udelas a rozhodnes se blbe...
G17gen4
Uživatelský avatar

Příspěvky: 352

Registrován: sob 11.3.2006, 16:57

Bydliště: Č.Budějovice

Re: Naboj v komore - ANO ci NE?

Příspěvek od Lala » sob 09.1.2016, 5:06

jde pouze o to,že náboj připravený v komoře vždy bude tou poslední pojistkou,když selže všechno ostatní.A když už selže všechno,tak většinou nezbývá mnoho sil a prostoru k natahování závěru..
Svatá pravda, ale je to dvojsečná zbraň. Pokud to obránce vyhodnotí špatně a jde hned na věc.
Já nosím nenataženo, v kapse bundy je to jistější a pokud mě někdo švihne zezadu do "helmy", tak ani ten slzák nevytáhnu. Hlavní je mít přehled o situaci a koukat kolem sebe pokud přicházím do míst kde by se něco mohlo stát a nebo někoho podivného míjím. Také se často ohlížím, asi paranoik, nu což, každopádně nikdy v komoře :D

Zpět na „OFF TOPIC - BEZ ZAMĚŘENÍ“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz