Nákup Glock 17 Gen4 a optimalizace


Debata o pistolích GLOCK

Příspěvky: 21

Registrován: pát 17.7.2015, 14:21

Re: Nákup Glock 17 Gen4 a optimalizace

Příspěvek od arual92 » ned 19.7.2015, 20:08

Tak třeba tu někdo má jak CZ, tak Glock. Zajímá mě názor takového člověka, co by mi doporučil. Nebo pokud má někdo jen Glock, tak v tom případě, proč by si jej pořídil znovu, nebo proč ne.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Nákup Glock 17 Gen4 a optimalizace

Příspěvek od reddog » ned 19.7.2015, 20:14

Ale Certe :mrgreen:

arual92:
Tak za mne. Mel jsem i CZ a mam Glock. Obe v kompaktu. CZ jsem neustrilel, vzdy jsem sahnul radeji po G. Volil jsem a volim zatim stejne. G mi vyhovuje v mnoha smerech. CZ mi nevyhovovala hned z nekolika duvodu. Jenze to vsechno je hodne subjektivni a vlastni nazor muzes mit fakt jiny dnes a jiny treba po absolvovani nekolika kurzu, nejake doby noseni, nekolika pokusech neco na zbrani vymenit/zmenit. Pokud mohu za sebe, chybu nakupeme G neudelas. Opravdu se prinejhorsim da slusne prodat.

Příspěvky: 21

Registrován: pát 17.7.2015, 14:21

Re: Nákup Glock 17 Gen4 a optimalizace

Příspěvek od arual92 » ned 19.7.2015, 20:18

Vydrží mi do smrti? :twisted: :D :D

Exot fóra
Exot fóra

Příspěvky: 978

Registrován: pon 10.4.2006, 21:56

Re: Nákup Glock 17 Gen4 a optimalizace

Příspěvek od Stepan » ned 19.7.2015, 20:19

Glock je zbraň, která už se třicet let nezměnila. I vlastníci a příznivci Glocků uznávají, že Glock má některé problémy, například s ergonomií. Známý je "glock mozol" od lučíku, spousta lidí si lučík musí upravovat. Na glocku jsou plastové věci, které by plastové být nemusely. Problematický je úhel pažby, který je na Glocku jiný než u naprosté většiny pistolí, co se dnes prodávají.

Z pistolí Springfield XDM, Smith & Wesson M&P, Walther PPQ nebo P99, CZ P07 nebo P09, klasická čezeta 75 různých typů a Glock je Glock nejméně pohodlná zbraň na střílení ze všech.

Zdaleka už neplatí, že Glock je spolehlivější zbraň než všechny ostatní.

Podle mě by jsis měl minimálně všechny zbraně, co jsem zmínil, dobře osahat a seznámit se s nimi. Osobně mi z tohohle seznamu vychází jako velice zajímavá možnost za zajímavou cenu XDM.
Naposledy upravil(a) Stepan dne ned 19.7.2015, 21:52, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Nákup Glock 17 Gen4 a optimalizace

Příspěvek od reddog » ned 19.7.2015, 20:29

arual92:
A kdy se chystas umrit??

Glock vydrzi hodne. Ona i ta CeZeta asi taky. I SIG. I HK. Jenze vetsina z nas ti vic napise o Glocku, ten ma hodne z nas odzkouseny.

To info o ruznych zbranich - odzkouseni - to je velmi dobra Stepanova pripominka a plati univerzalne vzdy. A ze je Glock tricetileta mrcha :mrgreen: , tak to treba mne nijak nevadi. Beretta 71 je jeste starsi a presto ji spousta lidi veri :wink: , mne nevyjimaje.

Jen k te pohodlnosti noseni - to jsou strasne kecy. Ale opravdu strasne. Kazdemu muze vyhovovat neco uplne jineho. Vubec neposlouchej reci o tom, co si MAS koupit. Proste si vyzkousej vse co dostanes do ruky a sam si udelej nazor. Reci o "nejvhodnejsi" zbrani berou casto po x odstrilenych ranach za sve a i ty si svou pravou zbran najdes (nebo rovnou zustanes u G17 :mrgreen: ). Osobne znam nekolik lidi, kteri se zpatky po experimentech vratili ke Glocku (znam i take, kteri od Glocku odesli). Kazdy si najde svoje, nebo se prizpusobi a zvykne si.

Edit:
Tak si rikam, ze uz by to ozna i stacilo. Nejprve se tady zeptas co rikame na konfiguraci konkretni zbrane a za chvili uz resime, jestli si nevybrat jinou zbran. Tak nejak to vypada, ze bud nevis co by, nebo si z nas delas legraci. Ja jen, ze bych v tom rad mel jasno.

Příspěvky: 21

Registrován: pát 17.7.2015, 14:21

Re: Nákup Glock 17 Gen4 a optimalizace

Příspěvek od arual92 » ned 19.7.2015, 20:52

No, hledám zbraň, převážně pro "případ potřeby". Ale střelba mě celkem baví, takže i na rekreační střelbu. Nebaví mě ale střelba na terče, ale třeba na lahve s vodou a podobně, někde na malé klidné střelnici, kde jsem sám, třeba jen s přáteli, které nechám také zastřílet.

Moje první pistole byla CZ50, následně jsem pořídil opakovací brokovnici a Ruger SR1911. Ruger - je moc nepraktický a těžký.

Teď chci jen jednu pistoli, která by toto pokryla. Glock se mi nelíbí. Vůbec, tedy alespoň na fotce. Musím říct, že když jsem ho držel v ruce, bylo to o něčem jiném, a asi se mi i líbil. Chci zbraň, na kterou se budu moct vždy spolehnout, bez toho, abych ji musel přečišťovat, nebo aby to bylo obecně něčím podmíněno. Když jsem pročítal fóra a názory, vypadl mi z toho právě a jednoznačně Glock. Déšt, mráz, horko, pády, atd atd. Potřebuji něco, na co se můžu i po tomto spolehnout. Na to bude asi Glock vhodný že?

A taky chci, aby to vydrželo to, co potřebuji. Neříkám, že mi to musí vydržet do smrti, ale bylo by to super :-D
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1251

Registrován: pát 07.9.2007, 13:47

Bydliště: LKPR

Re: Nákup Glock 17 Gen4 a optimalizace

Příspěvek od Biggles » ned 19.7.2015, 20:55

Stepane, vynechám, že kromě doporučení k vyzkoušení si co nejvíce zbraní, je tvůj příspěvek komplet blbost, ale zajímalo by mne proč XDM, když se dá koupit levněji originál od HS? :D
edit: 2 Arual92: Hele univerzál, co umí výborně všechno neexistuje. Můžeš sice hledat Zlatej Grál, ale dopadneš jako všichni před tebou, takže pro víc účelů je holt třeba vícero zbraní :wink:
Naposledy upravil(a) Biggles dne ned 19.7.2015, 20:57, celkem upraveno 2 x.

Příspěvky: 21

Registrován: pát 17.7.2015, 14:21

Re: Nákup Glock 17 Gen4 a optimalizace

Příspěvek od arual92 » ned 19.7.2015, 20:56

Jsem rozhodnutý pro Glock, jen bych potřeboval vědět, že toto rozhodnutí je správné. Nerad bych, aby to dopadlo jak s 1911, kterou jsem potom prodal.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1251

Registrován: pát 07.9.2007, 13:47

Bydliště: LKPR

Re: Nákup Glock 17 Gen4 a optimalizace

Příspěvek od Biggles » ned 19.7.2015, 20:59

To zjistíš jenom ty sám a na střelnici, ne na internetovým fóru. Tady tě můžeme jen ujistit, že "G" je spolehlivý kopyto, co umí všechno "dostatečně", nicméně primárně je to služební krumpl (myšleno v dobrým)...ale určitě ti neporadíme, jestli bude zrovna tobě ausgerechnecht vyhovovat :wink:

Příspěvky: 21

Registrován: pát 17.7.2015, 14:21

Re: Nákup Glock 17 Gen4 a optimalizace

Příspěvek od arual92 » ned 19.7.2015, 21:03

Nehledám univerzální zbraň. Hledám zbraň převážně pro sebeobranu, případně nějakou menší apokalipsu :twisted: :lol: Jen si s tím občas zastřílím na na střelnici.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1251

Registrován: pát 07.9.2007, 13:47

Bydliště: LKPR

Re: Nákup Glock 17 Gen4 a optimalizace

Příspěvek od Biggles » ned 19.7.2015, 21:04

V tom případě, pokud ti padne gastonova petflaška dobře do pazour, nemůžeš narazit na lepší zbraň.

Exot fóra
Exot fóra

Příspěvky: 978

Registrován: pon 10.4.2006, 21:56

Re: Nákup Glock 17 Gen4 a optimalizace

Příspěvek od Stepan » ned 19.7.2015, 21:11

Spousta lidí Glock později prodává, protože jim nesedí v ruce a nezvykli si na něj. Podívej se na bazar pistolí http://bazar.hunting-shop.cz/sekce/66-pistole/, na prvních třech stránkách jich je tam asi sedum. Jeden člověk nepohodlný úchop přímo zmiňuje, prodává glock 21 v ráži .45. Tak třeba tomuhle člověku by v téhle ráži mnohem lépe vyhovoval XDM, protože je to prostě pohodlnější zbraň.

Jako zbraň, ze které se nebude moc střílet, a která se bude nosit jako pojistka pro případ nebezpečí, je Glock docela dobrý, nemá na sobě žádné zbytečné výčnělky, je poměrně kompaktní, (ne 17!) je to jednoduchá zbraň. Ostatně, kdo řeší, jak se v ruce drží hasičák... Pro tohle použítí nemám proti Glocku žádnou námitku. Jenomže potom nechápu, proč si na začátku řešil vylepšování. To pro tohle použití vůbec nepotřebuješ! Naopak odlehčování spouště je nežádoucí.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Nákup Glock 17 Gen4 a optimalizace

Příspěvek od S474N » ned 19.7.2015, 21:18

Stepan: jestli voni spis neprodavaj ruzne "exoticke" raze, ze? Mimochodem, tva kategoricka tvrzeni o spatnych uhlech a tom, co by dotycnym sedelo nejlip ci spoustich, opravdu zeru. Alespon tim neustale potvrzujes, ze tve zarazeni do Exotu je naprosto spravne.

arual92: tak se mi zda, ze nas tu kapku houpes. Nejdriv se rozhodnes pro konkretni kver a resis konkretni upravy a najednou jsme hodne nekde jinde - u zakladniho vyberu pistole. Mozna bys mohl nekoho z okoli pozadat, aby s tebou skocil na strelnici a nechal ti osahat par kveru (pripadne vyuzit nejakou predvadecku). Nicmene rad si tu uz obdrzel vice nez dost a stejne se mi zda, ze je vubec nereflektujes a "mas porad svou hlavu". Takze za mne - hodne stesti pri vyberu a naslednem tuzeni (aby to nakonec skoncilo jak u vetsiny ostatnich - v sekci Bazar, kde to ja od tebe za 1/2 ceny koupim *3* *47* *40* ).
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Nákup Glock 17 Gen4 a optimalizace

Příspěvek od reddog » ned 19.7.2015, 21:28

Stepan píše: Jako zbraň, ze které se nebude moc střílet, a která se bude nosit jako pojistka pro případ nebezpečí, je Glock docela dobrý, nemá na sobě žádné zbytečné výčnělky, je poměrně kompaktní, (ne 17!) je to jednoduchá zbraň.
???

Ale co, je treba se umet pobavit :mrgreen: . Takze dotaz. To jako Glock neni urcen/vhodny ke strileni??
Jo a mimochodem, ona treba prave 21 je v petastoure podle mne opravdu dobra. Dokonce znam dva lidi, kteri ji denodenne nosi. Treti prodal z ekonomickych duvodu raze, ale spolehal se na ni take velmi casto.

Příspěvky: 21

Registrován: pát 17.7.2015, 14:21

Re: Nákup Glock 17 Gen4 a optimalizace

Příspěvek od arual92 » ned 19.7.2015, 21:29

Propána... Nikoho nehoupu :!: Glock si chci vylepšit jen pro své potěšení. Třeba nevyužiji, ale pokud budu mít potom větší radost, a budu raději střílet, tak proč ne. Prostě si chci udělat radost.

A teď řeším Glock, protože ... nevím, přepadla mě myšlenka, jestli opravdu jít touto cestou. A myslím že ano, jen chci v rozhodnutí utvrdit, a nejednat impulsivně, jak v předchozích nákupech. Potřebuji zbraň, na kterou bude spolehnutí kdykoliv, kdekoliv, a i po pár tisících ranách.

Exot fóra
Exot fóra

Příspěvky: 978

Registrován: pon 10.4.2006, 21:56

Re: Nákup Glock 17 Gen4 a optimalizace

Příspěvek od Stepan » ned 19.7.2015, 21:30

Když se z něj nestřílí, tak nevadí, jak se blbě drží! :)
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Nákup Glock 17 Gen4 a optimalizace

Příspěvek od S474N » ned 19.7.2015, 21:35

Stepan: pokud se ti blbe drzi a tvrdis, ze jsou lepsi pistole, tak pokud ho mas, tak musis byt teda asi imbecil.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Exot fóra
Exot fóra

Příspěvky: 978

Registrován: pon 10.4.2006, 21:56

Re: Nákup Glock 17 Gen4 a optimalizace

Příspěvek od Stepan » ned 19.7.2015, 21:48

arual92 píše: Potřebuji zbraň, na kterou bude spolehnutí kdykoliv, kdekoliv
To ale není žádná. Glocky se taky rozbíjejí. Abych si na příklad vzal jinou moderní zbraň, třeba Smith&Wesson M&P, tak nebude existovat žádný podstatný rozdíl ve spolehlivosti v porovnání s Glockem.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Nákup Glock 17 Gen4 a optimalizace

Příspěvek od reddog » ned 19.7.2015, 21:59

Ano. Cezety se taky rozbijeji. Se taky ... uplne vsechny. Se je vubec podstatny aspekt.

arual92:
Kup si G17. Jsi v pozici, kdy pokud ji nekoupis ted, tak to pozdeji stejne udelas, protoze by te jednou stvalo, zes to neudelal. Kup z druhe ruky a po case ji prodej. S minimalni ztratou. Kdyz bude vyhovovat, tuning dily si nechas a koupis novou. Ta ti pak zustane.

Timto koncim. Nema cenu diskutovat o nesmrtelnosti brouka.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 218

Registrován: stř 05.6.2013, 22:31

Zbraň: Glock 23

Bydliště: Blatná.Jihočeský kraj

Re: Nákup Glock 17 Gen4 a optimalizace

Příspěvek od michalkolen » ned 19.7.2015, 22:17

Ja mam pistoli presne k cemu pises,na svou ochranu,nosim denne,na pripadnou apokalypsu a kdyz vezmu nekterehoze svych pratel na strelnici si vystrelit,aby po vystrelu rek ,no doprdele,wow :D a v zadne pripade bych nemenil a koupil znovu...mam G23.
K tomu drzeni,uz semnou bylo na strelnici NESTRELCU CO NEMAJI ZBROJAK 8.kluku a tri holky.Vsichni na 15m.nastileli slusne(vse v pistolovem terci) az na jednu holku....proste ji to neslo vubec,zadne rady nepomohli...pak jsem ji dal do ruky šedoua a nastrilela velice pekne :D ...tak nevim jestli to bylo uchopem a nebo razi :D
Jedinou nevyhodu ma glock...ma ho kazdy trouba a nikoho s tim neoslnis :D :D :D j to jako s autem,octavie je fajn,levna,nizke naklady na udrzbu,ale nenatchne :) Jestli ti jde opravdu o to co pises jedine Glock
Ale jak ti radi zde vetsina napred si zajet na nejakou predvadecku,kde si vse osahas.treba na strelnici v Liberci toho maji na vyzkouseni opravdu hodne i kdyz to mam na tuto strelnici 200.km,jezdim tam rad.

Zpět na „Pistole GLOCK“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz