Nákup na E-bay - jak?


Ostatní debaty mimo zaměření, vtipy, když se prostě chcete vykecat :-)

Uživatelský avatar

Příspěvky: 470

Registrován: úte 27.6.2006, 13:27

Bydliště: Západ

Nákup na E-bay - jak?

Příspěvek od Poli » čtv 02.11.2006, 21:59

Možná neumím hledat, ale moc jsem tady toho nenašel. Chtěl bych si objednat pár věcí z ebay, ale stále mi není jasné, zda je možné se zaregistrovat jako CZ a nechat si zboží poslat přímo dom, nebo musím mít US schránku přes zprostředkovatele. Za další, jakým způsobem probíhají platby za zboží. Něco se tu nedávno řešilo, ale vyplynula z toho akorát hádka. Případně, jestli mi někdo poradí shop, kde je možné objednat doplňky qérů tak, aby mi je poslali rovnou dom.

Příspěvky: 1523

Registrován: stř 02.8.2006, 14:14

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od Mistral » pát 03.11.2006, 9:24

No, ja mam zkušenosti z ebay.de. Normalně se zaregistruješ a když v aukci něco vyhraješ, tak ti to ten člověk pošle. Jen bacha, někdo třeba neposílá mimo určitou oblast. Způsob platby tam zpravidla uvádí prodávající, to si musíš prostudovat předtím, než začneš přihazovat, nebo se s ním domluvit. Obvykle bývá dobírka, platba předem z konta, nebo přes ten jejich zprostředkovatelský systém.
Počítek s tím, že platba do zahraničí z konta tě vyjde na 500 Kč (alespoň to tak býval, zeptej se ve svojí bance). Další možností je snad PayPal.

Exot fóra
Exot fóra

Příspěvky: 978

Registrován: pon 10.4.2006, 21:56

.

Příspěvek od Stepan » pát 03.11.2006, 11:46

Já si občas nějakou drobnost na ebayi koupím, a platím zásadně bankovkama poslanýma v dopise, případně doporučeným dopise. Drobný zpátky mi pošlou v balíčku. Doporučenej dopis vyjde asi na 50 korun. Ale člověk se samozřejmě prodávajícího musí zeptat, jestli s tímhletím způsobem platby souhlasí. Prodávající taky musí vypadat důvěryhodně - přeci jenom o platbě neexistuje žádnej důkaz...

Na poštovným se dá ušetřit, když si to člověk nechá poslat ne jako balík ale dopis, v německu mají "maxibrief internacional", to může být balíček do 1 kila. Není to pojištěný...

Tohle je takovej trošku riskantní způsob ale vyplatí se. Samozřejmě se hodí jenom na drobnosti, jenom šílenec by posílal 1000 euro v dopise...

Příspěvky: 1523

Registrován: stř 02.8.2006, 14:14

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od Mistral » pát 03.11.2006, 12:29

jojo, hodnocení prodávajícího je důležité. Taky bacha na to, že chidí dopisy jakoby od ebay, který žádají zaslání hesla a jména za účelem nějakých změn. Podvod!
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » pát 03.11.2006, 17:22

Poli: dost toho jiz zde bylo receno. Zalezi take hodne na tom, jak moc casto chces takto obchodovat. Pokud to bude jeden dva nakupy a smitec, tak muzes posilat penize obalkou nebo prevodem z uctu, tratit na tom penize a jeste se i modlit, aby ti to doslo. Pokud chces objednavat veci vic a casteji, tak primo v Klubove sekci se jedno tema venuje primo nakupum, nejenom z eBaye, ale hlavne z Ameriky. Vsichni clenove maji moznost si pres postovni schranku v USA ubjednat co jim hrdlo raci. Jelikoz to jde potom do CR hromadne, rozpocitava se i postovne a dalsi naklady.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Zpět na „OFF TOPIC - BEZ ZAMĚŘENÍ“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz