Nakupni povoleni datovou schrankou


Vše o právu, zákonech, zbrojním průkazu a souvisejících věcech

Uživatelský avatar

Aspirant na exota
Aspirant na exota

Příspěvky: 320

Registrován: ned 05.1.2014, 22:17

Nakupni povoleni datovou schrankou

Příspěvek od Lock » stř 22.10.2014, 0:46

No jo ale si ty musel jak chodit na postu tak zhavit datovku. Asi meli dobrou naladu :-)

Vi nekdo zda OVM plati za zpravu nebo pausalem?

Příspěvky: 25

Registrován: úte 30.3.2010, 11:07

Zbraň: G19

Re: Nakupni povoleni datovou schrankou

Příspěvek od petr1312 » pát 14.11.2014, 9:15

zadal jsem si datovkou o nakupku, spravni poplatek uhradil na ucet podle seznamu, kterej sem daval g-relax. ted mi volali policajti (Praha IV), ze ten ucet je spatne, ze se mi to muselo vratit (vratilo) a ze uz se jim to stalo a kde jsem ten ucet vzal. navrhnul jsem jim, aby k tomu vydali nejaky instrukce. prej to poslou vejs. tvarili se velice ochotne.
do pripisu k zadosti jsem napsal vetu "v pripade kladneho vyrizeni zadosti se vzdavam prava na odvolani", prej mi to poslou rovnou pravomocny.

takze spravnej ucet pro prahu je: 3711-33524011/0710

Příspěvky: 25

Registrován: úte 30.3.2010, 11:07

Zbraň: G19

Re: Nakupni povoleni datovou schrankou

Příspěvek od petr1312 » pon 01.12.2014, 13:14

tak jeste jedno doplneni - pri nakupu v obchode se v centralnim registru zbrani prodejci zobrazovalo, ze nemam zadne platne nakupni povoleni. bylo to v sobotu v poledne, volali na nejakou pohotovostni linku, kde jim rekli, ze uz jsou ten den treti a odkazali je na nejakou nedostupnou helpdesk linku registru. dneska to prodejce s pcr telefonicky doresil a nakupku do registru nahrali, takze muzu konecne nakoupit. udajne to souvisi s nakupkama, o ktery se zada prave datovkou. coz je mi teda divny, protoze vydali normalne papirovy usneseni, ktery mi poslali naskenovany do DS. z pcr mi minuly tyden jeste volali a ptali se, zda budu nakupovat zbran novou nebo z druhe ruky a kdyz jsem rikal, ze nejspis novou, slecna mi rikala "tak ja to tam jeste radsi nahraju". proste tam je nejaky procesni zadrhel, ktery se opakuje.

spm

Příspěvky: 67

Registrován: čtv 20.2.2014, 0:11

Zbraň: SIG Sauer SP2022

Re: Nakupni povoleni datovou schrankou

Příspěvek od spm » pát 05.12.2014, 14:42

Hmm, u mojí nákupky to fungovalo rovnou... ale já to měl nějak tak, že jsem o nákupku žádal před změnou a kupoval po změně. Možná to v souvislosti s migrací převedli všechno, kdo ví...

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Nakupni povoleni datovou schrankou

Příspěvek od cmk » stř 25.2.2015, 11:02

Dnes rekord. Vcera v 18:00 odeslana zadost, dnes v 10:30 prijata datova zprava "vydava se povoleni nakupu a drzeni..."
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Re: Nakupni povoleni datovou schrankou

Příspěvek od Starosta » stř 03.6.2015, 22:25

Odeslaná nákupka datovkou spolu s platbou a VS a'la RČ. Tak uvidíme...
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

Příspěvky: 165

Registrován: stř 01.10.2014, 18:14

Re: Nakupni povoleni datovou schrankou

Příspěvek od smajlik » stř 09.9.2015, 14:10

Chápu to dobře, že žádost pošlu na Krajské ředitelství policie příslušného kraje a to pak přepošle na patřičný útvar místní policie? Jsem se nějak marně snažil najít ID datovky našeho oddělení zbraní :lol: .

Příspěvky: 601

Registrován: sob 02.6.2012, 19:13

Bydliště: blízko Brna

Re: Nakupni povoleni datovou schrankou

Příspěvek od cipis » stř 09.9.2015, 15:06

Jo.

Příspěvky: 23

Registrován: úte 01.7.2008, 21:01

Zbraň: GLOCK

Re: Nakupni povoleni datovou schrankou

Příspěvek od fubus » stř 13.1.2016, 14:18

Zkoušel jsem to podle zdejších pokynů, platba se mi vrátila. Takže účet pro Královehradecký kraj (spadám pod Náchod) asi taky nebude OK. Tak jsem jim volal, prý jsem byl první kdo to takto zkoušel a doplatit to můžu osobně, nicméně nákupku mi do DS nepošlou. Žádáte o zaslání do DS explicitně v žádosti, nebo někde fungují automaticky? :)

Příspěvky: 601

Registrován: sob 02.6.2012, 19:13

Bydliště: blízko Brna

Re: Nakupni povoleni datovou schrankou

Příspěvek od cipis » stř 13.1.2016, 19:36

Já to tam do toho pdfka napsal, že to chci zpátky datovkou ...
Že ti to nechtějí poslat beru asi tak, že to chtějí i zaplatit, tak si to tak "pojišťují" ...

To číslo účtu zkus pozjišťovat jinak než dotazem na to oddělení zbraní, oni mají nějaké finanční oddělení nebo tak něco, tam by to měli vědět. Na zbraně pak dávají jen echo, že platba přišla ...

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Nakupni povoleni datovou schrankou

Příspěvek od cmk » pát 15.1.2016, 21:32

fubus píše:Zkoušel jsem to podle zdejších pokynů, platba se mi vrátila. Takže účet pro Královehradecký kraj (spadám pod Náchod) asi taky nebude OK. Tak jsem jim volal, prý jsem byl první kdo to takto zkoušel a doplatit to můžu osobně, nicméně nákupku mi do DS nepošlou. Žádáte o zaslání do DS explicitně v žádosti, nebo někde fungují automaticky? :)
Cislo uctu si nech od nich sdelit.
Me se ale vyplatilo posilat nakupku postou s kolkem... Prijde druhy pracovni den jako platba a oni necekaji dalsi 3 dny, nez jim ucetni z KRP potvrdi, ze paltba dosla.
Svym zpusobem by ses s nima nemusel na tema datovka vubec bavit...
Rozhodnuti o povoleni nakupu neni nic jinyho nez spravni rozhodnuti, ktery ti policie jakozto spravni orgam MUSI poslat do datove schranky, pokud mas tuto zrizenou a nepozadas o jiny zpusob doruceni (osobne/postou...).
Ale vzycky je lepsi se nejak nenasilne po dobrem dohodnout :-)
Ber to tak, ze jsou to taky jen lidi se svymi omezenimi - nemaj na to patricny skoleni, nic o tom nevedej, bojej se toho...
Nicmene je to proslapana cesta - jestli maji dotaz, tak minimalne Brno a Decin uz to bez problem do datovky zasilaj...
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 23

Registrován: úte 01.7.2008, 21:01

Zbraň: GLOCK

Re: Nakupni povoleni datovou schrankou

Příspěvek od fubus » ned 17.1.2016, 22:04

Díky, zkusím to s nimi takhle probrat. Elektronicky by to přece ve finále mělo být jednodušší pro obě strany. Mně teda ani nejde o rychlost vyhotovení, spíš se snažím minimalizovat cestování, pracuji celkem daleko od místa trvalého bydliště.

Kvůli číslu účtu jsem psal na MV a odtamtud mi došla odpověď, že mnou použitý účet č. 3711-23235881/0710 k tomuto neslouží a proto byla platba odmítnuta. Prý mi zkusí zjistit správné číslo účtu. A aby toho nebylo málo, přišlo mi to dnes (v neděli odpoledne) :o :)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 37

Registrován: pát 26.4.2013, 8:28

Re: Nakupni povoleni datovou schrankou

Příspěvek od iWarp » pon 18.1.2016, 12:19

Na Vysočině jsem to teď provedl tak, že jsem jim do datovky poslal vyplněný formulář bez jakéhokoliv dalšího sdělení. Hned druhý den mě odpovědí do DS vyzvali k odstranění vad podání 1) zaplacením na uvedený účet a 2) uvedením druhu zbraně, který bude souhlasit s číselníkem CRZ. Tam jsem tam volal a ptal se kde do toho číselníku můžu nahlédnout, prej prej ale můžou jen fízli a obchodníci, takže sem musel říct co konkrétně mám v úmyslu kupovat a oni mi řekl co mám vyplnit za druh. Tak jsem jim hned to DS napsal že opravuji druh zbraně a přikládám potvrzení o platbě. Druhý den jsem měl v DS velmi lacině oskenované a digitálně podepsané povolení.

Příspěvky: 23

Registrován: úte 01.7.2008, 21:01

Zbraň: GLOCK

Re: Nakupni povoleni datovou schrankou

Příspěvek od fubus » čtv 21.1.2016, 18:11

Tak nakonec poštovní cesta, nákupka za kolek :) Doufám, že se jim to povede ošéfovat :)

Mimochodem "dlouhá samonabíjecí" nestačila, "kulová" to vylepšila. Asi ten CRZ číselník...
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Nakupni povoleni datovou schrankou

Příspěvek od S474N » čtv 21.1.2016, 18:35

Divim se, ze si to nedotahl. Tuhle neduslednost nechapu *71*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 601

Registrován: sob 02.6.2012, 19:13

Bydliště: blízko Brna

Re: Nakupni povoleni datovou schrankou

Příspěvek od cipis » čtv 21.1.2016, 19:57

Také nechápu, obzvlášť, když to nestojí vůbec nic. Jo, teda, max. trochu času nevěnovanému novinkám, FB apod. :(

Příspěvky: 23

Registrován: úte 01.7.2008, 21:01

Zbraň: GLOCK

Re: Nakupni povoleni datovou schrankou

Příspěvek od fubus » pát 22.1.2016, 9:01

No, psal jsem i na MV a podle info od nich naše oddělení nemá účet, kam bych jim to mohl poslat, údajně je to ve stadiu přípravy. Co byste s tím provedli vy?
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Nakupni povoleni datovou schrankou

Příspěvek od S474N » pát 22.1.2016, 21:20

A ostatni maji uz x let? Trosicku nepravdepodobne.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Nakupni povoleni datovou schrankou

Příspěvek od cmk » sob 23.1.2016, 20:44

fubus píše:No, psal jsem i na MV a podle info od nich naše oddělení nemá účet, kam bych jim to mohl poslat, údajně je to ve stadiu přípravy. Co byste s tím provedli vy?
Zadne oddeleni nema ucet. Ucet ma jen kazde krajske reditelstvi.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 23

Registrován: úte 01.7.2008, 21:01

Zbraň: GLOCK

Re: Nakupni povoleni datovou schrankou

Příspěvek od fubus » pon 25.1.2016, 8:35

cmk: ano. Finanční správa funguje po krajích a bylo mi řečeno, že každý kraj to může mít jinak. Jestli je problém na kraji, nebo na cestě mezi krajem a oddělením netuším...

Zpět na „Právní koutek“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz