Nakupni povoleni datovou schrankou


Vše o právu, zákonech, zbrojním průkazu a souvisejících věcech

Uživatelský avatar

Pořadatel "TM"

Příspěvky: 983

Registrován: pát 06.11.2009, 8:17

Zbraň: Sako TRG 22 .308Win

Re: Nakupni povoleni datovou schrankou

Příspěvek od Grinch » pát 24.3.2017, 16:52

Takže momentálně papíruji dovoz flinty z DE z poněkud větší dálky.

1/ číslo účtu výše uvedené také nesedí. Správné pro KŘP JIHOMORAVSKÉHO KRAJE je 3711-60826621/0710

2/ dostal jsem sprcuňk proč píšu do Brna, že moje oddělení je ve Vyškově. Držím hubu, nedržkuju bo to potřebuju a tak jsem se nesnažil vysvětlovat, že datovku mají jen KŘP a že to mají postoupit na příslušná oddělení

Uvidíme jak to dopadne...
STŘELECKÉ KURZY - Puška s optikou - GTac - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Nakupni povoleni datovou schrankou

Příspěvek od S474N » pát 24.3.2017, 20:06

1) To cislo, cos napsal tu uz je, nechapu, proc ho nekdo napsal jinde jinak:
:arrow: post108135.html#p108135

2) Tak bych jim rekl, at mi teda reknou ID datove schranky Vyskova, ze jim to tam rad poslu *40* *3*

EDIT: divny je, ze tady je to cislo uvedeny:
:arrow: https://seznam.gov.cz/ovm/subjectAdditi ... KRPJrvskhK
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 601

Registrován: sob 02.6.2012, 19:13

Bydliště: blízko Brna

Re: Nakupni povoleni datovou schrankou

Příspěvek od cipis » pát 24.3.2017, 23:25

Oni mají evidentně jiné číslo účtu pro správní poplatky než pro ostatní činnost. Od vždycky jsem používal to mnou uvedené, někdo tu kdesi psal ještě jiné, ale to moje je správné, hodněkrát ověřené :)
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Nakupni povoleni datovou schrankou

Příspěvek od S474N » sob 25.3.2017, 17:52

cipis: to mohu potvrdit!
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 563

Registrován: sob 07.10.2006, 9:35

Nakupni povoleni datovou schrankou

Příspěvek od U.I. » sob 01.4.2017, 11:08

Funkční formuláře pro podání nákupního povolení datovou schránkou.

Aktuální info - otestováno - PČR - Odbor pro zbraně a bezpečnostní materiál Praha - Soukalova.

platné číslo na na správní poplatky: 3711-33524011/0710 ; Variabilní symbol: rodné číslo (při nákupku částka 200Kč)

(trochu jim trvá, než jim dojde potvrzení o zaplacení, takže lépe zaplatit ihned)

nákupka dorazila za 8 dní, mají ještě co zlepšovat, ale alespoň člověk ušetří dvě cesty.

datová schránka - rkiai5y - Krajské ředitelství policie hlavního města Prahy

obě přílohy posílám následně v PDF a podepsané jen v Adobe Acrobat Readeru, ač by se to asi obešlo i bez podpisu.
Přílohy

[Přípona docx byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

[Přípona pdf byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

Naposledy upravil(a) U.I. dne sob 01.4.2017, 19:23, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Nakupni povoleni datovou schrankou

Příspěvek od S474N » sob 01.4.2017, 14:21

Myslim si, ze ten pruvodni dopis je zbytecny, staci na nakupku uvest, ze poplatek byl zaplacen dne XY z uctu a pod jakym VS.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Nakupni povoleni datovou schrankou

Příspěvek od cmk » sob 01.4.2017, 18:57

Z pohledu prava jo - staci napsat VS, pod kterym to bylo zaplaceno... Z pohledu hladkosti prubehu a vetsi jistoty, ze to nekdo nezvora je idealni k tomu poslat cely ten text.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Nakupni povoleni datovou schrankou

Příspěvek od S474N » sob 01.4.2017, 19:37

Jen si nejsem jist, jestli je mozne se vzdat prava na odvolani pred samotnym rozhodnutim spravniho organu.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 563

Registrován: sob 07.10.2006, 9:35

Re: Nakupni povoleni datovou schrankou

Příspěvek od U.I. » sob 01.4.2017, 19:47

Mozna to teoreticky nejde, prakticky mi prisla nakupka 30.3. s pravni moci 30.3. :) takze za mne win win

Příspěvky: 601

Registrován: sob 02.6.2012, 19:13

Bydliště: blízko Brna

Re: Nakupni povoleni datovou schrankou

Příspěvek od cipis » ned 02.4.2017, 20:56

Na Brně také to vzdání se dopředu berou. Mám v tom pdfku napsáno "V případě kladného rozhodnutí se vzdávám práva na odvolání" :)
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 563

Registrován: sob 07.10.2006, 9:35

Re: Nakupni povoleni datovou schrankou

Příspěvek od U.I. » ned 02.4.2017, 21:05

asi dobrý nápad cipisu ;) předělám si to tam :)

"V případě kladného rozhodnutí se vzdávám práva na odvolání – ve věci usnesení o vydání nákupního povolení o nabytí zbraně kategorie B."
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Nakupni povoleni datovou schrankou

Příspěvek od pitt » úte 04.4.2017, 0:39

já si počkám až mě to pošlou, napíšu datum a "vzdávám se práva na odvolání"...a zašlu zpět
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

Re: Nakupni povoleni datovou schrankou

Příspěvek od john.hawk » čtv 06.4.2017, 8:25

tak jest, písemným vyhotovením se vlastně stává rozhodnutím vydané a uplynutím lhůty pro odvolání se stává platné a nabývá právní moci..ale dle sř by mělo býti doručeno ( okamžik kdy se účastník s daným rozhodnutím seznámil)

Příspěvky: 9

Registrován: pon 09.2.2015, 18:08

Re: Nakupni povoleni datovou schrankou

Příspěvek od misch2 » úte 30.5.2017, 17:00

Nezkoušeli jste někdo řešit skrz datovku i povolení k zapůjčení zbraně kat. B/C (např. když manželka i já máme své zbraně, ale chceme aby si je ten druhý mohl kdykoli půjčit)? Vzhledem k tomu, že se při tom AFAIK nevydává nový průkaz zbraně ani nic podobného, a výsledkem by mělo být pouze trvalé povolení k nošení/držení zbraně, tak by to teoreticky taky mohlo jít, nebo se pletu?

Pokud to tu ještě nikdo nezkoušel, tak holt budu průkopník a dám pak vědět :). Ale říkal jsem si, že bude lepší se nejdřív zeptat, zkušenosti ostatních se vždycky hodí.
V Brně jsou teď prý celkem nechutné fronty, a datovka by mohla být prima možnost, jak se jim vyhnout.

Hm, teď mě napadá, že tam budou chtít mít ověřené podpisy obou osob -- nejen žadatele o NP, ale i toho kdo potvrzuje že je ochotný svou zbraň zapůjčit. A v tomhle případě asi datovka nepomůže, sakryš.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Nakupni povoleni datovou schrankou

Příspěvek od S474N » úte 30.5.2017, 18:15

misch2: samozrejme, jedna se o bezne nakupni povoleni, kde zatrhnes pouze DRZENI/NOSENI a nikoliv vlastnictvi. Jestli to posles datovkou nebo prineses osobne je uplne jedno. NIC VIC jim neupresnuj, jen ze chces nakupni povoleni na DRZENI/NOSENI na vypsanou konkretni zbran. Ono kolem toho panuje dost lidova tvorivost, ale zakon hovori jednoznacne. Zadne smlouvy ani nic podobneho neni potreba - staci ustni dohoda. To, ze mas u sebe zbran, jeji PZ a nakupni povoleni je vse, co mas mit.

Jinak neboj, prvni urcite nebudes *40*, toto zde se jiz na foru resi v nekolika tematech:
:arrow: pujcovani-zbrani-manzele-kamaradi-atd-t1511.html
:arrow: pujceni-zbrane-t12298.html
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Nakupni povoleni datovou schrankou

Příspěvek od cmk » úte 30.5.2017, 22:26

Dokonce ani ta nakupka s sebou neni uplne treba, ale z duvodu prevence zbytecnych problemu to nezaskodi ji mit.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 9

Registrován: pon 09.2.2015, 18:08

Re: Nakupni povoleni datovou schrankou

Příspěvek od misch2 » pát 09.6.2017, 8:44

S474N & cmk: Díky moc, zkusil jsem, ale musím říct že mě výsledek docela překvapil: V pondělí zaslány peníze na 3711-60826621/0710, v úterý žádost datovkou (na brněnské KŘ, tedy jydai6g), dnes ráno jsem do DS dostal rozhodnutí. Nejdřív jsem zajásal, protože rozhodnutí bylo kladné, ve druhé fázi mě překvapil dodatek na konci "Platnost rozhodnutí je 12 měsíců", a když jsem si to rozhodnutí přečetl pořádně, tak zírám, že "... vydává povolení vlastnit, držet a nosit zbraň kategorie B ...", přestože jsem v žádosti jasně přeškrtnul "nabytí vlastnictví" a nechal jsem tam jen "držení, nošení".

Pravda, udělal jsem chybu, že jsem v příloze DS poslal vyplněné to interaktivní PDF s doplněným přeškrtnutím těch nežádoucích textů. Měl jsem ho místo toho (blbec) znovu vyexportovat do tiskové podoby PDF, nejlépe s kompletně začerněným textem "nabytí vlastnictví", aby to bylo zcela jednoznačné. Poučení pro příště.

Zatím tedy budu rok chodit s plnohodnotným nákupkem na konkrétní zbraň :) (ty dvě stovky mě netrápí, ale kdybych si těch zbraní chtěl půjčovat deset, tak už by mě to štvalo), a pak si požádám znovu, a do průvodního dopisu i připíšu, že žádám opravdu jen o povolení k držení a nošení, a že explicitně nechci žádat o vlastnictví. Pak to snad v Brně pochopí :).

Pro přesnost musím dodat, že mi dvakrát na mobilu vyzvánělo skryté číslo, ale jednak jsem číslo svého mobilu nikde neuváděl (ani v průvodním textu), a navíc neznámé telefonáty z duše nenávidím (musím pak na všechno reagovat bez možnosti si to promyslet), takže pokud to byl někdo z PČR a chtěl si ode mě něco upřesnit, tak tomu příště předejdu tím že prostě doplním ten úvodní dopis.

Každopádně díky za rady.
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

Re: Nakupni povoleni datovou schrankou

Příspěvek od john.hawk » pát 09.6.2017, 8:52

to byla určitě Jiřina a chtěl mít nějaké chytré řeči :) nebo ten její nejdrsnější odnímač co vede správní řízení v přestupkách.. :lol:
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Nakupni povoleni datovou schrankou

Příspěvek od S474N » pát 09.6.2017, 10:18

misch2: a proc normalne nezvednes telefon, nezavolas na 974625300 a normalne se nezeptas? Rekl bych, ze zareaguji omluvou, ze si toho nevsimli a ve schrance ti prileti opravene rozhodnuti *4*.

EDIT: BTW i z hlediska zakona tam mas prave proto moznost i pro legalni cestu podani odvolani. Takze osobne bych tam zkusil zavolat a podle reakce dotycne/ho bych zvolil dalsi strategii :)
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 9

Registrován: pon 09.2.2015, 18:08

Re: Nakupni povoleni datovou schrankou

Příspěvek od misch2 » pát 09.6.2017, 11:34

S474N: No, protože pro mě je hlavní nemuset mít s ničím starosti :), a jelikož povolení mám a celý rok si teď můžu manželčin revolver brát na střelnici, tak jsem vlastně spokojený a nemám teď vůbec chuť někomu na PČR něco vysvětlovat. A za rok, až mi vyprší aktuální "univerzální" povolení a budu chtít mít nové už natrvalo, tak si už dám pozor na to aby bylo hned od začátku jednoznačné o co žádám (resp. aby to nikdo nepřehlédl), a potom si to s nimi případně vyargumentuju.

Zpět na „Právní koutek“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz