Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je pát 21.2.2020, 19:21

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 246 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13
 Nakupni povoleni datovou schrankou 
Autor Zpráva
Partner MujGLOCK

Příspěvek Re: Nakupni povoleni datovou schrankou
V Brně budeme mít na Příční nového vedoucího, očekávám výrazné zlepšení této služby vůči občanům :)

pát 25.1.2019, 8:46

sturmidlo píše:
Tak jsem se na základě některých úspěšných pokusů průkopníků odhodlal otestovat stav připravenosti PČR ve Středočeském kraji na dobu datovou a ušetřit si nějaké to zbytečné a zatěžující cestování - na poštu kvůli kolku, 20km tam, čekání, podání žádosti a vyzvednutí nárokového, formálního papíru a 20km zpátky domů. Poslal jsem tedy žádost, doprovodný dopis se všemi informacemi a žádostí o vyřízení požadavku elektronickou cestou, odeslal peníze pod v.s. svého RČ na účet pro správní poplatky místně příslušného KŘ PČR a čekal a doufal.
Nebudu Vás napínat, praktického využití datové schránky jsem se nedočkal. Náš e-goverment je bohužel stále na úrovni doby kamenné.
Hned druhý den po ránu následovala rychlá reakce - telefonát z oddělení pro zbraně, jehož obsahem bylo velice slušné naléhání na zrušení požadavku, povídání o tom, jak je to pro ně náročné, složité atd., s nabídkou, že mi nákupko samozřejmě vyhotoví na počkání i mimo úřední hodiny, ale potřebujou ten kolek a musím přijet. Přiznám se, že jsem v rámci zachování dobrých vztahů na ně nikterak netlačil a vyšel jim vstříct. Nicméně závěr pro případné další zájemce zní: Kladno vyzkoušeno s výsledkem e-goverment unfriendly. :(

Jelikož je tohle vlákno prvním výsledkem, pokud se člověk pokusí googlit nákupku na Kladně datovou schránkou, tak si jej dovolím oživit aktuální zkušeností po 2 letech.

Situace se v podstatě nezměnila. V pátek odesláno a ve středu ráno telefonát ze soukromého čísla, kde se mi to snažila úplně stejně rozmluvit (i ta nabídka na možnost přijet mimo úřední hodiny padla). Byl jsem několikrát přemlouván a nepomáhalo ani vysvětlení, že mě cesta z Brna a zpátky vyjde na 1500 jen na benzínu a budu si muset brát den volna. Z hlasu v telefonu bylo dost znát naštvání a prý mám tedy tu nákupku očekávat tak za měsíc. Navíc prý ani nejde to, že jsem do průvodního dopisu uvedl, že v případě kladného vyřízení žádosti se vzdávám práva na odvolání.

Edit: Dva a půl týdne, 1 urgence a už mám alespoň odpověd kam uhradit spárvní poplatek a přidělený variabilní symbol (postup uvedený na webu policie).

Edit 2: Po urgenci šlo již vše příjemě rychle.
3.1.2020 Odeslána žádost
8.1.2020 Telefonát s žádostí o stažení
17.1.2020 Urgence
21.1.2020 Obdženy informace pro provedení platby a obratem zaplaceno
23.1.2020 Nákupní povolení v datovce rovnou platné

Naposledy upravil priman dne pon 27.1.2020, 12:34, celkově upraveno 3

čtv 09.1.2020, 12:10

Je to o přístupu úředníků
Osobně řeším nákupko přez DS v Pardubicích a je to úplně bez problém. Za poslední rok cca 4 a vše v pohodě. Do 3 dnů ho mám v DS. Poté se ještě stačí vzdál práva na odvolání (az po obdržení nákupka), nebo prostě počkat, až proběhne lhůta... podle toho, jak moc na to spěcháš

čtv 09.1.2020, 13:29

Drazí kolegové, jak dlouho trvá Brnu vyřídit NP přes DS? Zkoušel jsem teď poprvé, v Pondělí poslal do datovky, peníze na účet z webu, takže špatný, takže se hned vrátily... takže jsem pohledal zde správný, který už mi ukazuje i v odeslaných platbách KřJMK, pro jistotu jsem jim hnedmdo datovky foukl vyjádření, že jo, že prachy šly na špatný, vrátily se tak se stejným VS letí na správný... a od té doby ticho po pěšině, žádná odpověď.

stř 12.2.2020, 12:44
VIP člen

A na ten spravny si to poslal ktery den? *88*

Obrázek

stř 12.2.2020, 19:01
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky

Ten stejný, v po... A dnes v 10 dorazilo np, takže už OK

čtv 13.2.2020, 17:15
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 246 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13