Nákupní povolení


Vše o právu, zákonech, zbrojním průkazu a souvisejících věcech

Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » pon 23.1.2006, 21:12

Zalezi v jakem meste, ale v Praze zkus Kentaur *4* a zmin se, ze jdes od nas. *40*

Příspěvky: 47

Registrován: čtv 19.1.2006, 21:57

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Třešť- Praha 6

Příspěvek od pošuk » úte 24.1.2006, 19:48

Díky za radu.Zrovna nemaj ale 3.2.přídou.Cena jako u ostatních17580 a 5%sleva na příslušenství.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 47

Registrován: ned 27.5.2012, 12:59

Zbraň: Glock 19

Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Nákupní povolení

Příspěvek od KOVA » čtv 08.11.2012, 16:40

Ahoj Všem,
možná se ptám blbě, a zaznělo to tu, ale já to nenašel.
Zrovna jsem si vyřídil nákupní povolení, ale mám tam uvedeno jako důvod: K sportovním účelům apod.... zajímá mě, zda tuto zbraň můžu nosit jako pro ochranu osob a majetku! Když to nebylo uvedeno v nákupním povolením? Díky
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Nákupní povolení

Příspěvek od S474N » čtv 08.11.2012, 17:09

A zatrhl sis nahore "noseni"? Jinak davat si sport je nesmysl, protoze u zbrane na osobni ochranu muzes strilet na strelnici a navic i nosit.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Re: Nákupní povolení

Příspěvek od Nikdo » čtv 08.11.2012, 17:10

Máš ZP E?
Je v tom Povolení k nabytí ... uvedeno nošení?

Jestli oboje ano, pak jsi oprávněn ji nosit.

Prostě sis ji pořídil za účelem sportu, přepravuješ ji nabitou skrytě ve futrálu na opasku (imho nejbezpečnější způsob přepravy zbraně). Poměrně běžná situace.

EDIT ad S474N: není relevantní, co sis zatrhl či škrtl v žádosti, ale na co máš vydáno povolení.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Nákupní povolení

Příspěvek od S474N » čtv 08.11.2012, 17:25

Nikdo: pochopitelne, ale to povoleni vychazi z zadosti. Tedy pokud nahore skrtnul "Noseni", tak mu logicky vydali povoleni pouze na drzeni za ucelem sportu.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Re: Nákupní povolení

Příspěvek od Nikdo » čtv 08.11.2012, 17:30

Narážím na to, že jedna věc je, co škrtnul, druhá věc je, co mu napsali do povolení. Někde mají tendenci tvrdit "když to máte na sport, tak si škrtněte nošení", někde vydají povolení na nabytí a držení (bez nošení). Zrovna tady to jeden nešťastník řeší:
http://zbranekvalitne.cz/forum/viewtopi ... =57&t=2788

Zákon tě opravňuje k tomu, co máš v Povolení, ne k tomu, co sis napsal do Žádosti :idea:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 47

Registrován: ned 27.5.2012, 12:59

Zbraň: Glock 19

Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Nákupní povolení

Příspěvek od KOVA » čtv 08.11.2012, 17:32

Mám ZP A,B,E, povolení nosit zbran kat. B mám v ZP, ale teď jsem si přinesl povolení k nákupu zbraně, a tam je uvedeno k sportovním účelům, proto se ptám. Jde mi o to, jestli náhodou, zbraň budu mít u sebe, a stane se, nedej bože, že ji použiji, zda by to byla právní překážka, když na tuto novou zbraň v nákupním povolením nemám uvedeno k ochraně osob a majetku?
V takovém případě, bych si vyřídil nové nákupní povolení.

Příspěvky: 1596

Registrován: stř 21.3.2012, 9:17

Zbraň: 3 kusy

Bydliště: Praha

Re: Nákupní povolení

Příspěvek od Carloss » čtv 08.11.2012, 17:36

Když dávám žádost, neškrtám nic, tedy žádám o povolení nabývat, držet a nosit a jako důvody uvádím jak sport, tak ochranu zdraví, života a majetku (dvě písmena paragrafu). Umím si představit, že nedaj povolení nosit, pokud někdo napíše pouze sport. Ony ty důvody, i když se tam píšou jen formálně také mohou mít formální výstup, ovšem napsaný pak na papíře. Rovněž vždy si to nechávám napsat na pistoli samonabíjecí obecně. Hotovo.
ČZ 85, ČZ 50, Walther PPK, NP22, Auto-Ordnance 1911A1 WWII, SIG P239, BARK9
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Re: Nákupní povolení

Příspěvek od Nikdo » čtv 08.11.2012, 17:42

Takže skupinu ZP bychom měli. To je v pořádku.

Na Povolení je Nošení?

Není relevantní, za jakým účelem si bouchačku pořizuješ, ale zda jsi oprávněn tu konkrétní (tj. pořízenou na základě tohoto povolení) nosit.

Není relevantní, co máš teď v ZP. Pokud by to tam nebylo, a ty jsi nabyl oprávnění nosit, tak by ti to tam připsali.

Dokonce při obraně ani není erlevantní, zda jsi byl oprávněn danou zbraň nosit. Pokud jsi nevybočil z mezí NO, nebudeš trestán za obranu (maximálně tak za přestupek nošení zbraně, kterou jsi nebyl oprávněn nosit).

Poměrně běžná situace: Pořídíš si ji na sport. Máš-li v Povolení uvedeno nošení, smíš ji přepravovat nabitou na opasku (samozřejmě skrytě) - to je ostatně nejbezpečnější způsob přepravy.
Naposledy upravil(a) Nikdo dne čtv 08.11.2012, 17:45, celkem upraveno 1 x.

Příspěvky: 1596

Registrován: stř 21.3.2012, 9:17

Zbraň: 3 kusy

Bydliště: Praha

Re: Nákupní povolení

Příspěvek od Carloss » čtv 08.11.2012, 17:44

KOVA píše:Mám ZP A,B,E, povolení nosit zbran kat. B mám v ZP, ale teď jsem si přinesl povolení k nákupu zbraně, a tam je uvedeno k sportovním účelům, proto se ptám. Jde mi o to, jestli náhodou, zbraň budu mít u sebe, a stane se, nedej bože, že ji použiji, zda by to byla právní překážka, když na tuto novou zbraň v nákupním povolením nemám uvedeno k ochraně osob a majetku?
V takovém případě, bych si vyřídil nové nákupní povolení.
Přijde mi, že se tu motá několik věcí dohromady: 1. Žádost o něco - Povolení nabývat do vlastnictví, držet a nosit. 2. To se nějak odůvodňuje - Důvod žádosti - sport, ochrana... 3. Vydání povolení na něco, 4. Odůvodnění - zde bývá opsáno to z žádosti.

Takže: Obecně oni to opíší, tak, jak člověk žádal. Leč nikde není napsáno, že sport je oprávněným důvodem k nošení!! Na to nezapomínat.

A nakonec ona kouzelná větička v ZP která s tímto de-facto nesouvisí.

Ad opravné prostředky: Je opravdu nutno si při převzetí dobře zkontrolovat jak osobní údaje, tak samotné rozhodnutí. Dole na Pze 4 dávaj razítko o nabytí právní moci. Jakmile to podepíšete, není možnost řádného opravného prostředku, tedy odvolání se (dokonce se to dole škrtá v textu) a muselo by být přistoupeno asi k mimořádnému opravnému prostředku. Ale stálo by to za to? Nebylo by lepší si zažádat o nové NP?
ČZ 85, ČZ 50, Walther PPK, NP22, Auto-Ordnance 1911A1 WWII, SIG P239, BARK9
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Re: Nákupní povolení

Příspěvek od Nikdo » čtv 08.11.2012, 17:48

Carloss píše:Takže: Obecně oni to opíší, tak, jak člověk žádal. Leč nikde není napsáno, že sport je oprávněným důvodem k nošení!! Na to nezapomínat.
To někde zkouší? Když dáš nošení a důvod sport, imho ti to nemůžou zamítnout. Ale teď to nemám čas hledat, letím pryč...
Carloss píše:...Ad opravné prostředky: Je opravdu nutno si při převzetí dobře zkontrolovat jak osobní údaje, tak samotné rozhodnutí. Dole na Pze 4 dávaj razítko o nabytí právní moci. Jakmile to podepíšete, není možnost řádného opravného prostředku, tedy odvolání se (dokonce se to dole škrtá v textu) a muselo by být přistoupeno asi k mimořádnému opravnému prostředku. Ale stálo by to za to? Nebylo by lepší si zažádat o nové NP?
Je otázkou, zda je možné se platně vzdát práva na odvolání. Ale to je na akademickou diskusi, s minimálním přínosem pro praxi :wink:
Samozřejmě, nejlepší je vždy žádat o nošení, a z důvodu ochrany žzm, a trvat na tom, aby to bylo v nákupce.

Příspěvky: 1596

Registrován: stř 21.3.2012, 9:17

Zbraň: 3 kusy

Bydliště: Praha

Re: Nákupní povolení

Příspěvek od Carloss » čtv 08.11.2012, 17:50

Tak pokud se práva na odvolání nevzdáš, nenabyde rozhodnutí právní moci. Tam bude jistě taky nějaká lhůta. Pak by sis na to nic nekoupil do nabytí právní moci. Tedy teoreticky.
ČZ 85, ČZ 50, Walther PPK, NP22, Auto-Ordnance 1911A1 WWII, SIG P239, BARK9
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Nákupní povolení

Příspěvek od S474N » čtv 08.11.2012, 17:54

Osobne rozhodne doporucuji dane veci nahore zadosti PODTRHAVAT, tedy podtrhnout NOSENI, DRZENI i VLASTNICTVI. Aby ciste nahodou nekoho nenapadlo vzit propisku a treba dodatecne neco skrtnout, ze?

Jako duvody psal vzdy a za kazdych okolnosti: "§ 12 odst. 5 písm. f) zákona č. 119/2002 Sb."
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 47

Registrován: ned 27.5.2012, 12:59

Zbraň: Glock 19

Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Nákupní povolení

Příspěvek od KOVA » čtv 08.11.2012, 17:56

Takže takhle, koukám na to, k první zbraní mám uvedeno: vydává povolení vlastnít, držet a nosit zbraň kat.B, to mám na "miláčka" G19!
U nového povolení jsem zřejmě v rychlostí udělal chybu, jak na to koukám. Vydavá se povolení vlastnít a držet zbraň kat. B, důvod je: uskutečňování sportovní, lovecké atd...
Takže mi to vycházi, jak je uvedeno v předchozí odpovědi, vyřídit si nové NP. :-(((

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Re: Nákupní povolení

Příspěvek od HV » pát 09.11.2012, 11:08

Na formuláři je jasně napsáno - nehodící se škrtněte. Tedy nic neškrtám = mám vše. Důležitý je ale důvod! Já na každou nákupku píši důvody dva:
- Ochrana života, zdraví a majetku
- Sportovní účely

Toť vše. Sportovní účel by teoreticky mohl zajistit slevu při registraci (otestuji do 14 dnů) a první důvod zajistí možnost nošení. Nošení musí být ještě vyznačeno na ZP, provádí se po prvním vydaném povolení právě s tímto zdůvodněním.
...zbraně, mám zbraně

Příspěvky: 167

Registrován: úte 02.3.2010, 21:48

Re: Nákupní povolení

Příspěvek od midlos » pát 09.11.2012, 11:33

Pokud cheš slevu při registraci, musíš být členem nějakého střeleckého klubu. Pak ale na žádost o nabytí zbraně musíš napsat pro sportovní účely.

Když dáš Ochrana života, zdraví, nebo majetku, tak slevu nemáš.
Ptal jsem se na to před týdnem a bylo mi řečeno, že pokud chci slevu, nemůžu si žádat o Ochranu života ..............., ale musím napsat Sportovní střelba. Se vším co s tím souvisí, tudíž nošení nepřípustné.

A k uvedení typu zbraně mi stačilo jen "Pistole samonabíjecí". Výrobní číslo, ráži ani výrobce nechtěli. Já samozřejmě ani v době podání přece nemusím přesně vědět co si koupím.

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Re: Nákupní povolení

Příspěvek od HV » pát 09.11.2012, 11:59

Členem jsem, a sportovní účel jsem napsal, sice ne výhradně ale je tam. Tak to zkusím :) Pak dám vědět. Pokud to nevyjde nevadí. Nebudu se kvůli 150,- připravovat o nošení. Jde hlavně o zkušenost s úředníky.
...zbraně, mám zbraně
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Re: Nákupní povolení

Příspěvek od Nikdo » pát 09.11.2012, 13:45

midlos píše:...
Ptal jsem se na to před týdnem a bylo mi řečeno, že pokud chci slevu, nemůžu si žádat o Ochranu života ..............., ale musím napsat Sportovní střelba. Se vším co s tím souvisí, tudíž nošení nepřípustné.
...
Ale? Hned bych si do Žádosti napsal důvod Sport a žádal o nošení. Pokud by mi nevyhověli v plném rozsahu, tak bych si s chutí přečetl zdůvodnění.
§12 píše:(5) Příslušný útvar policie vydá povolení vlastnit nebo držet zbraň kategorie B, pokud má k tomu žadatel řádný důvod. Za řádný důvod se považuje

a) provozování muzejnictví nebo sběratelské činnosti,

b) uskutečňování sportovní, lovecké, kulturní nebo jiné zájmové činnosti nebo příprava na povolání,
c) provozování koncesovaných živností v oboru zbraní a střeliva,

d) zajišťování ostrahy majetku a osob,

e) zabezpečování úkolů podle zvláštního právního předpisu,10) nebo

f) ochrana života, zdraví nebo majetku.

(6) Příslušný útvar policie vydá povolení k nošení zbraně kategorie B, uvádí-li žadatel důvod uvedený v odstavci 5 písm. b), c), d), e) nebo f).
A k uvedení typu zbraně mi stačilo jen "Pistole samonabíjecí". Výrobní číslo, ráži ani výrobce nechtěli. Já samozřejmě ani v době podání přece nemusím přesně vědět co si koupím.
Žádný druh zbraně jako "pistole samonabíjecí" neexistuje. (Já vím, že se to tam tak obvykle píše.) Existuje například druh "palná zbraň". Tento výraz, kdybys tam napsal, vyhověl jsi požadavkům zákona, a takovou nákupku by Ti imho museli vystavit.
http://zbranekvalitne.cz/legislativa/119-2002#pp1
Zatím jsem ještě neměl potřebu to zkusit :wink:

Příspěvky: 380

Registrován: pon 05.11.2012, 17:30

Zbraň: vícero

Re: Nákupní povolení

Příspěvek od Piggy » pát 09.11.2012, 14:43

Nikdo: tak úplně přesně mi to podle přílohy místo "pistole samonabíjecí" vychází "zbraň palná, krátká, kulová, samonabíjecí" :lol:
Oprávnění nosit je pro skupinu B omezeno "pouze na střelnici nebo v místech, kde je k tomu oprávněn podle zvláštního právního předpisu" - žádný takový předpis pro sportovní střelce neexistuje.

Zpět na „Právní koutek“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz