Nakupni povoleni - zkusenosti z provozu


Vše o právu, zákonech, zbrojním průkazu a souvisejících věcech

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » pon 20.8.2007, 11:57

Provarenec - nakupku bych prodejci NIKDY nenechal - ma pravo si ji ofotit, opsat cislo, ale nikdy ne nechat - to je muj vlastni dokument.
Jednak jsem za nej zaplatil 100 Kc :-)
Jednak je to moje jedina pojistka, kdyz ztratim zbran a PZ, ze jsem to mel vubec legalne (pokud by se me PCR pokusila zbuzerovat).
Jednak - po me to chtej, kdyz jdu zbran nasledne registrovat (ale to uz neni podstatny - to je jen vymysl naseho PCR, kterej me nijak nezatezuje, tak jej bez kecu plnim) :-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 485

Registrován: ned 01.10.2006, 19:36

Bydliště: Sev. Morava

Příspěvek od daveG17 » pon 20.8.2007, 11:57

U mě jak kdy - u Brýmové si jen napsali jednací číslo z nákupky a pár dalších věcí. V Brně (Tuza) jsem měl nákupku pro prodejce ofocenou a dost tvrdě vyžadovali originál (nedostali-zas tak moc jsem tu pistoli koupit nepotřeboval, tak se nakonec spokojili s kopií a srovnáním s originálem). Každopádně Fox někde tvrdil, že nákupka je naše, zaplatili jsme si za ni a nikdo na ni nemá nárok - předložit při nákupu samozřejmě ano, odevzdat prodejci rozhodně ne. Je to právník, snad ví, o čem mluví :)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 932

Registrován: pon 15.5.2006, 13:59

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Všude a nikde

Příspěvek od provarenec » pon 20.8.2007, 12:31

Jedinej důkaz? Pokud ztratíš zbraň a PZ (když máš PZ už jsi ji byl registrovat) na PČR už maj zavedenou kartu zbraně, takže nemusíš přece dokazovat, že jsi ji měl legálně! :roll:
Glock 26, CZ 858 Tactical, Glock 17, Mossberg A590, Glock 27
Uživatelský avatar

Příspěvky: 932

Registrován: pon 15.5.2006, 13:59

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Všude a nikde

Příspěvek od provarenec » pon 20.8.2007, 12:37

CMK: Ještě jedna věc - bylo to u Jiránka v Turnově, čili okres Semily. Tam jsou prej hrozný volové a od něj ty nákupky vyžadujou. Myslím, že dělaj nákupku ve dvou kopiích - jednu pro prodejce a druhou musíš potvrzenou přinýst zpátky :lol: :lol: :lol:
Glock 26, CZ 858 Tactical, Glock 17, Mossberg A590, Glock 27
Uživatelský avatar

Příspěvky: 183

Registrován: sob 14.7.2007, 22:02

Bydliště: Praha

Příspěvek od Jeňýk » úte 28.8.2007, 18:50

Gewarosse: Bohužel spolu sdílíme stejný policejní útvar(Praha IV,Soukalova) a všem mohu opravdu potvrdit,že termíny vydání čehokoliv,ať už nakupky,ZP,nebo PZ jsou nehorázné. Osobně tedy zkušenosti s jinými inspektoráty nemám,ale poté,co jsmem si přečetl ostatní příspěvky zde,mi bylo do breku.

Jen pro představu můj případ:

ZP+nákupka- doba čekání měsíc,když jsem si pro to přišel,nastala podobná komedie s hledáním,která zde již byla popsána. Málem taky lezli po kolenou(hledali to asi 10 minut).

Průkaz zbraně- tři neděle!!! To nepochopim. Bože,tři neděle...! Co jsem si tady přečetl,tak většinou to dělaj' na počkání,nebo do druhýho dne.

Je to snad sice nějaký odloučený pracoviště,nebo co,ale i tak by se mohli trochu polepšit. Nezbývá,než se obrnit při každé návštěvě notnou dávkou trpělivosti.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 12

Registrován: ned 19.8.2007, 20:46

Zbraň: GLOCK

Bydliště: JIŽNÍ ČECHY

Příspěvek od nekroskop » úte 28.8.2007, 19:16

Strakonice pohoda
nákupní povolení na počkání cirka 10min.
průkaz zbraně+zbroják taky tak
na dotaz zda chtějí NP při reg. zbraně mi bylo odpovězeno že ne páč sem jim ho zaplatil a můžu si sním dělat co chci a klidně ho věnovat prodejci.
JINAK G19 SUPER STROJ :lol:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 214

Registrován: úte 29.8.2006, 20:04

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od lukas » úte 28.8.2007, 21:10

@Jenyk - sdilim Soukalovu taky a PZ do 14 dnu (to bude jejich rekord) :roll:
Glock 19, ČZ 858

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 373

Registrován: pát 12.5.2006, 15:00

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Mladá Boleslav

Příspěvek od String1 » stř 29.8.2007, 6:24

provarenec píše:CMK: Ještě jedna věc - bylo to u Jiránka v Turnově, čili okres Semily. Tam jsou prej hrozný volové a od něj ty nákupky vyžadujou. Myslím, že dělaj nákupku ve dvou kopiích - jednu pro prodejce a druhou musíš potvrzenou přinýst zpátky :lol: :lol: :lol:
Zajímavé, tam jsem kupoval Kevina, ale protože jsem z Bolky, nákupku jsem si vyřizoval tam tedy jsem měl normálně jeden list :lol:
No pokud si pamatuju dobře, ofotil si ji a origoš mám já, což je ok. Jinak podle mě výborná volba krámku, sice není nejlevnější, ale přístupem mě docela dostal :-)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 932

Registrován: pon 15.5.2006, 13:59

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Všude a nikde

Příspěvek od provarenec » stř 29.8.2007, 7:11

Jo jo, je to skvělej chlap. Já si tam jdu občas popovídat - kecáme o zbraních a když narazíme na něco, co tam má, tak to hned vytáhne a půjčí mi to :lol: Jednou mi takhle vytáhnul asi 5 postolí a ať si je v klidu ošahám a pohraju si s nima. :twisted:

Není problém tam skejsnout i 3 hodiny... :D 8-) :wink:

Jiránek má v severních Čechách skvělou reputaci. Na to, že nemá nikde reklamu a ani web o něm ví fakt skoro každej. Já do něj pokaždý hučím, aby si nechal udělat nějaký stránky, a on že ne. Že mu dělaj reklamu spokojený zákazníci :wink: Fakt borec.
Glock 26, CZ 858 Tactical, Glock 17, Mossberg A590, Glock 27
Uživatelský avatar

Příspěvky: 427

Registrován: ned 08.7.2007, 17:01

Zbraň: G

Příspěvek od Esbe » stř 29.8.2007, 11:02

John píše:bajos :
Ochotu v Novém Jičíně mohu potvrdit. Nákupní povolení jsem měl hotové během chvilky. Snad poprvé v životě jsem se potkal s tak ochotnýma policajtama :D
Novy Jicin - super jednani, prijemni policiste, rychlost, ochota
Life can be fun

jry

Příspěvky: 63

Registrován: ned 19.8.2007, 18:32

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Moravák jak poleno

Příspěvek od jry » stř 29.8.2007, 17:08

jo, přesně tak. Nový Jičín je super. Dneska jsem si vyřizoval nákupku na G17. Přišel jsem a do deseti minut spokojeně odcházel :D
Uživatelský avatar

Příspěvky: 59

Registrován: sob 30.4.2005, 18:53

Bydliště: Brno

Příspěvek od g.man » stř 29.8.2007, 20:36

V Brně tu nákupku vystaví dvakrát. Jednu si nechají u sebe, jednu dají mně a já ji pak odevzdám prodejci.
Nejvíc mě fascinuje, že v rámci jedné organizace (PČR) si nedokážou sjednotit ani takovou blbost
Lépe zbraň mít a nepotřebovat ji, než ji potřebovat a nemít.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 373

Registrován: pát 12.5.2006, 15:00

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Mladá Boleslav

Příspěvek od String1 » čtv 30.8.2007, 6:17

provarenec píše:Jo jo, je to skvělej chlap. Já si tam jdu občas popovídat - kecáme o zbraních a když narazíme na něco, co tam má, tak to hned vytáhne a půjčí mi to :lol: Jednou mi takhle vytáhnul asi 5 postolí a ať si je v klidu ošahám a pohraju si s nima. :twisted:

Není problém tam skejsnout i 3 hodiny... :D 8-) :wink:

Jiránek má v severních Čechách skvělou reputaci. Na to, že nemá nikde reklamu a ani web o něm ví fakt skoro každej. Já do něj pokaždý hučím, aby si nechal udělat nějaký stránky, a on že ne. Že mu dělaj reklamu spokojený zákazníci :wink: Fakt borec.
Mě nejvíc dostal, když jsem tam byl kupovat toho kevina, jsem to dostal do ruky, chvilku si s tím "hrál" a pak teda jako že jo. No a on, jestli to teda fakt chci, říkám, že jo a on na to, že u něj nebudu kupovat zajíce v pytli, tak vzal krabku nábojů a šli jsme dolů, do sklepa, má tam malinkou střelnici že ať to zkusím :-D :-D :-D Když jsem tam přijel za pár dní s nákupkou, akorát to skládal po čištění ...
Co k tomu dodat?

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Příspěvek od HV » čtv 30.8.2007, 8:32

Jeňýk: Soukalova není odloučené pracoviště, naopak. Sedí tam ten jejich kápo. Dislokované pracoviště je na Zahraďáku, Jabloňová. Ale mohu tě uklidnit, trvá jim to tam úplně stejně dlouho :evil:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 611

Registrován: čtv 29.3.2007, 7:38

Bydliště: Středočeský kraj

Příspěvek od opice » čtv 30.8.2007, 9:19

Jj, to je pravda. Taky jsem si to chodila vyřizovat na Zahraďák do
Jabloňový a teda ta čekací doba je tam fakt HROZNÁÁÁ *4403*
Glock 19, browning, CZH 2003 Sport, ZKM 456, Arminius HW 38
NEJDŮLEŽITĚJŠÍ JE STÁT NA SPRÁVNÉ STRANĚ HLAVNĚ
Uživatelský avatar

Příspěvky: 168

Registrován: sob 26.5.2007, 17:54

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha

Jablonova 3000

Příspěvek od chocholo » čtv 30.8.2007, 9:53

HV píše:Soukalova není odloučené pracoviště, naopak. Sedí tam ten jejich kápo. ...
Když jsem v Jabloňové ptal, tak mi řekli, že i v Soukalově ten pán co může podepisovat nesedí a že i odtamtud to posílají někam pryč.
opice píše:... a teda ta čekací doba je tam fakt HROZNÁÁÁ
Vydání nového ZP rovnou s nákupkou ~3 týdny, nákupky a PZ přes víkend.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 611

Registrován: čtv 29.3.2007, 7:38

Bydliště: Středočeský kraj

Příspěvek od opice » čtv 30.8.2007, 10:02

chocholo: PZ přes víkend?
Tak o víkendu těžko někdo bude fachat na tvym PZ, hlavně nevim, co myslíš tim přes víkend, když tam maj úřední hodiny jen Po + St, a jestli jsi to tam dal
ve středu a v pondělí jsi to měl hotový, tak to musela bejt náhoda, že to zrovna teď šli dělat všechno najednou, protože mě právě bylo řečeno,
že to nedělaj po jednom, ale počkaj, až se jim toho nasbírá víc, aby se to udělalo najednou
Glock 19, browning, CZH 2003 Sport, ZKM 456, Arminius HW 38
NEJDŮLEŽITĚJŠÍ JE STÁT NA SPRÁVNÉ STRANĚ HLAVNĚ
Uživatelský avatar

Příspěvky: 190

Registrován: ned 20.5.2007, 19:53

Zbraň: GLOCK

Praha 4

Příspěvek od Ondísek » čtv 30.8.2007, 13:00

To Gewarosse:
Já jsem taky z Prahy 4. Byl jsem tam tenhle rok už pro nákupní povolení třikrát. Vyřizování je čím dál rychlejší.Naposled mi přišel dopis asi po deseti dnech. Na průkaz zbraně čekám v průměru asi tak čtrnáct dní.

Nejvíc šokující ale je, že co průkaz zbraně to originál...
Na každém mám úplně jinou tloušťku a styl písma.... :evil:

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Praha 4

Příspěvek od cmk » čtv 30.8.2007, 13:43

Ondísek píše:To Gewarosse:
Já jsem taky z Prahy 4. Byl jsem tam tenhle rok už pro nákupní povolení třikrát. Vyřizování je čím dál rychlejší.Naposled mi přišel dopis asi po deseti dnech. Na průkaz zbraně čekám v průměru asi tak čtrnáct dní.
Zlatej Decin

- prukaz zbrane na pockani
- nakupka na drzeni na pockani
- nakupka na noseni nejpozdeji do tydne, spis ale do dalsiho uredniho dne, obcas i na pockani
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 168

Registrován: sob 26.5.2007, 17:54

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha

Příspěvek od chocholo » čtv 30.8.2007, 15:01

opice píše:chocholo: PZ přes víkend?
.. nevim, co myslíš tim přes víkend ...
Ve středu podat a v pondělí nebo středu následujícím po nejbližším víkendu vyzvednout. Ale nepopírám, že to mohla být náhoda.

Zpět na „Právní koutek“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz