Napadeni, obrana a dusledek


Ostatní debaty mimo zaměření, vtipy, když se prostě chcete vykecat :-)

Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Re: Napadeni, obrana a dusledek

Příspěvek od Nikdo » pát 20.4.2012, 13:58

Horste, díky. Obdivuju Tvé pevné nervy. Neprodávej kvér, právě takový lidi je mají nosit.
PS: Když jsem to čet, napadalo mne jen:
http://www.meteleskublesku.cz/media/03/snd/14.mp3
http://www.meteleskublesku.cz/media/03/snd/17.mp3
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Napadeni, obrana a dusledek

Příspěvek od S474N » pát 20.4.2012, 14:11

Horst: mohl bych te poprosit, zdali bys ten pripad mohl vzit od zacatku? Jak se to sebehlo atd? Jde o to, ze spousta lidi by se z toho mohla poucit.

Mimochodem, proc si tu zbran nepouzil? Zkoprnel si nebo ses vedome rozhodl ji nepouzit? Proc te vubec napadl? Zkus se prosim vic rozepsat.

V kazdem pripade, davat na nejake doslova kecy policisty, na to bych se teda hodne z vysoka vykaslal. Bud mi jde o kejhak nebo ne. Nehlede na to, ze policista nic nesoudi a ani o nicem nerozhoduje.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 299

Registrován: pon 23.7.2007, 13:12

Zbraň: Glock 17,26

Bydliště: Praha

Re: Napadeni, obrana a dusledek

Příspěvek od DeadlyOne » pát 20.4.2012, 14:17

Horst a ostatni: Cilem meho zahajeni diskuse neni nic proti osobe Horst. Nikdy jsem se nesnazil rici ze by mel tu zbran pouzit. Jde o situaci, kdy se napadeny clovek brani a co nasleduje vseobecne. Chtel jsem jen aby lidi videli co se muze stat a ze by nemela i v takovemto pripade prijit uplna rezignace, diky celemu kolosu dokazovani apod. Jak jsem rekl, nikdo by nemel rezignovat a neposilat hajzlum zpravu tohodle typu. Prece jenom, kazdy by si mel uvedomit ze spolecnost neni mirumilovna, a napadeni se muze stat, s hajzlem se muzete setkat. Clovek se musi smirit s tim, ze ve vetsine pripadech bude nasledek tohoto stretu vzdy stresujici pro obrance jak behem obrany tak behem faze po napadeni, faze, ktera se muze protahnout na hodne dlouhou dobu stresu, nespavosti a neustaleho se vraceni k situaci, vysvetlovani, argumentovani a presvedcovani lidi, kteri u toho nebyli pritomni, lidi kteri si rikaji "soudni znalci" a z jejich pozice "polobohu" vam zacnou rikat ze jste se zachovali z taktickeho hlediska spatne, a ze to bylo neprimerene, faze kdy se setkavate s utocnikem u soudu a citite se bezmocni, jelikoz on a jeho pravnik se snazi presvedcit soud ze vy jste ten spatny, protoze chodite ozbrojeni a chudak utocnik, ktery jednal ve strachu je nevinny, i kdyz ma na triku podminku na predchozi napadeni, i kdyz je ve svem okoli znam jako problematicka osoba, uzivajici drogy, zivici se drobnymi kradezemi a tyranizujici okoli, v podstate je zoufali v situaci kdy nevi kam. Reaguji, jelikoz zacinam dostavat SZ jako reakce na nepochopeni meho zameru teto diskuse.

Příspěvky: 167

Registrován: úte 02.3.2010, 21:48

Re: Napadeni, obrana a dusledek

Příspěvek od midlos » pát 20.4.2012, 14:32

S474N píše:V kazdem pripade, davat na nejake doslova kecy policisty, na to bych se teda hodne z vysoka vykaslal. Bud mi jde o kejhak nebo ne. Nehlede na to, ze policista nic nesoudi a ani o nicem nerozhoduje.
Přesně tak. Nějakej "vořežproutek" si může plkat co chce.
Kde se to v nich vůbec bere, že se staví do role toho, kdo určuje, co mělo, nebo nemělo být děláno ?
Je vidět, že ta "averze" vůči obraně zbraní není jenom u soudců, ale předjímají a hodnotí to i poliši, kteří by měli jen sehnat důkazy ( což se jim taky skvěle daří, viz střelba v Krušných horách )

Teď už je to s křížkem po funuse, ale nadzvedlo mě to hezky hustokrutě.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 36

Registrován: pát 08.5.2009, 9:48

Bydliště: Praha

Re: Napadeni, obrana a dusledek

Příspěvek od Horst » pát 20.4.2012, 15:15

S474N: Tady ani nešlo o nějaký zkoprnění . To je stav kterej nemůžeš ovlivnit, ale já se choval přehnaně zodpovědně.
Každej máme nějakou práci, na tý práci seš ty a rodina ekonomicky závislá. Máš nějaké povinnosti jak k rodině , tak třeba k bance. No a představa že budu měsíc sedět ve VV a dokazovat svoji nevinnu tak to fakt eee. Jo když budu sám a bude mi vcelku šumák jak dlouho se to potáhne, proč ne. Každej si musíme uvědomit že tohle je věc, která ti zůstane na štítě celej život. Představa že vo mě někdo rozhlašuje že : To je von co ve strachu zastřelil nějakýho chudáka. Nebo měl se k tomu postavit jako chlap a rozdat si to s ním.... a né ho chudáka zastřelit. To je zbabělost..... Já vím raději zbabělej živej než mrtvej hrdina. Ale to jsou jenom kecy z filmů............
Schválně kolik je tady NEPOLICISTŮ, kteří použili zbraň ??? Bude se s tím někdo chlubit ?? Asi těžko...
Nejmocnější je ten, kdo přemůže sám sebe.

Příspěvky: 138

Registrován: úte 03.4.2012, 2:48

Re: Napadeni, obrana a dusledek

Příspěvek od Alci » pát 20.4.2012, 17:03

hmm, muj clovek. Docela kontrast proti recem, ze kvuli 1300 v penezence by strileli, protoze si to prece nenechaj libit. Stejne jako ze clovek co ma nastrileno 10000 naboju ma k noseni mnohem lepsi predpoklady nez nekdo kdo ma nastrileno jen 1000 :) Protoze tech 0.8s vs 1.2s taseni je rozdil mezi zivotem a smrti a takovy ty reci na strelnici.

Ve vysledku je to jak popisuje Horst. Casu na rozmyslenou je dost, prilezitosti je dost a jediny na cem zalezi je, co si clovek libit necha a kdy uz zacne strilet. I to, ze strelci co nikdy na cloveka nevystrelili maji snizeny prah rozhodovani kdy je pouziti zbrane opravdu adekvatni.

Zbran bych neprodaval. Clovek vi proc ji kupoval, vi proc ji ma. Na tom se snad nic nezmenilo. Nabancit si muzes nechat vzdycky.

Hele, kdyz uz to tady tak rozebirame, vsichni tahate velkou zbran.. nenapadlo vas tahat automaticky i zapnutej diktafon? Stoji to par korun a s dnesnim digitalem to jeden na stovky hodin zaznamu...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 36

Registrován: pát 08.5.2009, 9:48

Bydliště: Praha

Re: Napadeni, obrana a dusledek

Příspěvek od Horst » pát 20.4.2012, 17:59

Alci: :-) :-) Moc se mi líbí termín : NECHAT SI NABANČIT :-) :-)
Mám za sebou pár kurzů obranné střelby. Zbraně se mi moc líbí a moc jsem si přál chodit pravidelně na LOSku. To byl taky ten hlavní důvod, proč jsem si pořizoval zbraň. Né pocit že se cítím ohrožen a nebo že není krásnější pocit než s 9mm za pasem.
Padla tady otázka : Tak proč jsi si pořizoval zbraň když se bojíš ji použít ? Tady je odpověď.
Chodím dost často s docela drahou fotografickou výbavou. Nesčetněkrát jsem byl v situaci, kdy jsem málem o tuto přišel. Nikdy nebyla agrese útočníků taková jako v této konkrétní situaci. Vždy jsem to ustál i se zbraní v pouzru jako bezezbraně. Možná by součástí výcviku střelců mělo být i rozeznání skutečné agrese kdy začíná jít do tuhého a né jenom o nicotnou fackovačku.
Pak jistě záleží na nacvičených griftech a ten kdo je připraven je ve výhodě. Jak však rozeznat kdy jde skutečně vo život ? Vždyť i policisté se bojí i když je zákon na jejich straně. No ale zase řešit to jako Breivik...
Naposledy upravil(a) MujGLOCK.com dne pát 20.4.2012, 18:02, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Nepoužívejte citace předcházejícího příspěvku (viz bod 6 v pravidlech)
Nejmocnější je ten, kdo přemůže sám sebe.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Napadeni, obrana a dusledek

Příspěvek od S474N » pát 20.4.2012, 18:11

Horst: nezlob se na me, ale na me to pusobi, ze ty "uznavas" pouze dva stavy (tzv. cernobile videni):
1) zbran nevytahovat a nechat si dat pres drzku
2) zbran vytahnout a okamzite vsechny postrilet

Rekl bych, ze takto se to rozhodne neda stavet. Zakladem je urcite predchazeni potencialne zavadovym situacim - napriklad vidim skupinku, ze ktere mam "divny pocit", tak radeji prejdu nebo zmizim. Kdyz uz i presto do neceho zahucim, tak mohu volit prostredky mensi urovne, treba slzny sprej, teleskop, plynovku v kombinaci s tim, ze tu vec pouziju a beru nohy na ramena. Opetovne, pokud to nejde, tak muze prijit na radu strelna zbran. A nemusi se jednat hned o strileni doubletapem do hrudniku, nejprve ji lze pouzit jakozto vec na odstraseni (ovsem pozor, musim byt rozhodnut opravdu potom strilet!). Pokud dotycni pujdou proti zbrani i tak, tak proste vystrelit, idealne treba do popelnice, aby moc dobre videli, ze to neni plynovka. Pokud i presto budou pokracovat, tak v te chvili je mic na jejich strane hriste a sami se rozhodli, ze do toho rizika jdou i tak. Z toho je uz jasne, ze nezbyva, nez strilet ty doubletapy. A hlavne, za tuhle strelbu uz jsou odpovedni sami, oni sami se rozhodli, ze mi pujdou dat pres drzku/okrast me i presto, ze vidi, ze jsem odhodlan se branit.

V kazdem pripade osobne doufam, ze tohle nebudu muset resit "live".
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 993

Registrován: ned 27.2.2011, 17:54

Bydliště: Brno

Re: Napadeni, obrana a dusledek

Příspěvek od AREYOU » pát 20.4.2012, 18:22

S474N

musím se tady postavit za Horsta ono někomu radit od PC kdy celou situaci rozebíráme několik hodin/dní je snadné, ale Horst na to neměl tolik času a věřím tomu, že dnes by tu situaci řešil třeba zase jinak. Já osobně si myslím, že to pro tebe Horste dopadlo dobře sice 35.000,- v prd.., ale jsi celej a na svobodě...ono dneska mít zbrań není výhoda, ale pomalu nevýhoda a myslím si, že Horst situaci vyhodnotil a zvládnul správně...můj názor.

Příspěvky: 138

Registrován: úte 03.4.2012, 2:48

Re: Napadeni, obrana a dusledek

Příspěvek od Alci » pát 20.4.2012, 18:31

jenze policie a soudce to uvidi jinak, zvlast potom, co ti druzi vypovi. Nam byvaly policista rikal, ze kdyz uz tasim zbran, ma smysl rovnou strilet. Ze pripadu, kdy nejakej vratnej vystrelil plynovkou do vzduchu a skoncil s 5 ranama na zemi uz par bylo.

Tak jako tak, tady jde spis o pripady, kdyz uz je nekdo blizko, utyct se neda, zacne se chovat agresivne a zacne do tebe strkat, nebo te povali na zem a zacne te okopavat.

A tu hranici si prece musim dost jasne stanovit predem, ne az pod tlakem behem 2s. To uz nevymyslis nic, to uz musis vedet co udelas. Jinak nema cenu trenovat mesic taseni zbrane, kdyz nevenuju ani 30minut premysleni, kdy ji vlastne uz vytahnu a kdy jeste ne, protoze to "bude zalezet na situaci". Podle me to podleha stejnemu treningu modelovych situaci, na ktere se pripravim PRED tim nez si vezmu nabitou zbran na osobni ochranu.

Příspěvky: 167

Registrován: úte 02.3.2010, 21:48

Re: Napadeni, obrana a dusledek

Příspěvek od midlos » pát 20.4.2012, 18:51

S odstupem času se to jeví jako správné, ale v té chvilce nemohl vědět, jestli ho ten týpek neuspí navždy. A to není nic nadneseného. Kolik lidí už umřelo po ranách do hlavy a to jen tou obyčejnou pěstí ?

Pokud máte takové dilema, nenoste.

Já osobně si ránu na hlavu dát nenechám.
Buď uteču, nebo jinak se tomu vyhnu ale pokud to nepůjde, tak jde pistole ven z pouzdra.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Napadeni, obrana a dusledek

Příspěvek od S474N » pát 20.4.2012, 19:02

AREYOU: ale ja mu neradim, ja pouze rikam svuj nazor, ktery jsem zakoncil pranim, ze doufam, ze to nikdy nebudu muset "obhajit" nazivo.

Alci: presne tak, naprosto si uhodil hrebicek na hlavicku tim svym poslednim odstavcem!
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 36

Registrován: pát 08.5.2009, 9:48

Bydliště: Praha

Re: Napadeni, obrana a dusledek

Příspěvek od Horst » pát 20.4.2012, 19:08

Jestli dovolíte tak ještě jeden postřeh..... O klasifikaci trestného činu či přestupku nerozhodovala policie a to z důvodu protikladných tvrzení obou stran. Rozhodný slovo měla lékařská zpráva o mém zranění a o zranění útočníka. Policie to řešila 5 měsíců jako přestupek a teprve po bodovém ohodnocení mého zranění _ 90bodů to konečně překvalifikovala z přestupku na trestný čin. Pět měsíců, pánové a dámy...................neskutečný. Já chodil pět měsíců s nataženou a měl sem jí i na hajzlu :-( Hned po incidentu mi dali dejchnout a v nemocnici ještě test na přítomnost omamných a psychotropních látek. Ten frajer jenom dejchal a když jsem se zeptal proč mu na místě ten test na drogy neudělali, tak prý nemají u sebe vybavení na tento test. Podotýkám vyšetřovala to místní policie v malé vesnici kam spádově místo činu spadalo. Pro ně to byla jenom rvačka ..... Když jsem ležel v nemocnici a lékaři se radili zda operovat či neoperovat, říkal jsem si v duchu : Já ho měl prostě bouchnout, druhou dát do vzduchu a co mi kdo může dokázat. Podotýkám neveřejné místo, beze svědků.
Co dodávat, bude to asi případ od případu....... Naštěstí v pondělí jdu pro šediváka a bude vymalováno. Našel se kupec, tak si dám chvilku pauzu.... T¨Schválně to sledujte,kdy se tady objeví inzerát že kupuju Siga nebo GPčko :-)
Nejmocnější je ten, kdo přemůže sám sebe.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 39

Registrován: ned 18.3.2012, 16:38

Zbraň: GLOCK 19

Re: Napadeni, obrana a dusledek

Příspěvek od Ciao69 » pát 20.4.2012, 20:55

Alci souhlasím, nezapomeň na "lepší sedět než ležet" :wink: Horstovi přeji jen to nej, a opravdu mám někdy pocit, že se tady někteří nikdy nedostali do vyloženě konfliktní situace, kdy se bránili silnému fyzickému napadení, nikoli "požďuchování" ...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Re: Napadeni, obrana a dusledek

Příspěvek od Starosta » sob 21.4.2012, 1:11

kolaCZek píše:Ja teda nevim... Nechci rejpat... Ale prohlaseni pana policisty "Útok Vás neohrožoval na životě a zdraví, vždyť byl veden pouze rukou bez použití jiných prostředků a tak by použití zbraně bylo neadekvátní obranou a stal by jste se vlastně viníkem vy." mi nejak nestymuje s rozbitym cifernikem a polamanymi kostmi... :? Co je pak ohrozeni na zdravi, kdyz ne zlomeniny a podlitiny? A jak ja muzu vedet, ze toho ten vejrostek po par ranach necha a nerozdupe mi hlavu? Uff... Radsi nic... Zase se zacinam pozvolna nasirat. :x
kolaCZek: Tak to se naser pěkně rychle, protože vyjádření policisty k domácímu násilí (jedna kamarádka) bylo např.:
"a proč jste ho provokovala?" (řekla mu, že je to kretén a ať sundá aspoň nohy ze stolu, když už pod ním jde uklízet)
"a proč jste tam chodila?" (společná domácnost/rodinná firma)
"vždyť jste mohla odejít, když se začal rozčilovat"
"to nebude víc než jen přestupek, když je to bratr, nemůžu to jinak klasifikovat", apod.
(Kdyby to někoho zajímalo, v danou chvíli se otočila k útočníkovi zády a dostala hasičákem po hlavě - otřes mozku.)

Bohužel jsem tam nebyl a dozvěděl se o tom s půl ročním zpožděním.
Dodatečně si říkám, že nejlíp by bylo si to natočit - ale to by se, sráč, nenechal a začal by větřit, že má držet zobák a sepsat to v citlivém tónu.

To se nedivím, když takovýhle jelito sepisuje hlášení o znásilnění, že se třeba zeptá, jestli není blbá, chodit s kamarádem v noci přes les, když ví, že má upito. Prostě donebevolající debil v uniformě a tlak na nízké počty TČ.

Omlouvám se za OT.
Musel jsem to dodat k těm výrokům, co občas z příslušníků padají - jsou často rychlejšími soudci, než my tady na internetu podle článku z blesku.
I viz stokrát omílané "policejní pravdy", jako např. "když už tasíš, musíš střílet", a podobné kraviny.
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Re: Napadeni, obrana a dusledek

Příspěvek od Starosta » sob 21.4.2012, 1:33

Dovolím si pro přehlednost výjimečně porušit pravidla a zareaguji přímo na téma v tomto odděleném příspěvku.

Horst: Důležité je, že sis to srovnal v hlavě. Nosit a vědět, že nejsem s to zbraň použít, je k ničemu. V tomto případě je IMHO řešení plynovka/pepřák a neber to nijak pejorativně. Možná se ke zbraním vrátíš, je to Tvoje volba a Tvoje rozhodnutí.

Můžeš třeba navštívit či začít navštěvovat nějaký kurz (ať už se zbraní nebo bez), hodně to člověku otevře oči a začne přemýšlet o svých schopnostech, o rychlostech a vzdálenostech, naučí se dát člověku pořádnou ránu (byť s chrániči), osvojí si trochu mechaniku vlastního těla a získá odhad, na co má.
Nejde nutně o trénink 3x týdně, prokládaný posilovnou, běháním, plaváním. Jde o to, na svůj věk, tělesné dispozice a svůj okruh zájmů zjistit, nakolik jsem schopen obrany beze zbraně, která zbraň nebo obranné techniky mi vyhovují, jak se dá konflikt řešit adekvátně jeho aktuální intenzitě, kam až mohu "nechat útočníka zajít" a kde už je moje zóna "poslední obrany" (obrazně)...

Podle mě toto je věc, kterou by měli udělat všichni nositelé SZ.
Najít svoje aktuální limity (a nemusí k tomu uběhnout maraton, ani si nechat zlomit rypák od profíka, stačí si nechat vzít zbraň v tréninku, nechat se povalit na zem a zakleknout, nebo do sparring partnera strčit/praštit/kopnout tak, aby to nedokázal ustát) a uvědomit si a rozmyslet si modelové situace a jejich řešení:
Co je pro něj (a zákony ČR) ještě skousnutelné a co už ne.
Co skousnutelné není, před tím pokud možno utéct.
A před čím nejde utéct, za to jít i sedět s vědomím, že to byl jediný způsob, jak uchránit sebe/rodinu a přitom bohužel (podle rozsudku) za hranicí NO, ačkoli morální právo na způsob provedení obrany máš zcela jistě na své straně.
Prostě bručet s vědomím, že justice je slepá a jsi dobrý člověk a udělal jsi dobrou věc, i když jsi za to dnes odsouzen.

To je podle mě to, co spoustě lidí chybí - morální připravenost na různé situace, aspoň přibližná znalost vlastních limitů a schopnost odhadu možností obrany se zbraní i bez ní.
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --

Příspěvky: 138

Registrován: úte 03.4.2012, 2:48

Re: Napadeni, obrana a dusledek

Příspěvek od Alci » sob 21.4.2012, 1:53

ty to rikas, jak kdyby to udelal spatne :) podle me to udelal dobre. A "jit si i sednout, protoze mam pravdu"?... to bych se radeji nechal ukopat. Protoze po 4 letech bych vylezl ve stavu, ve kterym bych absolutne opovrhoval zakonama, policii a soudama. Jako trestanej bych uz stejne nenasel praci, o pratelich si iluze nedelam. A mozna bych po 4 letech premejsleni dospel k nazoru, ze kdyz uz jsem sedel za vrazdu, tak at to je aspon za neco co jsem opravdu udelal.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Re: Napadeni, obrana a dusledek

Příspěvek od Starosta » sob 21.4.2012, 2:03

Nehodnotím, jestli to udělal dobře nebo špatně.
Co myslíš přesně?
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --

Příspěvky: 138

Registrován: úte 03.4.2012, 2:48

Re: Napadeni, obrana a dusledek

Příspěvek od Alci » sob 21.4.2012, 2:15

ze mi tvuj prispevek vyzniva, jakoze nepouzil zbran z nejistoty a neznalosti vlastnich moznosti. A ze kdyby byl sebevedomejsi/trenovanejsi tak ji pouzit mel? Rikal, ze kurzy obrany ma. A ze nepouzil zbran protoze ji nechtel vedome pouzit. A uz jen kdyby zbran vytahl, mohl ted mit mnohem vetsi problemy.

A jestli jsi to myslel jinak, tak beru prispevek zpet 8-)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Re: Napadeni, obrana a dusledek

Příspěvek od Starosta » sob 21.4.2012, 2:51

Tak jsem to určitě nemyslel. Netvrdím, že ji ne/měl použít nebo něco ne/udělat jinak, protože o tom vím pořád sakra málo. Nesoudím, jen zvažuju, jak bych to (snad) řešil já a "kde se stala chyba".

Ačkoli do valné míry chápu tu humanistickou snahu (výjimečně bez legrace nebo znevážení) nestřílet, tak bych se to snažil řešit jinak a pokud mám u sebe zbraň, tak bych se každopádně snažil, nenechat se dotlouct a zbraň si nechat odebrat. (Optimálně se nedostat do té situace vůbec.)
Jedna "dobře trefená" a jsi v říši snů, i to by mohl ten trénink s sebou přinést - takže z tohoto pohledu skutečně nesouhlasím se zvoleným řešením (od PC je každý chytrý jak rádio samozřejmě), resp. snažil bych se to řešit jinak, než nechat se třískat (taky už jsem to jednou zkoušel a vícekrát ne).

Ale rozhodnutí nenosit respektuju a cením ochotu se podělit a říct nahlas svůj názor, byť by byl třeba lokálně nepopulární :)
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --

Zpět na „OFF TOPIC - BEZ ZAMĚŘENÍ“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz